Бързо питане за пакет за новородени в Токуда?

  • 1 566
  • 10
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Бързо питане, защото до утре до 4 следобяд трябва да дам отговор.

Малкия ми юнак Максим е все още в интензивното на Токуда, но в петък ще го изпишат вероятно. Днес на свиждането ми предложиха пакет от изследвания за новородени, който струва 400 лв. и включва изследване на слуха, бъбреци, тазобедрени стави и още нещо беше. Мъжът ми се чуди обаче дали не е прекалено рано за тези изследвания, той е едва на 5 дни, а ако му ги направят ще е на 7 му ден, не е ли рано за тях? Парите не са малко, не са и много щом се касае за такова нещо- не ни се свидят, ще ги дадем. Въпроса е в това, рано ли е за тях? И специално за луксацията май се правеше към 3 месец. Моля, ако някой има информация или скоро ги е правил, да каже да ги направим ли сега или да откажем пакета и по- натам да ги правим.

# 1
  • Мнения: 718
Ами  аз не съм минала по този път , за да те посъветвам, но и аз ще раждам там и смятам да си платя пакета. Същото направи и сестра ми, когато роди нейното бебче, особено ехографията , която правят на всички кости на бебето определено смятам, че си заслужава.

# 2
  • Мнения: 2 334
Бързо питане, защото до утре до 4 следобяд трябва да дам отговор.

Малкия ми юнак Максим е все още в интензивното на Токуда, но в петък ще го изпишат вероятно. Днес на свиждането ми предложиха пакет от изследвания за новородени, който струва 400 лв. и включва изследване на слуха, бъбреци, тазобедрени стави и още нещо беше. Мъжът ми се чуди обаче дали не е прекалено рано за тези изследвания, той е едва на 5 дни, а ако му ги направят ще е на 7 му ден, не е ли рано за тях? Парите не са малко, не са и много щом се касае за такова нещо- не ни се свидят, ще ги дадем. Въпроса е в това, рано ли е за тях? И специално за луксацията май се правеше към 3 месец. Моля, ако някой има информация или скоро ги е правил, да каже да ги направим ли сега или да откажем пакета и по- натам да ги правим.

Раждах в Токуда и тогава си платих за този пакет и ни най-малко не съжалявам.Изследванията са много хубави а за въпроса ти дали не е рано аз мисля че не е ,защото като дайде във вкъщи на първа консултация личния ни педиатър  ме попита къде съм раждала и след като му казах той ми каза добре значи няма да ти давам направление да и се прави изследване на тазобедрените стави.И по това съдя че не е рано Peace

# 3
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Здравей, Иренче, и аз родих в Токуда, нормално раждане, без усложнения, само че моят пакет за бебка беше 500 лв., на мен такъв от 400 не ми предложиха?!?!Както и да е, на въпроса ти дали не е рано, не е. Нас ни изписаха след 3 дни престой и и бяха направили на бебка всички изследвания. На големият ми син му правихме изследването за луксация на месец и половина и ни казаха, че сме закъснели, до втория месец трябвало да се направи.
И спокойно, в Токуда си знаят работата, аз съм много доволна от грижите за Михаелка  Grinning

# 4
  • Мнения: 3 869
Мили мами,
Защо смятате, че децата нещо не са наред и искате да ги изследвате?!?
Ако имате притеснения, ако някои неща открити, толкова рано, могат да се лекуват по-добре - разбирамо е. Но иначе? Защо този стрес за децата и за вас?!?!

# 5
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 440
Иренка, аз си мисля че пакета с изследвания който предлагат в Токуда е много добър и няма нищо лошо да се направи. Още повече че според мене няма нищо по-хубаво от ранната дианостика. Не че нещо трябва да му бъде открито на бебето , но пък случайно ако има поне ще се реагира вного навреме.

Мили мами,
Защо смятате, че децата нещо не са наред и искате да ги изследвате?!?
Ако имате притеснения, ако някои неща открити, толкова рано, могат да се лекуват по-добре - разбирамо е. Но иначе? Защо този стрес за децата и за вас?!?!

Никой не иска да си мисли такива неща естествено, но как да разбере една майка дали има нещо на детето ако не са направени необходимите изследвания превантивно?? Не винаги има външна причина за някакво заболяване така че според мен е хубаво да се направят тези изследвания. Смятам че е нещо рутинно и не предизвиква някакъв допълнителен стрес нито за майката нито за детето

# 6
  • Мнения: 4 292
Aз не бих направила тези изследвания. Не заради парите, те въобще не могат да бъдат критерий, а защото ги намирам за безсмислени, когато няма съмнение за проблем. Лекарите са за това лекари, за да сигнализират за нещо, което ги съмнява в развитието на детето и тогава вече да се започнат изследвания, точно на базата на тези съмнения. Това са малко  бебета и съм против да се подлагат ненужно на такива стресове.

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 09:58 от Клото

# 7
  • Мнения: 4 555
Здравей, Иренче, и аз родих в Токуда, нормално раждане, без усложнения, само че моят пакет за бебка беше 500 лв., на мен такъв от 400 не ми предложиха?!?!
Предполагам е защото в твоя пакет е било включено и гледане на бебето по време на престоя на майката в болницата. Поне при мен имаше и такова нещо към изследванията.

# 8
  • Мнения: 2 376
Бързо питане, защото до утре до 4 следобяд трябва да дам отговор.

Малкия ми юнак Максим е все още в интензивното на Токуда, но в петък ще го изпишат вероятно. Днес на свиждането ми предложиха пакет от изследвания за новородени, който струва 400 лв. и включва изследване на слуха, бъбреци, тазобедрени стави и още нещо беше. Мъжът ми се чуди обаче дали не е прекалено рано за тези изследвания, той е едва на 5 дни, а ако му ги направят ще е на 7 му ден, не е ли рано за тях? Парите не са малко, не са и много щом се касае за такова нещо- не ни се свидят, ще ги дадем. Въпроса е в това, рано ли е за тях? И специално за луксацията май се правеше към 3 месец. Моля, ако някой има информация или скоро ги е правил, да каже да ги направим ли сега или да откажем пакета и по- натам да ги правим.

Иренка, за тазобедрените стави, ако хванете проблем сега, като тазобедрена дисплазия, се оправя с ортопедични гащички. 

# 9
  • София
  • Мнения: 1 391
Мили мами,
Защо смятате, че децата нещо не са наред и искате да ги изследвате?!?
Ако имате притеснения, ако някои неща открити, толкова рано, могат да се лекуват по-добре - разбирамо е. Но иначе? Защо този стрес за децата и за вас?!?!

За какъв стрес става дума? Повечето от изследванията са свързани с ехографски преглед, който е на всички ни е ясно, че е безболезнен. Въобще  не съжалявам за това, че подложих Андреа на този преглед и сега съм спокойна, че всичко е наред. Профилактиката е най-доброто лечение Peace

# 10
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ще направим пакета, така реших. Утре го изписват, утре ще го платим и ще мога да дам информация, ако някой го интересува.

Общи условия

Активация на акаунт