Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 авг. 2008, 17:49 ч.

Вдигате ли "тежко"?

• 4 749
  • 67
  •   1
Отговори
Здравейте, бъдещи майки.
Чакам второто си детенце и вече съм в шести месец, но все още гушкам и големия юнак, който е към 16 кг. Все ми се карат, че не бива, но на мен ми е приятно, а и той обича. Така сме си свикнали. Само в началните месеци избягвах.
Та да питам вие дали се пазите специално?

# 1
  • София
Аз лично се пазя! Crossing Arms Старая се повече от 5 кг да не вдигам, като пазарувам и не съм с колата гледам покупките да ги разделям равномерно в 2 чанти.
Аз лично мисля, че 16 кг са много, за да ги вдигаш, поне в сегашното си положение, но все пак ти преценяваш най-добре. Малката племенница е на 1год и 2 месеца, тежи към 12 кг и като ме види и все иска гуш, но аз първо сядам и тогава я взимам в скута си, седнала на коленете.
Пази се! После ще се гушкате пак, има време.
И какво значи
Все ми се карат, че не бива, но на мен ми е приятно, а и той обича. Така сме си свикнали. Само в началните месеци избягвах.
Той може да обича много неща, но в момента детето в теб е по-важно! Naughty Crossing Arms Това е моето мнение!
Лека бременност и късмет! Hug

# 2
  • София
Пазила съм се.
Дори когато съм пазарувала гледах да е в малки количества, за да не нося тежко.
Дъщеря ми също обича все още да ми седи в скута и да се гушка, но докато чакахме бебо сядаше до мен. Не съм я лишавала от гушкането, само малко променихме позите.
И ти можеш първо да седнеш и после да вземеш детенце. 16кг никак не са малко. Както в първите, така и в останалите месеци си е опасно според мен да се вдига толкова тежко.
Отидох да раждам сама и ми направиха забележка, че ще си родя по пътя с този сак дето съм го помъкнала...
Леко бременеене  Heart Eyes

# 3
  • Бургас
Аз също се пазих да не вдигам тежко,е си имах проблеми с бъбреците,а и имах ниско разположена плацента.

# 4
  • somewhere......over the rainbow
                                                          Много се пазя.Винаги гледам за нещата по-тежки от 4-5 кг някой да ми помага.
                                                          Пази се, останало ти е още малко до финала.На последния преглед плацентата
                                                          ми беше по-ниско заради вдигане на тежко.Паожелавам ти лека и безпроблемна бременност.

# 5
  • На морето!
Пазих се, но когато съм бременна с второто едва ли ще мога да се опазя да не го вдигам нито веднъж за 9 месеца.

# 6
Да, пазих се през цялото време, колкото и неприятно да ми беше. С втора бременност обаче не виждам как няма да си гушкам детето 9 месеца.

# 7
  • UK/София
 Не, не псомях да вдигна нищо по-тежко от 5кг.Наистина е опасно, 16кг. са много.Може нищо лошо да не се случи, но може и нещо много лошо.

# 8
  • На 2000км от София
Грам не съм се паzила, само един месец някъде се наложи, zащото прокървих в началото. Но после постепенно пак zапочнах, та и до сегпродължавам. Не че не zнам, че не трябва, но според мен щом чувстваш, че можеш, zначи всичко е наред. Не говоря zа сина си, той е голям, но си вдигам всичко друго, което и преди. Не ми пречи, който както се чувства...

# 9
  • София
Не се пазех, защото толкова ми е бил акълът. Ако трябваше сега да раждам щях да съм по-внимателна.

# 10
  • в здрача
Пазя се, дори прането го изнася съпругът ми. За любимите ми сега дини ходи той. На малката съм й обяснила, че сега мама носи братчето или сестричето й в корема си и трябва да се пази, а и тя е цели 19 кг. Гушкаме се, прегръщаме се, но аз или сядам или клякам да я прегърна. И тя няма нищо против, дори ми пази коремчето, че дори се притеснява да не ме боли когато рита и пита защо рита, а аз обяснявам че всички бебчета ритат в корема на мама, както и тя навремето и че е притеснително ако не рита, защото това означава, че нещо не е наред.

# 11
  • Варна
Аз също не се пазя ...по скоро избягвам да се катеря по столове за да сваля нещо от високото...редовно вдигам 4 год. си братовчедка

# 12
Повече от 5 кила не съм вдигала!!!

# 13
  • София
И аз вдигам дъщеря ми понякога- 12  кг. е- налага се я от коритото да я вдигна или някъде другаде. И с пазаруването се оливам понякога и чак на излизане от магазина се усещам, че съм прекалили Embarassed Ама и миналия път си бях така.

# 14
  • Варна
Спрях да вдигам синът ми на ръце веднага след като разбрах, че съм бременна.Но пък той беше 25 кила по него време

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт