Изцеждане на ръка

  • 1 306
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Здравейте мамчета.
Искам да задам един малко глупав въпрос. В какъв съд е най-подходящо да се изцежда на ръка? Кога да изцеждам- след хранене на бебето ли? мерси!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Можеш да изцеждаш директно в шишето на бебето, няма нужда да се затормозяваш и с друг съд Laughing
Кога да изцеждаш си зависи от случая - ако гърдите ти остават напрегнати, може след като бебето е сукало да изцедиш малко. Ако целиш бързо увеличаване на кърмата, може да цедиш между храненията (когато знаеш, че детето ще прави по-дълга пауза), така че да имаш още няколко пъти през деня допълнителна стимулация.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 625
А как се цеди на ръка, може ли описание или линк към ръководство? Яд ме е, че така и не успявам на ръка, а само с авентска помпа, скоро ми се наложи да пътувам за 2 дни, гърдите ми бяха напрегнати и пак ползвах помпата, а знам, че на ръка е по-щадящо.   bouquet

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 6 625
Благодаря! Hug

# 5
  • Мнения: 4 555
Относно съда, ако ще даваш кърмата после на бебето, гледай да не е стъклен.

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето и една сравнително добра анимация на ръчното изцеждане:
http://users.iptelecom.net.ua/~vylkas/expressanim.html
Относно съда, ако ще даваш кърмата после на бебето, гледай да не е стъклен.
Няма никаква причина да не могат да се ползват стъклени съдове за хранене, съхранение и замразяване на кърмата (стига да се оставя поне 1 пръст празно място, за да има възможност кърмата да се разшири при замразяването и да не спука съдчето). Ако гледате какво съм писала по темите за промените в изцедената кърма - изрично пиша всеки път, че тези неща могат да са от значение за силно недоносено бебе, но за здраво новородено,особено пък такова, което се храни и пряко от майка си, нямат отношение. Недейте буквализира нещата - става въпрос за абсолютно минимални промени.

# 7
  • Мнения: 3 869
Аз пък точно към стъкло съм се ориентирала засега, като най-сигурен начин за избягване на вредните химикали в пластмасовите шишета...
Благодаря за уточнението на hedra  Hug

# 8
  • Мнения: 1 674
Никога не съм се цедила/винаги съм се чудела как го правят другите./,Въпреки,че още се кърмим Laughing

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
След хранене цеди

Общи условия

Активация на акаунт