Докога се гладят дрешките на бебчовците?

  • 5 597
  • 125
  •   1
Отговори
# 45
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Няма определен срок докога трябва да се гладят дрешките. Аз все още гладя на бебето дрехите. Нямам намерение да спирам засега.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 185
Гладих до навършване на 1 месец!  Blush

# 47
  • Мнения: 2 090
Аз гладя всичките му дрешки.

# 48
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз до ден днешен гладя нашите дрехи, та на малката ли да спирам  Mr. Green Ще си гладя до живот.

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Постоянно гладя всичките дрехи-нашите и на децата

# 50
  • Мнения: 11 003
От самото начало гладя само измачканите дрешки. Не го правя с цел дезинфекция.

# 51
  • Мнения: 1 080
Гладя само, което е измачкано.
Не е задължително да гладиш всичкос поред мен!!!

# 52
  • Мнения: 678
Гладех всичко до към 7-8 месец. Сега само връхните намачкани и то основно, ако излизаме някъде. Но аз просто не съм фен на гладенето, да не кажа, че ми е най-омразната домакинска работа.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 857
И все пак нужно ли е гладенето за дезинфекция на дрешките и докога newsm78
Много ми реве бебето и се забавлява максимум 5-10 мин сама и трябва постоянно да съм с нея. Вечер пускам пералнята, но не ми остава време винаги да гладя. Тя, бебка все още се буди и през нощта Rolling Eyes
Ако се глади само с цел дизенфекция, мисля че един месец е напълно достатъчно да се прави.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 734
Както вече писах,терминът гладене за дезинфекция е останал от времето на памучните пелени,когато нещо наистина е било в контакт с урината и изпражненията на бебето и е трябвало все пак да се дезинфекцира от евентуално останали микроби,против подсичане и други кожни инфекции.В наши дни доста по-рядко се случва да има пропуски на памперсите.Освен това,когато изгладиш купчина дрехи,не ги обличаш всичките веднага на бебето,а ги прибираш в шкаф примерно.Мислиш ли,че остават дезинфекцирани,щом стоят с дни там?Замисълът се обезсмисля просто...
Естествено,съгласна съм,че е грозно да се облече детенце с намачкана дреха и трябва да се изглади,когато има нужда.Голяма част от трикотажните дрешки обаче,когато се изтръскат хубаво преди да се сложат на въжето и се прострат добре,нямат нужда от никакво гладене после.

# 55
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Какво значи задължително newsm78
При положение, че гладя всички наши дрехи, не виждам причина да не гладя и неговите Grinning

# 56
  • Мнения: 3 743
Естествено,съгласна съм,че е грозно да се облече детенце с намачкана дреха и трябва да се изглади,когато има нужда.Голяма част от трикотажните дрешки обаче,когато се изтръскат хубаво преди да се сложат на въжето и се прострат добре,нямат нужда от никакво гладене после.

Точно това и аз имах предвид Peace. Много ви благодаря за отговорите, момичета  bouquet

# 57
  • София
  • Мнения: 23 072
Аз ги гладя, не само заради дезинфекцията, а и защото не понасям смачкани дрехи! Но ако не ти се глади, имай предвид, че най-добрият дезинфектант е слънцето, така че дръж повече дрешките на простора, докато е още топло и слънчево  Peace

# 58
  • Мнения: 4 335
Гладя винаги вси4ките му дрехи и не мисля да спирам Peace

# 59
  • Мнения: 2 807
Гладят се до когато ти решиш.   Wink

Не съм чувала за задължително гладене, но е препоръчително такова поне до 6-я месец на бебето.

п.п. Аз още си гладя (чаршафи и чорапи - не  Wink)

Общи условия

Активация на акаунт