Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте, сина ми си сцепи челото миналата сряда и го лепиха. Не го пожелавам и на най-големия си враг. Такова притеснение беше, че щях да полудея. Не вярвах, че може да изтече толкова кръв от челото. Днес махнахме лепенката, но ми се струва, че не е  залепено както трябва и ще остане белег.
Та въпроса ми е: има ли някакъв крем, който ще помогне за бързото зарастване на раната и ще заличи този белег? Той е на 3 годинки и дали ще му остане? Дайте ми съвет, моля!
Предварително Ви благодаря!
Цитирай
Не се притеснявай! Още е рано да мажеш с каквото и да било. Изчакай да хване коричка и да падне, след това ще прецениш дали има нужда от кремове. Дъщеря ми си сцепи веждата като беше някъде на 1г и половина. Мазах я с "Контрактубекс", но още има белег - вече е на 3г. Е, поизчезна малко, но.... С това мазило трябва да си по-упорит; трябва да се маже редовно и по мисля беше 2 или 3 пъти на ден.  Confused
От глава много кръв тече! Това  да не те притеснява. съвсем скоро другата ми дъщеря си сцепи главата - за щастие отзад - в косата и също я лепиха. Доста време мина докато "падне" лепилото и докато се поуправи кожата. Даже още може да се напипа издутината на нястото на лепенето. За това ти казвам да изчакаш малко да се успокои местото. да не раздразниш кожата с мазила и да се възпали
Желая ти успех
Цитирай

забравих да се логна Embarassed . Горното го писах аз! Laughing
Цитирай

София

Колко е голяма раната? Аз си сцепих главата, когато бях на 5 годинки и преди почти 30 години никой не ме е мазал със специални кремове за премахване на белези. Сега все още имам белег - точно в средата на челото около 1,5 см Confused , но е много блед и почти не се забелязва. Така че ако не е много голям белега няма защо да се притесняваш. Все пак е добре да използваш "Контратубекс" - при всички случаи е по-добре, отколкото нищо - нали е създаден с цел заличаване на белези, така че все ще има някакъв, дори и минимален резултат, но както каза и aylin трябва да си много упорита! Надявам се всичко да е наред!
Цитирай

София

Благодаря Ви за съветите и за мазилото. Ще го пробвам със сигурност и ще направя всичко каквото зависи от мен. Дано се заличи. Не е много малък този белег - към 2,5 -3 см. Но все пак е на лицето. Надявам се да помогне. Все още не смея да го пусна на ясла. Страх ме е някое дете да не го удари.
Още веднъж Благодаря!
Цитирай
Moiat sin se rodi s malak beleg na gornata ustna.Kazaha mi che e rodilen beleg vatre v utrobata e stanalo taka.Shte bada mnogo blagodarna ako niakoi mi kage neshto za tova kak da go zalicha.Dali triabva da go namaga s niakakav krem.Sega dokato e malak znaete li dali triabva da go maga s neshto.Lekarite nishto ne kazvat.Pishete mi.angi
Цитирай

Цитат на: akapanova
Moiat sin se rodi s malak beleg na gornata ustna.Kazaha mi che e rodilen beleg vatre v utrobata e stanalo taka.Shte bada mnogo blagodarna ako niakoi mi kage neshto za tova kak da go zalicha.Dali triabva da go namaga s niakakav krem.Sega dokato e malak znaete li dali triabva da go maga s neshto.Lekarite nishto ne kazvat.Pishete mi.angi

Зависи какъв е белега. Ако е тип заешкаустна крема няма да ти помогне. Как така лекарите не казват нищо?  Confused  Тъкмо мислех да ти кажа да се консултираш с лекар. Този крем за който пишеме е за заличаяане на белези от рани, мисля че и стрии но не съм сигурна - пише го в упътването. Може би е добре да питаш, знам ли, хорург - те нали оперират, би трябвало да знаят как да си заличат следите Smile  Иначе, личният лекар е този който трябва да те ориентира. Все пак, белега е на устата и незнам дали не трябва да изчакаш да порасне детето за да не изяжда мазилото Rolling Eyes
Цитирай

София

Намерих една брошурка вкъщи за "Контратубекс" - В нея са показани разни белези преди и след използването на лекарството в продължение на 7 месеца!!!!!!! Не зная обаче дали се използва при малки деца Sad . Най-добре се консултирай с лекар!
Цитирай
Momicheta blagodaria vi za otgovorite.Negovoto ne e zaeshka ustna.Tova e rodilen beleg.Lekarite kazvat che kato porasne kato zapochne da mu niknat mustaci niama da si lichi tolkova.No men me pritesniava da ne mu se prismivat decata i da mi stane kompleks.Makar che ne e tolkova ochebien beleg prosto malka charta nad ustnata.Moge bi kato pootrasne moge da mu se napravi niakakva kozmetichna operacia.Shte vidim.... Sad
Цитирай
Въпреки че отговарям късно на този въпрос, мисля,че мога да помогна на новите запитвания по този въпрос. Има един хомеопатичен крем за рани и белези, който е много ефикасен Traumel'S- съдържа само екстракти от билки и помага също и за натъртвания.
 newsm78
Цитирай

София

Аз ползвах "Контрактубекс" след секциото по съвет на моя лекар. Ако съвестно се мажете по 2-3 пъти на ден, втриване с леки движения по около 5 минути, би трябвало видимо да намалее. Моята операция не се вижда вече толкова ясно, освен ако не се загледам.
« Последна редакция: пт, 05 авг 2005, 10:04 от FLUF »
Цитирай

Ima oshe edin krem v aptekite - Madecassol, mogesh da se konsultirash s GP-to ti, pri mazane parvonachalno leko se zacherviava kogata, zashoto ima regenerirash proces.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.