"МАРТенчето бурно със ръчички маха, от екраните на ехографа"

  • 15 761
  • 298
  •   1
Отговори
# 75
Здравейте момичета!
И аз не повръщам! Но пък имам други симптоми,които са нормални за бременоста-ниско кръвно(а никога не съм имала проблеми,преди ми беше бетон-120 на 80),гърдите много бе болят и петната ми станаха доста по-кафяви,зърната хипер чуствителни и аз хипер чуствителна и малко по-нервна .Не мисля,че е лошо,че не ми става лошо Wink.
Мен също ме гледат с вагинален ехограф-изобщо не боли(днес сме на преглед да видим бебока с любимия-той държи постоянно да е с мен,живот и здраве на раждането също иска да присъства)
Някой каза че има много пъпки-ужас!!! И аз съм така-ситни,не гнойни,но доста-не знам,дано са от жегата и после се махнат... Cry
Абе мамчета,така като чета ми се струва че всички ще раждаме мадами!!! Grinning
  bouquet
Стискайте палци на доктора да чуем и видим само хубави неща Praynig,утре ще пиша новините

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Здравейте мамчета  Hug
Вчера писах в старата тема, а днес вече сте на 4 страници в новата, мноого пишете  Laughing
Обърках се, аз като теб имам проблеми с работното облекло. Първата бременност реших проблема с 2 панталона, единия беше есенен, но го подкарах от края на лятото, другия беше черен, зимен, леко ватиран, взех го с доста аванс в крачолите и до края не можах да го изпълня, а на талията има нещо като ластик с дупки, всеки месец отпусках по една дупка и така от 5-тия, та чак до 9-тия ми ставаше. А този есенния беше от много тънък плат, пък колана отгоре понеже е двоен доста жега ми правеше, освен това ме дразнеше, ама търпях  Tired Имай в предвид и че тези колани трудно се скриват под бяла риза например, а пък като го обърнеш надолу и задните части изглеждат доста по-големи Close
Аз от вчера едвам си закопчавам панталона и скоро ще трябва да пазарувам и да си кажа на работата, щото явно ще почне да личи.

Маруся, съжалявам за преживяното. Мен също често са ме преглеждали с вагинален ехограф, нищо не усещам, само докато влиза малко неприятно, но по-новите са с по-тесни накрайници и няма проблем.

За мъжете - моят първия път не можеше да повярва, докато не ми пролича, после се промени и много се грижеше за мен, сега обаче много много не му дреме. Само вика - стига си се оплаквала, нищо ти няма.  Sad и като види някое бебе и почва да се вайка "Оф, пак това ни чака, пак ще реве, пак ще ставаме нощем, пак ...." А при прегледите, особено вагинален излиза като опарен, ако въобще е влязал  Laughing С първото едвам го накарах да влезе в 7-ми месец да види бебето и той каза, че всичко било размазано и нищо не се виждало  Close

За повръщането - чух, че ако е момче не повръщаш, ако е момиче - тогава повече се повръща. Като се замислих за мои познати, които наскоро родиха, май наистина е така. Обаче има и изключения - например моята свекърва.

За пола - аз и първия път исках момченце, сега пак, за да ги нашаря, но от опит ви казвам, по-лесно е с момиченце и ако имам 2 момиченца няма да съжалявам  Wink Така че каквото е, само живо и здраво!
Айде спирам, че стана дълго...

# 77
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен !!!
Вече и аз гласувах в анкетата - за момиче Grinning
Малко гадно , но моля ви ако някой му идва нещо на ум да пише- и така ... нали припаднах в понеделник на една спирка, вероятно от никсо кръвно или събрани граници, може ли с това да е станало нещо на бебето???? Cry
И още нещо  от два дни някакси не ме боли корема иначе така го усещах с болки ниско долу, имах и течение което ми спря също от два дни. Sad
Много съм бъзлива, нали ще ми правят и серклаж та съвсем се ошашках!! #Crazy

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 12:40 от dianaknikolova

# 78
  • Мнения: 107
Веси незнаех,дано да ния оставят или Слънцето да я прекачи към темата,ако може!

# 79
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Всичко може стига да е възможно!!! Имате я анкетата на началната страница!!!

# 80
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета!    bouquet  От доста време не съм писала, но пък редовно ви чета. Чета, че все ходите по прегледи, но пък и повечето сте по-напред със седмиците от мен. Аз си видях сърчицето на човечето на нормален ехограф. Правих тест кръв и урина и сега чакам следващата си среща с лекаря. По отношение на прегледите-дадоха ми от ЖК една книжка с описани всички прегледи, които трябва да се направят по време на бременността и са безплатни. Ти гледаш само кой в коя г.с. се прави и се обаждаш за да си запазиш час. Да не ви казвам, че от централата на града само те питат дата на последна менструация и ти дават час за съответния преглед във съответния здравен център , в който има свободни дати. Въобще бременните, независимо от националност и материално състояние са с предимство, гледат ги като писани яйца, което си е цяло чудо за италианците. Да ви кажа тук са измайсторили една ЖК, която ми се струва много добра. Проведохме първа среща вече - един вид опознавателна. Срещата аз и тати с акушерка, тя ще си ни води до края която на дълго и нашироко ти обяснява всичко и те мери и шери и въпроси задава и на двама ни, въобще грижи се за физическото и психическото ми здраве и след това се срещаме с гинеколога за медицинската част. Много съм очарована и сега съм и много по-спокойна. В началото се чувствах много потисната от факта че съм бременна в чужда страна и така да се каже сама.
Преди да се улея с писането и аз да кажа, че и двамата искаме момиче, но пък нямам никакви усещания по въпроса #Crazy Иначе с дрехите е голям проблем, адски съм се подула в корема и гърдите и не си намирам нищо, дрехите да бременни са ужасни и не зная как ще я карам като се захладни времето. За сега се пъхам в разни летни рокли и спасявам положението.
Хайде , че то като не пиша, та се улея.  Embarassed Лек ден на всички мами!

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 12:51 от svetla_13

# 81
  • Мнения: 107
Всичко може стига да е възможно!!! Имате я анкетата на началната страница!!!
Благодаря Слънце bowuu

# 82
  • Мнения: 201
Оооо това с повръщането изобщо не е критерии какво ще е бебето.
Аз с каката нито веднъж не ми се e доповръщало, а сега сутрин и вечер ми се гади.

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 13:49 от dideto

# 83
melinda благодаря

Есме Вихронрав  fingerscrossed за довечера - ние казвахме по телефона  Embarassed

dideto за нощното ставане, аз започнах да ставам сутрин към 3-4 ч. до 00 иначе не се будя

juffy9  fingerscrossed

Катерина78
благодаря за идеите. мен ме притеснява най-вече че винаги ми е горещо а за на работа д ане говорим колко е топло. моите колежки пък са повечето дето им е студено и аз си карам зиме лете по ризки с къс ръкав  Whistling цялата сграда си ме знае, даже в предишния ми отдел беше голям смях:  hahaha аз - по ризка, вир-вода, до мен колежката - с елече с пухчета на ръкавите от едновремешните кожените, ако се сещате

dianaknikolova моя приателка така припадна в трамвая бременна във 2-3 месец, веднага на лекар я пратихме и й дадоха болничен да си почива, после беше добре. защо не идеш на лекар и да си вземеш болничен  newsm78 да си почиваш у дома и като си по-добре - тогава на работа

хубав ден   bouquet

# 84
  • Мнения: 100
Аз се върнах от прегледа, всичко си  е ОК , малкото човече вътре в мене си отговаря на седмиците махаше с ръце и крака и аз съм много доволна и щастлива
П.П. Утре ще пиша повече, че компа на сестра ми е ужасен
Хубав ден на всички и добри новини от прегледите чакаме  Hug Hug Hug

# 85
  • Мнения: 70
Здравейте  Simple Smile и аз да се запиша в новата темичка, чак на 5-та страница ама така докато ви изчета.
Nefertity радвам се за теб, че си доволна и щастлива от срещата с малкото човече  Hug
Аз съм на преглед чак първата седмица от Септември, и толкова бавно ми минава времето в очакване.
А да ви кажа че съм отслабнала. На работа всички това ми казват а и аз така се чувствам. Миналата седмица ме беше хванало някакво разстройство, а тази температура и повръщане, а до сега не съм повръщала. И направо гладна си стоя по цял ден. Много се притеснявам как се изхранва бебо като аз не ям ама не мога да сложа нищо в устата.

# 86
  • Мнения: 8
Здравейте мамита,
5-страниции браво на вас въобще не си поплювате Simple Smile.
По въпроса за дрехите аз по принцип съм дребничка и все си мисля че мога да си намеря и дрехи, които да не са за бременни и да не са безбожно скъпи, пък и имам по голями сестри, които вече са били бременни и май ще изкяра и от тх Simple Smile

И аз вече имам коремче и ми е много странно незнам при вас как е, може би защото ми е първа бременност незнам.
Аз все още се чудя и не съм си избрала лекар, при който да ходя и незнам много ми е трудно да реша,защото моята гинеколожка последния път много ме разочарова и аз мисля да я сменям.Гърдите също ми растат и много ме болят,предложете някои крем или нещо друго за мазане  Praynig

Хубав ден засега и много усмивки   bouquet


# 87
  • Мнения: 18
Ivema- на мен лекаря ми изписа Неофолик от самато начало. Така ти като казваш се замислям защото и на мен не ми е добре. След като в понеделник припаднах на една спирка не съм го пила повече до днес като ти прочетох  публикацията. Бързо си го изпих и от обяд пак не ми е добре, повръща ми се и нямам сили , не знам дали е от това  newsm78

обърках се - благодаряти много за съвета, записах се на лекар в понеделник ,а на работа не ходя , от самата ми бременност съм ходила 2 дни само и от понеделник излизам още 180  дни болничен. Почевам си много  Simple Smile

Момичета кажете правите ли си кола маска или епилатор , щото аз кола ама сега вече не смея . Дали да си купя епилатор и да пробвам , не знам дали такива болки  при обезкосмяването са желателни сега?  Embarassed

Маруся- милата .....  #2gunfire, #2gunfire, #2gunfireняма ли кой да го гръмне тоя изрод  Twisted Evil
дано всичко да е наред с теб и бебето!!!! Heart Eyes  bouquet

# 88
  • Мнения: 1
dianaknikolova относно кола маската, да ти кажа честно кожата ми стана доста чувствителна и много ме болеше като се опитах да си направя кола маска на интимните части и затова сега се бръсна там колкото и да ми се иска, иначе на краката и под мишниците се обезкосмявам с епилатор и за сега все още ми понася. Прецени си ти какво средство да ползваш ама и с епилатора е доста гадничко  Shocked

# 89
  • Мнения: 100
Яница, не се тревожи, бебето си взема всичко което му е необходимо за да расте , ама ти като отидеш на лекар и кажи на Добрева колко кг си отслабнала, май в началото на бременноста при много жени се набл'дава отслабване с по 3-6 кг.
Относно епилирането и миналата година и тази ме боли повече да го правя откакто съм бременна, затова и тогава и сега ще го правя по-рядко , май няма значение дали си правиш кола или използваш епилатор /за бременноста де/, така че кой както си реши
Маруся пиши ни как си миличка , че от снощи те мисля, дано шока да е преминал и сега да си добре

Общи условия

Активация на акаунт