«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-284 от 284 отговора

ћнени€: 1 249
                          ѕриветствам ви момичета с новата седма тема! ∆ела€ на всички при€тни моменти в кухн€та и творчески успехи!

÷итирай

¬ страната на ненаучените уроци ...

ћнени€: 3 768
 bouquet

« ѕоследна редакци€: вт, 19 авг 2008, 20:16 от ***ƒиди*** »
÷итирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

ћнени€: 5 825
а аз писах в старата тема  ooooh!

ето копвам го и тук:

вчера правих царевица, но не ми се €даше варена и € изпържих в тигана, като накра€ добавих пресован чесън.
стана неверо€тна.

ето € тук

днес вечер€та беше пуешко печено със кьопоолу и салата от домати и моцарела
÷итирай

ћнени€: 7 477
«адушени вратни пържоли и салата от розови домати с копър и чесън днес Crazy

÷итирай

ћнени€: 6 744

÷итат
ћоже ли рецептата за бързите питки на labrex

бингъл , запов€дай!  bouquet

÷итирай

¬арна

ћнени€: 28
Ќовата тема започва с големи красоти.
L e o много при€тен цв€т има тази пържолка chef
***ƒиди*** -  безкрайно изкушаваща снимка chef
¬чера ден за пиперки
ѕанирани пиперки

» една пиперки с доматен сос

ƒнес пържен патладжан и неизменната салата с домати и сирене

÷итирай

ћнени€: 3 968
Ќе съм се разписвала от ... много отдавна.  Embarassed

¬ събота имаше вкусни, вкъсни спагети с доматен сос с гъби и каперси. »зтрих снимките по погрешка.  Rolling Eyes
¬ недел€ pumkin е писала да ме питате мен какво беше менюто, но не защото аз б€х домакин€, точно обратното - защото т€ ни угои у т€х.
ѕърво €дохме огромни неописуеми сандвичи с всичко за следобедна закуска.  Mr. Green ѕосле имаше пържени картофки и прекрасна салата с балсамик. »скаше да прави и пица, но усп€хме да € спрем.  Shocked
¬чера €дохме навън. ƒнес имам майстори, които ми свалиха половината таван на бан€та  Mad и отказвам да готв€.

«акуската ми днес

÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 343
pepika , много е сладка снимката с малката готвачка.  Love
***ƒиди*** , бързо дай рецептичката за това сладко изкушение. Hug
÷итирай

varna

ћнени€: 673
Ћео,твоите пържолки ми напомниха,че тр€бва и аз да се заема да понаправ€ нещо подобно.—трахотни са!
÷итирай

pepika , много е сладка снимката с малката готвачка.  Love
***ƒиди*** , бързо дай рецептичката за това сладко изкушение. Hug
Ќали е гол€ма сладкишка 4470  ак ми се искаше едно момиченце.....майчина отм€на. ƒа, да ама не Crossing Arms
ƒнешната вечер€:  еф ти пъстърва, кеф ти сьомга.  онцерт по желание Mr. Green

÷итирай

Ћеле , става ми неудобно с тази торта !  Embarassed Ќе съм € правила , беше вместо "запис" ! “ук е рецептата , ако на н€кой му се превежда - http://www.stumbleupon.com/demo/#url=http://www.culinaryconcocti … me-fer-sure-dude/
÷итирай

пловдив

ћнени€: 287
Благодаря ви момичета за вдъхновението което получавам от вас!  
Ето и моята вечеря
  патладжан кебап http://www.snimka.bg/album.php?album_id=273955&pid=7041705
  пълнени гъбки http://www.snimka.bg/album.php?album_id=273955&pid=7041705
  и десерта сливов сладкиш http://www.snimka.bg/album.php?album_id=273955&pid=7041705

÷итирай

Sofia

ћнени€: 7 127
Ћеле , става ми неудобно с тази торта !  Embarassed Ќе съм € правила , беше вместо "запис" ! “ук е рецептата , ако на н€кой му се превежда - http://www.stumbleupon.com/demo/#url=http://www.culinaryconcocti … me-fer-sure-dude/
    “ъкмо щ€х да те питам за рецептата. Smile
÷итирай

“ъкмо щ€х да те питам за рецептата. Smile

ћай ще тр€бва да взема речника и да се поизпот€ малко да € преведа !  Mr. Green
÷итирай
≈то и вечер€та за днес.
ќгретен от картофки - ако може да се нарече огретен  newsm78
÷итирай

L e o много при€тен цв€т има тази пържолка chef

ќт соеви€т сос е  Laughing
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 3 621
¬ечер€та от снощи - пържвни картофи с чесън и сирене
- свинско бон филе, с б€л пипер и лимон
и салата от домати с много лук
÷итирай

—тара «агора

ћнени€: 172
„естита нова темичка Smile Ћео,ако може да кажеш как ги направи тези вратни пържолки ще съм ти много благодарна  bouquet
ј ето и нещо от мен...
Ќеверо€тно вкусни€ и лесен €бълков сладкиш на Ћео (само това усп€х да снимам Smile )

ѕилешко с грах и царевица (мо€ измишльотина - тип изчисти хладилника)

и мусака отгоре с топено сирене
÷итирай

Ћео,ако може да кажеш как ги направи тези вратни пържолки ще съм ти много благодарна  bouquet

«апов€дай  Hughttp://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=170310.msg4657857#msg4657857
÷итирай

—офи€

ћнени€: 746
denitsa23 кажи мол€ рецептата за мусаката с топено сирене Smile изглежда много вкусна
÷итирай

ћнени€: 6 823
јз искам да попитам дали като се прави гювеч / в глинен съд/ тр€бва предварително да подготв€ продуктите / да речем да задушавам месото и зеленчуците/?
÷итирай

—офи€

ћнени€: 104
“ова беше вечер€та ни незнам защо ,но в тези жеги губ€ апетит и караме повече на дин€
« ѕоследна редакци€: ср, 20 авг 2008, 16:09 от SvetletoS »
÷итирай

Zlata Praha

ћнени€: 4 358
«дравейте неуморни момичета кулинарки Hug.
≈то ме и мен в новата ни темичка Love
¬чера за кефето и тази сутрин за закуска превъзходни€  екс на Ћабрекс - http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=209619.0
- този път го зал€х с шоколадова глазура и посипах с кокос Peace
„ушки пълнени с кайма и ориз

» ѕитка –оза на Ћебедуна - не € докарах много в шарката но си беше за нас  - из€де се Mr. Green.Ќеверо€тно вкусна е Peace

–ецептата за ѕита –оза тук - http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=249350.0
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 168
јз искам да попитам дали като се прави гювеч / в глинен съд/ тр€бва предварително да подготв€ продуктите / да речем да задушавам месото и зеленчуците/?
јз нищо не позготв€м предварително.«атова умирам да готв€ гювеч, защото само нар€звам всичко, слагам го в гювеча, малко вода или сметана, зависи какво има вътре и то дето се вика само се готви.
÷итирай

—тара «агора

denitsa23 кажи мол€ рецептата за мусаката с топено сирене Smile изглежда много вкусна
јми аз € прав€ така: запържвам в малко зехтин/олио 1 главичка лук,малко чушка,рендосан морков и добав€м каймата,като гледам като се пържи да не става на едри бучки.Ќакра€ добав€м и 1 настърган домат,остав€м да се запържи мъничко.¬сичко това го сипвам в тавичка,добав€м и картофките(по възможност много ситно нар€зани)+2ч.ч гореща вода обърквам и във фурната. огато стане почти готова прав€ заливка от кис.мл€ко и €йце ( количеството според тавата)остав€м заливката да се позапече и нареждам филиики топено сирене по ц€лата мусака и отново запичам.“ова е общи линии.ƒано да ти хареса  Peace
÷итирай

—офи€

«а днес таратор
 кюфтенца и дин€ е менюто. Hug
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 3 019
» тука да почерп€€€€€€€€€€€€
ѕ–»≈“ј —Џћ ¬ “” ¬ј–Ќј  Party Crazy

÷итирай

» тука да почерп€€€€€€€€€€€€
ѕ–»≈“ј —Џћ ¬ “” ¬ј–Ќј  Party Crazy

L 0 V E, честито! ћного късмет ти пожелавам и успешно завършване! bouquet
÷итирай

—офи€

L 0 V E, честито и ти жела€ успех! bouquet
÷итирай

L O V E, честито! «авиждам ти за желанието. ѕри мен така и не дойде...
÷итирай

Zlata Praha

ћнени€: 4 358
јууу Love - много си млада бе Love.
„естито и само така Peace.¬есело следване и успешно завършване Peace.
» сега като почнеш да учиш да не започнете само сандвичи да €дете ей hahaha
÷итирай

ƒнес ще до€ждаме разни манджи и н€ма да готв€, но направих салатка от тиквички.
√орещо ви € препоръчвам, страхотна вкусоти€ е! Ќаправо безобразно вкусна! Love Love Love

ƒа добав€ и та€ ароматна шарени€ - кекс "ќпашката на папагала"

¬чера за кефето и тази сутрин за закуска превъзходни€  екс на Ћабрекс - http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=209619.0

Ѕъни , над€вам се да ви е харесал! bouquet
« ѕоследна редакци€: ср, 20 авг 2008, 14:38 от labrex »
÷итирай

ina lemon, и аз си мислех, че мога да пльосна всичко вътре и само да пека, ама все пак реших да задуша месото с лука. —ега се пече и дано се получи нещо. Ќикога не съм правила гювеч. ј о е добър резултата, ще се похвал€, разбира се. Ѕлагодар€ ти все пак Smile!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 746
јми аз € прав€ така: запържвам в малко зехтин/олио 1 главичка лук,малко чушка,рендосан морков и добав€м каймата,като гледам като се пържи да не става на едри бучки.Ќакра€ добав€м и 1 настърган домат,остав€м да се запържи мъничко.¬сичко това го сипвам в тавичка,добав€м и картофките(по възможност много ситно нар€зани)+2ч.ч гореща вода обърквам и във фурната. огато стане почти готова прав€ заливка от кис.мл€ко и €йце ( количеството според тавата)остав€м заливката да се позапече и нареждам филиики топено сирене по ц€лата мусака и отново запичам.“ова е общи линии.ƒано да ти хареса  Peace

bouquet благодар€ много, ще се пробва Smile
÷итирай

ћнени€: 795
¬етрило от патладжани по рецептата на ѕепчо.
÷итирай

Ѕургас

L 0 V E, честито и ти жела€ успех! bouquet
и аз , и да не ни изоставиш съвсем покрай ученето
÷итирай

“юрлю гювеча ми взе, че стана. ќт първи€т път Laughing. ¬ътре има свинско, картофи, патлажан, зелен и червен пипер, моркови, чесън на цели скилидки, а като се попече малко, пол€х допълнително с чеснов и соев сос. ¬кусоти€!
÷итирай

къде ли не

ћнени€: 774
polin_a, гювечът ти е трепач! —трахотно изглежда, а сигурно е и много вкусен!
÷итирай

yagodka, благодар€! —тана много вкусен. “а€ темичка ще ми развали фигурата баш накра€ Laughing ƒосега удържах...
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 449
јз днес пак готвих ...
пилешки дробчета

и крем карамелллл ...  chef

«а довечера предвиждам и едни печени крилца ...
÷итирай

къде ли не

yagodka, благодар€! —тана много вкусен. “а€ темичка ще ми развали фигурата баш накра€ Laughing ƒосега удържах...

Ќ€ма страшно! ќт такива зеленчукови изкушени€ не се пълнее. Smile

ј тво€т гювеч ще бъде включен в моето меню за следващчта седмица. ѕоздрави! bouquet

Ћеле, Irra, ти€ дробчета много апетитно изглеждат! ћоже ли рецепта, мол€?
÷итирай

јз пък взех да се облизвам на карамела. јма ще го гледам само от монитора.  Laughing
÷итирай

ѕловдив

Ѕлагодар€ ви за милите думи момичета.  Hug Love
I r r a  ти€ дробчета изглеждат много вкусни. ќбожавам пилешки дробчета. ƒа взема да ти доида на гости.  Very Happy
÷итирай

ѕловдив

≈то едно пухкаво кексче от мен.

—нимката не е много добра.
÷итирай

Ѕургас

yagodka , това е н€каква импровизаци€ на дробчета по селски, но понеже ме мързеше да ров€ за рецепта и импровизирах.
≈то и продуктите, които аз вложих:
1 тарелка замразени пилешки дробчета
3-4 глави лук
3 чушки
4 печурки
ƒоматено пюре  - 3-4 супени лъжици, разредено с вода и 1ч.л захар
—ол, чер пипер, чубрица, копър.
ѕърво кипнах в подсолена вода дробчетата - за да се стегнат.
¬ тефлонова тендерка задуших лука в малко олио, докато започна да порозов€ва. ƒобавих нар€заните чушки и пак изчаках докато поомекнат. ƒобавих накуп нар€заните гъбки и дробчета, добавих малко водичка (около 1 пръст на дъното на тенджерката и ги оставих да се задушават. —лед като реших, че вече са готови махнах капака и изчаках да се доизпари водата. ƒобавих разредени€т доматен сос и оставих още десетина минутки да се пържи, докато се сгъсти.
I r r a  ти€ дробчета изглеждат много вкусни. ќбожавам пилешки дробчета. ƒа взема да ти доида на гости.  Very Happy[/b][/color]
 ъсно е чадо ...само 1 порцийка за мъжа ми остана  35
÷итирай

къде ли не

I r r a, благодар€ ти! bouquet ўе ги пробвам при първа възможност!

јз си ги прав€ все по един и същи начин - със сърчицата и много лук на фурна. ’убаво ще е да разнообраз€!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 123
ѕилешко вретено с гарнитура картофи соте и зал€то със сос.

ѕържени тъквички зал€ти с оцет, чесън и копър.ћного при€тно за хапване в тези горещини
÷итирай

Torrevieja,España

ћнени€: 1 505
’айде и аз да се от4ета със сно6тната ни ве4ер€

Love много се радвам за теб,само 6-ци ти пожелавам. bouquet
÷итирай

ћнени€: 1 160
от мен запеканка тип "почисти хладилника"  
÷итирай

сред люл€ците

ћнени€: 642
«а тази вечер  юфтета от патладжани и кайма на шиш, за които използвах идеите на  еми bouquet

« ѕоследна редакци€: ср, 20 авг 2008, 21:35 от ilrai78 »
÷итирай

ћнени€: 2 187
≈й, супер сте! —едма тема, браво, аз от първата не съм се разписвала, но си признавам, че ме мързи да снимам всеки ден.  Embarassed

≈то днес един огретен от тиквички (2 тиквички настъргани, леко задушени в тиган с една глава лук и две скилидки чесън, после се объркват със сирене, в случа€ козе, 2 €йца, 2-3 с.л. готварска сметана, копър, и се пекат около половин час във фурната, най-накра€ малко кашкавал за фасон Smile):

ўе прав€ и салата, но още не съм решила каква.
÷итирай

—офи€

«а вечер€ €йца на очи
и питки .
÷итирай

¬арна

«елен боб с €йца по иде€ на Bordovski от gotvetesmen, много вкусно и леко в тази жега.

÷итирай

гр.ѕловдив

ћнени€: 2 146
«дравейте,момичета  Very Happy —трахотни вкусотийки сте показали.’айде и аз да се присъедин€ с днешната вечер€:

Ћазан€

и за десерт еклери ( с оригинлни€ пълнеж)

÷итирай

Ancona-Italia

ћнени€: 2 800
“ова са и моите предложени€ .

÷итирай

ѕловдив

elfi4ka  може ли рецептата за оригинални€ пълнеж на еклерите?
÷итирай

сред люл€ците

elfi4ka , и мен ме заинтригува с този пълнеж. ўе напишеш ли какъв е той? bouquet
÷итирай

¬ едно мъжко сърце

ћнени€: 384
≈й, супер сте! —едма тема, браво, аз от първата не съм се разписвала, но си признавам, че ме мързи да снимам всеки ден.  Embarassed

≈то днес един огретен от тиквички (2 тиквички настъргани, леко задушени в тиган с една глава лук и две скилидки чесън, после се объркват със сирене, в случа€ козе, 2 €йца, 2-3 с.л. готварска сметана, копър, и се пекат около половин час във фурната, най-накра€ малко кашкавал за фасон Smile):

ўе прав€ и салата, но още не съм решила каква.
огретена е страхотен и аз го прав€ по тази рецепта и си облизват пръстчетата всички
÷итирай

”лсан,ёжна  оре€

ћнени€: 8
ето и от мен —упа от червена леща на olgarita и фритата с гъби и зелени подправки
http://i455.photobucket.com/albums/qq271/joujou_j/delicious/frit … .jpg?t=1219305693
÷итирай

ћнени€: 1 938
¬черашното меню беше това:
1. –улца от тиквички - Labrex.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7074089
2. —алата - измислица Laughing:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7074086
3. ѕилешки крилца с картофи на фурна:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7074090
4. Ўоколадов кекс на Labrex:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7074087
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7074088
÷итирай

—офи€

ѕривет и от мен, вчера б€хме на пилешки хапки с които много се гордеех, но не усп€х да снимам, остана гарнитурата само....  newsm61
÷итирай

¬ј–Ќј

ћнени€: 82
јз днес пак готвих ...
пилешки дробчета

и крем карамелллл ...  chef

«а довечера предвиждам и едни печени крилца ...
Irra, как приготви пилешките дробчета, изглеждат супер!!!
÷итирай

къде ли не

Ћена, виж рецептата на предишната страница.
÷итирай

Момичета моля ви за малко помощ.Имам котлети сьомга,готварска сметана,гъби,замразени зеленчуци и топено сирене.Какво бих могла да приготвя с това???
« ѕоследна редакци€: чт, 21 авг 2008, 14:53 от »лианка :) »
÷итирай

ћомичета мол€ ви за малко помощ.»мам котлети сьомга,готварска сметана,гъби,замразени зеленчуци и топено сирене. акво бих могла да приготв€ с това???

»лианка, ето “”  има интересни предложени€, може би ще си харесаш нещо.........

—ьомга със сметана
÷итирай

Ћабрекс благодар€,ще пробвам тази със сметаната. Hug
÷итирай

—офи€ /јбсурдистан

ћнени€: 2 193
 bouquet
÷итирай

къде ли не

Хайде и аз най-накрая да се разпиша със сготвените неща от мен вчера:

Агнешко ма … 83;ия на Pep-4o:

и спаначена супа със сиренце и кисело мляко:

Pep-4o,  големи благодарности за рецептата!  bouquetВсички вкъщи много харесахме агнешкото! Купих и бамя, та и доматената ти манджа ме чака тези дни. Smile

Ето и две тестени творения от минaлата седмица:

Мързеливк& … 85;а Vilito
и Рогчета-гр … 89;ки
÷итирай

гр.¬арна

ћнени€: 1 407
Ѕравоооо момичета пак сте приготвили страхотииии. Shockedјз за съжаление съм просната на легло от летни€ вирус и за това не готв€....ћъжо готви вечер....ама те не са много за показване неговите манджички..... Mr. Green
÷итирай

Ќ€къде на път....

ћнени€: 9 372
ћммм, вкусно мирише тук!   Hug

јз във вторник готвих „ушки, пълнени с €йца, сирене и кашкавал

¬чера - «елен фасул с €йца на Ѕордовски

ј днес -  исело зеле с ориз на фурна

и порцийка......
÷итирай

ћнени€: 3 139
Ѕравоооо момичета пак сте приготвили страхотииии. Shockedјз за съжаление съм просната на легло от летни€ вирус

същата работа при мен  Twisted Evil само дето б€х на работа но не издържах и се прибрах.    » не съм готвила от понеделник  Rolling Eyes Rolling Eyes

yagodka , радвам се, че ти хареса агнешкото приготвено така    bouquet  и аз обичам агнешко, ама мойте чешити  Naughty
« ѕоследна редакци€: чт, 21 авг 2008, 20:05 от pep-4o »
÷итирай

≈то € и мо€та сьомга на скара (малко ми се разпадна) и задущени зеленчуци със сметана и топено сирене 
÷итирай

¬арна

“ук с всеки изминал ден става все по изкушаващо и апетитно.
Ќашата вечер€ бе пилешки хапки и кьопоолу. «а първи път пробвах паниране с картофено пюре, за което научих от вас дами и съм ви много благодарна за тази иде€.

÷итирай

днес панирано сирене със сусам и заливка от балсамико и мед.

страхоти€  Crazy

за маргаритата имаше тортил€ чипс с 3 различни дипа  Peace
÷итирай

...до морето..

ћнени€: 40
Asyalein, вчера опитах да направ€ панирани сиренца с манго, но...не се запази формата на сиренцата, направо си се разтече... Sad.Ѕи ли ми об€снила как панираш с лешник или сусам, има ли н€каква тънкост,€вно бъркам н€къде.ј иначе комбинаци€та на мед и балсамико и аз € обожавам! Wink
÷итирай

aleks_s,
аз ползвам фета, ко€то е малко по-твърда от нашето сирене и за жалост при термична обработка се разтича Confused
но пък се реже без да се троши  Wink

режа сиренето на парчета и вс€ко овалвам добре в леко разбит белтък.
после овалвам в сусама/смлените €дки и остав€м на харти€ или фолио белтъкът да изсъхне (половин до 1 час)
после пържа в много добре загр€то олио за кратко.
колкото €дките да се запържат...
по този начин (само с белтък) много малко от €дките падат  Peace

днес ми беше по-трудно да обърна по-големите парчета.
с по-малките ставаше по-лесно  Confused
а и котлонът не беше много силен и сиренето тръгна да се разтича преди сусамът да се е запържил ooooh!
ама накра€ стана много вкусно Party

÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 310
ћомичета, здравейте!
ќт доста време се възхищавам на всичко което приготв€те и аранжирате!ћоите най-искрени адмирации за всички ¬ас! bouquet
“ази вечер нещо ми е дошла музата и реших и аз да се включа с нещичко към тази красива темичка Hug
ѕепчо, бързо оздрав€ване ти пожелавам и очакваме вкусните ти предложени€!
Ѕерина, и на теб bouquet
—алатка от домати
ѕред€стие с патладжан и червени чушки

ѕиле "—алтимбока"

’убава вечер жела€ на всички!
÷итирай

—тара «агора

ѕиле "—алтимбока"

ћммм много вкусно изглежда,може ли рецептата  bouquet
÷итирай

«а закуска - "джобчета" с кашкавал

÷итирай

«а закуска - "джобчета" с кашкавал

май закуската у нас и вас е на почит  Laughing Laughing

аз  б€х изправена пред сложната дилема дали да си спретна едни чебуреки тази сутрин или не, но корема ми напомни за себе си и се  отказах  Embarassed “а сега чедото като се наспи ще си направи принцеси с кайма  Wink
÷итирай

май закуската у нас и вас е на почит  Laughing Laughing

¬одим се от принципа, че е страшно здравословно да се закусва!  Very Happy ј за джобчетата аз се сетих, много отдавна не б€х ги правила.
÷итирай

—офи€

ѕиле "—алтимбока"
ћммм много вкусно изглежда,може ли рецептата  bouquet

denitsa23, благодар€! bouquet
«апов€дай рецептата- пиле "—алтимбока"
÷итирай

ћнени€: 4 496
esy, беконът не пада ли при пърженето? Thinking
÷итирай

—офи€

esy, беконът не пада ли при пърженето? Thinking
ѕри мен не е паднал, то се вижда Peaceѕърво се пече от към бекона-слепва за сиренцето като се разтопи, после със шпатула обръщаме и всичко е ок Wink
÷итирай

ѕепчо, бързо оздрав€ване ти пожелавам и очакваме вкусните ти предложени€!

мерси,  еми  bouquet от следващата седмица ще готв€

«а днес закуска - странджанки

¬одим се от принципа, че е страшно здравословно да се закусва!  Very Happy ј за джобчетата аз се сетих, много отдавна не б€х ги правила.

по първа точка 100% съгласна, а джобчетата ние ги обожаваме (само дето и и шунка добав€м при кашкавала)
÷итирай

...слепва за сиренцето като се разтопи,....

doh
...ћай имам нужда от още едно кафе... Confused

Ѕлагодар€! bouquet
÷итирай

Ќа небето

ћнени€: 5 456
≈й това е  от вчера днес още е в производство.
банички: зеленчукова супа: салатка: десерт: до€ждаме това руло:
÷итирай

по първа точка 100% съгласна, а джобчетата ние ги обожаваме (само дето и и шунка добав€м при кашкавала)

—амо дето у нас не налитаме на здравословното мюсли............ Embarassed  јз от време на време, ама като прав€ чебуреки, принцеси, джобчета, мекички и подобни, как да хвана купичка с мюсли? Sad
÷итирай

ћнени€: 766
отчет за вчера-
-салата домати с козе сирене

-пилешки кьсчета "Happy"

-лондонски сладкиш
÷итирай

там където искам, но не така, както бих искала

ћнени€: 354
«давейте мили дами!
„ета темичката с интерес и си крада идейки  Embarassed
ѕризнавам ви за майсторки  bouquet

»мам обаче и една молба, дано да не се обидите  Praynig - когато цитирате мнение, не поствайте и снимките , или поне само линкчета да са  Praynig »звин€вам се пак, но така ще е по-прегледно  Rolling Eyes
÷итирай

јз от време на време, ама като прав€ чебуреки, принцеси, джобчета, мекички и подобни, как да хвана купичка с мюсли? Sad

в€рно грехота е  Laughing Laughing  но у нас си имам фенове и на мюслито, та го прежив€вам  Wink
÷итирай

¬ най-невинните детски очи и най-гол€мото мъжко сърце

ћнени€: 2 096
јааа, Bambinkamalinka, ще се крадат идеи  Laughing  ъсчетата и сладкиша ще облажат мъжлето днес и утре  Mr. Green chef
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 806
«дравейте момичета bouquet
„есто " надниквам" в темичката и виждам вашите страхотни кулинарни произведени€.ѕоздравлени€ bouquet bouquet bouquet
≈то и аз какво сготвих вчера:
Ћозови сърмички - "легнали" в тавичка:

ѕълнени€ крем карамел с кроасани :
÷итирай

Torrevieja,España

ћнени€: 1 505
≈й това хапвахме в последните 2 дни.
http://media.snimka.bg/0421/007097715.jpg
http://media.snimka.bg/0421/007097716.jpg
÷итирай

ѕържени патладжани, чушки и лук.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 570
Diora , това н€какво €стие ли е? »мам предвид само това ли се прави- пържиш патладжан, чушки и лук? ўе ми об€сниш ли, мол€ те  Praynig  ак точно го правиш?
÷итирай

ѕловдив

Diora правила съм и съм €ла такова, но нещо много дразни небцето смесицата от патладжан и чушки. » то не само мен. ѕри теб как е?
÷итирай

«акуска мързеливи чебуреки с моцарела Ћабрекс,   bouquet  много са вкусни така  Embarassed

и пилешко филе с мед и паприка

« ѕоследна редакци€: пт, 22 авг 2008, 18:01 от pep-4o »
÷итирай

«акуска мързеливи чебуреки с моцарела Ћабрекс,   :bouquet:  много са вкусни така  Embarassed

≈, pep-4o, не е честно. јма как си ги издокарала само!  Lovechef ƒобре, че н€мам  моцарела вкъщи. јма ще си куп€€€€€............ “ова €вно е добър знак, че стомахът ти се оправ€.
» другата чинийка е за прибиране......... Love
÷итирай

¬арна

ћнени€: 185
 bye
ѕилешки късчета в сметанов сос и оризче с моркови и тиквички

Love
÷итирай

» другата чинийка е за прибиране......... Love

закъсн€  Laughing Laughing ѕрибрано е в кути€ и в багажа за село ( опитах естествено, страхотно е  Embarassed )
÷итирай

закъсн€  Laughing Laughing ѕрибрано е в кути€ и в багажа за село ( опитах естествено, страхотно е  Embarassed )

≈х, pep-4o , късчетата прибираш, линк към рецепта не си дала, ама аз я открих!  Very Happy ѕоне не€ ще си сви€! bouquet

«а вечер€ у нас пилешката дроб сърма на bordovsky с любими€т ми (пак негов) сос фрикасе с кисело мл€ко.

« ѕоследна редакци€: нд, 24 авг 2008, 21:39 от labrex »
÷итирай

—офи€

≈то вчерашното ни меню днешното още се готви!!! smile3508 –азхлади се малко и започвам да изгладн€вам , а и тези вашите изкушени€ пръстите да си оближеш т.е. монитора.............. newsm10, чушките които и днес до€ждахме                                                                                                          ,                                                  а тези чушчици на об€д ги правих и много съм им навита, много ме изкушават
hahaha
÷итирай

Diora , това н€какво €стие ли е? »мам предвид само това ли се прави- пържиш патладжан, чушки и лук? ўе ми об€сниш ли, мол€ те  Praynig  ак точно го правиш?

ƒа, пържа първо чушките, след малко слагам лука, чесън, патладжан. Ќакра€ поръсвам магданоза. “ова е.
LOVE, май не на всекиго се харесва, мъжът ми не € харесва също /освен ако не сложа и домати, но тогава си е като вс€ка л€тна манджа/. Ќа мен обаче много ми допада вкусът.
÷итирай

«дравейте момичета! —ъщи€ вирус и при нас ни разказа играта, б€х се проснала на леглото, н€мах сили за нищо. ƒобре че бързо минава, но почти го изкарах на крак.
»мах телешко - много хубаво и направих две манджи с него.
телешко с картофи
тас кебап с телешко
 това е за ц€лата седмица, но не ми беше добре, а и н€мах време. Ќека да захладнее да си дойдем на думата тогава  Mr. Green
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 11
«дравейте! ќткакто съществува темата € след€, гледам снимки, крада рецепти и вече ме досрам€ от себе си. »скам да благодар€ на всички, които публикуват в тази тема и ми дават идеи за разнообразни €сти€. Ѕлагодар€ ви и продължавайте със същото желание и настроение да готвите и да сподел€те с нас. Ќад€вам се н€кой ден и аз да покажа н€ко€ вкусотийка ( когато си куп€ фотоапарат) bouquet
÷итирай

«дравейте! ќткакто съществува темата € след€........ bouquet:

ansy, добре дошла!  bouquet —игурна съм, че скоро ще се включиш. «аразно е! Very Happy
÷итирай

салата от червено цвекло  Crazy

който обича пушена риба тип матйес може да се добави вътре Peace
предполагам, че и с пушена шунка, ще има завършен вкус  Thinking

но и постна е вкусна  Flutter
÷итирай

—офи€

«дравейте при€тели бързам да ви покажа вечер€та от снощи, през почивните дни сме на гости и ще се отърва от печката за малко #2gunfire
вчера б€хме на хапки пане с гарнитура картофено пюре
« ѕоследна редакци€: ср, 27 авг 2008, 16:13 от SvetletoS »
÷итирай

Ancona-Italia

“ова сервирах снощи , телешко месо с картофи , зелен боб и домати .

÷итирай

¬арна

ћнени€: 3 420
“ова сервирах снощи , телешко месо с картофи , зелен боб и домати .

http://img386.imageshack.us/img386/6862/1004390fx6.jpg
ћоже ли да кажеш рецептата.
јз най-внимателно ви чета и пробвам това, което показвате. »скам да кажа, че мъжът ми много хареса суванката и патладжан  кебапа. Ѕлагодар€ на тези, които показаха как се прав€т. bouquet bouquet bouquet
÷итирай

неустановено

ћнени€: 13 816
Ќ€мах време напоследък нито за готвене, нито за качване на снимки.
≈то хапването, приготв€но набързо през последните 2-3 дни.

http://media.snimka.bg/0430/007114689.jpg- печено пиле с два вида картофки
http://media.snimka.bg/0430/007114676.jpg- кренвирши с кашкавал на грил
http://media.snimka.bg/0430/007114724.jpg- гювечета
http://media.snimka.bg/0430/007114740.jpg- пилешка супа
http://media.snimka.bg/0430/007114949.jpg- сандвичи с шунка и кашкавал
÷итирай

ѕловдив

–еване

ѕържена риба с панировка от брашно
÷итирай

Ѕургас

¬чера правих чушки пълнени с €йца и сирене
а днес супа с лапад и много подправки
÷итирай

—офи€

ћомичета, много вкусни €сти€ сте приготвили днес!Ѕраво! Peace
јз се приготв€м  за гости и седнах да си почина малко пред компютъра та  реших да ,ви покажа десерта, че само той е готов снимково Laughing
“арта с пресни плодове

ўе вид€ друго какво ще успе€ да снимам и ще покажа!
’убава вечер ви пожелавам! bouquet
« ѕоследна редакци€: сб, 23 авг 2008, 18:02 от esy »
÷итирай

ќх, аз вече 4-5 дни прав€ пържените филийки с кайма на labrex.
ћного се харесаха от всички вкъщи, обаче на мен ще ми се отраз€т пагубно... Pig
—трахотни са! Peace
labrexbouquet!
÷итирай

ќх, аз вече 4-5 дни прав€ пържените филийки с кайма на labrex.
ћного се харесаха от всички вкъщи, обаче на мен ще ми се отраз€т пагубно... Pig
—трахотни са! Peace
labrex,   :bouquet:!

Nellina, и на мен ми се отраз€ват пагубно....... Embarassed ј погледни ѕепчо какви подобрени€ им прави - слага и моцарела под каймата! Ќ€ма да ги показвам и н€ма и да казвам вкъщи за нейни€ вариант.  Naughty

ѕробвай и другите филийки с картофите, също са много вкусни. Ќе че са диетични, но поне са без месо....слабо утешение.
÷итирай

ѕловдив

ќризови кюфтенца
÷итирай

Balchik

ћнени€: 1 732
 L 0 V E,дай рецепта за тези оризови кюфтенца,мол€. Praynig bouquet
÷итирай

ѕловдив

L 0 V E,дай рецепта за тези оризови кюфтенца,мол€. Praynig bouquet
¬иж  тук: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=217339.new#new  Hug
÷итирай

Nellina, и на мен ми се отраз€ват пагубно....... Embarassed ј погледни ѕепчо какви подобрени€ им прави - слага и моцарела под каймата! Ќ€ма да ги показвам и н€ма и да казвам вкъщи за нейни€ вариант.  Naughty

ћалеей, страхотно изглеждат! Crazy
ќпазил ме бог! ooooh!
 Embarassed

÷итат
ѕробвай и другите филийки с картофите, също са много вкусни. Ќе че са диетични, но поне са без месо....слабо утешение.

ћоже ли рецептата за т€х?
÷итирай

ќт вчера огретен с тиквички и порцийка:
÷итирай

ћалеей, страхотно изглеждат! Crazy
ќпазил ме бог! ooooh!
 Embarassed

÷итат

ћоже ли рецептата за т€х?

»звин€вай, реших, че си ги вид€ла, пак са в Ћюбими, ето -  ќў≈ ≈ƒЌ» ѕЏ–∆≈Ќ» ‘»Ћ»… » "ƒ≈–”Ќ№≤ Ќј ѕќƒ”Ў ≈".    ’убави са и студени.
» като съм взела да те агитирам, малко по-надолу пак на същата стр. погледни и пържени филийки по френски. “ези пък са сладки, ама са...........много сладки! Love Embarassed

÷итирай

¬арна

≈й това е моето произведение днес

“иквички с кайма и ориз.
÷итирай

»звин€вай, реших, че си ги вид€ла, пак са в Ћюбими, ето -  ќў≈ ≈ƒЌ» ѕЏ–∆≈Ќ» ‘»Ћ»… » "ƒ≈–”Ќ№≤ Ќј ѕќƒ”Ў ≈".    ’убави са и студени.
» като съм взела да те агитирам, малко по-надолу пак на същата стр. погледни и пържени филийки по френски. “ези пък са сладки, ама са...........много сладки! Love Embarassed

Ѕлагодар€! bouquet
Ќепременно ще ги пробвам! Peace
ѕък после ще му мисл€... Blush
ѕредлагам в кра€ на темата да се премерим кой колко тежи. Laughing
÷итирай

Nellina, а ние, бременните,  как ще се отчитаме с килата? Laughing
÷итирай

Nellina, а ние, бременните,  как ще се отчитаме с килата? Laughing

≈, ще извадим по 500-600 грама... Laughing
÷итирай

Peace
÷итирай

ћнени€: 936
ћомичета, чета ви най-усърдно и се възхищавам на творбите. ¬дъхнов€вате ме да се развихр€ скоро из новата ми кухн€. „етох и рецептите на Ѕордовски - просто н€мам думи. —игурно това е ра€т! Very Happy
÷итирай

labrex, направих филийките по френски:
http://media.snimka.bg/0437/007130115-big.jpg
—трахотни сааа! Peace
Ѕлагодар€! bouquet bouquet bouquet
« ѕоследна редакци€: нд, 24 авг 2008, 09:27 от Nellina »
÷итирай

labrex, направих филийките по френски:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7130115
—трахотни сааа! Peace
Ѕлагодар€! bouquet bouquet bouquet

Nellina страхотно изглеждат!   :bouquet: ¬кусът им го знам.  Love   јми, виж какво, французойките си ги €дат ти€ филийки, пък минават за елегантни - така че, н€ма да му мислим. ѕоне докато кантарът ни хваща....... Very Happy

ј у нас за закуска пикантни запечени филийки /кремвирш, домат, кашкавал, чесън, магданоз, майонеза/

« ѕоследна редакци€: пн, 25 авг 2008, 09:30 от labrex »
÷итирай

Nellina страхотно изглеждат! bouquet ¬кусът им го знам.  Love   јми, виж какво, французойките си ги €дат ти€ филийки, пък минават за елегантни - така че, н€ма да му мислим. ѕоне докато кантарът ни хваща....... Very Happy

ѕредлагам да постнем снимките си тук - ѕ–≈ƒ»/—Ћ≈ƒ, т. е., "ѕ–≈ƒ» да откри€ темата" и "—Ћ≈ƒ като € открих". 35
 Hug

”тре ще пробвам и пикантните ти филийки. bouquet
÷итирай

Nellina страхотно изглеждат! bouquet ¬кусът им го знам.  Love   јми, виж какво, французойките си ги €дат ти€ филийки, пък минават за елегантни - така че, н€ма да му мислим. ѕоне докато кантарът ни хваща....... Very Happy

ѕредлагам да постнем снимките си тук - ѕ–≈ƒ»/—Ћ≈ƒ, т. е., "ѕ–≈ƒ» да откри€ темата" и "—Ћ≈ƒ като € открих". 35
 Hug

”тре ще пробвам и пикантните ти филийки. bouquet

”ф, има опасност, н€кой да умре от см€х (със снимките).  35  ј филийките са много вкусни, само дето докато се пекат, заради чесъна, ароматът може да не ви се стори от най-завлад€ващите, но след като се извад€т от фурната, са вкусоти€. » дано уцелиш свестен кашкавал, че та€ сутрин взех от квартални€ магазин какъвто имаше и той нещо поизчезна, докато се пече. јко пък н€маш майонеза, ръсваш малко зехтин или олио - пак стават.

«а 4-5 филийки продуктите са:

кремвирш  2 парченца или н€какъв пресен колбас
1 домат
1-2-3 скилидки чесън /на вкус/
кашкавал 50-60 гр.
магданоз
сол /може и без не€, обикновено след опичането ги ръсим с шарена солчица/
майонеза за обедин€ване на продуктите- 1-2 лъжички/ вместо не€ малко зехтин или олио/
÷итирай

labrex, ти си злато! bouquet
÷итирай

labrex, ти си злато! bouquet

Ѕлагодар€!  bouquet  Nellina, благодарение на форума и други подобни форуми се превръщам в масивно злато! 35
÷итирай

ћнени€: 300
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7131034
÷итирай

Ѕанк€

ћнени€: 1 083

патаджан кебап
÷итирай

Ancona-Italia

ƒеспина , ето ти рецептата .

ћесо се задушава с лука - нар€зан на едро , 2-3 скилидки чесън и подправки - сол , черен пипер . —лед като се задуши добре добав€ме вода и затвар€ме тенджерата под нал€гане . ќставам телешкото да ври около 35 - 40 минути след което отвар€м и по желание изсипвам зеленчуците , които съм подготвила в случа€ зелен боб  . ќт горе слагам 4-5 лъжици домат на ситно нар€зан и магданоз , когато имам .
«атвар€м тенджерата и € връщам на котлона за още около 10 минути в зависимост от зеленчуците , които съм добавила .
ƒа ви е сладко .
÷итирай

Ќ€къде на път....

≈то ме и мен!  Hug ƒа не сте ме забравили вече......  Wink

ъм киселото зеленце с ориз в четвъртък добавихме и —алата от домати, краставици и чушки по селски.

¬ петък спретнах една яхни€ с пиле и картофки, ко€то до€ждахме и вчера.......

¬ петък салатката беше «еле с моркови за разнообразие от вариациите на домати.

ј днес сутринта закусвахме ѕалачинки със сладко и сирене

«а довечера в момента се готви ѕр€сно зеле с ребърца във фурната..... 
÷итирай

ѕловдив

«а днес направих...
 екс а ла "√аби":

и пиле със зеле на фурна:

»ма да прав€ и баници, но т€х по- късно. «а сега се  отчитам с това.
tarlio  ще споделиш ли резептата за патладжан кебапа?
÷итирай

—офи€

«дравейте!
“ук е все така вкусно!
“_»лиева, ћного и вкусно си наготвила, поздравлени€! bouquet
LOVE, много апетитен кекс Peace
јз усп€х всичко да снимам от вчерашното ми меню за гости и реших да ви го покажа Peace
ƒано не ви отегча с толкова снимки  Wink
—алатка от гриловани зеленчуци

√риловани тиквички с мини-кюфтенце и лимонов дресинг

ѕред€стие с патладжан и синьо сирене/вече съм ви го показвала/

ѕанирана пилешка ролада със "сос √оргонзола"/√арнитурата се вижда/ориз с индийски подправки/

—осчето....

и разбира се за десерт “арта с пресни плодове

’убав следобед! Hug
÷итирай

—ливови€т сладкиш

и картофените филийки

ј то€ патладжан кебап изглежда е заразен newsm78. ќстана ли още н€кой, който да не го е направил? јко да - бързо да наваксва!
 k_ines, хил€ди благодарности за вкусната рецептичка! chef bouquet

Ќаправо от тавата, сините домати б€ха доста големи, но н€маше време да търс€ по-елегантни. Very Happy

« ѕоследна редакци€: нд, 24 авг 2008, 18:31 от labrex »
÷итирай

Ќ€къде на път....

esy, благодар€ ти, мила!  Hug
“акава похвала от майстор-кулинар много ме радва!  Hug

≈то го и моето почти готово ѕр€сно зеле с ребърца в гювеч
“р€бва му само още малко да се попече, за да придобие карамелен тен.......   Wink
÷итирай

Ѕургас

labrex мол€ те дай рецептата за този сливов сладкиш
÷итирай

labrex мол€ те дай рецептата за този сливов сладкиш

Nefertity, запов€дай! ¬кусен сливов сладкиш. bouquet
÷итирай

varna

Esy,изключително стилно и апетитно меню.ѕоздравлени€!ўе кажеш ли как го правиш сосчето?
÷итирай

—офи€

Esy,изключително стилно и апетитно меню.ѕоздравлени€!ўе кажеш ли как го правиш сосчето?

bubina, много ти благодар€! bouquet

«апов€дай,сос "√оргонзола"
¬ тиган с мазнина разтоп€ваме около50-80гр.синьо сирене/горгонзола/ и наливаме сметаната.ƒобав€ме 1/2ч.л.куркума, разбъркваме добре да се разтвори и преди да извадим поръсваме и копър.

ћного бързо и вкусно chef
÷итирай

varna

Esy,златна си,благодар€.ќще утре см€там да го направ€.Ќад€вам се често да радваш очите ни с такива вкусотийки! newsm51
÷итирай

—офи€

ƒнес за следобедното кафенце направих този кекс и тостове за милото.
÷итирай

“ам където живе€ нищо не се случва, но не мога да живе€ навс€къде

ћнени€: 373
“ова Ѕе снощното меню!!!

ѕърленки с кашкавал и сиренце

«еленчукови шишчета

—вински пържолки на —кара

∆елирана торта " Ѕанан и Ўоколад"

÷итирай

сред люл€ците

¬чера беше големи€ ден за готвене. Ќаправих пилешка супа, боб със свинско и раираните кифлички на ћарабу.

÷итирай

неустановено

ƒнес за следобедното кафенце направих този кекс и тостове за милото.

—трахотен обем! ћоже ли рецептата?
÷итирай

—офи€

Esy,златна си,благодар€.ќще утре см€там да го направ€.Ќад€вам се често да радваш очите ни с такива вкусотийки! newsm51
newsm10
÷итирай

USA

ћнени€: 1 777
ѕри нас - тост по френски, шкембе чорба по канибалски   Wink тиквички с ориз, и дин€.  Smile

÷итирай

USA

Labrex може ли рецептата за картофените филийки. Smile
÷итирай

за днес:

лазаня с патладжани, ядеше ми се...

половинката ме изнуди да правя любимото му ядене и направи сам тестото  Crazy

цвибелкух& … 3;ук)

« ѕоследна редакци€: нд, 24 авг 2008, 20:44 от asyalein »
÷итирай

Labrex може ли рецептата за картофените филийки. Smile

Pety, запов€дай - ќў≈ ≈ƒЌ» ѕЏ–∆≈Ќ» ‘»Ћ»… » "ƒ≈–”Ќ№≤ Ќј ѕќƒ”Ў ≈"!
÷итирай

—офи€

ѕак съм тук  Very Happy
«а всички :bouquet:
labrex, радвам се, че ви е харесала и на ¬ас тази рецепта PeaceЌаистина е много вкусен стига да е приготвен както тр€бва Wink
t_ilieva,  Hug
—лед снощното освинвне тази вечер разтоварваме със салатка Smile

—алата от домати, моцарела и песто

јз с чаша розе, мъжът ми с чаша раки€ cheers
’убава вечер!

÷итирай

varna

Esy,любимата ми салата.Ќо сос песто си го купувам готов.ћързи ме честно казано да го прав€.
÷итирай

—офи€

Esy,любимата ми салата.Ќо сос песто си го купувам готов.ћързи ме честно казано да го прав€.
» на нас ни допада много Peace
ј пестото, ами то става за три минути Wink
÷итирай

labrex, радвам се, че ви е харесала и на ¬ас тази рецепта PeaceЌаистина е много вкусен стига да е приготвен както тр€бва Wink

¬ариантът "печено на фурна" се хареса вкъщи и то доста. —ъвсем скоро ще бъде пробвано и на скара или барбекю. Peace
÷итирай

Ќапоследък май сме на италианска вълна, ето от мен спагети ала аматричана (с бекон, домати и пармезан поради липса на пекорино):

÷итирай

—офи€

¬ариантът "печено на фурна" се хареса вкъщи и то доста. —ъвсем скоро ще бъде пробвано и на скара или барбекю. Peace

Ћабрекс, и да докладваш как е  Peace
јз скоро н€ма шанс да опитам на барбекю, а на скара тр€бва доста време да се пече, но може и да пробвам с тези дългите и тънки патладжани Wink
÷итирай

Ћабрекс, и да докладваш как е  Peace
јз скоро н€ма шанс да опитам на барбекю, а на скара тр€бва доста време да се пече, но може и да пробвам с тези дългите и тънки патладжани Wink

esy, ще докладвам, разбира се, и също ще потърс€ по-тънки патладжани, защото ти€, дето ги пекох днес си б€ха много €ки бабаджанки! Very Happy
÷итирай

varna

“ака е,ама май готовото бурканче с песто по- м се нрави напоследък.ѕоне това да не прав€:)))
÷итирай

Ќабързо да постна снимките, че пак се надб€гвам с времето Wink.  ой ще победи  Twisted Evil?

ѕитка

ќмлет с кубети и кашкавал

ќмлет с кашкавал

÷итирай

varna

ѕепи,тази питка как € направи такава висока.Ќаправо е професионална!
÷итирай

Sofia

pepika,питката ти е страхотна! Hug ћоже ли да ни кажеш рецептата? аква ма€ си използвала? акъв ти е диаметъра на формата? Rolling Eyes
  ѕрощавай, за многото въпроси,но ....снимката ти е виновна! Laughing Laughing Laughing
÷итирай

—тара «агора

ћнени€: 1 706
Ћабрекс,
два пъти вече прав€ този сливов сладкиш и не ми бухва тестото при печене.  ъде греша ?
»наче на вкус е неверо€тен, но не мога да го докарам на външен вид.
÷итирай

Seattle, USA

ћнени€: 1 100
—кариди в кокосови стърготини с манго-лайм сос

ѕилешко къри с тиквички и каф€в ориз

ѕиле с броколи по китайски
÷итирай

“ова беше менюто през почивните дни  Very Happy

”спешна и спорна седмица!
÷итирай

ћнени€: 766
вчера-

-свински пьржоли с картофи на фурна /Gaby s /

-раираните кифлички с кашкавал

-гофрети
÷итирай

Ћабрекс,
два пъти вече прав€ този сливов сладкиш и не ми бухва тестото при печене.  ъде греша ?
»наче на вкус е неверо€тен, но не мога да го докарам на външен вид.

sta, чуд€ се къде може да бъркаш........ newsm78  »ли бакпулвера, който слагаш да не е бил наред или нещо с печенето. ѕонеже и вчера го правих, дойдоха ненадейни гости, а имаше сливи вкъщи и го набърках между приказките с т€х - миксерът ми е на стойка и сложих в него €йцата и захарта, разбих ги малко, добавих маслото /вчера беше олио, защото имах малко масло - с него правих карамела/, ванили€та, вместо пр€сното мл€ко - малко кисело, разбито с вода. Ѕакпулверът съм свикнала да го слагам в брашното, добавих и чашата с брашно и оставих да си се бърка. ¬ това време изчистих сливите и направих карамела, наредих ги и зал€х със сместа. ‘урната включвам, когато съм направила карамела, преди да започна реденето на сливите. »скам да кажа, че не е много загр€та. ѕека на умерена фурна, за мо€та това са 160 град. почти 30 мин. ќбръщам веднага върху чини€, въпреки че в оригиналната рецепта препоръчват да стои сладкиша, завит с кърпа и след това да се обърне. ≈, случва ми се да се поопар€ от горещи€ сироп, но се научих вече да внимавам. “ова е. Ќаистина е вкусен, но и много бърз и лесен, затова не мога да измисл€ друга причина да не ти се получи, освен посочените две.  ато знам, че го прав€ както ми дойде, в буквални€ смисъл - разбивам с миксера продуктите за тест€ната смес и в това време прав€ карамела и сливите. »мала съм провали с други неща, но с то€ сладкиш никога. «атова се чуд€ и аз какво може да е....но друго не се сещам. ќсвен да опиташ и трети път.  bouquet
÷итирай

Ќ€къде на път....

ћомичета, днес аз и сина ми имаме рожден ден, той става на 3, аз на 33!
ѕочерпете се за наше здраве!

÷итирай

ƒа сте живи и здрави! ћного радост, щастие и парички ви пожелавам Smile!
÷итирай

ћомичета, днес аз и сина ми имаме рожден ден, той става на 3, аз на 33!
ѕочерпете се за наше здраве!

„естито и на двамата! ƒа сте живи и здрави, радостни, щастливи и късметлии!

» аз и големи€т ми син сме родени на една и съща дата! Very Happy
÷итирай

ћнени€: 1 590
Labrex имам въпрос.  ак ги пържеш картофените филийки? Ќе ти ли се изсипва сместа от филийката при пърженето? »ли при самото пържене се слепва и ст€га сместта  newsm78. ќб€сни ми мол€ те  Praynig
÷итирай

Labrex имам въпрос.  ак ги пържеш картофените филийки? Ќе ти ли се изсипва сместа от филийката при пърженето? »ли при самото пържене се слепва и ст€га сместта  newsm78. ќб€сни ми мол€ те  Praynig

Ќе се изсипва нищо, мазнината тр€бва да е загр€та, филийката се слага първо с намазаната част надолу, т.е. да се пържи, после се обръща, пържи се още малко и е готова. Ќе се притесн€вай, пържат си се нормално. јз прав€ така - като набъркам сместа, слагам тигана с олиото на газта и, докато загр€ва, мажа филийките. —лагам ги на една дървена поставка (може и на друго), стро€вам се до печката и пържа. ѕробвай, вкусни са! ¬чера ги използваха и за мезе на бира. ¬къщи най-върв€т точно с ти€ три подправки - кимион, чер пипер и чубрица.
 артофената смес, като постои малко, се оводн€ва леко. –азбърквай хубаво преди да мажеш филийката, искам да кажа, че това не пречи, използва се ц€лата смес.  јз гребвам с лъжица от сместа и слагам на филийката, а после заглаждам с нож.
÷итирай

Ѕлагодар€ ти за раз€снението  bouquet. Ќепременно ще ги пробвам  Love
÷итирай

¬ "ћј√»я » ЋёЅќ¬"

ћнени€: 2 129
≈то ви от мен един шоколадов кекс...
÷итирай

—тара «агора

ћнени€: 685
ѕривет майсторки  bouquet
„ета, чета и не съм писала досега, защото виждам, че пристраст€ването
в "кърпа ми е вързано"  Laughing Wink
√олеми красоти и вкуснотии творите.  Peace
јз като за начало ще се отчета  със сливови€ сладкиш на labrex
≈дно не му харесах обаче - дозата  Mr. Green ƒруги€ път ще е двойна  35
÷итирай

јз като за начало ще се отчета  със сливови€ сладкиш на labrex
≈дно не му харесах обаче - дозата  Mr. Green ƒруги€ път ще е двойна  35

—иер, изглежда чудесно! bouquet ј за дозата си права - не е гол€м. јз затова го прав€ по-често. Very Happy » за темата си права - пристраст€ването е сигурно! Peace
÷итирай

— мойте прости постни манджи малко ме е срам, ама това обичам - това прав€ Laughing. ј това е любимата ми манджичка още от детството - чушчена с €йца и сирене:
÷итирай

ј това е любимата ми манджичка още от детството - чушчена с €йца и сирене

polin_a, да беше написала набързо как се прави.  јз май точно такава не съм €ла.   Thinking »наче в горещините, ти€ както ги наричаш "прости постни манджи", са си съвсем на м€сто.  bouquet
÷итирай

labrex, н€маш грижи. ѕък и е много елементарно. ¬ сгорещено олио запържих домати със сол, прибавих н€колко лъжици брашно, размито с вода и понеже винаги ми става на бучки, включвам за бързо пасатора да стане гладък сос. ƒобав€ се гореща вода да се разреди, но не много пък да не стане р€дко и тогава слагам печени чушки. ћоже да бъдат цели, или изчистени от дръжки и семе и нар€зани напо-едри парчета. ќстав€ се да поври малко така и разбивам отделно 2 €йца със сирене, които прибав€м към соса. “ака ври още 5 минути и - готово. «абравих да спомена солта, но т€ е в зависимост дали ползваш пресни домати или от консерва. —лагаш на вкус. —упер манджичка става Smile.
÷итирай

Ancona-Italia

ѕолин за да не ти става на бучки сложи брашното , малко сол и вода в едно бурканче , затвори с капачка и разклати добре сместа .
÷итирай

labrex, н€маш грижи. ѕък и е много елементарно. ¬ сгорещено олио запържих домати със сол, прибавих н€колко лъжици брашно.................. —упер манджичка става Smile.

polin_a, благодар€!  bouquet ўе € изпробвам и ще се отчета.  Very Happy
÷итирай

makaui daniela, благодар€ за идейката! јз все гледам по-мързеливишката, та затова така.
labrex, чушките можеш  и да изпържиш ако предпочиташ така и после да ползваш същото това масло за соса. Ќо печеното нали е по-диетично уж  Laughing. ƒа ви е сладко!
÷итирай

—тара «агора

..... ќсвен да опиташ и трети път.  bouquet

–азбира се,
никога не се отказвам след провали в кухн€та.
Ѕлагодар€.  bouquet
÷итирай

Ѕургас

ƒа си покажа петъчната манджичка - €хнийка пиле с картофки

«а тази вечер - шницелчета с кайма и картофи.  ъм т€х ще има и салатка, обаче и е рано още ....  Laughing

и вкусни€т сливов сладкиш на Ћабрекс.
» тук идва момента да се оплача - уж минавам за що-годе оправна със сладкишите, но днес се издъних (или печката ми сдаде багажа - не знам). “а след 1 час печене на сладкиша реших, че вече е готов (защо ли не го боднах първо със шишчето, както обикновено прав€  newsm78 ), извадих го и го обърнах в подносче .... и ...изненада ...по средата не беше изпечен и се разтече тестоооо ....Ќатиках го обратно във формата, увих € с фолио и сега се пече отново във фурната ...Ќо пък иначе усп€х да си "чопна" малко залепени парчеца отстрани на формата и е неверо€тен наистина  Embarassed јко добие вид и него ще постна по-натам.
ј, и  labrex   bouquet
÷итирай

...........и вкусни€т сливов сладкиш на Ћабрекс.
» тук идва момента да се оплача - уж минавам за що-годе оправна със сладкишите, но днес се издъних (или печката ми сдаде багажа - не знам). “а след 1 час печене на сладкиша реших, че вече е готов (защо ли не го боднах първо със шишчето, както обикновено прав€  newsm78 ), извадих го и го обърнах в подносче .... и ...изненада ...по средата не беше изпечен и се разтече тестоооо ....Ќатиках го обратно във формата, увих € с фолио и сега се пече отново във фурната ...Ќо пък иначе усп€х да си "чопна" малко залепени парчеца отстрани на формата и е неверо€тен наистина  Embarassed јко добие вид и него ще постна по-натам.
ј, и  labrex   bouquet

I r r a, на колко градуса го печеш, 1 час е много време? ѕри мен става за 30-ина минути и то съвсем добре изпечен. »ли може би е в дълбока форма с дебел пласт тесто newsm78.
÷итирай

Ѕургас

Ќа 200 градуса ...ћай фурната ми нещо не бива ... » на мен ми се струва много времето ...
÷итирай

Ќа 200 градуса ...ћай фурната ми нещо не бива ... » на мен ми се струва много времето ...

Ќаправо не знам какво да си мисл€.............мо€та фурна на 200 гори всичко, затова пека на 150-160град., но това е за мо€та. ј при теб на 200 за час и да е сурово, да не би нещо да се е развалило из та€ фурна? Ќе знам, н€мам об€снение..........ƒали ще има вид не мога да кажа, но дано поне да се €де. „е е вкусен - вкусен е. bouquet
÷итирай

неустановено

„ебуреки от онази вечер- http://media.snimka.bg/0458/007172100.jpg
‘илета херинга и печени чушки със сметанов сос; тричави хлебчета- http://media.snimka.bg/0458/007172139.jpg
÷итирай

ќт тестото за раираните кифлички - солени кифлички и гъсенички.

÷итирай

Ќа небето

«а закуска понички:
пълнени пиперки със €йце, сирене, царевица и варени картофи. «алети с доматен сос.
÷итирай

—тара «агора

«акуска
банички

вечер€
винен кебап
÷итирай

къде ли не

“и€ дни благодарение на Pep-4o, заради нейната ƒоматена манджа (заради бам€та в не€):
, отворих тефтерчето с рецепти от баба ми.
≈то и нещо оттам: Ѕ€л сос за пържена риба
(на снимката: картофена салата, салата зеле и моркови и пържена риба с този сос):
и —упа от бам€:

Pep-4o, вече опитахме манджата и много ни хареса! bouquet

esy, много красиви неща си сътворила! »скам да те помол€ за рецептата за тартата!

I r r a, страшно си падам по тво€та пилешка €хнийка!
÷итирай

сред люл€ците

ƒнес сме на √ювечета, леща и суванка Cool

÷итирай

—офи€

ћомичета, тук е по-вкусно от вс€кога!ѕоздравлени€! bouquet
yagodka, благодар€ много! Hug
«апов€дай, рецептата "“арта с пресни плодове"

ѕри нас леко  Laughing
—алата от белени домати, босилек и зехтин,
‘иле от треска с бадемова заливка.
÷итирай

къде ли не

esy, много ти благодар€! bouquet
÷итирай

ѕепи,тази питка как € направи такава висока.Ќаправо е професионална!
  pepika,питката ти е страхотна! Hug ћоже ли да ни кажеш рецептата? аква ма€ си използвала? акъв ти е диаметъра на формата? Rolling Eyes
  ѕрощавай, за многото въпроси,но ....снимката ти е виновна! Laughing Laughing Laughing
bowuu Ѕлагодар€! ƒиаметъра на тавата е 30 см. височина 10 см.
килограм и малко брашно/200-300/ гр
ма€ - кубче
половин литър пр€сно мл€ко
1 с.л. сол и захар
4 с.л. масло разтопено /отделно за намазване едно пакетче масло/
јми май това е рецептата, дано не съм пропуснала нещо, щото всичко прав€ на око newsm78

“анита, bouquet поздравлени€ за вкусотиите, радвам се и се над€вам това да не е инцидентно в темичката, а да си посто€нен фотограф на трапезата ви. Blush
ѕепчо, мила, ти си скапала, ама затова пък искам от твоите вкусни чушчици
labrex
на пролет май ще ни прескачат за по-лесно, вместо да ни заобикал€т 35
t_ilieva бъдете живи и здрави и много щастие Party» аз съм скоро
esy изгубих се в кулинарните ти творени€, възхитена съм. Ћичи си, че си тертиплийка bouquet
ћомичета,  newsm51 страхотни сте!Estell  искам от твоите понички Wink
÷итирай

¬арна

ћомичета,  newsm51 страхотни сте!
newsm10 Ќеверо€тни вкусотии сте сътворили.
ћалко отчет и от мен за за последните  дни. ¬ събота пилешка супа и пилешки крилца.

¬ недел€ лук €хни€ с много бам€.

ƒнес тиквички с €йце и сирене, постно но вкусно.

÷итирай

Pep-4o, вече опитахме манджата и много ни хареса! bouquet

съвсем простичко, но пък и вкусно, нали  Wink

“ази вечер јроматно свинско филе в сладко кисел сос, салата зеле с моркови и  праскови

÷итирай

Sofia

pepika,благодар€ за изчерпателни€ отговор! Hug
   ¬ рецептата ти за питка н€ма €йца...... newsm78 не са ли пропуснати или наистина ги н€ма?
÷итирай

къде ли не

съвсем простичко, но пък и вкусно, нали  Wink

ћо€т син преди да € пробва ме предупреди, че чушки и варени патладжани не обича. —лед като € пробва ( т. е. пор€дъчно се нахрани), за€ви, че и утре щ€л да закусва!?! с не€ Laughing

’аресва ми как описваш рецептите си стъпка по стъпка. ћного лесно се ориентира човек, когато готви. ѕоздрави за теб, pep-4obouquet
÷итирай

Ѕлагодар€ ти   Hug

ѕодробното описване е добра иде€ (ко€то си краднах от marabu  Laughing , защото има неща в кухн€та, с които си свикнал и са рутина за теб, но друг може да срещне затруднение. “ака и се оказа, че миналата седмица щерката и още н€колко деца си спретнали кашкавалените палачинки, следвайки рецептата и се справили отлично от раз  Very Happy

«акуска сандвичи дин€

и пица за нас  Wink

÷итирай

¬ рецептата ти за питка н€ма €йца...... newsm78 не са ли пропуснати или наистина ги н€ма?
35 hahaha¬ид€ ли колко ми е изчерпателен отговора, чак съм пропуснала €йцата. —лагат се четири €йца, като се отдел€ едини€ жълтък за намазване на питата. »звин€вам се Praynig Hug
÷итирай

pep-4o, поздравлени€ за ефектните сандвичи! “очно снощи се снабдих с последни€ брой на " улинарен журнал" и ги вид€х вътре. „удесно изглеждат! ћоже би така малките деца биха хапнали зеленчуци Smile.
÷итирай

Ѕургас

’айде и от мен от вчерашни€ вкусен сливов сладкиш на labrex за кафенцето

÷итирай

Ќа небето

«а днес ще €дем това: картофи ветрило със сирене и царевички кюфтета (които се оказаха супер вкусни и бързи за правене) за десерт е това: сладолед с карамел и шоколад. » се борих до сега с пустата торта за годишнината ни утре. √ол€м провал се оказа, а много ми се искаше да стане сполучлива  Crying or Very sad ето € и не€:
÷итирай

’айде и от мен от вчерашни€ вкусен сливов сладкиш на labrex за кафенцето

I r r a, ама той си изглежда много добре даже! јз очаквах да напишеш, че нищо не се е получило. ј сливите сигурно са станали направо на мармалад, но това едва ли му пречи. Ѕраво на тебе!  bouquet
÷итирай

—офи€

≈то го и днешни€ об€д:

«адушени пилешки късчета с броколи, бейби-морковчета, сметана, топено сирене и подправки.
√ол€ма вкусоти€ стана Flutter
÷итирай

гр.¬арна

ћмммм може ли рецептичката за сладкиша на labrex със сливките. Praynigѕускате тука страхотни снимки обаче рецепта не виждам......... newsm78
÷итирай

Ѕургас

» аз му се точа на този сладкиш, но и аз нещо не мога да намер€ рецептата.—игурно не търс€ където тр€бва......
÷итирай

ћнени€: 249
Ќе съм Ћабрекс, но ето рецептата:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg8172707#msg8172707
÷итирай

Ќе съм Ћабрекс, но ето рецептата:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg8172707#msg8172707

инеса, благодар€! bouquet
ћомичета, над€вам се наистина да ви е вкусен! bouquet
÷итирай

Ѕургас

ћерси мерси..... сега чета точно и си отбел€звам какво има и какво н€ма вкъщи. јз не съм много по сладкишите, ама този ми изглежда по киселеещ такъв и затова се зарибих да го пробвам, пък и бременен акъл.......
÷итирай

къде ли не

Estell, н€ма как да разбера каква е на вкус тортата ти, но си изглежда направо великолепно! ѕоздрави!
÷итирай

гр.¬арна

HugЅлагодар€......
÷итирай

—офи€

esy изгубих се в кулинарните ти творени€, възхитена съм. Ћичи си, че си тертиплийка bouquet

pepika, благодар€ ти много! Hug
» аз отдавна въздишам по твоите творени€, а питката...... ooooh!—трахотна е bouquet

yagodka,  Hug

÷итирай

Ѕургас

I r r a, ама той си изглежда много добре даже! јз очаквах да напишеш, че нищо не се е получило. ј сливите сигурно са станали направо на мармалад, но това едва ли му пречи. Ѕраво на тебе!   :bouquet:
ј, стана си той супер! —амо външни€ му вид се развали от прехвърл€нето му обратно във формата (пък и аз снимах едно по-читаво парченце, де  Embarassed ) . » наистина сливите почти са се стопили, ама и така е супер. ѕак ще се прави!  bouquet
÷итирай

Ќа небето

Estell, н€ма как да разбера каква е на вкус тортата ти, но си изглежда направо великолепно! ѕоздрави!

Ѕлагодар€! » аз на вкус не знам как ще е. —ега експериментирах с лимонов крем. ƒано се е получило, поне на вкус.  Praynig
÷итирай

Estell, искам и аз като теб да мога - несполучливите ми торти да изглеждат така!  Hug

pep-4o, тво€т сандвич-дин€ е направо уникален! ѕоздравлени€!  bouquet

јз ти€ дни доста готвих, но малко снимах.  Rolling Eyes ’ич не съм в настроение. ќсвен това imageshack.us има н€какъв проблем сега и не мога да кача нито една снимка.  Mad

»маше панирани тиквички на фурна, крем карамел, панирано сирене с манго и балсамик, flaugnarde с праскови, пълнозърнести хлебчета, гуакамоле и различни салатки.
÷итирай

........ flaugnarde с праскови, .

cubbit, ей това flaugnarde с праскови как се прави?
÷итирай

ћнени€: 281
ƒнес правих само кюфтенца с доматен сос .

ѕо-късно мъжо ще сготви ( купи Wink ) шкембе-чорба.
÷итирай

—офи€

bouquet
« ѕоследна редакци€: вт, 26 авг 2008, 16:52 от SvetletoS »
÷итирай

—офи€

«дравейте и от мен. —трахотни неща сте наготвили, при нас малко по -простички неща любими на домашните животни: hahaha    €йца на очи                                                                       
и пържени патладжани със салатка
« ѕоследна редакци€: вт, 26 авг 2008, 16:56 от SvetletoS »
÷итирай

лабрекс, това е клафути (оригиналът е винаги в череши), но когато не е с череши, а с н€какъв друг плод се казва флонард (ако го чета правилно на френски). ’одих да се образовам в ”икипеди€, след като ми казаха, че клафути с праскови н€ма.  Peace

–ецептата € пусна първо ƒиди мисл€. —тава супер лесно и супер бързо. јз го прав€ много често и все с праскови. ѕробвах един път и замених нишестето със 160гр брашно (царевично и пълнозърнесто), не беше никак, ама никак лошо.  chef

ѕродукти

5-6 бр. праскови
300 мл. пр€сно мл€ко
80 гр. масло
4 бр. €йца (аз го правих 3 пъти без €йца и ми харесва много  Peace)
80 гр. = 1 пакетче нишесте ¬анили€ (пробвах с други вкусове и стана  Sick)
1/2 ч.ч. захар
80 гр. смлени орехи
80 гр. счукани на едро орехи   
1 пакетче ванили€

ѕриготв€не

ѕочистените и нар€зани на резенчета праскови се нареждат плътно едно до друго на дъното на намаслена тава. Ќа слаб огън разтап€ме маслото в пр€сното мл€ко. ¬ купа смесваме захарта, нишестето, смлените орехи и ванили€та. ƒобав€ме едно по едно €йцата, като разбиваме непрекъснато. Ќа тънка струйка наливаме пр€сното мл€ко, като продължаваме да разбъркваме. »зливаме сместа върху прасковите, поръсваме с кълцаните орехи и печем в предварително загр€та фурна на 180 градуса. —ладкиша се поднас€ добре охладен.
« ѕоследна редакци€: вт, 26 авг 2008, 17:40 от cubbit »
÷итирай

лабрекс, това е клафути (оригиналът е винаги в череши), но когато не е с череши, а с н€какъв друг плод се казва флонард (ако го чета правилно на френски). ’одих да се образова в ”икипеди€, след като ми казаха, че клафути с праскови н€ма. ...... Peace

cubbit, благодар€ ти! bouquet ѕонеже имам праскови вкъщи, затова питах. ¬сичко е €сно, само май времето н€ма да ми стигне та€ вечер.........10х пак! bouquet
÷итирай

pep-4oоооооо!  ой знае къде си....... ƒали ще ти развал€ доматената манджа, ако и сложа гъби newsm78?
÷итирай

да! Ќа 100% ще € развалиш  bowuu
÷итирай

pep-4o, поздравлени€ за ефектните сандвичи! “очно снощи се снабдих с последни€ брой на " улинарен журнал" и ги вид€х вътре.

≈фектните сандвичи са от кукинг.нет - форума, а тези от  улинарен журнал €ко копват от там  идеи  Laughing

» да, наистина ще накарат едно дете да про€де зеленчуков сандвич  Peace

ћерси,  юбит, правенето е удоволствие  Laughing

ѕѕ: Ћабрекс, работ€ бе жена  Laughing
« ѕоследна редакци€: вт, 26 авг 2008, 19:32 от pep-4o »
÷итирай

≈то вечер€та за днес, по-скоро семпла Smile:

краставички с шунка и извара за пред€стие, миш-маш (по китайската технологи€, предложена от –они ¬агенщайн в готварската му книга), и желирано кремче с €годи

÷итирай

Seattle, USA

ћнени€: 1 100
—нощи ћиди(scallops) с гъби и пушена наденица

÷итирай

ћнени€: 10 327
—лед известно отсъствие, ето ме и мен......

“аз вечер направих любимото €дене на мъж ми, с което на младини му ома€х главата - гнезда с кайма.....“о на снимката не си личи много-много, защото кашкавала се разтече много при€тно, но все пак... - кайма, в дупката има гъби и €йце....

÷итирай

Ѕургас

Вчера си хапнахме спагети с доматено-винен сос и шпеков салам
Днес пълнени чушки с кайма и ориз
И в момента се пече така популярния сливов сладкиш на Лабрекс, ако е сполучлив ще го покажа и него
« ѕоследна редакци€: вт, 26 авг 2008, 20:50 от Nefertity »
÷итирай

ѕловдив

ћного много вкусни неща виждам. ѕродължавайте в същи€ дух всички.  bouquet
÷итирай

ћнени€: 398
ћили момичета,отдавна ви чета и се възхищавам на красивите гозби които приготв€те.≈ввалла и шапка ви свал€м! smile3501
≈то и нашата вечер€:
маслинки с ориз и домати

и пиле със сметана на berina  bouquet
÷итирай

USA

ѕри нас - пиле с грах и баница.

÷итирай

Ѕургас

≈то и мо€ сливов сладкиш, обаче си мисл€, че обърках нещо с карамела, защото като го обръщах половината се счупи, иначе мирише неверо€тно, ще го чакам да изстине за да го опитам, че н€ма да мога да засп€
÷итирай

¬арна

» аз не усто€х на сладкиша на Labrex  Very Happy , ето как се получи

още и парченце

Labrex,  bouquet  bouquet  bouquet

¬чера правих и макаронки на фурна , а другите неща не снимах  Blush
÷итирай

≈то и мо€ сливов сладкиш, обаче си мисл€, че обърках нещо с карамела, защото като го обръщах половината се счупи, иначе мирише неверо€тно, ще го чакам да изстине за да го опитам, че н€ма да мога да засп€

Nefertity, може би не си разтопила хубаво захарта и е бил залепнал newsm78 ƒано ти хареса на вкус! bouquet

» аз не усто€х на сладкиша на Labrex  Very Happy , ето как се получи

malkaMaMa, тво€т е направо неустоим! —трахотно изглежда! chef bouquet
÷итирай

краставички с шунка и извара за пред€стие, миш-маш (по китайската технологи€, предложена от –они ¬агенщайн в готварската му книга), и желирано кремче с €годи

¬сичко изглежда неверо€тно вкусно! “ова  bouquet е за теб! „акам рецептата на краставичките и миш-маша Peace
¬ечер€та ни, поредното освинване Pigѕепчо, не си сама в канибализма Peace

÷итирай

¬арна

» аз не усто€х на сладкиша на Labrex  Very Happy ,
ѕрекрасен е malkaMaMa.  :bouquet:Aз защо ли се наказвам с ограничени€ на сладкото, ами не си го направ€, нагледах се на толкова хубави снимки на този сладкиш, за вкуса не се съмн€вам. newsm78 ooooh!
ѕо желание на любими€, днес вечер€та ни е €йца на очи и салата.

и една баница за закуска, ама вече е пробвахме, че хубаво ухаеше от печката Smile
÷итирай

Sofia

35 hahaha¬ид€ ли колко ми е изчерпателен отговора, чак съм пропуснала €йцата. —лагат се четири €йца, като се отдел€ едини€ жълтък за намазване на питата. »звин€вам се Praynig Hug
     јаааа......ƒобре! Peace Hug ћерси! Smile
÷итирай

Sofia

Ћабрекс,искаш ли да сложиш линк към темата с твоите рецепти в подписа ти  ,че да не се ровим много,докато € открием?ћол€ те! Praynig Praynig Praynig Flutter
÷итирай

Ћабрекс,искаш ли да сложиш линк към темата с твоите рецепти в подписа ти  ,че да не се ровим много,докато € открием?ћол€ те! Praynig Praynig Praynig Flutter

ќпитах, ама стана ли, не стана ли..........
Ќе е, пак ще опитам.
÷итирай

ѕепчо, не си сама в канибализма Peace

хехех  Laughing за което се радвам  bouquet
÷итирай

Sofia

Labrex,не стана. Sad «ащо ли?»скаш ли помощ?
÷итирай

ј, станало е.   Very Happy   Ќамесила се е н€ко€ ръка свише. Ѕлагодар€ и! bouquet
÷итирай

Sofia

ј, станало е.   Very Happy   Ќамесила се е н€ко€ ръка свише. Ѕлагодар€ и! bouquet
  ”рааа!!! Hug Ѕ€гам да вид€ една рецепта,че съм купила тиквички и.....! Flutter
÷итирай

варненка от —офи€

ћнени€: 4 536
»зпуснах ви от поглед, ама б€х позанемарила готвенето, по-скоро снимането, защото много гости, много нещо се изредиха.

“а на финала на темичката идвам с едни зеленчуци на фурна ала Ѕлонди и стек от сьомга на скара

÷итирай

Ѕургас

m_ Barba , как се приготв€ ориза с домати  и маслини? “ук в Ѕургас май е доста попул€рна тази манджа (ама без маслините) и мъжа ми ме врънкаше по едно време за не€ ...“ааа, ако не представл€ва проблем ...  може ли кратко описание как да € приготв€ Blush
÷итирай

...ј аз ще помол€ malkaMaMa за рецептата за макароните на фурна. »зглеждат страхотно!  ј моите стават едни...ъъъ...сухи. Embarassed
÷итирай

—нощи време не ми остана и сега качвам снимката - доматената манджа на pep-4o    bouquet  и домашно типово хлебче - съчетанието е суперско.  Love » гости €доха и го установиха.  Very Happy

ћанджата пак ще € прав€ и във варианта и с бам€, много € обичам, а вчера н€мах. Sad

÷итирай

ѕловдив

≈то вчерашното меню и част от днешното..
Ќишесте:

ѕилешки дробчета а ла "√аби":

Ѕаница- любимата ми:

—ъщата, само че навита на охлюв:

ѕиперена €хни€:
÷итирай

Ћабрекс, јма много апетитно хлебче  Peace

«акуска бутерки със сирене и спанак

за об€д - пресен миш-маш

÷итирай

Ћабрекс, јма много апетитно хлебче  Peace

pep-4o , т€ и твойта доматена манджа има много апетитен вид, една такава пъстричка и с хубави цветове, ама нали снимам с телефона и много р€дко това на снимката показва горе-долу действителни€ вид на  сниманото. ¬се ми обещават да оправ€т апаратчето........
÷итирай

Ѕургас

Ћабрекс, сливови€ сладкиш е наистина много вкусен, май не стана както тр€бва /само на външен вид де/ защото за първи път карамелизирам каф€ва захар и имах подозрени€ че не е както тр€бва, ама половината свърши  Laughing...
ѕредполагам ще стане много вкусно и с кайсии
—ледващи€ път съм решила да пробвам лимоновите ти пастички
÷итирай

Ћабрекс, сливови€ сладкиш е наистина много вкусен, май не стана както тр€бва /само на външен вид де/ защото за първи път карамелизирам каф€ва захар и имах подозрени€ че не е както тр€бва, ама половината свърши  Laughing...
ѕредполагам ще стане много вкусно и с кайсии
—ледващи€ път съм решила да пробвам лимоновите ти пастички

ƒа си призна€, не съм карамелизирала каф€ва захар, обикновено € използвам за кафето, а в сладкишите слагам б€ла. —игурно ще стане и с други плодове, с по-киселки веро€тно ще е по-добре. ј лимоновите пастички не съм ги правила от доста време, но ако харесваш аромата на лимона и киселинката му - ще ти харесат. ѕробвай! bouquet
÷итирай

ћнени€: 5 802
≈то нещо и от мен:
агнешки котлети с картофено пюре, имаше и салата, ама не € снимах Blush
÷итирай

—офи€

«дравейте от мен с днешна дата!! ≈то какво вечер€хме снощи гюведжета и салатка. ѕросто ,лесно вкусно 35
÷итирай

¬арна

...ј аз ще помол€ malkaMaMa за рецептата за макароните на фурна. »зглеждат страхотно!  ј моите стават едни...ъъъ...сухи. Embarassed

мис арк, аз прав€ макаронките без рецепта, на око, както се казва. —вар€вам ги първо, изцеждам водата, прибав€м масло, изсипвам ги в тавичка и заливам със смес от €йца, захар и пр€сно мл€ко. ќсобеното е да прецениш колко заливка тр€бва да сложиш, в зависимост от количеството на макароните. «абел€зала съм, че стават по - вкусни, когато са на по - тънък пласт и с повечко заливка. ѕон€кога слагам и кисело мл€ко, така прилича повече на баница. ћомичетата много ги харесват  Very Happy
”спех!  Hug
÷итирай

краставички с шунка и извара за пред€стие, миш-маш (по китайската технологи€, предложена от –они ¬агенщайн в готварската му книга), и желирано кремче с €годи[/b

¬сичко изглежда неверо€тно вкусно! “ова   :bouquet: е за теб! „акам рецептата на краставичките и миш-маша Peace
¬ечер€та ни, поредното освинване Pigѕепчо, не си сама в канибализма Peace

pepika, сега чак вид€х поста ти! ≈то за теб  bouquet, защото канибалската ти вечер€ е точно като за мъжа ми, той като види на масата нещо постно и пита: "ј аз какво ще €м?" Very Happy

ј иначе за пред€стието нещо импровизирах, направих ролца от шунка с извара и малко сирене и подправки, краставиците ги нар€зах на парчета по 10 см. и ги издълбах почти до долу и като сложих ролцето в дупката, то се разтвори като ветрило, красиво се получи, отгоре по една маслинка със стрък магданоз и готово.
ј миш-маша го прав€ от години по тази рецепта, продуктите са съвсем същите като на обикновени€, но зеленчуците тук са сурови и се запържват за кратко с непрекъснато бъркане в силно нагорещена мазнина. “ака си запазват цветовете и си остават леко хрупкави, което вкъщи се харесва, но не знам дали всички биха ги харесали по този начин.

≈й, ужасни сте значи, тъкмо съм решила известно време да го карам без тестени произведени€ и вие като запоказвахте този сливов сладкиш на Ћабрекс, хем и сливи не обичам, но направо ми иде да си куп€ и да го направ€. ћного сте лоши! Hug
÷итирай

...........и вие като запоказвахте този сливов сладкиш на Ћабрекс, хем и сливи не обичам, но направо ми иде да си куп€ и да го направ€. ћного сте лоши! Hug

отка, лоши хора бе! » аз постни манджи не готвех и не €д€х, като ми запоказвали и захвалили  доматената на pep-4o , направих € и взех та про€дох..............“а ти сега за едни сливи......... 35
÷итирай

...........и вие като запоказвахте този сливов сладкиш на Ћабрекс, хем и сливи не обичам, но направо ми иде да си куп€ и да го направ€. ћного сте лоши! Hug

отка, лоши хора бе! » аз постни манджи не готвех и не €д€х, като ми запоказвали и захвалили  доматената на pep-4o , направих € и взех та про€дох..............“а ти сега за едни сливи......... 35

35 35 “ази тема тр€бва да се казва: " ак 2 - 3 снимки ме накараха да си промен€ вкуса". Laughing
÷итирай

Ѕургас

≈то и от мен вчерашната ни вечер€: запечени кренвирши с кашкавал

и салатка

ј дали н€кой може да ми каже технологи€та на приготв€не не доматите с ориз мол€€€  Praynig (гледам, че m_ Barba не се е включила още тааа ...да питам докато не съм забравила  Embarassed)
÷итирай

¬арна

јз основно чета и се зариб€вам, обаче преди два дни мъжът ми ме пита, ти какво нещо се разготви напоследък Shocked Embarassed Embarassed
÷итирай

ѕловдив

ъм днешното меню сготвих още...
Ћимонови кексчета:

“а€ сутрин рано- рано се заговори за лимоновите пастички на Ћабрекс и реших да направ€ нещо лимонено, защото обожавам лимон...»змислих си ги, но станаха страхотни.
иии Ѕобена чорба:...доста лютичка и много вкусна стана  Peace
÷итирай

ј дали н€кой може да ми каже технологи€та на приготв€не не доматите с ориз мол€€€  Praynig (гледам, че m_ Barba не се е включила още тааа ...да питам докато не съм забравила  Embarassed)
јз мога да кажа как го прав€ аз ориза. «апържвам лук, добав€м по възможност пр€сно домате, нар€зано на малки парченца и задушавам докато доматето се сгъсти.  оличество не мога да кажа, аз го прав€ на око. ѕосле слагам червен пипер и добав€м оризът.  ато клокне леко с доматито наливам вода и го чакам да уври, като гледам да си го остав€ по-водничък /иначе не ми харесва/. ¬ажно уточнение ми е, че тр€бва да се бърка докато си ври, иначе има веро€тност да залепне /е то и от тенджерката си зависи де  Wink/.“очно преди да го свал€ му слагам маслините. ѕодправките за това €дене са ми - сол, черен пипер, чубрица и мероди€. ѕо желание може да се сложи н€какъв бульон на ћаги, но тогава тр€бва да се опита преди да се сложи солта  Wink. ƒано да сте ме разбрали  Embarassed
÷итирай

—офи€

—нощната вечер€ - корона от ориз с пилешки късчета с лук, гъби, кис. краставички, сметана и топено сиренце
÷итирай

ћнени€: 5 802
ћоже ли рецептата за кескчетата ти, LOVE, а също и за короната от ориз с пилешки късчета, ћишле?

Ѕлагодар€ ви предварително!  bouquet bouquet bouquet

chef chef
÷итирай

ѕловдив

ћоже ли рецептата за кескчетата ти, LOVE, а също и за короната от ориз с пилешки късчета, ћишле?

Ѕлагодар€ ви предварително!  bouquet bouquet bouquet

chef chef
«апов€д€й http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=217339.new#new  Hug
÷итирай

—офи€

—трахотни са тези лимонови кексчета, сигурно са гол€ма играчка.... ooooh! обаче не знам дали ще се справ€ newsm78
« ѕоследна редакци€: ср, 27 авг 2008, 16:55 от SvetletoS »
÷итирай

—офи€

ƒќћј“» с ќ–»« » ћј—Ћ»Ќ» / както аз го спретвам Laughing/
јз запържвам лука и чушките , слагам червен пипер и повечко белени домати да се запържат направо в тавата във фурната . —лед което слагам ориза 1-паничка и 4 панички вода, черен пипер, маслините /може и без т€х/. ѕека докато стане готов ориза, изваждам и поръсвам с магданоз . Ќие го харесваме с повече доматки и чушки.
 Naughty
« ѕоследна редакци€: ср, 27 авг 2008, 16:53 от SvetletoS »
÷итирай

Ќ€къде на път....

...............≈то и нашата вечер€:
маслинки с ориз и домати .................................
ћмммм, страхотно изглежда! ћного обичам!  Peace
÷итирай

Ћюбимата ми л€тна салатка от тиквички

÷итирай

ћнени€: 398
m_ Barba , как се приготв€ ориза с домати  и маслини? “ук в Ѕургас май е доста попул€рна тази манджа (ама без маслините) и мъжа ми ме врънкаше по едно време за не€ ...“ааа, ако не представл€ва проблем ...  може ли кратко описание как да € приготв€ Blush

«апържвам си лука или по точно го задушавам с малко водичка. ато изври водата прибав€м червен пипер,оризът и един буркан готов гювеч/на снимката с това е правен/,маслинките,сол на вкус и чубрица.¬одата е 1: 3 1/2 чаши / на една чаша ориз,три и половина чаши вода/.ѕека във фурната и накра€ поръсвам с магданоз.
÷итирай

—офи€

«дравейте момичета! bouquet
“ук отново е толкова вкусно..........
Ћабрекс, изкушаваш ме и мен с този сливов сладкиш! Hug

“ази вечер не съм в настроение и сътворих само това :Smile
“ост с поширани €йца

ѕанна кота с пъпеш

bouquet

÷итирай

varna

Esy,пак разкошотийки.» разбира се поднесени атрактивно и изглеждащи много апетитно. newsm10
÷итирай

—офи€

Esy,пак разкошотийки.» разбира се поднесени атрактивно и изглеждащи много апетитно. newsm10
bubina, благодар€! newsm51

÷итирай

varna

ћол€,знаеш,че съм ти фенка.јз също готв€ страхотни нещица,но за съжаление никак не ме бива с компютрите и ще вид€ доста зор да кача снимките си.Ќа този етап само ще ви се възхищавам и ще черп€ идеи. newsm51
÷итирай

ћомичета, запов€дайте в Ќовата тема
÷итирай

varna

’айде отново заедно!
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-284 от 284 отговора