Проклятието да си жена

  • 9 263
  • 150
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 621
    Не е проклятие,благословия си е да си жена.Само че еманципацията ни изигра лоша шега.По-добре е да ни мислят за слабия пол,пък ние си знаем,че сме по-силни от мъжете. Laughing
абсолютно съм съгласна с това

# 61
  • Мнения: 3 371
аз се чувствам добре и не го намирам за проклятие.

ето и една друга интересна гледна точка.

# 62
  • София
  • Мнения: 62 595
Това, че жените са слаб пол е мит от романтичната епоха. В действителност мъжете вечно са били на война, а жените са се оправяли сами с всичко. Ние само си мислим, че животът на жените едно време е бил по-добър. Животът им е бил по-рискован. Представяте ли си откакто навършите 14-15 години да ви оженят и да започнете да раждате почти всяка година и от 15 раждания да отгледате до полова зрялост 6-7 деца или по-малко? И това е само един пример. Всяко нещо си върви с времето.

Само по себе си няма нищо лошо в еманципацията, защото това означава освобождаване от зависимост. Друг въпрос е как се тълкува и прилага.

# 63
  • Мнения: 3 447
Това, че жените са слаб пол е мит от романтичната епоха. В действителност мъжете вечно са били на война, а жените са се оправяли сами с всичко. Ние само си мислим, че животът на жените едно време е бил по-добър.
Да, ако смятате, че едновремешните Мили непрекъснато са сервирали закуски в леглото и са купували скъпи обувки, дупе ви лъже, както се казва Simple Smile

# 64
  • Мнения: 2 563
Голяма мизерия се оказва да си представител на "нежния" пол. То са ежедневни издевателства над собственото тяло и дух. Като се почне:
-скубане на вежди
-махане на мустаци
-през седмица на фризьор
-епилация на долу, посредата, от ляво, от дясно и още по-горе
-през 28 дни болки, иде ти да се самообесиш и зчезнеш безкрайно
-маникюр, то не са лакчета, то не са рисунки и секви изгъзици
- гримиране всеки ден, та и по няколко пъти
- раждане и кърмене
- слугинаж по всички етажи на необходимостта


Нито слугувам, нито се обезкосмявам маниакално, нито държа да бъда някаква украса. Нито пък смятам, че има силен и слаб пол. Каквото си направиш, това ще е.

# 65
  • Мнения: 5 622


След като прочетох почти цялата тема, намерих и моето мнение:


Нито слугувам, нито се обезкосмявам маниакално, нито държа да бъда някаква украса. Нито пък смятам, че има силен и слаб пол. Каквото си направиш, това ще е.

# 66
  • Мнения: 3 835
Нито слугувам, нито се обезкосмявам маниакално, нито държа да бъда някаква украса. Нито пък смятам, че има силен и слаб пол. Каквото си направиш, това ще е.

Ааааа, мен най-редовно ме местят, а в тоя ъгъл, я в оня, да видят как стоя на интериора. Като няма гости излизам от разкрасяващата си функция и поемам слугинската. Задължително от време на време се отбивам да си лъсна фейса, щото имаме една лакирана секция в другия ъгъл. Grinning

# 67
  • Мнения: 7 474
А, ето още едно пропуснах! Килограмите и диетите- всяка жена поне по веднъж е била на диета през живота си. А колко дебели мъже са били на диета? Единици... И защо питам аз!  Close

Е тва и аз искам да знам Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Най ми е било отвратително дебел мъж да прави
забележки на жена си да отслабне публично #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 68
  • Мнения: 2 448

Макар, че мразя да чета чаршафи, направих си труда да го изчета и макар, че самата аз не съм от жените, които някога са изпадали в умиление при вида на  деца и до 30 години не се реших да имам свое, но това написаното ме изуми. Много грубо, че и глупаво, да коментираш какво е да си майка, ако никога не си била.

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Написала го е точно, защото не е била.

# 70
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз не съм точно жена по всички показатели (без един, който освен с едно изключение, винаги се радвам да видя...). Някаква компилация съм и различните потърпевши различно я възприемат.
Мисля, че ако има проклятие, то не е полово.

# 71
  • Мнения: 5 940
Никога не съм го чувствала като проклятие. Нямам мустаци, не си декорирам супер специално ноктите, не ходя всяка седмица на фризьор, пуша по улиците, слугинажът като форма на съществуване не ми е познат. Раждането е благословия, а не проклятие.

# 72
  • Мнения: 2 386
И аз сега какво да кажа, като сте изписали всичко възможно, докато съм спяла?  Crossing Arms
Харесва ми да съм жена, въпреки че по гореописаните критерии съм повече мъж.

П.П. Не съм съгласна с коментара, че здравите жени не изпитвали месечен дискомфорт. Айде, бе! Сраствания, физиология, климатични промени и т.н и т.н..

# 73
  • Мнения: 3 835
Харесва ми да съм жена, въпреки че по гореописаните критерии съм повече мъж.

Знаех си аз, че всички сте двойни агенти! Crossing Arms Май само Дона бе така любезна да изложи подробно доводите си относно многострадалността на половинките ни. Като някакъв противовес де, ама пак е двоен агент, макар и коректен. Laughing

# 74
  • Мнения: 1 312
Мдааа. Жегата не прощава на никого. Еле пък на жените...
Мда..,и аз това си помислих.
Докато в ранния следобед уморена,недоспала,с вилнеещо хлапе върху леглото/според него-батут Tired/се опитвах да не колабирам от топлик все подобни мисли ми се въртяха из главата.
Отделих почти 3 часа за обезкосмяване,домашен маникюр и педикюр,наскубване на всички косми по лицево-челюстната област,маска на коса,маска на лице,после баня и пак мазане...
Релакс?
Приятни лични процедури?
Мерси.
Приемам го като задължение.

Общи условия

Активация на акаунт