Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора

Анкета

Кърмещи майки, използвате ли парфюм?

Въведи твоя глас

София

Прочетох, че кърмачето може да откаже да суче, ако го дразни силната миризма на маминия парфюм. (Дори някои препоръчват да не се използва уханен тоалетен сапун, а бебешки.) Вие използвате ли? Колко често? Наблюдавали ли сте такава реакция?
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

На няколко пъти ми се е налагало да излизам и да се нагиздя та не пропусках и ароматните шишенца.
Определено след това са ми се дърпали и двамата с реакция "Абе уж мирише на мама ама не съвсем" едни такива недоверчиви.
Винаги съм ползвала само бебешки сапун а за дезодорант възможно с най леката миризма, сега даже открих тук при нас има едни дезодоранти които са с кристали в тях и нямат никаква миризма. Много са подходящи за кърмачки, ама не знам дали внасят в БЪлгария от тях.
Ще ги имам пред вид за следващото Mr. Green
Цитирай

София

Ами аз още в родилно щедро си се ръсих, така че Ники е свикнал...Аз съм си манячка на парфюми, няма как той да не ги обича Laughing
Не ми се смейте, ама аз и като тръгнах да раждам се изкъпах, намазах с лосион за тяло, дезодорант против изпотяване и парфюм FlutterНе случайно личната ми титла е такава hahahaНе е от глезотия, просто така се успокоявам..Всеки луд с номера си Crazy
Цитирай

София

До 6-тия му месец не смеех да се парфюмирам, макар че ужасно обичам, но някак си сърце не ми даваше. Ароматите са сериозно нещо, мене от силен парфюм ме е боляло глава та какво остава за едно кърмаче. Сега си слагам чат-пат, когато излизам и скоро няма да го кърмя.  Чела съм, че бебетата не обичат друга миризма различна от " автенитчния" мирис на мама!
Цитирай

Ползвам парфюм ежедневно.
Не съм забелязала страничен ефект.
Цитирай

София

Не съм пробвала да се парфюмирам...

Но само, когато се изкъпя с шампоан и не се изплакна обилно, малката се дърпа, все едно не ме познава  Sad
И тогава - обратно в банята Wink

Та...по този повод за парфюм не съм и помисляла Wink

Е, сух дезодорант ползвам, но той почти няма миризма, за което и много ми допада.

Ако някой се интересува от такъв (като моя) Wink, дето върши работа и има лека миризма на Avon е - on duty confidence, cream-perspirant deodorant, а и Бебка определено ме разпознава с него Wink  Very Happy
« Последна редакция: вт, 28 юни 2005, 14:03 от Maminka »
Цитирай

Айтос

Ползвам Рексоната (сухата) но и тя има макар и слаб аромат, за това гласувах с "понякога". Не мога в тези жеги да се пусна навън натюр Crazy Иначе парфюма си стои вече година и кусур неупотребяван, през бремеността го отказах (гадеше ми се от силни аромати)
Цитирай

София

Когато излизам си слагам парфюм (миризмата не е силна), а през останалото време ролков на Нивеа. Не съм забелязала бебока да го дразни това, но все пак внимавам да не се напарфюмирам, ако скоро след това ще кърмя.
Цитирай

САЩ

Не ползвам парфюми от доста дълго време поради лечението си с класическа хомеопатия. Просто по-често се къпя и мия. Малкия няма проблем с миризмата на мама (а и какво по-естествено от това). Определено не одобрявам фреоновите деодоранти покрай бебетата.
Цитирай

Стара Загора

Аз също не ползвам парфюм заради хомеопатията, но пък от ролковия дезодорант не мога да се лиша, че при мен омазването със сол като бебе няма голям ефект Embarassed
Цитирай

Не ползвам фреонов дезодорант, а гел антипърспирант, защото не понасям да се смесят миризми на дезодорант и парфюм. Парфюм слагам ежедневно, така че бебето явно го приема като естествената ми миризма - суче и не протестира. Опасявам се, че и класическата хомеопатия не може да ме мотивира да се откажа от парфюмите. Ако се наложи, ще правя компромиси с хомеопатията.
Цитирай

До хладилника, който обичам

Ползвам сух дезодорант и парфюми Smile
Но като беше бебе Мая не ползвах парфюми поради страх да не би нещо да откаже. После се оказа, че няма нищо против. Сега и дезодорант, и парфюм и лосион за тяло и ароматен сапун ползвам (понякога, по-често бебешки).
Цитирай

София

Нещо не схващам връзката на хомеопатията и парфюмите... Embarassedя ме светнете... Love
Цитирай

София

Парфюм - рядко. Като излизам. Но сух дезодорант/ гел - ежедневно. Задължително. Даже ползвам мъжки. По ми хареват. И Тутката не ме бърка с татко си, де  Mr. Green
Че дебелите много се потят в тази жега...бляк   Blush
Цитирай

USA

Доскоро и мен ме беше страх да използвам парфюм, седи си от Нова година откакто ми е подарен. Но Бобо вече е голям, и се престраших, гледам, не му пречи.
Иначе - Рексона стик.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора