Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 125 отговора

Аз в тази жега не съм много редовна с гладенето Rolling Eyes. Затова искам да попитам докога е задължително да се гладят дрехите на бебетата и защо?
Цитирай

Бургас

Абсолютно всичко (бельо, чаршафи, дрехи) гладих до 7 мес., след това започнах само бодитата, и постепенно спрях и тях.Сега гладя само измачканите дрехи.
Цитирай

София

Какво значи задължително   Thinking?
Всеки сам си решава, някои гладят всичко цял живот, някои хич не гладят ... има мами, които си казват, че ще гладят, докато бебето стане на 40 дена или на 3 месеца или на 6 месеца, или на 1 година.  
Цитирай

Sofia

Изобщо не съм го правила. По-добра дезинфекция от пералня на висока Т (като беше малък така му перях нещата) и сушилня не мисля, че е необходима.
Цитирай

Бургас

Около месец гладих. После стана голяма жега и реших, че съм до тук с гладенето. Та така и до сега...
Цитирай

у дома

Не обичам да пера на високи градуси, защото мисля, че прекалено висока температура поврежда дрехите.
А гладя, защото ми е приятно да обличам детето с изгладени дрешки, намачканите ми "вадят" очите.
Белюто на дъщеря ми още го гладя, а за горните дрехи мисля, че не енуждо да казвам, че просто без гладене не става!
/Може би зависи от материала все пак!/
Цитирай

Гладех всичко докато стана на 6-7 месеца.Сега вече гладя само това,което е измачкано.
Ако имах лятно бебе може би въобще нямаше да гладя.
Цитирай

UK, Harlow/София

Гладех всичко до около 8-ия месец.Но с второто дете не съм толкова стриктна.
Цитирай

София

Гладих до към края на първия месец всичко.После само бодитата,а на около 4-5 месечна възраст започнах да гладя само горни намачкани дрехи.
Цитирай

Ами аз почнах да гладя на втория месец, че преди това не можех да се организирам Laughing Харесва ми и мисля да гладя и занапред Peace
Цитирай

София

От самото начало гладя само връхни дрехи,които имат нужда.Никога не съм гладила белъо,чаршафи и т.н.Гладенето като начин за дезинфекция е останало от времето,когато са се ползвали памучни пелени и при случай на подсичане се е смятало,че с гладене се унищожават бактериите по пелената.В наши дни няма смисъл от това и гладенето е само от естетична гледна точка.
Цитирай

Белгия/София

докога е задължително да се гладят дрехите на бебетата и защо?

Изобщо не е задължително, разбира се  Peace Аз никога нищо не съм му гладила  Very Happy
Цитирай

Н Е МИ ХАРЕСВА да гледам малката пък и себе си като ''извадена от пералнята''.Тя е дама и за мен е важно да я възпитам да бъде чиста и спретната за това гладя и нас и нея.
И на мен не ми стига времето и ми е трудно,но държа на тези неща.
Цитирай

София

Всеки си преценява сам.
Аз гладя абсолютно всичко и въобще не смятам да спирам някога.
Цитирай

В подножието на планината

Аз гладя всичките му дрехи  и мисля да продължавам неопределено време(докато живее при мен).

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 125 отговора