Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 19 авг. 2008, 20:02 ч.
  • Преглеждания  31 735  Мнения  284  Онлайн  1
Отговори
                          Приветствам ви момичета с новата седма тема! Желая на всички приятни моменти в кухнята и творчески успехи!

Реклама
# 1
  • В страната на ненаучените уроци ...
  bouquet

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 20:16 от ***Диди***

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
а аз писах в старата тема  ooooh!

ето копвам го и тук:

вчера правих царевица, но не ми се ядаше варена и я изпържих в тигана, като накрая добавих пресован чесън.
стана невероятна.

ето я тук

днес вечерята беше пуешко печено със кьопоолу и салата от домати и моцарела

# 3
Задушени вратни пържоли и салата от розови домати с копър и чесън днес Crazy

# 4

Цитат
Може ли рецептата за бързите питки на labrex

бингъл , заповядай!   bouquet

# 5
  • Варна
Новата тема започва с големи красоти.
L e o много приятен цвят има тази пържолка  chef
***Диди*** -  безкрайно изкушаваща снимка  chef
Вчера ден за пиперки
Панирани пиперки

И една пиперки с доматен сос

Днес пържен патладжан и неизменната салата с домати и сирене

# 6
Не съм се разписвала от ... много отдавна.  Embarassed

В събота имаше вкусни, вкъсни спагети с доматен сос с гъби и каперси. Изтрих снимките по погрешка.  Rolling Eyes
В неделя pumkin е писала да ме питате мен какво беше менюто, но не защото аз бях домакиня, точно обратното - защото тя ни угои у тях.
Първо ядохме огромни неописуеми сандвичи с всичко за следобедна закуска.  Mr. Green После имаше пържени картофки и прекрасна салата с балсамик. Искаше да прави и пица, но успяхме да я спрем.  Shocked
Вчера ядохме навън. Днес имам майстори, които ми свалиха половината таван на банята  Close и отказвам да готвя.

Закуската ми днес

# 7
  • София
pepika , много е сладка снимката с малката готвачка.  Heart Eyes
***Диди*** , бързо дай рецептичката за това сладко изкушение. Hug

# 8
  • varna
Лео,твоите пържолки ми напомниха,че трябва и аз да се заема да понаправя нещо подобно.Страхотни са!

# 9
pepika , много е сладка снимката с малката готвачка.  Heart Eyes
***Диди*** , бързо дай рецептичката за това сладко изкушение. Hug
Нали е голяма сладкишка 4470 Как ми се искаше едно момиченце.....майчина отмяна. Да, да ама не Crossing Arms
Днешната вечеря: Кеф ти пъстърва, кеф ти сьомга. Концерт по желание Mr. Green

# 10
Леле , става ми неудобно с тази торта !  Embarassed Не съм я правила , беше вместо "запис" ! Тук е рецептата , ако на някой му се превежда - http://www.stumbleupon.com/demo/#url=http://www.culinaryconcocti … me-fer-sure-dude/

# 11
  • пловдив
Благодаря ви момичета за вдъхновението което получавам от вас!  
Ето и моята вечеря
  патладжан кебап http://www.snimka.bg/album.php?album_id=273955&pid=7041705
  пълнени гъбки http://www.snimka.bg/album.php?album_id=273955&pid=7041705
  и десерта сливов сладкиш http://www.snimka.bg/album.php?album_id=273955&pid=7041705

# 12
  • Sofia
Леле , става ми неудобно с тази торта !  Embarassed Не съм я правила , беше вместо "запис" ! Тук е рецептата , ако на някой му се превежда - http://www.stumbleupon.com/demo/#url=http://www.culinaryconcocti … me-fer-sure-dude/
    Тъкмо щях да те питам за рецептата. Simple Smile

# 13
    Тъкмо щях да те питам за рецептата. Simple Smile

Май ще трябва да взема речника и да се поизпотя малко да я преведа !  Mr. Green

# 14
Ето и вечерята за днес.
Огретен от картофки - ако може да се нарече огретен  newsm78

# 15

L e o много приятен цвят има тази пържолка  chef

От соевият сос е  Laughing

# 16
  • Бургас
Вечерята от снощи - пържвни картофи с чесън и сирене
- свинско бон филе, с бял пипер и лимон
и салата от домати с много лук

# 17
  • In his arms
Честита нова темичка Simple Smile Лео,ако може да кажеш как ги направи тези вратни пържолки ще съм ти много благодарна   bouquet
А ето и нещо от мен...
Невероятно вкусния и лесен ябълков сладкиш на Лео (само това успях да снимам Simple Smile )

Пилешко с грах и царевица (моя измишльотина - тип изчисти хладилника)

и мусака отгоре с топено сирене

# 18
Лео,ако може да кажеш как ги направи тези вратни пържолки ще съм ти много благодарна   bouquet

Заповядай  Hughttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170310.msg4657857#msg4657857

# 19
  • София
denitsa23 кажи моля рецептата за мусаката с топено сирене Simple Smile изглежда много вкусна

# 20
Аз искам да попитам дали като се прави гювеч / в глинен съд/ трябва предварително да подготвя продуктите / да речем да задушавам месото и зеленчуците/?

# 21
  • София
Това беше вечерята ни незнам защо ,но в тези жеги губя апетит и караме повече на диня

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 16:09 от SvetletoS

# 22
Здравейте неуморни момичета кулинарки Hug.
Ето ме и мен в новата ни темичка Heart Eyes
Вчера за кефето и тази сутрин за закуска превъзходния Кекс на Лабрекс - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=209619.0
- този път го залях с шоколадова глазура и посипах с кокос Peace
Чушки пълнени с кайма и ориз

И Питка Роза на Лебедуна - не я докарах много в шарката но си беше за нас  - изяде се Mr. Green.Невероятно вкусна е Peace

Рецептата за Пита Роза тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249350.0

# 23
  • Бургас
Аз искам да попитам дали като се прави гювеч / в глинен съд/ трябва предварително да подготвя продуктите / да речем да задушавам месото и зеленчуците/?
Аз нищо не позготвям предварително.Затова умирам да готвя гювеч, защото само нарязвам всичко, слагам го в гювеча, малко вода или сметана, зависи какво има вътре и то дето се вика само се готви.

# 24
  • In his arms
denitsa23 кажи моля рецептата за мусаката с топено сирене Simple Smile изглежда много вкусна
Ами аз я правя така: запържвам в малко зехтин/олио 1 главичка лук,малко чушка,рендосан морков и добавям каймата,като гледам като се пържи да не става на едри бучки.Накрая добавям и 1 настърган домат,оставям да се запържи мъничко.Всичко това го сипвам в тавичка,добавям и картофките(по възможност много ситно нарязани)+2ч.ч гореща вода обърквам и във фурната.Когато стане почти готова правя заливка от кис.мляко и яйце ( количеството според тавата)оставям заливката да се позапече и нареждам филиики топено сирене по цялата мусака и отново запичам.Това е общи линии.Дано да ти хареса  Peace

# 25
  • София
За днес таратор
 кюфтенца и диня е менюто. Hug

# 26
И тука да почерпяяяяяяяяяяяя
ПРИЕТА СЪМ В ТУ ВАРНА  Party Crazy

# 27
И тука да почерпяяяяяяяяяяяя
ПРИЕТА СЪМ В ТУ ВАРНА  Party Crazy

L 0 V E, честито! Много късмет ти пожелавам и успешно завършване!  bouquet

# 28
  • София
L 0 V E, честито и ти желая успех!  bouquet

# 29
L O V E, честито! Завиждам ти за желанието. При мен така и не дойде...

# 30
Аууу Love - много си млада бе Heart Eyes.
Честито и само така Peace.Весело следване и успешно завършване Peace.
И сега като почнеш да учиш да не започнете само сандвичи да ядете ей hahaha

# 31
Днес ще дояждаме разни манджи и няма да готвя, но направих салатка от тиквички.
Горещо ви я препоръчвам, страхотна вкусотия е! Направо безобразно вкусна! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Да добавя и тая ароматна шарения - кекс "Опашката на папагала"

Вчера за кефето и тази сутрин за закуска превъзходния Кекс на Лабрекс - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=209619.0

Бъни , надявам се да ви е харесал!  bouquet

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 14:38 от labrex

# 32
ina lemon, и аз си мислех, че мога да пльосна всичко вътре и само да пека, ама все пак реших да задуша месото с лука. Сега се пече и дано се получи нещо. Никога не съм правила гювеч. АКо е добър резултата, ще се похваля, разбира се. Благодаря ти все пак Simple Smile!

# 33
  • София
Ами аз я правя така: запържвам в малко зехтин/олио 1 главичка лук,малко чушка,рендосан морков и добавям каймата,като гледам като се пържи да не става на едри бучки.Накрая добавям и 1 настърган домат,оставям да се запържи мъничко.Всичко това го сипвам в тавичка,добавям и картофките(по възможност много ситно нарязани)+2ч.ч гореща вода обърквам и във фурната.Когато стане почти готова правя заливка от кис.мляко и яйце ( количеството според тавата)оставям заливката да се позапече и нареждам филиики топено сирене по цялата мусака и отново запичам.Това е общи линии.Дано да ти хареса  Peace

bouquet благодаря много, ще се пробва Simple Smile

# 34
Ветрило от патладжани по рецептата на Пепчо.

# 35
  • Бургас
L 0 V E, честито и ти желая успех!  bouquet
и аз , и да не ни изоставиш съвсем покрай ученето

# 36
Тюрлю гювеча ми взе, че стана. От първият път Laughing. Вътре има свинско, картофи, патлажан, зелен и червен пипер, моркови, чесън на цели скилидки, а като се попече малко, полях допълнително с чеснов и соев сос. Вкусотия!

# 37
  • къде ли не
polin_a, гювечът ти е трепач! Страхотно изглежда, а сигурно е и много вкусен!

# 38
yagodka, благодаря! Стана много вкусен. Тая темичка ще ми развали фигурата баш накрая Laughing Досега удържах...

# 39
  • Бургас
Аз днес пак готвих ...
пилешки дробчета

и крем карамелллл ...   chef

За довечера предвиждам и едни печени крилца ...

# 40
  • къде ли не
yagodka, благодаря! Стана много вкусен. Тая темичка ще ми развали фигурата баш накрая Laughing Досега удържах...

Няма страшно! От такива зеленчукови изкушения не се пълнее. Simple Smile

А твоят гювеч ще бъде включен в моето меню за следващчта седмица. Поздрави!  bouquet

Леле, Irra, тия дробчета много апетитно изглеждат! Може ли рецепта, моля?

# 41
Аз пък взех да се облизвам на карамела. Ама ще го гледам само от монитора.  Laughing

# 42
Благодаря ви за милите думи момичета.  Hug Heart Eyes
I r r a  тия дробчета изглеждат много вкусни. Обожавам пилешки дробчета. Да взема да ти доида на гости.  Grinning

# 43
Ето едно пухкаво кексче от мен.

Снимката не е много добра.

# 44
  • Бургас
yagodka , това е някаква импровизация на дробчета по селски, но понеже ме мързеше да ровя за рецепта и импровизирах.
Ето и продуктите, които аз вложих:
1 тарелка замразени пилешки дробчета
3-4 глави лук
3 чушки
4 печурки
Доматено пюре  - 3-4 супени лъжици, разредено с вода и 1ч.л захар
Сол, чер пипер, чубрица, копър.
Първо кипнах в подсолена вода дробчетата - за да се стегнат.
В тефлонова тендерка задуших лука в малко олио, докато започна да порозовява. Добавих нарязаните чушки и пак изчаках докато поомекнат. Добавих накуп нарязаните гъбки и дробчета, добавих малко водичка (около 1 пръст на дъното на тенджерката и ги оставих да се задушават. След като реших, че вече са готови махнах капака и изчаках да се доизпари водата. Добавих разреденият доматен сос и оставих още десетина минутки да се пържи, докато се сгъсти.
I r r a  тия дробчета изглеждат много вкусни. Обожавам пилешки дробчета. Да взема да ти доида на гости.  Grinning[/b][/color]
Късно е чадо ...само 1 порцийка за мъжа ми остана  Joy

# 45
  • къде ли не
I r r a, благодаря ти!  bouquet Ще ги пробвам при първа възможност!

Аз си ги правя все по един и същи начин - със сърчицата и много лук на фурна. Хубаво ще е да разнообразя!

# 46
  • София
Пилешко вретено с гарнитура картофи соте и залято със сос.

Пържени тъквички заляти с оцет, чесън и копър.Много приятно за хапване в тези горещини

# 47
  • Torrevieja,España
Хайде и аз да се от4ета със сно6тната ни ве4еря

Love много се радвам за теб,само 6-ци ти пожелавам.  bouquet

# 48
от мен запеканка тип "почисти хладилника"  

# 49
  • сред люляците
За тази вечер Кюфтета от патладжани и кайма на шиш, за които използвах идеите на Кеми  bouquet

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 21:35 от ilrai78

# 50
Ей, супер сте! Седма тема, браво, аз от първата не съм се разписвала, но си признавам, че ме мързи да снимам всеки ден.  Embarassed

Ето днес един огретен от тиквички (2 тиквички настъргани, леко задушени в тиган с една глава лук и две скилидки чесън, после се объркват със сирене, в случая козе, 2 яйца, 2-3 с.л. готварска сметана, копър, и се пекат около половин час във фурната, най-накрая малко кашкавал за фасон Simple Smile):

Ще правя и салата, но още не съм решила каква.

# 51
  • София
За вечеря яйца на очи
и питки .

# 52
  • Варна
Зелен боб с яйца по идея на Bordovski от gotvetesmen, много вкусно и леко в тази жега.

# 53
  • гр.Пловдив
Здравейте,момичета  Grinning Страхотни вкусотийки сте показали.Хайде и аз да се присъединя с днешната вечеря:

Лазаня

и за десерт еклери ( с оригинлния пълнеж)

# 54
  • Ancona-Italia
Това са и моите предложения .

# 55
elfi4ka  може ли рецептата за оригиналния пълнеж на еклерите?

# 56
  • сред люляците
elfi4ka , и мен ме заинтригува с този пълнеж. Ще напишеш ли какъв е той?  bouquet

# 57
  • В едно мъжко сърце
Ей, супер сте! Седма тема, браво, аз от първата не съм се разписвала, но си признавам, че ме мързи да снимам всеки ден.  Embarassed

Ето днес един огретен от тиквички (2 тиквички настъргани, леко задушени в тиган с една глава лук и две скилидки чесън, после се объркват със сирене, в случая козе, 2 яйца, 2-3 с.л. готварска сметана, копър, и се пекат около половин час във фурната, най-накрая малко кашкавал за фасон Simple Smile):

Ще правя и салата, но още не съм решила каква.
огретена е страхотен и аз го правя по тази рецепта и си облизват пръстчетата всички

# 58
  • Улсан,Южна Корея
ето и от мен Супа от червена леща на olgarita и фритата с гъби и зелени подправки
http://i455.photobucket.com/albums/qq271/joujou_j/delicious/frit … .jpg?t=1219305693

# 59
Вчерашното меню беше това:
1. Рулца от тиквички - Labrex.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7074089
2. Салата - измислица Laughing:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7074086
3. Пилешки крилца с картофи на фурна:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7074090
4. Шоколадов кекс на Labrex:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7074087
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7074088

# 60
  • София
Привет и от мен, вчера бяхме на пилешки хапки с които много се гордеех, но не успях да снимам, остана гарнитурата само....  newsm61

# 61
  • ВАРНА
Аз днес пак готвих ...
пилешки дробчета

и крем карамелллл ...   chef

За довечера предвиждам и едни печени крилца ...
Irra, как приготви пилешките дробчета, изглеждат супер!!!

# 62
  • къде ли не
Лена, виж рецептата на предишната страница.

# 63
Момичета моля ви за малко помощ.Имам котлети сьомга,готварска сметана,гъби,замразени зеленчуци и топено сирене.Какво бих могла да приготвя с това???

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 14:53 от Илианка :)

# 64
Момичета моля ви за малко помощ.Имам котлети сьомга,готварска сметана,гъби,замразени зеленчуци и топено сирене.Какво бих могла да приготвя с това???

Илианка, ето ТУК има интересни предложения, може би ще си харесаш нещо.........

Сьомга със сметана

# 65
Лабрекс благодаря,ще пробвам тази със сметаната. Hug

# 66
  • София /Абсурдистан
  bouquet

# 67
  • къде ли не
Хайде и аз най-накрая да се разпиша със сготвените неща от мен вчера:

Агнешко ма … 83;ия на Pep-4o:

и спаначена супа със сиренце и кисело мляко:

Pep-4o,  големи благодарности за рецептата!   bouquetВсички вкъщи много харесахме агнешкото! Купих и бамя, та и доматената ти манджа ме чака тези дни. Simple Smile

Ето и две тестени творения от минaлата седмица:

Мързеливк& … 85;а Vilito
и Рогчета-гр … 89;ки

# 68
  • гр.Варна
Бравоооо момичета пак сте приготвили страхотииии. ShockedАз за съжаление съм просната на легло от летния вирус и за това не готвя....Мъжо готви вечер....ама те не са много за показване неговите манджички..... Mr. Green

# 69
  • Някъде на път....
Мммм, вкусно мирише тук!   Hug

Аз във вторник готвих Чушки, пълнени с яйца, сирене и кашкавал

Вчера - Зелен фасул с яйца на Бордовски

А днес - Кисело зеле с ориз на фурна

и порцийка......

# 70
Бравоооо момичета пак сте приготвили страхотииии. ShockedАз за съжаление съм просната на легло от летния вирус

същата работа при мен  Twisted Evil само дето бях на работа но не издържах и се прибрах.    И не съм готвила от понеделник  Rolling Eyes Rolling Eyes

yagodka , радвам се, че ти хареса агнешкото приготвено така     bouquet  и аз обичам агнешко, ама мойте чешити  Naughty

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 20:05 от pep-4o

# 71
Ето я и моята сьомга на скара (малко ми се разпадна) и задущени зеленчуци със сметана и топено сирене 

# 72
  • Варна
Тук с всеки изминал ден става все по изкушаващо и апетитно.
Нашата вечеря бе пилешки хапки и кьопоолу. За първи път пробвах паниране с картофено пюре, за което научих от вас дами и съм ви много благодарна за тази идея.

# 73
днес панирано сирене със сусам и заливка от балсамико и мед.

страхотия  Crazy

за маргаритата имаше тортиля чипс с 3 различни дипа  Peace

# 74
  • ...до морето..
Asyalein, вчера опитах да направя панирани сиренца с манго, но...не се запази формата на сиренцата, направо си се разтече... Sad.Би ли ми обяснила как панираш с лешник или сусам, има ли някаква тънкост,явно бъркам някъде.А иначе комбинацията на мед и балсамико и аз я обожавам! Wink

# 75
aleks_s,
аз ползвам фета, която е малко по-твърда от нашето сирене и за жалост при термична обработка се разтича Confused
но пък се реже без да се троши  Wink

режа сиренето на парчета и всяко овалвам добре в леко разбит белтък.
после овалвам в сусама/смлените ядки и оставям на хартия или фолио белтъкът да изсъхне (половин до 1 час)
после пържа в много добре загрято олио за кратко.
колкото ядките да се запържат...
по този начин (само с белтък) много малко от ядките падат  Peace

днес ми беше по-трудно да обърна по-големите парчета.
с по-малките ставаше по-лесно  Confused
а и котлонът не беше много силен и сиренето тръгна да се разтича преди сусамът да се е запържил ooooh!
ама накрая стана много вкусно Party

# 76
  • София
Момичета, здравейте!
От доста време се възхищавам на всичко което приготвяте и аранжирате!Моите най-искрени адмирации за всички Вас!  bouquet
Тази вечер нещо ми е дошла музата и реших и аз да се включа с нещичко към тази красива темичка Hug
Пепчо, бързо оздравяване ти пожелавам и очакваме вкусните ти предложения!
Берина, и на теб  bouquet
Салатка от домати
Предястие с патладжан и червени чушки

Пиле "Салтимбока"

Хубава вечер желая на всички!

# 77
  • In his arms
Мммм много вкусно изглежда,може ли рецептата   bouquet

# 78
За закуска - "джобчета" с кашкавал

# 79
За закуска - "джобчета" с кашкавал

май закуската у нас и вас е на почит  Laughing Laughing

аз  бях изправена пред сложната дилема дали да си спретна едни чебуреки тази сутрин или не, но корема ми напомни за себе си и се  отказах  Embarassed Та сега чедото като се наспи ще си направи принцеси с кайма  Wink

# 80

май закуската у нас и вас е на почит  Laughing Laughing

Водим се от принципа, че е страшно здравословно да се закусва!  Grinning А за джобчетата аз се сетих, много отдавна не бях ги правила.

# 81
  • София
Мммм много вкусно изглежда,може ли рецептата   bouquet

denitsa23, благодаря! bouquet
Заповядай рецептата- пиле "Салтимбока"

# 82
esy, беконът не пада ли при пърженето? Thinking

# 83
  • София
esy, беконът не пада ли при пърженето? Thinking
При мен не е паднал, то се вижда PeaceПърво се пече от към бекона-слепва за сиренцето като се разтопи, после със шпатула обръщаме и всичко е ок Wink

# 84

Пепчо, бързо оздравяване ти пожелавам и очакваме вкусните ти предложения!

мерси, Кеми   bouquet от следващата седмица ще готвя

За днес закуска - странджанки

Водим се от принципа, че е страшно здравословно да се закусва!  Grinning А за джобчетата аз се сетих, много отдавна не бях ги правила.

по първа точка 100% съгласна, а джобчетата ние ги обожаваме (само дето и и шунка добавям при кашкавала)

# 85

...слепва за сиренцето като се разтопи,....

doh
...Май имам нужда от още едно кафе... Confused

Благодаря!  bouquet

# 86
  • На небето
Ей това е  от вчера днес още е в производство.
банички: зеленчукова супа: салатка: десерт: дояждаме това руло:

# 87

по първа точка 100% съгласна, а джобчетата ние ги обожаваме (само дето и и шунка добавям при кашкавала)

Само дето у нас не налитаме на здравословното мюсли............ Embarassed  Аз от време на време, ама като правя чебуреки, принцеси, джобчета, мекички и подобни, как да хвана купичка с мюсли? Sad

# 88
отчет за вчера-
-салата домати с козе сирене

-пилешки кьсчета "Happy"

-лондонски сладкиш

# 89
  • там където искам, но не така, както бих искала
Здавейте мили дами!
Чета темичката с интерес и си крада идейки  Embarassed
Признавам ви за майсторки   bouquet

Имам обаче и една молба, дано да не се обидите  Praynig - когато цитирате мнение, не поствайте и снимките , или поне само линкчета да са  Praynig Извинявам се пак, но така ще е по-прегледно  Rolling Eyes

# 90
Аз от време на време, ама като правя чебуреки, принцеси, джобчета, мекички и подобни, как да хвана купичка с мюсли? Sad

вярно грехота е  Laughing Laughing  но у нас си имам фенове и на мюслито, та го преживявам  Wink

# 91
  • В най-невинните детски очи и най-голямото мъжко сърце
Аааа, Bambinkamalinka, ще се крадат идеи  Laughing Късчетата и сладкиша ще облажат мъжлето днес и утре  Mr. Green  chef

# 92
  • Бургас
Здравейте момичета  bouquet
Често " надниквам" в темичката и виждам вашите страхотни кулинарни произведения.Поздравления  bouquet  bouquet  bouquet
Ето и аз какво сготвих вчера:
Лозови сърмички - "легнали" в тавичка:

Пълнения крем карамел с кроасани :

# 93
  • Torrevieja,España
Ей това хапвахме в последните 2 дни.
http://media.snimka.bg/0421/007097715.jpg
http://media.snimka.bg/0421/007097716.jpg

# 94
Пържени патладжани, чушки и лук.

# 95
  • София
Diora , това някакво ястие ли е? Имам предвид само това ли се прави- пържиш патладжан, чушки и лук? Ще ми обясниш ли, моля те  Praynig Как точно го правиш?

# 96
Diora правила съм и съм яла такова, но нещо много дразни небцето смесицата от патладжан и чушки. И то не само мен. При теб как е?

# 97
Закуска мързеливи чебуреки с моцарела Лабрекс,    bouquet  много са вкусни така  Embarassed

и пилешко филе с мед и паприка

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 18:01 от pep-4o

# 98
Закуска мързеливи чебуреки с моцарела Лабрекс,   bouquet  много са вкусни така  Embarassed

Е, pep-4o, не е честно. Ама как си ги издокарала само!  Heart Eyes chef Добре, че нямам  моцарела вкъщи. Ама ще си купяяяяя............ Това явно е добър знак, че стомахът ти се оправя.
И другата чинийка е за прибиране......... Heart Eyes

# 99
  • Варна
 bye
Пилешки късчета в сметанов сос и оризче с моркови и тиквички

Heart Eyes

# 100

И другата чинийка е за прибиране......... Heart Eyes

закъсня  Laughing Laughing Прибрано е в кутия и в багажа за село ( опитах естествено, страхотно е  Embarassed )

# 101
закъсня  Laughing Laughing Прибрано е в кутия и в багажа за село ( опитах естествено, страхотно е  Embarassed )

Ех, pep-4o , късчетата прибираш, линк към рецепта не си дала, ама аз Я открих!  Grinning Поне нея ще си свия!  bouquet

За вечеря у нас пилешката дроб сърма на bordovsky с любимият ми (пак негов) сос фрикасе с кисело мляко.

Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 21:39 от labrex

# 102
  • София
Ето вчерашното ни меню днешното още се готви!!! smile3508 Разхлади се малко и започвам да изгладнявам , а и тези вашите изкушения пръстите да си оближеш т.е. монитора.............. newsm10, чушките които и днес дояждахме                                                                                                          ,                                                  а тези чушчици на обяд ги правих и много съм им навита, много ме изкушават
hahaha

# 103
Diora , това някакво ястие ли е? Имам предвид само това ли се прави- пържиш патладжан, чушки и лук? Ще ми обясниш ли, моля те  Praynig Как точно го правиш?

Да, пържа първо чушките, след малко слагам лука, чесън, патладжан. Накрая поръсвам магданоза. Това е.
LOVE, май не на всекиго се харесва, мъжът ми не я харесва също /освен ако не сложа и домати, но тогава си е като всяка лятна манджа/. На мен обаче много ми допада вкусът.

# 104
Здравейте момичета! Същия вирус и при нас ни разказа играта, бях се проснала на леглото, нямах сили за нищо. Добре че бързо минава, но почти го изкарах на крак.
Имах телешко - много хубаво и направих две манджи с него.
телешко с картофи
тас кебап с телешко
 това е за цялата седмица, но не ми беше добре, а и нямах време. Нека да захладнее да си дойдем на думата тогава  Mr. Green

# 105
  • Пловдив
Здравейте! Откакто съществува темата я следя, гледам снимки, крада рецепти и вече ме досрамя от себе си. Искам да благодаря на всички, които публикуват в тази тема и ми дават идеи за разнообразни ястия. Благодаря ви и продължавайте със същото желание и настроение да готвите и да споделяте с нас. Надявам се някой ден и аз да покажа някоя вкусотийка ( когато си купя фотоапарат)  bouquet

# 106
Здравейте! Откакто съществува темата я следя........  bouquet:

ansy, добре дошла!   bouquet Сигурна съм, че скоро ще се включиш. Заразно е! Grinning

# 107
салата от червено цвекло  Crazy

който обича пушена риба тип матйес може да се добави вътре Peace
предполагам, че и с пушена шунка, ще има завършен вкус  Thinking

но и постна е вкусна  Flutter

# 108
  • София
Здравейте приятели бързам да ви покажа вечерята от снощи, през почивните дни сме на гости и ще се отърва от печката за малко #2gunfire
вчера бяхме на хапки пане с гарнитура картофено пюре

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 16:13 от SvetletoS

# 109
  • Ancona-Italia
Това сервирах снощи , телешко месо с картофи , зелен боб и домати .

# 110
  • Варна
Това сервирах снощи , телешко месо с картофи , зелен боб и домати .

http://img386.imageshack.us/img386/6862/1004390fx6.jpg
Може ли да кажеш рецептата.
Аз най-внимателно ви чета и пробвам това, което показвате. Искам да кажа, че мъжът ми много хареса суванката и патладжан  кебапа. Благодаря на тези, които показаха как се правят.  bouquet  bouquet  bouquet

# 111
  • Mediterraneo
Нямах време напоследък нито за готвене, нито за качване на снимки.
Ето хапването, приготвяно набързо през последните 2-3 дни.

http://media.snimka.bg/0430/007114689.jpg- печено пиле с два вида картофки
http://media.snimka.bg/0430/007114676.jpg- кренвирши с кашкавал на грил
http://media.snimka.bg/0430/007114724.jpg- гювечета
http://media.snimka.bg/0430/007114740.jpg- пилешка супа
http://media.snimka.bg/0430/007114949.jpg- сандвичи с шунка и кашкавал

# 112
Реване

Пържена риба с панировка от брашно

# 113
  • Бургас
Вчера правих чушки пълнени с яйца и сирене
а днес супа с лапад и много подправки

# 114
  • София
Момичета, много вкусни ястия сте приготвили днес!Браво! Peace
Аз се приготвям  за гости и седнах да си почина малко пред компютъра та  реших да ,ви покажа десерта, че само той е готов снимково Laughing
Тарта с пресни плодове

Ще видя друго какво ще успея да снимам и ще покажа!
Хубава вечер ви пожелавам!  bouquet

Последна редакция: сб, 23 авг 2008, 18:02 от esy

# 115
Ох, аз вече 4-5 дни правя пържените филийки с кайма на labrex.
Много се харесаха от всички вкъщи, обаче на мен ще ми се отразят пагубно... Animal Pig
Страхотни са! Peace
labrex,   bouquet!

# 116
Ох, аз вече 4-5 дни правя пържените филийки с кайма на labrex.
Много се харесаха от всички вкъщи, обаче на мен ще ми се отразят пагубно... Animal Pig
Страхотни са! Peace
labrex,   bouquet!

Nellina, и на мен ми се отразяват пагубно....... Embarassed А погледни Пепчо какви подобрения им прави - слага и моцарела под каймата! Няма да ги показвам и няма и да казвам вкъщи за нейния вариант.  Naughty

Пробвай и другите филийки с картофите, също са много вкусни. Не че са диетични, но поне са без месо....слабо утешение.

# 117
Оризови кюфтенца

# 118
  • Balchik
 L 0 V E,дай рецепта за тези оризови кюфтенца,моля. Praynig  bouquet

# 119
L 0 V E,дай рецепта за тези оризови кюфтенца,моля. Praynig  bouquet
Виж  тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=217339.new#new  Hug

# 120
Nellina, и на мен ми се отразяват пагубно....... Embarassed А погледни Пепчо какви подобрения им прави - слага и моцарела под каймата! Няма да ги показвам и няма и да казвам вкъщи за нейния вариант.  Naughty

Малеей, страхотно изглеждат! Crazy
Опазил ме бог! ooooh!
 Embarassed

Цитат
Пробвай и другите филийки с картофите, също са много вкусни. Не че са диетични, но поне са без месо....слабо утешение.

Може ли рецептата за тях?

# 121
От вчера огретен с тиквички и порцийка:

# 122

Малеей, страхотно изглеждат! Crazy
Опазил ме бог! ooooh!
 Embarassed

Цитат

Може ли рецептата за тях?

Извинявай, реших, че си ги видяла, пак са в Любими, ето -  ОЩЕ ЕДНИ ПЪРЖЕНИ ФИЛИЙКИ "ДЕРУНЬІ НА ПОДУШКЕ".    Хубави са и студени.
И като съм взела да те агитирам, малко по-надолу пак на същата стр. погледни и пържени филийки по френски. Тези пък са сладки, ама са...........много сладки! Heart Eyes Embarassed

# 123
  • Варна
Ей това е моето произведение днес

Тиквички с кайма и ориз.

# 124
Извинявай, реших, че си ги видяла, пак са в Любими, ето -  ОЩЕ ЕДНИ ПЪРЖЕНИ ФИЛИЙКИ "ДЕРУНЬІ НА ПОДУШКЕ".    Хубави са и студени.
И като съм взела да те агитирам, малко по-надолу пак на същата стр. погледни и пържени филийки по френски. Тези пък са сладки, ама са...........много сладки! Heart Eyes Embarassed

Благодаря!  bouquet
Непременно ще ги пробвам! Peace
Пък после ще му мисля... Blush
Предлагам в края на темата да се премерим кой колко тежи. Laughing

# 125
 Nellina, а ние, бременните,  как ще се отчитаме с килата? Laughing

# 126
Nellina, а ние, бременните,  как ще се отчитаме с килата? Laughing

Е, ще извадим по 500-600 грама... Laughing

# 127
# 128
Момичета, чета ви най-усърдно и се възхищавам на творбите. Вдъхновявате ме да се развихря скоро из новата ми кухня. Четох и рецептите на Бордовски - просто нямам думи. Сигурно това е раят! Grinning

# 129
labrex, направих филийките по френски:
http://media.snimka.bg/0437/007130115-big.jpg
Страхотни сааа! Peace
Благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 09:27 от Nellina

# 130
labrex, направих филийките по френски:
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7130115
Страхотни сааа! Peace
Благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet

Nellina страхотно изглеждат!   bouquet Вкусът им го знам.  Heart Eyes   Ами, виж какво, французойките си ги ядат тия филийки, пък минават за елегантни - така че, няма да му мислим. Поне докато кантарът ни хваща....... Grinning

А у нас за закуска пикантни запечени филийки /кремвирш, домат, кашкавал, чесън, магданоз, майонеза/

Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 09:30 от labrex

# 131
Nellina страхотно изглеждат!  bouquet Вкусът им го знам.  Heart Eyes   Ами, виж какво, французойките си ги ядат тия филийки, пък минават за елегантни - така че, няма да му мислим. Поне докато кантарът ни хваща....... Grinning

Предлагам да постнем снимките си тук - ПРЕДИ/СЛЕД, т. е., "ПРЕДИ да открия темата" и "СЛЕД като я открих". Joy
 Hug

Утре ще пробвам и пикантните ти филийки.  bouquet

# 132
Nellina страхотно изглеждат!  bouquet Вкусът им го знам.  Heart Eyes   Ами, виж какво, французойките си ги ядат тия филийки, пък минават за елегантни - така че, няма да му мислим. Поне докато кантарът ни хваща....... Grinning

Предлагам да постнем снимките си тук - ПРЕДИ/СЛЕД, т. е., "ПРЕДИ да открия темата" и "СЛЕД като я открих". Joy
 Hug

Утре ще пробвам и пикантните ти филийки.  bouquet

Уф, има опасност, някой да умре от смях (със снимките).  Joy  А филийките са много вкусни, само дето докато се пекат, заради чесъна, ароматът може да не ви се стори от най-завладяващите, но след като се извадят от фурната, са вкусотия. И дано уцелиш свестен кашкавал, че тая сутрин взех от кварталния магазин какъвто имаше и той нещо поизчезна, докато се пече. Ако пък нямаш майонеза, ръсваш малко зехтин или олио - пак стават.

За 4-5 филийки продуктите са:

кремвирш  2 парченца или някакъв пресен колбас
1 домат
1-2-3 скилидки чесън /на вкус/
кашкавал 50-60 гр.
магданоз
сол /може и без нея, обикновено след опичането ги ръсим с шарена солчица/
майонеза за обединяване на продуктите- 1-2 лъжички/ вместо нея малко зехтин или олио/

# 133
labrex, ти си злато!  bouquet

# 134

Благодаря!   bouquet  Nellina, благодарение на форума и други подобни форуми се превръщам в масивно злато! Joy

# 135
# 136
  • Банкя