Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-284 от 284 отговора

Приветствам ви момичета с новата седма тема! Желая на всички приятни моменти в кухнята и творчески успехи!

Цитирай

В страната на ненаучените уроци ...

bouquet

« Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 20:16 от ***Диди*** »
Цитирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

а аз писах в старата тема  ooooh!

ето копвам го и тук:

вчера правих царевица, но не ми се ядаше варена и я изпържих в тигана, като накрая добавих пресован чесън.
стана невероятна.

ето я тук

днес вечерята беше пуешко печено със кьопоолу и салата от домати и моцарела
Цитирай

Задушени вратни пържоли и салата от розови домати с копър и чесън днес Crazy

Цитирай

Цитат
Може ли рецептата за бързите питки на labrex

бингъл , заповядай!  bouquet

Цитирай

Варна

Новата тема започва с големи красоти.
L e o много приятен цвят има тази пържолка chef
***Диди*** -  безкрайно изкушаваща снимка chef
Вчера ден за пиперки
Панирани пиперки

И една пиперки с доматен сос

Днес пържен патладжан и неизменната салата с домати и сирене

Цитирай

Не съм се разписвала от ... много отдавна.  Embarassed

В събота имаше вкусни, вкъсни спагети с доматен сос с гъби и каперси. Изтрих снимките по погрешка.  Rolling Eyes
В неделя pumkin е писала да ме питате мен какво беше менюто, но не защото аз бях домакиня, точно обратното - защото тя ни угои у тях.
Първо ядохме огромни неописуеми сандвичи с всичко за следобедна закуска.  Mr. Green После имаше пържени картофки и прекрасна салата с балсамик. Искаше да прави и пица, но успяхме да я спрем.  Shocked
Вчера ядохме навън. Днес имам майстори, които ми свалиха половината таван на банята  Mad и отказвам да готвя.

Закуската ми днес

Цитирай

София

pepika , много е сладка снимката с малката готвачка.  Love
***Диди*** , бързо дай рецептичката за това сладко изкушение. Hug
Цитирай

varna

Лео,твоите пържолки ми напомниха,че трябва и аз да се заема да понаправя нещо подобно.Страхотни са!
Цитирай

pepika , много е сладка снимката с малката готвачка.  Love
***Диди*** , бързо дай рецептичката за това сладко изкушение. Hug
Нали е голяма сладкишка 4470 Как ми се искаше едно момиченце.....майчина отмяна. Да, да ама не Crossing Arms
Днешната вечеря: Кеф ти пъстърва, кеф ти сьомга. Концерт по желание Mr. Green

Цитирай

Леле , става ми неудобно с тази торта !  Embarassed Не съм я правила , беше вместо "запис" ! Тук е рецептата , ако на някой му се превежда - http://www.stumbleupon.com/demo/#url=http://www.culinaryconcocti … me-fer-sure-dude/
Цитирай

пловдив

Благодаря ви момичета за вдъхновението което получавам от вас!  
Ето и моята вечеря
  патладжан кебап http://www.snimka.bg/album.php?album_id=273955&pid=7041705
  пълнени гъбки http://www.snimka.bg/album.php?album_id=273955&pid=7041705
  и десерта сливов сладкиш http://www.snimka.bg/album.php?album_id=273955&pid=7041705

Цитирай

Sofia

Леле , става ми неудобно с тази торта !  Embarassed Не съм я правила , беше вместо "запис" ! Тук е рецептата , ако на някой му се превежда - http://www.stumbleupon.com/demo/#url=http://www.culinaryconcocti … me-fer-sure-dude/
    Тъкмо щях да те питам за рецептата. Smile
Цитирай

Тъкмо щях да те питам за рецептата. Smile

Май ще трябва да взема речника и да се поизпотя малко да я преведа !  Mr. Green
Цитирай
Ето и вечерята за днес.
Огретен от картофки - ако може да се нарече огретен  newsm78
Цитирай

L e o много приятен цвят има тази пържолка chef

От соевият сос е  Laughing
Цитирай

Бургас

Вечерята от снощи - пържвни картофи с чесън и сирене
- свинско бон филе, с бял пипер и лимон
и салата от домати с много лук
Цитирай

Стара Загора

Честита нова темичка Smile Лео,ако може да кажеш как ги направи тези вратни пържолки ще съм ти много благодарна  bouquet
А ето и нещо от мен...
Невероятно вкусния и лесен ябълков сладкиш на Лео (само това успях да снимам Smile )

Пилешко с грах и царевица (моя измишльотина - тип изчисти хладилника)

и мусака отгоре с топено сирене
Цитирай

Лео,ако може да кажеш как ги направи тези вратни пържолки ще съм ти много благодарна  bouquet

Заповядай  Hughttp://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=170310.msg4657857#msg4657857
Цитирай

София

denitsa23 кажи моля рецептата за мусаката с топено сирене Smile изглежда много вкусна
Цитирай

Аз искам да попитам дали като се прави гювеч / в глинен съд/ трябва предварително да подготвя продуктите / да речем да задушавам месото и зеленчуците/?
Цитирай

София

Това беше вечерята ни незнам защо ,но в тези жеги губя апетит и караме повече на диня
« Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 16:09 от SvetletoS »
Цитирай

Zlata Praha

Здравейте неуморни момичета кулинарки Hug.
Ето ме и мен в новата ни темичка Love
Вчера за кефето и тази сутрин за закуска превъзходния Кекс на Лабрекс - http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=209619.0
- този път го залях с шоколадова глазура и посипах с кокос Peace
Чушки пълнени с кайма и ориз

И Питка Роза на Лебедуна - не я докарах много в шарката но си беше за нас  - изяде се Mr. Green.Невероятно вкусна е Peace

Рецептата за Пита Роза тук - http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=249350.0
Цитирай

Бургас

Аз искам да попитам дали като се прави гювеч / в глинен съд/ трябва предварително да подготвя продуктите / да речем да задушавам месото и зеленчуците/?
Аз нищо не позготвям предварително.Затова умирам да готвя гювеч, защото само нарязвам всичко, слагам го в гювеча, малко вода или сметана, зависи какво има вътре и то дето се вика само се готви.
Цитирай

Стара Загора

denitsa23 кажи моля рецептата за мусаката с топено сирене Smile изглежда много вкусна
Ами аз я правя така: запържвам в малко зехтин/олио 1 главичка лук,малко чушка,рендосан морков и добавям каймата,като гледам като се пържи да не става на едри бучки.Накрая добавям и 1 настърган домат,оставям да се запържи мъничко.Всичко това го сипвам в тавичка,добавям и картофките(по възможност много ситно нарязани)+2ч.ч гореща вода обърквам и във фурната.Когато стане почти готова правя заливка от кис.мляко и яйце ( количеството според тавата)оставям заливката да се позапече и нареждам филиики топено сирене по цялата мусака и отново запичам.Това е общи линии.Дано да ти хареса  Peace
Цитирай

София

За днес таратор
 кюфтенца и диня е менюто. Hug
Цитирай

И тука да почерпяяяяяяяяяяяя
ПРИЕТА СЪМ В ТУ ВАРНА  Party Crazy

Цитирай

И тука да почерпяяяяяяяяяяяя
ПРИЕТА СЪМ В ТУ ВАРНА  Party Crazy

L 0 V E, честито! Много късмет ти пожелавам и успешно завършване! bouquet
Цитирай

София

L 0 V E, честито и ти желая успех! bouquet
Цитирай

L O V E, честито! Завиждам ти за желанието. При мен така и не дойде...
Цитирай

Zlata Praha

Аууу Love - много си млада бе Love.
Честито и само така Peace.Весело следване и успешно завършване Peace.
И сега като почнеш да учиш да не започнете само сандвичи да ядете ей hahaha
Цитирай

Днес ще дояждаме разни манджи и няма да готвя, но направих салатка от тиквички.
Горещо ви я препоръчвам, страхотна вкусотия е! Направо безобразно вкусна! Love Love Love

Да добавя и тая ароматна шарения - кекс "Опашката на папагала"

Вчера за кефето и тази сутрин за закуска превъзходния Кекс на Лабрекс - http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=209619.0

Бъни , надявам се да ви е харесал! bouquet
« Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 14:38 от labrex »
Цитирай

ina lemon, и аз си мислех, че мога да пльосна всичко вътре и само да пека, ама все пак реших да задуша месото с лука. Сега се пече и дано се получи нещо. Никога не съм правила гювеч. АКо е добър резултата, ще се похваля, разбира се. Благодаря ти все пак Smile!
Цитирай

София

Ами аз я правя така: запържвам в малко зехтин/олио 1 главичка лук,малко чушка,рендосан морков и добавям каймата,като гледам като се пържи да не става на едри бучки.Накрая добавям и 1 настърган домат,оставям да се запържи мъничко.Всичко това го сипвам в тавичка,добавям и картофките(по възможност много ситно нарязани)+2ч.ч гореща вода обърквам и във фурната.Когато стане почти готова правя заливка от кис.мляко и яйце ( количеството според тавата)оставям заливката да се позапече и нареждам филиики топено сирене по цялата мусака и отново запичам.Това е общи линии.Дано да ти хареса  Peace

bouquet благодаря много, ще се пробва Smile
Цитирай

Ветрило от патладжани по рецептата на Пепчо.
Цитирай

Бургас

L 0 V E, честито и ти желая успех! bouquet
и аз , и да не ни изоставиш съвсем покрай ученето
Цитирай

Тюрлю гювеча ми взе, че стана. От първият път Laughing. Вътре има свинско, картофи, патлажан, зелен и червен пипер, моркови, чесън на цели скилидки, а като се попече малко, полях допълнително с чеснов и соев сос. Вкусотия!
Цитирай

къде ли не

polin_a, гювечът ти е трепач! Страхотно изглежда, а сигурно е и много вкусен!
Цитирай

yagodka, благодаря! Стана много вкусен. Тая темичка ще ми развали фигурата баш накрая Laughing Досега удържах...
Цитирай

Бургас

Аз днес пак готвих ...
пилешки дробчета

и крем карамелллл ...  chef

За довечера предвиждам и едни печени крилца ...
Цитирай

къде ли не

yagodka, благодаря! Стана много вкусен. Тая темичка ще ми развали фигурата баш накрая Laughing Досега удържах...

Няма страшно! От такива зеленчукови изкушения не се пълнее. Smile

А твоят гювеч ще бъде включен в моето меню за следващчта седмица. Поздрави! bouquet

Леле, Irra, тия дробчета много апетитно изглеждат! Може ли рецепта, моля?
Цитирай

Аз пък взех да се облизвам на карамела. Ама ще го гледам само от монитора.  Laughing
Цитирай

Благодаря ви за милите думи момичета.  Hug Love
I r r a  тия дробчета изглеждат много вкусни. Обожавам пилешки дробчета. Да взема да ти доида на гости.  Very Happy
Цитирай

Ето едно пухкаво кексче от мен.

Снимката не е много добра.
Цитирай

Бургас

yagodka , това е някаква импровизация на дробчета по селски, но понеже ме мързеше да ровя за рецепта и импровизирах.
Ето и продуктите, които аз вложих:
1 тарелка замразени пилешки дробчета
3-4 глави лук
3 чушки
4 печурки
Доматено пюре  - 3-4 супени лъжици, разредено с вода и 1ч.л захар
Сол, чер пипер, чубрица, копър.
Първо кипнах в подсолена вода дробчетата - за да се стегнат.
В тефлонова тендерка задуших лука в малко олио, докато започна да порозовява. Добавих нарязаните чушки и пак изчаках докато поомекнат. Добавих накуп нарязаните гъбки и дробчета, добавих малко водичка (около 1 пръст на дъното на тенджерката и ги оставих да се задушават. След като реших, че вече са готови махнах капака и изчаках да се доизпари водата. Добавих разреденият доматен сос и оставих още десетина минутки да се пържи, докато се сгъсти.
I r r a  тия дробчета изглеждат много вкусни. Обожавам пилешки дробчета. Да взема да ти доида на гости.  Very Happy[/b][/color]
Късно е чадо ...само 1 порцийка за мъжа ми остана  35
Цитирай

къде ли не

I r r a, благодаря ти! bouquet Ще ги пробвам при първа възможност!

Аз си ги правя все по един и същи начин - със сърчицата и много лук на фурна. Хубаво ще е да разнообразя!
Цитирай

София

Пилешко вретено с гарнитура картофи соте и залято със сос.

Пържени тъквички заляти с оцет, чесън и копър.Много приятно за хапване в тези горещини
Цитирай

Torrevieja,España

Хайде и аз да се от4ета със сно6тната ни ве4еря

Love много се радвам за теб,само 6-ци ти пожелавам. bouquet
Цитирай

от мен запеканка тип "почисти хладилника"  
Цитирай

сред люляците

За тази вечер Кюфтета от патладжани и кайма на шиш, за които използвах идеите на Кеми bouquet

« Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 21:35 от ilrai78 »
Цитирай

Ей, супер сте! Седма тема, браво, аз от първата не съм се разписвала, но си признавам, че ме мързи да снимам всеки ден.  Embarassed

Ето днес един огретен от тиквички (2 тиквички настъргани, леко задушени в тиган с една глава лук и две скилидки чесън, после се объркват със сирене, в случая козе, 2 яйца, 2-3 с.л. готварска сметана, копър, и се пекат около половин час във фурната, най-накрая малко кашкавал за фасон Smile):

Ще правя и салата, но още не съм решила каква.
Цитирай

София

За вечеря яйца на очи
и питки .
Цитирай

Варна

Зелен боб с яйца по идея на Bordovski от gotvetesmen, много вкусно и леко в тази жега.

Цитирай

гр.Пловдив

Здравейте,момичета  Very Happy Страхотни вкусотийки сте показали.Хайде и аз да се присъединя с днешната вечеря:

Лазаня

и за десерт еклери ( с оригинлния пълнеж)

Цитирай

Ancona-Italia

Това са и моите предложения .

Цитирай

elfi4ka  може ли рецептата за оригиналния пълнеж на еклерите?
Цитирай

сред люляците

elfi4ka , и мен ме заинтригува с този пълнеж. Ще напишеш ли какъв е той? bouquet
Цитирай

В едно мъжко сърце

Ей, супер сте! Седма тема, браво, аз от първата не съм се разписвала, но си признавам, че ме мързи да снимам всеки ден.  Embarassed

Ето днес един огретен от тиквички (2 тиквички настъргани, леко задушени в тиган с една глава лук и две скилидки чесън, после се объркват със сирене, в случая козе, 2 яйца, 2-3 с.л. готварска сметана, копър, и се пекат около половин час във фурната, най-накрая малко кашкавал за фасон Smile):

Ще правя и салата, но още не съм решила каква.
огретена е страхотен и аз го правя по тази рецепта и си облизват пръстчетата всички
Цитирай

Улсан,Южна Корея

ето и от мен Супа от червена леща на olgarita и фритата с гъби и зелени подправки
http://i455.photobucket.com/albums/qq271/joujou_j/delicious/frit … .jpg?t=1219305693
Цитирай

Вчерашното меню беше това:
1. Рулца от тиквички - Labrex.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7074089
2. Салата - измислица Laughing:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7074086
3. Пилешки крилца с картофи на фурна:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7074090
4. Шоколадов кекс на Labrex:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7074087
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7074088
Цитирай

София

Привет и от мен, вчера бяхме на пилешки хапки с които много се гордеех, но не успях да снимам, остана гарнитурата само....  newsm61
Цитирай

ВАРНА

Аз днес пак готвих ...
пилешки дробчета

и крем карамелллл ...  chef

За довечера предвиждам и едни печени крилца ...
Irra, как приготви пилешките дробчета, изглеждат супер!!!
Цитирай

къде ли не

Лена, виж рецептата на предишната страница.
Цитирай

Момичета моля ви за малко помощ.Имам котлети сьомга,готварска сметана,гъби,замразени зеленчуци и топено сирене.Какво бих могла да приготвя с това???
« Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 14:53 от Илианка :) »
Цитирай

Момичета моля ви за малко помощ.Имам котлети сьомга,готварска сметана,гъби,замразени зеленчуци и топено сирене.Какво бих могла да приготвя с това???

Илианка, ето ТУК има интересни предложения, може би ще си харесаш нещо.........

Сьомга със сметана
Цитирай

Лабрекс благодаря,ще пробвам тази със сметаната. Hug
Цитирай

София /Абсурдистан

bouquet
Цитирай

къде ли не

Хайде и аз най-накрая да се разпиша със сготвените неща от мен вчера:

Агнешко ма … 83;ия на Pep-4o:

и спаначена супа със сиренце и кисело мляко:

Pep-4o,  големи благодарности за рецептата!  bouquetВсички вкъщи много харесахме агнешкото! Купих и бамя, та и доматената ти манджа ме чака тези дни. Smile

Ето и две тестени творения от минaлата седмица:

Мързеливк& … 85;а Vilito
и Рогчета-гр … 89;ки
Цитирай

гр.Варна

Бравоооо момичета пак сте приготвили страхотииии. ShockedАз за съжаление съм просната на легло от летния вирус и за това не готвя....Мъжо готви вечер....ама те не са много за показване неговите манджички..... Mr. Green
Цитирай

Някъде на път....

Мммм, вкусно мирише тук!   Hug

Аз във вторник готвих Чушки, пълнени с яйца, сирене и кашкавал

Вчера - Зелен фасул с яйца на Бордовски

А днес - Кисело зеле с ориз на фурна

и порцийка......
Цитирай

Бравоооо момичета пак сте приготвили страхотииии. ShockedАз за съжаление съм просната на легло от летния вирус

същата работа при мен  Twisted Evil само дето бях на работа но не издържах и се прибрах.    И не съм готвила от понеделник  Rolling Eyes Rolling Eyes

yagodka , радвам се, че ти хареса агнешкото приготвено така    bouquet  и аз обичам агнешко, ама мойте чешити  Naughty
« Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 20:05 от pep-4o »
Цитирай

Ето я и моята сьомга на скара (малко ми се разпадна) и задущени зеленчуци със сметана и топено сирене 
Цитирай

Варна

Тук с всеки изминал ден става все по изкушаващо и апетитно.
Нашата вечеря бе пилешки хапки и кьопоолу. За първи път пробвах паниране с картофено пюре, за което научих от вас дами и съм ви много благодарна за тази идея.

Цитирай

днес панирано сирене със сусам и заливка от балсамико и мед.

страхотия  Crazy

за маргаритата имаше тортиля чипс с 3 различни дипа  Peace
Цитирай

...до морето..

Asyalein, вчера опитах да направя панирани сиренца с манго, но...не се запази формата на сиренцата, направо си се разтече... Sad.Би ли ми обяснила как панираш с лешник или сусам, има ли някаква тънкост,явно бъркам някъде.А иначе комбинацията на мед и балсамико и аз я обожавам! Wink
Цитирай

aleks_s,
аз ползвам фета, която е малко по-твърда от нашето сирене и за жалост при термична обработка се разтича Confused
но пък се реже без да се троши  Wink

режа сиренето на парчета и всяко овалвам добре в леко разбит белтък.
после овалвам в сусама/смлените ядки и оставям на хартия или фолио белтъкът да изсъхне (половин до 1 час)
после пържа в много добре загрято олио за кратко.
колкото ядките да се запържат...
по този начин (само с белтък) много малко от ядките падат  Peace

днес ми беше по-трудно да обърна по-големите парчета.
с по-малките ставаше по-лесно  Confused
а и котлонът не беше много силен и сиренето тръгна да се разтича преди сусамът да се е запържил ooooh!
ама накрая стана много вкусно Party

Цитирай

София

Момичета, здравейте!
От доста време се възхищавам на всичко което приготвяте и аранжирате!Моите най-искрени адмирации за всички Вас! bouquet
Тази вечер нещо ми е дошла музата и реших и аз да се включа с нещичко към тази красива темичка Hug
Пепчо, бързо оздравяване ти пожелавам и очакваме вкусните ти предложения!
Берина, и на теб bouquet
Салатка от домати
Предястие с патладжан и червени чушки

Пиле "Салтимбока"

Хубава вечер желая на всички!
Цитирай

Стара Загора

Пиле "Салтимбока"

Мммм много вкусно изглежда,може ли рецептата  bouquet
Цитирай

За закуска - "джобчета" с кашкавал

Цитирай

За закуска - "джобчета" с кашкавал

май закуската у нас и вас е на почит  Laughing Laughing

аз  бях изправена пред сложната дилема дали да си спретна едни чебуреки тази сутрин или не, но корема ми напомни за себе си и се  отказах  Embarassed Та сега чедото като се наспи ще си направи принцеси с кайма  Wink
Цитирай

май закуската у нас и вас е на почит  Laughing Laughing

Водим се от принципа, че е страшно здравословно да се закусва!  Very Happy А за джобчетата аз се сетих, много отдавна не бях ги правила.
Цитирай

София

Пиле "Салтимбока"
Мммм много вкусно изглежда,може ли рецептата  bouquet

denitsa23, благодаря! bouquet
Заповядай рецептата- пиле "Салтимбока"
Цитирай

esy, беконът не пада ли при пърженето? Thinking
Цитирай

София

esy, беконът не пада ли при пърженето? Thinking
При мен не е паднал, то се вижда PeaceПърво се пече от към бекона-слепва за сиренцето като се разтопи, после със шпатула обръщаме и всичко е ок Wink
Цитирай

Пепчо, бързо оздравяване ти пожелавам и очакваме вкусните ти предложения!

мерси, Кеми  bouquet от следващата седмица ще готвя

За днес закуска - странджанки

Водим се от принципа, че е страшно здравословно да се закусва!  Very Happy А за джобчетата аз се сетих, много отдавна не бях ги правила.

по първа точка 100% съгласна, а джобчетата ние ги обожаваме (само дето и и шунка добавям при кашкавала)
Цитирай

...слепва за сиренцето като се разтопи,....

doh
...Май имам нужда от още едно кафе... Confused

Благодаря! bouquet
Цитирай

На небето

Ей това е  от вчера днес още е в производство.
банички: зеленчукова супа: салатка: десерт: дояждаме това руло:
Цитирай

по първа точка 100% съгласна, а джобчетата ние ги обожаваме (само дето и и шунка добавям при кашкавала)

Само дето у нас не налитаме на здравословното мюсли............ Embarassed  Аз от време на време, ама като правя чебуреки, принцеси, джобчета, мекички и подобни, как да хвана купичка с мюсли? Sad
Цитирай

отчет за вчера-
-салата домати с козе сирене

-пилешки кьсчета "Happy"

-лондонски сладкиш
Цитирай

там където искам, но не така, както бих искала

Здавейте мили дами!
Чета темичката с интерес и си крада идейки  Embarassed
Признавам ви за майсторки  bouquet

Имам обаче и една молба, дано да не се обидите  Praynig - когато цитирате мнение, не поствайте и снимките , или поне само линкчета да са  Praynig Извинявам се пак, но така ще е по-прегледно  Rolling Eyes
Цитирай

Аз от време на време, ама като правя чебуреки, принцеси, джобчета, мекички и подобни, как да хвана купичка с мюсли? Sad

вярно грехота е  Laughing Laughing  но у нас си имам фенове и на мюслито, та го преживявам  Wink
Цитирай

В най-невинните детски очи и най-голямото мъжко сърце

Аааа, Bambinkamalinka, ще се крадат идеи  Laughing Късчетата и сладкиша ще облажат мъжлето днес и утре  Mr. Green chef
Цитирай

Бургас

Здравейте момичета bouquet
Често " надниквам" в темичката и виждам вашите страхотни кулинарни произведения.Поздравления bouquet bouquet bouquet
Ето и аз какво сготвих вчера:
Лозови сърмички - "легнали" в тавичка:

Пълнения крем карамел с кроасани :
Цитирай

Torrevieja,España

Ей това хапвахме в последните 2 дни.
http://media.snimka.bg/0421/007097715.jpg
http://media.snimka.bg/0421/007097716.jpg
Цитирай

Пържени патладжани, чушки и лук.
Цитирай

София

Diora , това някакво ястие ли е? Имам предвид само това ли се прави- пържиш патладжан, чушки и лук? Ще ми обясниш ли, моля те  Praynig Как точно го правиш?
Цитирай

Diora правила съм и съм яла такова, но нещо много дразни небцето смесицата от патладжан и чушки. И то не само мен. При теб как е?
Цитирай

Закуска мързеливи чебуреки с моцарела Лабрекс,   bouquet  много са вкусни така  Embarassed

и пилешко филе с мед и паприка

« Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 18:01 от pep-4o »
Цитирай

Закуска мързеливи чебуреки с моцарела Лабрекс,   :bouquet:  много са вкусни така  Embarassed

Е, pep-4o, не е честно. Ама как си ги издокарала само!  Lovechef Добре, че нямам  моцарела вкъщи. Ама ще си купяяяяя............ Това явно е добър знак, че стомахът ти се оправя.
И другата чинийка е за прибиране......... Love
Цитирай

Варна

bye
Пилешки късчета в сметанов сос и оризче с моркови и тиквички

Love
Цитирай

И другата чинийка е за прибиране......... Love

закъсня  Laughing Laughing Прибрано е в кутия и в багажа за село ( опитах естествено, страхотно е  Embarassed )
Цитирай

закъсня  Laughing Laughing Прибрано е в кутия и в багажа за село ( опитах естествено, страхотно е  Embarassed )

Ех, pep-4o , късчетата прибираш, линк към рецепта не си дала, ама аз Я открих!  Very Happy Поне нея ще си свия! bouquet

За вечеря у нас пилешката дроб сърма на bordovsky с любимият ми (пак негов) сос фрикасе с кисело мляко.

« Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 21:39 от labrex »
Цитирай

София

Ето вчерашното ни меню днешното още се готви!!! smile3508 Разхлади се малко и започвам да изгладнявам , а и тези вашите изкушения пръстите да си оближеш т.е. монитора.............. newsm10, чушките които и днес дояждахме                                                                                                          ,                                                  а тези чушчици на обяд ги правих и много съм им навита, много ме изкушават
hahaha
Цитирай

Diora , това някакво ястие ли е? Имам предвид само това ли се прави- пържиш патладжан, чушки и лук? Ще ми обясниш ли, моля те  Praynig Как точно го правиш?

Да, пържа първо чушките, след малко слагам лука, чесън, патладжан. Накрая поръсвам магданоза. Това е.
LOVE, май не на всекиго се харесва, мъжът ми не я харесва също /освен ако не сложа и домати, но тогава си е като всяка лятна манджа/. На мен обаче много ми допада вкусът.
Цитирай

Здравейте момичета! Същия вирус и при нас ни разказа играта, бях се проснала на леглото, нямах сили за нищо. Добре че бързо минава, но почти го изкарах на крак.
Имах телешко - много хубаво и направих две манджи с него.
телешко с картофи
тас кебап с телешко
 това е за цялата седмица, но не ми беше добре, а и нямах време. Нека да захладнее да си дойдем на думата тогава  Mr. Green
Цитирай

Пловдив

Здравейте! Откакто съществува темата я следя, гледам снимки, крада рецепти и вече ме досрамя от себе си. Искам да благодаря на всички, които публикуват в тази тема и ми дават идеи за разнообразни ястия. Благодаря ви и продължавайте със същото желание и настроение да готвите и да споделяте с нас. Надявам се някой ден и аз да покажа някоя вкусотийка ( когато си купя фотоапарат) bouquet
Цитирай

Здравейте! Откакто съществува темата я следя........ bouquet:

ansy, добре дошла!  bouquet Сигурна съм, че скоро ще се включиш. Заразно е! Very Happy
Цитирай

салата от червено цвекло  Crazy

който обича пушена риба тип матйес може да се добави вътре Peace
предполагам, че и с пушена шунка, ще има завършен вкус  Thinking

но и постна е вкусна  Flutter
Цитирай

София

Здравейте приятели бързам да ви покажа вечерята от снощи, през почивните дни сме на гости и ще се отърва от печката за малко #2gunfire
вчера бяхме на хапки пане с гарнитура картофено пюре
« Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 16:13 от SvetletoS »
Цитирай

Ancona-Italia

Това сервирах снощи , телешко месо с картофи , зелен боб и домати .

Цитирай

Варна

Това сервирах снощи , телешко месо с картофи , зелен боб и домати .

http://img386.imageshack.us/img386/6862/1004390fx6.jpg
Може ли да кажеш рецептата.
Аз най-внимателно ви чета и пробвам това, което показвате. Искам да кажа, че мъжът ми много хареса суванката и патладжан  кебапа. Благодаря на тези, които показаха как се правят. bouquet bouquet bouquet
Цитирай

неустановено

Нямах време напоследък нито за готвене, нито за качване на снимки.
Ето хапването, приготвяно набързо през последните 2-3 дни.

http://media.snimka.bg/0430/007114689.jpg- печено пиле с два вида картофки
http://media.snimka.bg/0430/007114676.jpg- кренвирши с кашкавал на грил
http://media.snimka.bg/0430/007114724.jpg- гювечета
http://media.snimka.bg/0430/007114740.jpg- пилешка супа
http://media.snimka.bg/0430/007114949.jpg- сандвичи с шунка и кашкавал
Цитирай

Реване

Пържена риба с панировка от брашно
Цитирай

Бургас

Вчера правих чушки пълнени с яйца и сирене
а днес супа с лапад и много подправки
Цитирай

София

Момичета, много вкусни ястия сте приготвили днес!Браво! Peace
Аз се приготвям  за гости и седнах да си почина малко пред компютъра та  реших да ,ви покажа десерта, че само той е готов снимково Laughing
Тарта с пресни плодове

Ще видя друго какво ще успея да снимам и ще покажа!
Хубава вечер ви пожелавам! bouquet
« Последна редакция: сб, 23 авг 2008, 18:02 от esy »
Цитирай

Ох, аз вече 4-5 дни правя пържените филийки с кайма на labrex.
Много се харесаха от всички вкъщи, обаче на мен ще ми се отразят пагубно... Pig
Страхотни са! Peace
labrexbouquet!
Цитирай

Ох, аз вече 4-5 дни правя пържените филийки с кайма на labrex.
Много се харесаха от всички вкъщи, обаче на мен ще ми се отразят пагубно... Pig
Страхотни са! Peace
labrex,   :bouquet:!

Nellina, и на мен ми се отразяват пагубно....... Embarassed А погледни Пепчо какви подобрения им прави - слага и моцарела под каймата! Няма да ги показвам и няма и да казвам вкъщи за нейния вариант.  Naughty

Пробвай и другите филийки с картофите, също са много вкусни. Не че са диетични, но поне са без месо....слабо утешение.
Цитирай

Оризови кюфтенца
Цитирай

Balchik

L 0 V E,дай рецепта за тези оризови кюфтенца,моля. Praynig bouquet
Цитирай

L 0 V E,дай рецепта за тези оризови кюфтенца,моля. Praynig bouquet
Виж  тук: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=217339.new#new  Hug
Цитирай

Nellina, и на мен ми се отразяват пагубно....... Embarassed А погледни Пепчо какви подобрения им прави - слага и моцарела под каймата! Няма да ги показвам и няма и да казвам вкъщи за нейния вариант.  Naughty

Малеей, страхотно изглеждат! Crazy
Опазил ме бог! ooooh!
 Embarassed

Цитат
Пробвай и другите филийки с картофите, също са много вкусни. Не че са диетични, но поне са без месо....слабо утешение.

Може ли рецептата за тях?
Цитирай

От вчера огретен с тиквички и порцийка:
Цитирай

Малеей, страхотно изглеждат! Crazy
Опазил ме бог! ooooh!
 Embarassed

Цитат

Може ли рецептата за тях?

Извинявай, реших, че си ги видяла, пак са в Любими, ето -  ОЩЕ ЕДНИ ПЪРЖЕНИ ФИЛИЙКИ "ДЕРУНЬІ НА ПОДУШКЕ".    Хубави са и студени.
И като съм взела да те агитирам, малко по-надолу пак на същата стр. погледни и пържени филийки по френски. Тези пък са сладки, ама са...........много сладки! Love Embarassed

Цитирай

Варна

Ей това е моето произведение днес

Тиквички с кайма и ориз.
Цитирай

Извинявай, реших, че си ги видяла, пак са в Любими, ето -  ОЩЕ ЕДНИ ПЪРЖЕНИ ФИЛИЙКИ "ДЕРУНЬІ НА ПОДУШКЕ".    Хубави са и студени.
И като съм взела да те агитирам, малко по-надолу пак на същата стр. погледни и пържени филийки по френски. Тези пък са сладки, ама са...........много сладки! Love Embarassed

Благодаря! bouquet
Непременно ще ги пробвам! Peace
Пък после ще му мисля... Blush
Предлагам в края на темата да се премерим кой колко тежи. Laughing
Цитирай

Nellina, а ние, бременните,  как ще се отчитаме с килата? Laughing
Цитирай

Nellina, а ние, бременните,  как ще се отчитаме с килата? Laughing

Е, ще извадим по 500-600 грама... Laughing
Цитирай

Peace
Цитирай

Момичета, чета ви най-усърдно и се възхищавам на творбите. Вдъхновявате ме да се развихря скоро из новата ми кухня. Четох и рецептите на Бордовски - просто нямам думи. Сигурно това е раят! Very Happy
Цитирай

labrex, направих филийките по френски:
http://media.snimka.bg/0437/007130115-big.jpg
Страхотни сааа! Peace
Благодаря! bouquet bouquet bouquet
« Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 09:27 от Nellina »
Цитирай

labrex, направих филийките по френски:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7130115
Страхотни сааа! Peace
Благодаря! bouquet bouquet bouquet

Nellina страхотно изглеждат!   :bouquet: Вкусът им го знам.  Love   Ами, виж какво, французойките си ги ядат тия филийки, пък минават за елегантни - така че, няма да му мислим. Поне докато кантарът ни хваща....... Very Happy

А у нас за закуска пикантни запечени филийки /кремвирш, домат, кашкавал, чесън, магданоз, майонеза/

« Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 09:30 от labrex »
Цитирай

Nellina страхотно изглеждат! bouquet Вкусът им го знам.  Love   Ами, виж какво, французойките си ги ядат тия филийки, пък минават за елегантни - така че, няма да му мислим. Поне докато кантарът ни хваща....... Very Happy

Предлагам да постнем снимките си тук - ПРЕДИ/СЛЕД, т. е., "ПРЕДИ да открия темата" и "СЛЕД като я открих". 35
 Hug

Утре ще пробвам и пикантните ти филийки. bouquet
Цитирай

Nellina страхотно изглеждат! bouquet Вкусът им го знам.  Love   Ами, виж какво, французойките си ги ядат тия филийки, пък минават за елегантни - така че, няма да му мислим. Поне докато кантарът ни хваща....... Very Happy

Предлагам да постнем снимките си тук - ПРЕДИ/СЛЕД, т. е., "ПРЕДИ да открия темата" и "СЛЕД като я открих". 35
 Hug

Утре ще пробвам и пикантните ти филийки. bouquet

Уф, има опасност, някой да умре от смях (със снимките).  35  А филийките са много вкусни, само дето докато се пекат, заради чесъна, ароматът може да не ви се стори от най-завладяващите, но след като се извадят от фурната, са вкусотия. И дано уцелиш свестен кашкавал, че тая сутрин взех от кварталния магазин какъвто имаше и той нещо поизчезна, докато се пече. Ако пък нямаш майонеза, ръсваш малко зехтин или олио - пак стават.

За 4-5 филийки продуктите са:

кремвирш  2 парченца или някакъв пресен колбас
1 домат
1-2-3 скилидки чесън /на вкус/
кашкавал 50-60 гр.
магданоз
сол /може и без нея, обикновено след опичането ги ръсим с шарена солчица/
майонеза за обединяване на продуктите- 1-2 лъжички/ вместо нея малко зехтин или олио/
Цитирай

labrex, ти си злато! bouquet
Цитирай

labrex, ти си злато! bouquet

Благодаря!  bouquet  Nellina, благодарение на форума и други подобни форуми се превръщам в масивно злато! 35
Цитирай

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7131034
Цитирай

Банкя

патаджан кебап
Цитирай

Ancona-Italia

Деспина , ето ти рецептата .

Месо се задушава с лука - нарязан на едро , 2-3 скилидки чесън и подправки - сол , черен пипер . След като се задуши добре добавяме вода и затваряме тенджерата под налягане . Оставам телешкото да ври около 35 - 40 минути след което отварям и по желание изсипвам зеленчуците , които съм подготвила в случая зелен боб  . От горе слагам 4-5 лъжици домат на ситно нарязан и магданоз , когато имам .
Затварям тенджерата и я връщам на котлона за още около 10 минути в зависимост от зеленчуците , които съм добавила .
Да ви е сладко .
Цитирай

Някъде на път....

Ето ме и мен!  Hug Да не сте ме забравили вече......  Wink

Към киселото зеленце с ориз в четвъртък добавихме и Салата от домати, краставици и чушки по селски.

В петък спретнах една Яхния с пиле и картофки, която дояждахме и вчера.......

В петък салатката беше Зеле с моркови за разнообразие от вариациите на домати.

А днес сутринта закусвахме Палачинки със сладко и сирене

За довечера в момента се готви Прясно зеле с ребърца във фурната..... 
Цитирай

За днес направих...
Кекс а ла "Габи":

и пиле със зеле на фурна:

Има да правя и баници, но тях по- късно. За сега се  отчитам с това.
tarlio  ще споделиш ли резептата за патладжан кебапа?
Цитирай

София

Здравейте!
Тук е все така вкусно!
Т_Илиева, Много и вкусно си наготвила, поздравления! bouquet
LOVE, много апетитен кекс Peace
Аз успях всичко да снимам от вчерашното ми меню за гости и реших да ви го покажа Peace
Дано не ви отегча с толкова снимки  Wink
Салатка от гриловани зеленчуци

Гриловани тиквички с мини-кюфтенце и лимонов дресинг

Предястие с патладжан и синьо сирене/вече съм ви го показвала/

Панирана пилешка ролада със "сос Горгонзола"/Гарнитурата се вижда/ориз с индийски подправки/

Сосчето....

и разбира се за десерт Тарта с пресни плодове

Хубав следобед! Hug
Цитирай

Сливовият сладкиш

и картофените филийки

А тоя патладжан кебап изглежда е заразен newsm78. Остана ли още някой, който да не го е направил? Ако да - бързо да наваксва!
 k_ines, хиляди благодарности за вкусната рецептичка! chef bouquet

Направо от тавата, сините домати бяха доста големи, но нямаше време да търся по-елегантни. Very Happy

« Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 18:31 от labrex »
Цитирай

Някъде на път....

esy, благодаря ти, мила!  Hug
Такава похвала от майстор-кулинар много ме радва!  Hug

Ето го и моето почти готово Прясно зеле с ребърца в гювеч
Трябва му само още малко да се попече, за да придобие карамелен тен.......   Wink
Цитирай

Бургас

labrex моля те дай рецептата за този сливов сладкиш
Цитирай

labrex моля те дай рецептата за този сливов сладкиш

Nefertity, заповядай! Вкусен сливов сладкиш. bouquet
Цитирай

varna

Esy,изключително стилно и апетитно меню.Поздравления!Ще кажеш ли как го правиш сосчето?
Цитирай

София

Esy,изключително стилно и апетитно меню.Поздравления!Ще кажеш ли как го правиш сосчето?

bubina, много ти благодаря! bouquet

Заповядай,сос "Горгонзола"
В тиган с мазнина разтопяваме около50-80гр.синьо сирене/горгонзола/ и наливаме сметаната.Добавяме 1/2ч.л.куркума, разбъркваме добре да се разтвори и преди да извадим поръсваме и копър.

Много бързо и вкусно chef
Цитирай

varna

Esy,златна си,благодаря.Още утре смятам да го направя.Надявам се често да радваш очите ни с такива вкусотийки! newsm51
Цитирай

София

Днес за следобедното кафенце направих този кекс и тостове за милото.
Цитирай

Там където живея нищо не се случва, но не мога да живея навсякъде

Това Бе снощното меню!!!

Пърленки с кашкавал и сиренце

Зеленчукови шишчета

Свински пържолки на Скара

Желирана торта " Банан и Шоколад"

Цитирай

сред люляците

Вчера беше големия ден за готвене. Направих пилешка супа, боб със свинско и раираните кифлички на Марабу.

Цитирай

неустановено

Днес за следобедното кафенце направих този кекс и тостове за милото.

Страхотен обем! Може ли рецептата?
Цитирай

София

Esy,златна си,благодаря.Още утре смятам да го направя.Надявам се често да радваш очите ни с такива вкусотийки! newsm51
newsm10
Цитирай

USA

При нас - тост по френски, шкембе чорба по канибалски   Wink тиквички с ориз, и диня.  Smile

Цитирай

USA

Labrex може ли рецептата за картофените филийки. Smile
Цитирай

за днес:

лазаня с патладжани, ядеше ми се...

половинката ме изнуди да правя любимото му ядене и направи сам тестото  Crazy

цвибелкух& … 3;ук)

« Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 20:44 от asyalein »
Цитирай

Labrex може ли рецептата за картофените филийки. Smile

Pety, заповядай - ОЩЕ ЕДНИ ПЪРЖЕНИ ФИЛИЙКИ "ДЕРУНЬІ НА ПОДУШКЕ"!
Цитирай

София

Пак съм тук  Very Happy
За всички :bouquet:
labrex, радвам се, че ви е харесала и на Вас тази рецепта PeaceНаистина е много вкусен стига да е приготвен както трябва Wink
t_ilieva,  Hug
След снощното освинвне тази вечер разтоварваме със салатка Smile

Салата от домати, моцарела и песто

Аз с чаша розе, мъжът ми с чаша ракия cheers
Хубава вечер!

Цитирай

varna

Esy,любимата ми салата.Но сос песто си го купувам готов.Мързи ме честно казано да го правя.
Цитирай

София

Esy,любимата ми салата.Но сос песто си го купувам готов.Мързи ме честно казано да го правя.
И на нас ни допада много Peace
А пестото, ами то става за три минути Wink
Цитирай

labrex, радвам се, че ви е харесала и на Вас тази рецепта PeaceНаистина е много вкусен стига да е приготвен както трябва Wink

Вариантът "печено на фурна" се хареса вкъщи и то доста. Съвсем скоро ще бъде пробвано и на скара или барбекю. Peace
Цитирай

Напоследък май сме на италианска вълна, ето от мен спагети ала аматричана (с бекон, домати и пармезан поради липса на пекорино):

Цитирай

София

Вариантът "печено на фурна" се хареса вкъщи и то доста. Съвсем скоро ще бъде пробвано и на скара или барбекю. Peace

Лабрекс, и да докладваш как е  Peace
Аз скоро няма шанс да опитам на барбекю, а на скара трябва доста време да се пече, но може и да пробвам с тези дългите и тънки патладжани Wink
Цитирай

Лабрекс, и да докладваш как е  Peace
Аз скоро няма шанс да опитам на барбекю, а на скара трябва доста време да се пече, но може и да пробвам с тези дългите и тънки патладжани Wink

esy, ще докладвам, разбира се, и също ще потърся по-тънки патладжани, защото тия, дето ги пекох днес си бяха много яки бабаджанки! Very Happy
Цитирай

varna

Така е,ама май готовото бурканче с песто по- м се нрави напоследък.Поне това да не правя:)))
Цитирай

Набързо да постна снимките, че пак се надбягвам с времето Wink. Кой ще победи  Twisted Evil?

Питка

Омлет с кубети и кашкавал

Омлет с кашкавал

Цитирай

varna

Пепи,тази питка как я направи такава висока.Направо е професионална!
Цитирай

Sofia

pepika,питката ти е страхотна! Hug Може ли да ни кажеш рецептата?Каква мая си използвала?Какъв ти е диаметъра на формата? Rolling Eyes
  Прощавай, за многото въпроси,но ....снимката ти е виновна! Laughing Laughing Laughing
Цитирай

Стара Загора

Лабрекс,
два пъти вече правя този сливов сладкиш и не ми бухва тестото при печене. Къде греша ?
Иначе на вкус е невероятен, но не мога да го докарам на външен вид.
Цитирай

Seattle, USA

Скариди в кокосови стърготини с манго-лайм сос

Пилешко къри с тиквички и кафяв ориз

Пиле с броколи по китайски
Цитирай

Това беше менюто през почивните дни  Very Happy

Успешна и спорна седмица!
Цитирай

вчера-

-свински пьржоли с картофи на фурна /Gaby s /

-раираните кифлички с кашкавал

-гофрети
Цитирай

Лабрекс,
два пъти вече правя този сливов сладкиш и не ми бухва тестото при печене. Къде греша ?
Иначе на вкус е невероятен, но не мога да го докарам на външен вид.

sta, чудя се къде може да бъркаш........ newsm78  Или бакпулвера, който слагаш да не е бил наред или нещо с печенето. Понеже и вчера го правих, дойдоха ненадейни гости, а имаше сливи вкъщи и го набърках между приказките с тях - миксерът ми е на стойка и сложих в него яйцата и захарта, разбих ги малко, добавих маслото /вчера беше олио, защото имах малко масло - с него правих карамела/, ванилията, вместо прясното мляко - малко кисело, разбито с вода. Бакпулверът съм свикнала да го слагам в брашното, добавих и чашата с брашно и оставих да си се бърка. В това време изчистих сливите и направих карамела, наредих ги и залях със сместа. Фурната включвам, когато съм направила карамела, преди да започна реденето на сливите. Искам да кажа, че не е много загрята. Пека на умерена фурна, за моята това са 160 град. почти 30 мин. Обръщам веднага върху чиния, въпреки че в оригиналната рецепта препоръчват да стои сладкиша, завит с кърпа и след това да се обърне. Е, случва ми се да се поопаря от горещия сироп, но се научих вече да внимавам. Това е. Наистина е вкусен, но и много бърз и лесен, затова не мога да измисля друга причина да не ти се получи, освен посочените две. Като знам, че го правя както ми дойде, в буквалния смисъл - разбивам с миксера продуктите за тестяната смес и в това време правя карамела и сливите. Имала съм провали с други неща, но с тоя сладкиш никога. Затова се чудя и аз какво може да е....но друго не се сещам. Освен да опиташ и трети път.  bouquet
Цитирай

Някъде на път....

Момичета, днес аз и сина ми имаме рожден ден, той става на 3, аз на 33!
Почерпете се за наше здраве!

Цитирай

Да сте живи и здрави! Много радост, щастие и парички ви пожелавам Smile!
Цитирай

Момичета, днес аз и сина ми имаме рожден ден, той става на 3, аз на 33!
Почерпете се за наше здраве!

Честито и на двамата! Да сте живи и здрави, радостни, щастливи и късметлии!

И аз и големият ми син сме родени на една и съща дата! Very Happy
Цитирай

Labrex имам въпрос. Как ги пържеш картофените филийки? Не ти ли се изсипва сместа от филийката при пърженето? Или при самото пържене се слепва и стяга сместта  newsm78. Обясни ми моля те  Praynig
Цитирай

Labrex имам въпрос. Как ги пържеш картофените филийки? Не ти ли се изсипва сместа от филийката при пърженето? Или при самото пържене се слепва и стяга сместта  newsm78. Обясни ми моля те  Praynig

Не се изсипва нищо, мазнината трябва да е загрята, филийката се слага първо с намазаната част надолу, т.е. да се пържи, после се обръща, пържи се още малко и е готова. Не се притеснявай, пържат си се нормално. Аз правя така - като набъркам сместа, слагам тигана с олиото на газта и, докато загрява, мажа филийките. Слагам ги на една дървена поставка (може и на друго), строявам се до печката и пържа. Пробвай, вкусни са! Вчера ги използваха и за мезе на бира. Вкъщи най-вървят точно с тия три подправки - кимион, чер пипер и чубрица.
Картофената смес, като постои малко, се оводнява леко. Разбърквай хубаво преди да мажеш филийката, искам да кажа, че това не пречи, използва се цялата смес.  Аз гребвам с лъжица от сместа и слагам на филийката, а после заглаждам с нож.
Цитирай

Благодаря ти за разяснението  bouquet. Непременно ще ги пробвам  Love
Цитирай

В "МАГИЯ И ЛЮБОВ"

Ето ви от мен един шоколадов кекс...
Цитирай

Стара Загора

Привет майсторки  bouquet
Чета, чета и не съм писала досега, защото виждам, че пристрастяването
в "кърпа ми е вързано"  Laughing Wink
Големи красоти и вкуснотии творите.  Peace
Аз като за начало ще се отчета  със сливовия сладкиш на labrex
Едно не му харесах обаче - дозата  Mr. Green Другия път ще е двойна  35
Цитирай

Аз като за начало ще се отчета  със сливовия сладкиш на labrex
Едно не му харесах обаче - дозата  Mr. Green Другия път ще е двойна  35

Сиер, изглежда чудесно! bouquet А за дозата си права - не е голям. Аз затова го правя по-често. Very Happy И за темата си права - пристрастяването е сигурно! Peace
Цитирай

С мойте прости постни манджи малко ме е срам, ама това обичам - това правя Laughing. А това е любимата ми манджичка още от детството - чушчена с яйца и сирене:
Цитирай

А това е любимата ми манджичка още от детството - чушчена с яйца и сирене

polin_a, да беше написала набързо как се прави.  Аз май точно такава не съм яла.   Thinking Иначе в горещините, тия както ги наричаш "прости постни манджи", са си съвсем на място.  bouquet
Цитирай

labrex, нямаш грижи. Пък и е много елементарно. В сгорещено олио запържих домати със сол, прибавих няколко лъжици брашно, размито с вода и понеже винаги ми става на бучки, включвам за бързо пасатора да стане гладък сос. Добавя се гореща вода да се разреди, но не много пък да не стане рядко и тогава слагам печени чушки. Може да бъдат цели, или изчистени от дръжки и семе и нарязани напо-едри парчета. Оставя се да поври малко така и разбивам отделно 2 яйца със сирене, които прибавям към соса. Така ври още 5 минути и - готово. Забравих да спомена солта, но тя е в зависимост дали ползваш пресни домати или от консерва. Слагаш на вкус. Супер манджичка става Smile.
Цитирай

Ancona-Italia

Полин за да не ти става на бучки сложи брашното , малко сол и вода в едно бурканче , затвори с капачка и разклати добре сместа .
Цитирай

labrex, нямаш грижи. Пък и е много елементарно. В сгорещено олио запържих домати със сол, прибавих няколко лъжици брашно.................. Супер манджичка става Smile.

polin_a, благодаря!  bouquet Ще я изпробвам и ще се отчета.  Very Happy
Цитирай

makaui daniela, благодаря за идейката! Аз все гледам по-мързеливишката, та затова така.
labrex, чушките можеш  и да изпържиш ако предпочиташ така и после да ползваш същото това масло за соса. Но печеното нали е по-диетично уж  Laughing. Да ви е сладко!
Цитирай

Стара Загора

..... Освен да опиташ и трети път.  bouquet

Разбира се,
никога не се отказвам след провали в кухнята.
Благодаря.  bouquet
Цитирай

Бургас

Да си покажа петъчната манджичка - яхнийка пиле с картофки

За тази вечер - шницелчета с кайма и картофи. Към тях ще има и салатка, обаче и е рано още ....  Laughing

и вкусният сливов сладкиш на Лабрекс.
И тук идва момента да се оплача - уж минавам за що-годе оправна със сладкишите, но днес се издъних (или печката ми сдаде багажа - не знам). Та след 1 час печене на сладкиша реших, че вече е готов (защо ли не го боднах първо със шишчето, както обикновено правя  newsm78 ), извадих го и го обърнах в подносче .... и ...изненада ...по средата не беше изпечен и се разтече тестоооо ....Натиках го обратно във формата, увих я с фолио и сега се пече отново във фурната ...Но пък иначе успях да си "чопна" малко залепени парчеца отстрани на формата и е невероятен наистина  Embarassed Ако добие вид и него ще постна по-натам.
А, и  labrex   bouquet
Цитирай

...........и вкусният сливов сладкиш на Лабрекс.
И тук идва момента да се оплача - уж минавам за що-годе оправна със сладкишите, но днес се издъних (или печката ми сдаде багажа - не знам). Та след 1 час печене на сладкиша реших, че вече е готов (защо ли не го боднах първо със шишчето, както обикновено правя  newsm78 ), извадих го и го обърнах в подносче .... и ...изненада ...по средата не беше изпечен и се разтече тестоооо ....Натиках го обратно във формата, увих я с фолио и сега се пече отново във фурната ...Но пък иначе успях да си "чопна" малко залепени парчеца отстрани на формата и е невероятен наистина  Embarassed Ако добие вид и него ще постна по-натам.
А, и  labrex   bouquet

I r r a, на колко градуса го печеш, 1 час е много време? При мен става за 30-ина минути и то съвсем добре изпечен. Или може би е в дълбока форма с дебел пласт тесто newsm78.
Цитирай

Бургас

На 200 градуса ...Май фурната ми нещо не бива ... И на мен ми се струва много времето ...
Цитирай

На 200 градуса ...Май фурната ми нещо не бива ... И на мен ми се струва много времето ...

Направо не знам какво да си мисля.............моята фурна на 200 гори всичко, затова пека на 150-160град., но това е за моята. А при теб на 200 за час и да е сурово, да не би нещо да се е развалило из тая фурна? Не знам, нямам обяснение..........Дали ще има вид не мога да кажа, но дано поне да се яде. Че е вкусен - вкусен е. bouquet
Цитирай

неустановено

Чебуреки от онази вечер- http://media.snimka.bg/0458/007172100.jpg
Филета херинга и печени чушки със сметанов сос; тричави хлебчета- http://media.snimka.bg/0458/007172139.jpg
Цитирай

От тестото за раираните кифлички - солени кифлички и гъсенички.

Цитирай

На небето

За закуска понички:
пълнени пиперки със яйце, сирене, царевица и варени картофи. Залети с доматен сос.
Цитирай

Стара Загора

Закуска
банички

вечеря
винен кебап
Цитирай

къде ли не

Тия дни благодарение на Pep-4o, заради нейната Доматена манджа (заради бамята в нея):
, отворих тефтерчето с рецепти от баба ми.
Ето и нещо оттам: Бял сос за пържена риба
(на снимката: картофена салата, салата зеле и моркови и пържена риба с този сос):
и Супа от бамя:

Pep-4o, вече опитахме манджата и много ни хареса! bouquet

esy, много красиви неща си сътворила! Искам да те помоля за рецептата за тартата!

I r r a, страшно си падам по твоята пилешка яхнийка!
Цитирай

сред люляците

Днес сме на Гювечета, леща и суванка Cool

Цитирай

София

Момичета, тук е по-вкусно от всякога!Поздравления! bouquet
yagodka, благодаря много! Hug
Заповядай, рецептата "Тарта с пресни плодове"

При нас леко  Laughing
Салата от белени домати, босилек и зехтин,
Филе от треска с бадемова заливка.
Цитирай

къде ли не

esy, много ти благодаря! bouquet
Цитирай

Пепи,тази питка как я направи такава висока.Направо е професионална!
  pepika,питката ти е страхотна! Hug Може ли да ни кажеш рецептата?Каква мая си използвала?Какъв ти е диаметъра на формата? Rolling Eyes
  Прощавай, за многото въпроси,но ....снимката ти е виновна! Laughing Laughing Laughing
bowuu Благодаря! Диаметъра на тавата е 30 см. височина 10 см.
килограм и малко брашно/200-300/ гр
мая - кубче
половин литър прясно мляко
1 с.л. сол и захар
4 с.л. масло разтопено /отделно за намазване едно пакетче масло/
Ами май това е рецептата, дано не съм пропуснала нещо, щото всичко правя на око newsm78

Танита, bouquet поздравления за вкусотиите, радвам се и се надявам това да не е инцидентно в темичката, а да си постоянен фотограф на трапезата ви. Blush
Пепчо, мила, ти си скапала, ама затова пък искам от твоите вкусни чушчици
labrex
на пролет май ще ни прескачат за по-лесно, вместо да ни заобикалят 35
t_ilieva бъдете живи и здрави и много щастие PartyИ аз съм скоро
esy изгубих се в кулинарните ти творения, възхитена съм. Личи си, че си тертиплийка bouquet
Момичета,  newsm51 страхотни сте!Estell  искам от твоите понички Wink
Цитирай

Варна

Момичета,  newsm51 страхотни сте!
newsm10 Невероятни вкусотии сте сътворили.
Малко отчет и от мен за за последните  дни. В събота пилешка супа и пилешки крилца.

В неделя лук яхния с много бамя.

Днес тиквички с яйце и сирене, постно но вкусно.

Цитирай

Pep-4o, вече опитахме манджата и много ни хареса! bouquet

съвсем простичко, но пък и вкусно, нали  Wink

Тази вечер Ароматно свинско филе в сладко кисел сос, салата зеле с моркови и  праскови

Цитирай

Sofia

pepika,благодаря за изчерпателния отговор! Hug
   В рецептата ти за питка няма яйца...... newsm78 не са ли пропуснати или наистина ги няма?
Цитирай

къде ли не

съвсем простичко, но пък и вкусно, нали  Wink

Моят син преди да я пробва ме предупреди, че чушки и варени патладжани не обича. След като я пробва ( т. е. порядъчно се нахрани), заяви, че и утре щял да закусва!?! с нея Laughing

Харесва ми как описваш рецептите си стъпка по стъпка. Много лесно се ориентира човек, когато готви. Поздрави за теб, pep-4obouquet
Цитирай

Благодаря ти   Hug

Подробното описване е добра идея (която си краднах от marabu  Laughing , защото има неща в кухнята, с които си свикнал и са рутина за теб, но друг може да срещне затруднение. Така и се оказа, че миналата седмица щерката и още няколко деца си спретнали кашкавалените палачинки, следвайки рецептата и се справили отлично от раз  Very Happy

Закуска сандвичи диня

и пица за нас  Wink

Цитирай

В рецептата ти за питка няма яйца...... newsm78 не са ли пропуснати или наистина ги няма?
35 hahahaВидя ли колко ми е изчерпателен отговора, чак съм пропуснала яйцата. Слагат се четири яйца, като се отделя единия жълтък за намазване на питата. Извинявам се Praynig Hug
Цитирай

pep-4o, поздравления за ефектните сандвичи! Точно снощи се снабдих с последния брой на "Кулинарен журнал" и ги видях вътре. Чудесно изглеждат! Може би така малките деца биха хапнали зеленчуци Smile.
Цитирай

Бургас

Хайде и от мен от вчерашния вкусен сливов сладкиш на labrex за кафенцето

Цитирай

На небето

За днес ще ядем това: картофи ветрило със сирене и царевички кюфтета (които се оказаха супер вкусни и бързи за правене) за десерт е това: сладолед с карамел и шоколад. И се борих до сега с пустата торта за годишнината ни утре. Голям провал се оказа, а много ми се искаше да стане сполучлива  Crying or Very sad ето я и нея:
Цитирай

Хайде и от мен от вчерашния вкусен сливов сладкиш на labrex за кафенцето

I r r a, ама той си изглежда много добре даже! Аз очаквах да напишеш, че нищо не се е получило. А сливите сигурно са станали направо на мармалад, но това едва ли му пречи. Браво на тебе!  bouquet
Цитирай

София

Ето го и днешния обяд:

Задушени пилешки късчета с броколи, бейби-морковчета, сметана, топено сирене и подправки.
Голяма вкусотия стана Flutter
Цитирай

гр.Варна

Ммммм може ли рецептичката за сладкиша на labrex със сливките. PraynigПускате тука страхотни снимки обаче рецепта не виждам......... newsm78
Цитирай

Бургас

И аз му се точа на този сладкиш, но и аз нещо не мога да намеря рецептата.Сигурно не търся където трябва......
Цитирай

Не съм Лабрекс, но ето рецептата:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg8172707#msg8172707
Цитирай

Не съм Лабрекс, но ето рецептата:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg8172707#msg8172707

инеса, благодаря! bouquet
Момичета, надявам се наистина да ви е вкусен! bouquet
Цитирай

Бургас

Мерси мерси..... сега чета точно и си отбелязвам какво има и какво няма вкъщи. Аз не съм много по сладкишите, ама този ми изглежда по киселеещ такъв и затова се зарибих да го пробвам, пък и бременен акъл.......
Цитирай

къде ли не

Estell, няма как да разбера каква е на вкус тортата ти, но си изглежда направо великолепно! Поздрави!
Цитирай

гр.Варна

HugБлагодаря......
Цитирай

София

esy изгубих се в кулинарните ти творения, възхитена съм. Личи си, че си тертиплийка bouquet

pepika, благодаря ти много! Hug
И аз отдавна въздишам по твоите творения, а питката...... ooooh!Страхотна е bouquet

yagodka,  Hug

Цитирай

Бургас

I r r a, ама той си изглежда много добре даже! Аз очаквах да напишеш, че нищо не се е получило. А сливите сигурно са станали направо на мармалад, но това едва ли му пречи. Браво на тебе!   :bouquet:
А, стана си той супер! Само външния му вид се развали от прехвърлянето му обратно във формата (пък и аз снимах едно по-читаво парченце, де  Embarassed ) . И наистина сливите почти са се стопили, ама и така е супер. Пак ще се прави!  bouquet
Цитирай

На небето

Estell, няма как да разбера каква е на вкус тортата ти, но си изглежда направо великолепно! Поздрави!

Благодаря! И аз на вкус не знам как ще е. Сега експериментирах с лимонов крем. Дано се е получило, поне на вкус.  Praynig
Цитирай

Estell, искам и аз като теб да мога - несполучливите ми торти да изглеждат така!  Hug

pep-4o, твоят сандвич-диня е направо уникален! Поздравления!  bouquet

Аз тия дни доста готвих, но малко снимах.  Rolling Eyes Хич не съм в настроение. Освен това imageshack.us има някакъв проблем сега и не мога да кача нито една снимка.  Mad

Имаше панирани тиквички на фурна, крем карамел, панирано сирене с манго и балсамик, flaugnarde с праскови, пълнозърнести хлебчета, гуакамоле и различни салатки.
Цитирай

........ flaugnarde с праскови, .

cubbit, ей това flaugnarde с праскови как се прави?
Цитирай

Днес правих само кюфтенца с доматен сос .

По-късно мъжо ще сготви ( купи Wink ) шкембе-чорба.
Цитирай

София

bouquet
« Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 16:52 от SvetletoS »
Цитирай

София

Здравейте и от мен. Страхотни неща сте наготвили, при нас малко по -простички неща любими на домашните животни: hahaha    яйца на очи                                                                       
и пържени патладжани със салатка
« Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 16:56 от SvetletoS »
Цитирай

лабрекс, това е клафути (оригиналът е винаги в череши), но когато не е с череши, а с някакъв друг плод се казва флонард (ако го чета правилно на френски). Ходих да се образовам в Уикипедия, след като ми казаха, че клафути с праскови няма.  Peace

Рецептата я пусна първо Диди мисля. Става супер лесно и супер бързо. Аз го правя много често и все с праскови. Пробвах един път и замених нишестето със 160гр брашно (царевично и пълнозърнесто), не беше никак, ама никак лошо.  chef

Продукти

5-6 бр. праскови
300 мл. прясно мляко
80 гр. масло
4 бр. яйца (аз го правих 3 пъти без яйца и ми харесва много  Peace)
80 гр. = 1 пакетче нишесте Ванилия (пробвах с други вкусове и стана  Sick)
1/2 ч.ч. захар
80 гр. смлени орехи
80 гр. счукани на едро орехи   
1 пакетче ванилия

Приготвяне

Почистените и нарязани на резенчета праскови се нареждат плътно едно до друго на дъното на намаслена тава. На слаб огън разтапяме маслото в прясното мляко. В купа смесваме захарта, нишестето, смлените орехи и ванилията. Добавяме едно по едно яйцата, като разбиваме непрекъснато. На тънка струйка наливаме прясното мляко, като продължаваме да разбъркваме. Изливаме сместа върху прасковите, поръсваме с кълцаните орехи и печем в предварително загрята фурна на 180 градуса. Сладкиша се поднася добре охладен.
« Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 17:40 от cubbit »
Цитирай

лабрекс, това е клафути (оригиналът е винаги в череши), но когато не е с череши, а с някакъв друг плод се казва флонард (ако го чета правилно на френски). Ходих да се образова в Уикипедия, след като ми казаха, че клафути с праскови няма. ...... Peace

cubbit, благодаря ти! bouquet Понеже имам праскови вкъщи, затова питах. Всичко е ясно, само май времето няма да ми стигне тая вечер.........10х пак! bouquet
Цитирай

pep-4oоооооо! Кой знае къде си....... Дали ще ти разваля доматената манджа, ако и сложа гъби newsm78?
Цитирай

да! На 100% ще я развалиш  bowuu
Цитирай

pep-4o, поздравления за ефектните сандвичи! Точно снощи се снабдих с последния брой на "Кулинарен журнал" и ги видях вътре.

Ефектните сандвичи са от кукинг.нет - форума, а тези от Кулинарен журнал яко копват от там  идеи  Laughing

И да, наистина ще накарат едно дете да прояде зеленчуков сандвич  Peace

Мерси, Кюбит, правенето е удоволствие  Laughing

ПП: Лабрекс, работя бе жена  Laughing
« Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 19:32 от pep-4o »
Цитирай

Ето вечерята за днес, по-скоро семпла Smile:

краставички с шунка и извара за предястие, миш-маш (по китайската технология, предложена от Рони Вагенщайн в готварската му книга), и желирано кремче с ягоди

Цитирай

Seattle, USA

Снощи Миди(scallops) с гъби и пушена наденица

Цитирай

След известно отсъствие, ето ме и мен......

Таз вечер направих любимото ядене на мъж ми, с което на младини му омаях главата - гнезда с кайма.....То на снимката не си личи много-много, защото кашкавала се разтече много приятно, но все пак... - кайма, в дупката има гъби и яйце....

Цитирай

Бургас

Вчера си хапнахме спагети с доматено-винен сос и шпеков салам
Днес пълнени чушки с кайма и ориз
И в момента се пече така популярния сливов сладкиш на Лабрекс, ако е сполучлив ще го покажа и него
« Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 20:50 от Nefertity »
Цитирай

Много много вкусни неща виждам. Продължавайте в същия дух всички.  bouquet
Цитирай

Мили момичета,отдавна ви чета и се възхищавам на красивите гозби които приготвяте.Еввалла и шапка ви свалям! smile3501
Ето и нашата вечеря:
маслинки с ориз и домати

и пиле със сметана на berina  bouquet
Цитирай

USA

При нас - пиле с грах и баница.

Цитирай

Бургас

Ето и моя сливов сладкиш, обаче си мисля, че обърках нещо с карамела, защото като го обръщах половината се счупи, иначе мирише невероятно, ще го чакам да изстине за да го опитам, че няма да мога да заспя
Цитирай

Варна

И аз не устоях на сладкиша на Labrex  Very Happy , ето как се получи

още и парченце

Labrex,  bouquet  bouquet  bouquet

Вчера правих и макаронки на фурна , а другите неща не снимах  Blush
Цитирай

Ето и моя сливов сладкиш, обаче си мисля, че обърках нещо с карамела, защото като го обръщах половината се счупи, иначе мирише невероятно, ще го чакам да изстине за да го опитам, че няма да мога да заспя

Nefertity, може би не си разтопила хубаво захарта и е бил залепнал newsm78 Дано ти хареса на вкус! bouquet

И аз не устоях на сладкиша на Labrex  Very Happy , ето как се получи

malkaMaMa, твоят е направо неустоим! Страхотно изглежда! chef bouquet
Цитирай

краставички с шунка и извара за предястие, миш-маш (по китайската технология, предложена от Рони Вагенщайн в готварската му книга), и желирано кремче с ягоди

Всичко изглежда невероятно вкусно! Това  bouquet е за теб! Чакам рецептата на краставичките и миш-маша Peace
Вечерята ни, поредното освинване PigПепчо, не си сама в канибализма Peace

Цитирай

Варна

И аз не устоях на сладкиша на Labrex  Very Happy ,
Прекрасен е malkaMaMa.  :bouquet:Aз защо ли се наказвам с ограничения на сладкото, ами не си го направя, нагледах се на толкова хубави снимки на този сладкиш, за вкуса не се съмнявам. newsm78 ooooh!
По желание на любимия, днес вечерята ни е яйца на очи и салата.

и една баница за закуска, ама вече е пробвахме, че хубаво ухаеше от печката Smile
Цитирай

Sofia

35 hahahaВидя ли колко ми е изчерпателен отговора, чак съм пропуснала яйцата. Слагат се четири яйца, като се отделя единия жълтък за намазване на питата. Извинявам се Praynig Hug
     Ааааа......Добре! Peace Hug Мерси! Smile
Цитирай

Sofia

Лабрекс,искаш ли да сложиш линк към темата с твоите рецепти в подписа ти  ,че да не се ровим много,докато я открием?Моля те! Praynig Praynig Praynig Flutter
Цитирай

Лабрекс,искаш ли да сложиш линк към темата с твоите рецепти в подписа ти  ,че да не се ровим много,докато я открием?Моля те! Praynig Praynig Praynig Flutter

Опитах, ама стана ли, не стана ли..........
Не е, пак ще опитам.
Цитирай

Пепчо, не си сама в канибализма Peace

хехех  Laughing за което се радвам  bouquet
Цитирай

Sofia

Labrex,не стана. Sad Защо ли?Искаш ли помощ?
Цитирай

А, станало е.   Very Happy   Намесила се е някоя ръка свише. Благодаря и! bouquet
Цитирай

Sofia

А, станало е.   Very Happy   Намесила се е някоя ръка свише. Благодаря и! bouquet
  Урааа!!! Hug Бягам да видя една рецепта,че съм купила тиквички и.....! Flutter
Цитирай

варненка от София

Изпуснах ви от поглед, ама бях позанемарила готвенето, по-скоро снимането, защото много гости, много нещо се изредиха.

Та на финала на темичката идвам с едни зеленчуци на фурна ала Блонди и стек от сьомга на скара

Цитирай

Бургас

m_ Barba , как се приготвя ориза с домати  и маслини? Тук в Бургас май е доста популярна тази манджа (ама без маслините) и мъжа ми ме врънкаше по едно време за нея ...Тааа, ако не представлява проблем ...  може ли кратко описание как да я приготвя Blush
Цитирай

...А аз ще помоля malkaMaMa за рецептата за макароните на фурна. Изглеждат страхотно!  А моите стават едни...ъъъ...сухи. Embarassed
Цитирай

Снощи време не ми остана и сега качвам снимката - доматената манджа на pep-4o    bouquet  и домашно типово хлебче - съчетанието е суперско.  Love И гости ядоха и го установиха.  Very Happy

Манджата пак ще я правя и във варианта и с бамя, много я обичам, а вчера нямах. Sad

Цитирай

Ето вчерашното меню и част от днешното..
Нишесте:

Пилешки дробчета а ла "Габи":

Баница- любимата ми:

Същата, само че навита на охлюв:

Пиперена яхния:
Цитирай

Лабрекс, Ама много апетитно хлебче  Peace

Закуска бутерки със сирене и спанак

за обяд - пресен миш-маш

Цитирай

Лабрекс, Ама много апетитно хлебче  Peace

pep-4o , тя и твойта доматена манджа има много апетитен вид, една такава пъстричка и с хубави цветове, ама нали снимам с телефона и много рядко това на снимката показва горе-долу действителния вид на  сниманото. Все ми обещават да оправят апаратчето........
Цитирай

Бургас

Лабрекс, сливовия сладкиш е наистина много вкусен, май не стана както трябва /само на външен вид де/ защото за първи път карамелизирам кафява захар и имах подозрения че не е както трябва, ама половината свърши  Laughing...
Предполагам ще стане много вкусно и с кайсии
Следващия път съм решила да пробвам лимоновите ти пастички
Цитирай

Лабрекс, сливовия сладкиш е наистина много вкусен, май не стана както трябва /само на външен вид де/ защото за първи път карамелизирам кафява захар и имах подозрения че не е както трябва, ама половината свърши  Laughing...
Предполагам ще стане много вкусно и с кайсии
Следващия път съм решила да пробвам лимоновите ти пастички

Да си призная, не съм карамелизирала кафява захар, обикновено я използвам за кафето, а в сладкишите слагам бяла. Сигурно ще стане и с други плодове, с по-киселки вероятно ще е по-добре. А лимоновите пастички не съм ги правила от доста време, но ако харесваш аромата на лимона и киселинката му - ще ти харесат. Пробвай! bouquet
Цитирай

Ето нещо и от мен:
агнешки котлети с картофено пюре, имаше и салата, ама не я снимах Blush
Цитирай

София

Здравейте от мен с днешна дата!! Ето какво вечеряхме снощи гюведжета и салатка. Просто ,лесно вкусно 35
Цитирай

Варна

...А аз ще помоля malkaMaMa за рецептата за макароните на фурна. Изглеждат страхотно!  А моите стават едни...ъъъ...сухи. Embarassed

мис арк, аз правя макаронките без рецепта, на око, както се казва. Сварявам ги първо, изцеждам водата, прибавям масло, изсипвам ги в тавичка и заливам със смес от яйца, захар и прясно мляко. Особеното е да прецениш колко заливка трябва да сложиш, в зависимост от количеството на макароните. Забелязала съм, че стават по - вкусни, когато са на по - тънък пласт и с повечко заливка. Понякога слагам и кисело мляко, така прилича повече на баница. Момичетата много ги харесват  Very Happy
Успех!  Hug
Цитирай

краставички с шунка и извара за предястие, миш-маш (по китайската технология, предложена от Рони Вагенщайн в готварската му книга), и желирано кремче с ягоди[/b

Всичко изглежда невероятно вкусно! Това   :bouquet: е за теб! Чакам рецептата на краставичките и миш-маша Peace
Вечерята ни, поредното освинване PigПепчо, не си сама в канибализма Peace

pepika, сега чак видях поста ти! Ето за теб  bouquet, защото канибалската ти вечеря е точно като за мъжа ми, той като види на масата нещо постно и пита: "А аз какво ще ям?" Very Happy

А иначе за предястието нещо импровизирах, направих ролца от шунка с извара и малко сирене и подправки, краставиците ги нарязах на парчета по 10 см. и ги издълбах почти до долу и като сложих ролцето в дупката, то се разтвори като ветрило, красиво се получи, отгоре по една маслинка със стрък магданоз и готово.
А миш-маша го правя от години по тази рецепта, продуктите са съвсем същите като на обикновения, но зеленчуците тук са сурови и се запържват за кратко с непрекъснато бъркане в силно нагорещена мазнина. Така си запазват цветовете и си остават леко хрупкави, което вкъщи се харесва, но не знам дали всички биха ги харесали по този начин.

Ей, ужасни сте значи, тъкмо съм решила известно време да го карам без тестени произведения и вие като запоказвахте този сливов сладкиш на Лабрекс, хем и сливи не обичам, но направо ми иде да си купя и да го направя. Много сте лоши! Hug
Цитирай

...........и вие като запоказвахте този сливов сладкиш на Лабрекс, хем и сливи не обичам, но направо ми иде да си купя и да го направя. Много сте лоши! Hug

Котка, лоши хора бе! И аз постни манджи не готвех и не ядях, като ми запоказвали и захвалили  доматената на pep-4o , направих я и взех та проядох..............Та ти сега за едни сливи......... 35
Цитирай

...........и вие като запоказвахте този сливов сладкиш на Лабрекс, хем и сливи не обичам, но направо ми иде да си купя и да го направя. Много сте лоши! Hug

Котка, лоши хора бе! И аз постни манджи не готвех и не ядях, като ми запоказвали и захвалили  доматената на pep-4o , направих я и взех та проядох..............Та ти сега за едни сливи......... 35

35 35 Тази тема трябва да се казва: "Как 2 - 3 снимки ме накараха да си променя вкуса". Laughing
Цитирай

Бургас

Ето и от мен вчерашната ни вечеря: запечени кренвирши с кашкавал

и салатка

А дали някой може да ми каже технологията на приготвяне не доматите с ориз моляяя  Praynig (гледам, че m_ Barba не се е включила още тааа ...да питам докато не съм забравила  Embarassed)
Цитирай

Варна

Аз основно чета и се зарибявам, обаче преди два дни мъжът ми ме пита, ти какво нещо се разготви напоследък Shocked Embarassed Embarassed
Цитирай

Към днешното меню сготвих още...
Лимонови кексчета:

Тая сутрин рано- рано се заговори за лимоновите пастички на Лабрекс и реших да направя нещо лимонено, защото обожавам лимон...Измислих си ги, но станаха страхотни.
иии Бобена чорба:...доста лютичка и много вкусна стана  Peace
Цитирай

А дали някой може да ми каже технологията на приготвяне не доматите с ориз моляяя  Praynig (гледам, че m_ Barba не се е включила още тааа ...да питам докато не съм забравила  Embarassed)
Аз мога да кажа как го правя аз ориза. Запържвам лук, добавям по възможност прясно домате, нарязано на малки парченца и задушавам докато доматето се сгъсти. Количество не мога да кажа, аз го правя на око. После слагам червен пипер и добавям оризът. Като клокне леко с доматито наливам вода и го чакам да уври, като гледам да си го оставя по-водничък /иначе не ми харесва/. Важно уточнение ми е, че трябва да се бърка докато си ври, иначе има вероятност да залепне /е то и от тенджерката си зависи де  Wink/.Точно преди да го сваля му слагам маслините. Подправките за това ядене са ми - сол, черен пипер, чубрица и меродия. По желание може да се сложи някакъв бульон на Маги, но тогава трябва да се опита преди да се сложи солта  Wink. Дано да сте ме разбрали  Embarassed
Цитирай

София

Снощната вечеря - корона от ориз с пилешки късчета с лук, гъби, кис. краставички, сметана и топено сиренце
Цитирай

Може ли рецептата за кескчетата ти, LOVE, а също и за короната от ориз с пилешки късчета, Мишле?

Благодаря ви предварително!  bouquet bouquet bouquet

chef chef
Цитирай

Може ли рецептата за кескчетата ти, LOVE, а също и за короната от ориз с пилешки късчета, Мишле?

Благодаря ви предварително!  bouquet bouquet bouquet

chef chef
Заповядяй http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=217339.new#new  Hug
Цитирай

София

Страхотни са тези лимонови кексчета, сигурно са голяма играчка.... ooooh! обаче не знам дали ще се справя newsm78
« Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 16:55 от SvetletoS »
Цитирай

София

ДОМАТИ с ОРИЗ И МАСЛИНИ / както аз го спретвам Laughing/
Аз запържвам лука и чушките , слагам червен пипер и повечко белени домати да се запържат направо в тавата във фурната . След което слагам ориза 1-паничка и 4 панички вода, черен пипер, маслините /може и без тях/. Пека докато стане готов ориза, изваждам и поръсвам с магданоз . Ние го харесваме с повече доматки и чушки.
 Naughty
« Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 16:53 от SvetletoS »
Цитирай

Някъде на път....

...............Ето и нашата вечеря:
маслинки с ориз и домати .................................
Ммммм, страхотно изглежда! Много обичам!  Peace
Цитирай

Любимата ми лятна салатка от тиквички

Цитирай

m_ Barba , как се приготвя ориза с домати  и маслини? Тук в Бургас май е доста популярна тази манджа (ама без маслините) и мъжа ми ме врънкаше по едно време за нея ...Тааа, ако не представлява проблем ...  може ли кратко описание как да я приготвя Blush

Запържвам си лука или по точно го задушавам с малко водичка.Като изври водата прибавям червен пипер,оризът и един буркан готов гювеч/на снимката с това е правен/,маслинките,сол на вкус и чубрица.Водата е 1: 3 1/2 чаши / на една чаша ориз,три и половина чаши вода/.Пека във фурната и накрая поръсвам с магданоз.
Цитирай

София

Здравейте момичета! bouquet
Тук отново е толкова вкусно..........
Лабрекс, изкушаваш ме и мен с този сливов сладкиш! Hug

Тази вечер не съм в настроение и сътворих само това :Smile
Тост с поширани яйца

Панна кота с пъпеш

bouquet

Цитирай

varna

Esy,пак разкошотийки.И разбира се поднесени атрактивно и изглеждащи много апетитно. newsm10
Цитирай

София

Esy,пак разкошотийки.И разбира се поднесени атрактивно и изглеждащи много апетитно. newsm10
bubina, благодаря! newsm51

Цитирай

varna

Моля,знаеш,че съм ти фенка.Аз също готвя страхотни нещица,но за съжаление никак не ме бива с компютрите и ще видя доста зор да кача снимките си.На този етап само ще ви се възхищавам и ще черпя идеи. newsm51
Цитирай

Момичета, заповядайте в Новата тема
Цитирай

varna

Хайде отново заедно!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-284 от 284 отговора