Eгиптянка роди 7 бебета - здравички!

  • 2 554
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 391
http://dnes.dir.bg/2008/08/19/news3301660.html
дано не е пускана вече такава тема... но мисля , че е доста интересно...
Милата майчица !

видео на рускиhttp://news.ntv.ru/138369/

http://www.nakanune.ru/picture/3412

http://news.ninemsn.com.au/article.aspx?id=615884
http://www.fraza.ua/news/19.08.08/54525.html

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 11:17 от Collibri

# 1
  • Мнения: 25 590
Седем близначета е различно от седмачета. Оправи заглавието.  Peace
Иначе... Да са им живи и здрави и дано добри хора им помогнат да ги изгледат.   Grinning

# 2
  • Мнения: 603
Седемзначета  Mr. Green
Здрави да са!

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
 Shocked

Браво на жената, щом не е използвала медикаменти или инвитро.
Да са живи и здрави дечицата, обичани и добре гледани.

# 4
  • Мнения: 1 391
да, седмачета не е същото, но всъщност не знам как се казват 7 броя бебета  Grinning

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Седем близначета е различно от седмачета.

              LaughingИ аз се зачудих какво му е интересното, че някоя е родила близначета.А то било седем близначета Laughing

Да са живи и здрави и да ги махнат от кувьозите, пък коете дете не се е родило, него не са го отгледали.

# 6
  • Мнения: 1 391
Семейството имало вече 3 деца, момичета, и се борело за момче - жената нямала овулация 5 години, и приемала стимулиращи хапчета, и ето - хоп - седем броя - накуп 4 момчета и още 3 момичета в добавка... Общо 10 деца... малеее
като си представя спалнята пълна със 7 бебета  Crazy, как ли се оправят, интересно....

Чудното е че бебетата всичките тежали от 1,45кг до 2,8 кг. ... А са извадени в 8ми месец. Рядко близнаци докарват такова тегло и са здравички, а тези цели 7 броя - геройчета!

 Grinning Heart Eyes Grinning

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 22:37 от Collibri

# 7
# 8
  • Мнения: 25 590
Преди много години, още в соц времената, четох статия за едно чешко семейство, на което се бяха родили 7 близначета. Имаха още 1-2 по-големи деца, ако не се лъжа.
Та бях особено впечатлена как държавата им дава веднага голяма къща, обзаведена, с достатъчно стаи за всички деца, микробус, с който да ги возят, много подаръци и... 2-3 медицински сестри, които да помагат за бебетата, чиито заплати се поемат пак от държавата. 

# 9
  • Мнения: 3 621
да са живи , здрави и много щастливи

# 10
  • Мнения: 1 391
то при такова количество деца си трябва сериозна помощ - на тези им осигуряват млякото за 2 години напред. но другото... семейството не било много добре материално.

а иначе някъде видях че това бил четвъртия такъв случай в историята на човечеството  Grinning Явно наистина е голяма рядкост! За мен беше първия, за който съм чувала. Не зная дали изобщо някога са се раждали осмозначета

# 11
  • София
  • Мнения: 5 752
 Grinning Живи и здрави да са!  Hug
Чудя се как ги е износила  Rolling Eyes и колко ли огромна е била.  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 391
а за да ги опазят, ги поместили в 4 болници в кувьози. Миличките бубички! Дано успеят да се преборят с всички неволи и скоро да живеят спокойно и здравички!

Да, интересно колко ли е наддала, и как се е чувствала - в някаква статия пишеше, че са извадени в 8 месец, защото имала ужасни оплаквания в краката - как ли се износват наистина 7 дечица, от 2 до 3 кила.... направо не мога да си представя... и каква ли революция от ритници е била в последните месеци.. и въобще самото раждане на 7 деца, макар и със секцио, крие толкова рискове, как не са се смачкали едно друго...
Наистина е чудо!  Grinning

# 13
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 220
лелее, много бебе, много нещо. дано са живи и здрави.
абе, тоя дир само от идиоти ли се посещава? винаги коментарите са отвратителни. или масово българите са изпростяли тотално (не, че не е истина, де).

# 14
  • Мнения: 1 447
Да са и живи и здрави.Дано се справят с отглеждането,че десет деца не са шега работа.

# 15
  • Мнения: 1 391
Вероятността да се износят успешно седемзначета е 0,3%.

 Peace

# 16
  • Мнения: 1 391
"Великолепната седморка" е родена на 16 август  - рожденния ден на Мадона  Mr. Green и на татко ми  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 391
видео

http://korrespondent.net/video/world/558715

http://news.liga.net/news/N0844390.html на непонятен език

"Семь детей – это официальный рекорд, которого достигали немногие матери. В 1990-е годы женщины из Саудовской Аравии и США уже рожали по семь близнецов – все дети выжили. Известны случаи рождения девяти и десяти детей одновременно, однако все новорожденные умирали вскоре после появления на свет"

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 23:15 от Collibri

# 18
  • Мнения: 1 447
Много изтормозен вид има милата.

# 19
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Когато даваха репортажа по новините казаха, че бебета първоначално са били 9, но само 7 са оцелели и са се родили.
Да са живи и здрави!

# 20
  • Мнения: 919
Живи и здрави да са и! Grinning

# 21
# 22
  • Мнения: 5 710
"Те са родени с тегло между 1,450 и 2,800 килограма"   Laughing Като леля на близнаци съм силно заинтригувана от корема, който ги е носил. 
За по-лесно да сметна по 2 кг средно на бебе, по 7 деца са 14 кг. Околоплодните води ако са били 6л, това са към 20 кг. корем. Гледах един чудесен филм по Дискавъри за близнаците. Та там, наред с останалите интересни неща подробно обясниха и максималната общата вместимост на един женски корем, който е към 3 пъти по-малък от този, който пресметнах.Тоест, или тези 7 деца не тежат толкова, или тази жена е извънземна. Или някой здраво се забавлява със сензацията си.

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 23:42 от 10 cent's

# 23
  • Мнения: 1 391
в един от руските сайтове прочетох че били с тегло между 1 и 1,8кг - това може би е по-вероятно - но на останалите места е предната информация - както и да е, при всички случаи не й е било леко... аз направо не мога да си представя що за корем е било това, а и жената от видеото изглежда слабичка и дребна и много изнемощяла... а и как - за да се родят толкова юнаци и девойки... бая са си "хапнали" от силиците на майка им.

Няма да й е леко - нямало на кого да разчита на помощ, мъжа й много работел за да издържа и без това досега 3те си деца, а сега за новите 7 ще трябва да работи още повече. А жената - изцяло разчита само на себе си...
Но предните деца били 7-11 годишни - така че вече са големи - ще помагат с многото бебета.


Да са живи и здрави!  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 12 662
Да са живи и здрави.
За теглото - първият ден, който е 16 август СНН дава между 3.2 и 6.17 паунда, а на следващият - 2.3 и 4 паунда.

Преди около месец в САЩ са се родили 2 двойки. От репродуктивни методи. Има интересна статия, в която се отчита като грешка на науката и практиката.

# 25
  • Мнения: 2 386
Тъжно ми е, че нямат сериозна финансова опора от държавата. Мляко за месец-два, ами после..

Да си и живи и здрави дечицата, не мога да повярвам колко ли трудно и е било на женицата, па ако ще по 1 паунд да са били, те са СЕДЕМ!   

 bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 26
  • Мнения: 12 662
Тъжно ми е, че нямат сериозна финансова опора от държавата. Мляко за месец-два, ами после..

Да си и живи и здрави дечицата, не мога да повярвам колко ли трудно и е било на женицата, па ако ще по 1 паунд да са били, те са СЕДЕМ!   

 bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

За 2 години, ама те после ще искат. Дано им организират нещо- гледам на американските отвсякъде подаръци.

# 27
  • Мнения: 2 386
О, грешка, но това не променя много нещата, де..

# 28
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
"Те са родени с тегло между 1,450 и 2,800 килограма"   Laughing Като леля на близнаци съм силно заинтригувана от корема, който ги е носил. 
За по-лесно да сметна по 2 кг средно на бебе, по 7 деца са 14 кг. Околоплодните води ако са били 6л, това са към 20 кг. корем. Гледах един чудесен филм по Дискавъри за близнаците. Та там, наред с останалите интересни неща подробно обясниха и максималната общата вместимост на един женски корем, който е към 3 пъти по-малък от този, който пресметнах.

Когато родих, бях е една стая с момиче, което роди 3 бебчета съответно 2,900, 3,000 и 3,100. Това са 9кг. само бебетата. Моята Руми тежеше 3,550 а коремите с другото момиче ни бяха еднакви Crazy. Даже аз бях качила 30 кг., а тя само 25 кг. Mr. Green
Да са живи и здрави седемте бебчета Grinning

# 29
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 574
Да са живи и здрави седемте бебчета и мама и тате да ги отгледат. Simple Smile

# 30
  • Мнения: 1 391
да, надали е измислена сензация, явно наистина стават такива неща... но рядко, и може би не много естествено, затова и може да се счита че си е чудо..

Надявам се, че при положение, че са 4ти случай в света, ще се намерят богати и добри хора, които да ги спонсорират по някакъв начин и да им помогнат...
за какви ли не глупости се дават пари.

А какво точно се казва в СНН? какво е съотношението на паундове, кг?

И кои са другите 2 двойки седмознаци в САЩ?

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
На мен ми е любопитно да видя корема на майката в крайните месеци от бременността.
Дано децата да са им живи и здрави и дано да имат помощ от роднини,защото това си е цял футболен отбор.

# 32
  • Мнения: 12 662
Нищо по-различно не пише. Заради теглото се разрових  кг/паунд  1/0.453.
За другите не съм погледнала датата - било е през 2007 г. И не са оживяли всички.

# 33
  • Мнения: 4 585
Думата "броя" в загравието ми намирисва на счетоводство, материално-разходна норма или констативен протокол на следовател.  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 1 391
еее, угодия няма! хаха  Crazy

хаха, защото първо бях писала седмачета, но пък то не било това което трябва, по-скоро са седмозначета.

# 35
  • Мнения: 12 662
Седемзначета са, Колибри.
Покрай тях се разчетох. Първите оцелели са родени през 1997 в Айова.
През 2001 китайка родила и трябвало да избира кое да задържи. Законът от 1983 за 1 дете действал. И жената отговаря - Мисля да задържим второто. Възможно ли е, бе хора.
А най-много без лекарства са 12, но жената ги е загубила рано.

# 36
  • Мнения: 4 585
Колибри, опитвам се да отгатна професията ти по професионални увреждания.
Нима в Китай са приспивали "излишните" бебета?

# 37
  • Мнения: 1 391
хаха, усетих те аз с професията, но нямам нищо общо със счетоводството  Grinning

а за Китай... нямам думи..... просто....това е абсолютно нехуманен закон... и.. добре че не живея там.  Crossing Arms

# 38
  • Мнения: 12 662
Колибри, опитвам се да отгатна професията ти по професионални увреждания.
Нима в Китай са приспивали "излишните" бебета?

Не ми се ще да вярвам, ама така пише. Аз помислих, че ги раздават на бездетни, ама то там май такива няма. Не вярвам сляпо на всичко прочетено.

# 39
  • Мнения: 1 391
много е жесток този закон в Китай...

# 40
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 352
Когато даваха репортажа по новините казаха, че бебета първоначално са били 9, но само 7 са оцелели и са се родили.
Да са живи и здрави!

Да, така казаха, били са 9, но "само" 7 са оцеляли. Хем горката жена(в Египет  Thinking ), хем радост десеткратна си има вече.

За Китай не ми се коментира. След земетресението властите са били ужасно "великодушни" към семействата, които са загубили децата си-разрешили са им да си родят още едно  ooooh!

# 41
  • Мнения: 1 322
Да са живи и здрави бебетата!

Общи условия

Активация на акаунт