Споделете за...нощното хранене, хълцането, задавянето....

  • 5 813
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 234
Кажете как спряхте нощтното хранене на вашите слънца?Моята принцеса още е мъничка/ няма 3 месеца/, но искам инфо, защото педито ми каза да давам само вода през нощта!?И още- кажете вашите бебчета хълцат ли?Малката хълца често и преди и след ядене и се чудя от какво може да е?Споделете и за задавянето?От извество време доста се дави от шишето- и от биба с 1 дупка  и с 2 дупки!?
Благодаря ви предварително!Желая ви прекрасни моменти с вашите съкровища! Simple Smile

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 14:36 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Нощното хранене си го спира само бебето,когато е готово за това.Твоята лекарка не е права,че нощем се дава само вода.Бебенцето ти е малко още и има нужа от нощно хранене,не го мъчи с водата.Отказването става на различна възраст,едни са готови по-рано,други по-късно.
За хълцането-бебетата хълцат още от утробата.Това не е нещо,което им пречи и не им прави впечатление.Не се притеснявай.
За давенето,пробвай с друга марка шише с друг биберон,с възможно най-малката дупка.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Със синът ми беше голям зор спирането на нощното хранене.След безкрайни опити от моя страна спрях да мъча и него и мен - след 1 месец той сам се отказа.Дъщеря ми въобще не съм я хранила през ноща

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Тери като стана на 3м сама спря да се събужда.Не бих давала вода на плачещо бебе/вероятно от глад/.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Моята дъщеря спря да се храни през нощта на около 2 месеца.
Като се будеше през нощта й давах водичка и пак заспиваше. Ако водата не я успокоява, значи е гладна. Всяко бебе си е различно и само ще си подскаже кога да спре да се храни през нощта.

# 5
  • Мнения: 2 334
Кажете как спряхте нощтното хранене на вашите слънца?Моята принцеса още е мъничка/ няма 3 месеца/, но искам инфо, защото педито ми каза да давам само вода през нощта!?И още- кажете вашите бебчета хълцат ли?Малката хълца често и преди и след ядене и се чудя от какво може да е?Споделете и за задавянето?От извество време доста се дави от шишето- и от биба с 1 дупка  и с 2 дупки!?
Благодаря ви предварително!Желая ви прекрасни моменти с вашите съкровища! Simple Smile

За нощтното хранене дъщеря ми сама се отказа като беше на месец и половина.Това с водата е много погрешно според мен ,защото за да ти се буди детето значи е гладно защо ние като сме гладни не минем само с вода Naughty.Мой съвет остави детето само да си покаже кога е готово  без да се храни през нощта.За хълцането знам че е съвсем нормално дори и сега от време на време дъщеря ми си хълца , а за задавянето според мен и е голяма дупката на биберона и затова се дави пък е много малка да е с биберон с 2 дупки Shocked

# 6
  • Мнения: 1 512
Детето само ще се откаже от нощното хранене.Залъгването с вода няма ефект - изнервено и ревящо от глад бебе и още по изнервена мама.При всяко дете е различно.Моето бебче се отказа от нощното хранене към края на 2 месец.За хълцането - давай вода и я дръж изправена,аз така процедирам.За задавянето - използвай биба с по малка дупка.

# 7
  • Мнения: 339
Моят син сам се отказа от нощното хранене когато стана на почти 2 месеца. Последното ни хранене за деня е към 21.00 часа. След това заспива и се буди чак в 6.00. Ако все пак се събуди през нощта и е гладен ,му давам около 60 мл АМ.

# 8
  • Мнения: 569
 Никога не съм се опитвала да спра нощното хранене- за мен беше празник , когато потърси мляко(храна)  Embarassed
   Сега сериозно- убедена съм , че след като детето търси мляко , а не вода има нужда от мляко , а не от вода...
   Не ми пречеше да му приготвя мляко , а след това и двамата да спим блажено Heart Eyes
   Отказа се сам - разбрах го , когато по навик 1 седмица като се размърда му давах бутилката с мляко ,а той я отказваше - така , че ще разбереш кога- детето ще ти "каже"
   Относно хълцането- много често се случваше , но е нормално и по- неприятно за теб , отколкото за него..
   А за задавянето newsm78 ...по- изправена и с по- малка дупка на шишето.
   всичко добро и на теб! Hug

# 9
  • Мнения: 3 034
синът ми отказа едното нощно хранене - в 3:00 на 3.5 месеца някъде. не изведнъж, а започна да намалява изяденото количество по това време, докато накрая го докара до 30 мл и после вече не се будеше. не е правилно да наливаш малко бебе с вода, то расте и има нужда от храна. яденето в полунощ го отказа две-три седмици след това по същия начин - с намаляване.

за хълцането - хълца си, нищо му няма.

за давенето - и аз мисля, че шишето/биберонът са най-вероятният проблем. аз смених четири марки, докато намеря нещо, което да ми върши най-добра работа. а като беше на възрастта на твоето бебе ги сменях през 2-4 дни, много трудно му уцелих шишетата  Crazy

# 10
  • Мнения: 2 131
Алекс спря нощното хранене на осем месеца и половина. Аз вече бях се отказала тотално да тормозя и него, и себе си с опити да го откажа. И той в един момент спря да се храни през нощта.

# 11
  • Мнения: 2 960
отказахме нощтното хранене в началото на 2-ри месец/сам престана да се буди/
хълцането-хълцаше от време на време първите месеци.
давенето-като става въпрос за пиене от шише на АМ   и досега сме на най-малката дупка/едната капка на Чико/.Опитах да му въведа "две капки"към шести месец и  ooooh!майко мила ..върти се ,не иска да пие...явно искаше по малка дупчица ..а по дългото пиене на млякото сигурно го е успокоявало.Така и до днес си пие АМ-то от шише с най-тясната дупчица !!

?От извество време доста се дави от шишето- и от биба с 1 дупка  и с 2 дупки!?

при различните марки шишета има известна разлика в големината на дупчиците.Аз съм доволна от Чико-извитото шише против колики и най-тясната дупка"една капка"!!Ти какво ползваш??

# 12
  • Мнения: 234
Ползвам шишета и биберони на Авент!
Благодаря ви много за мненията- аз също смятам да НЕ послушам педито и да си я храня в 03:00 часа!Между другото не съм пробвала въобще с вода.Тя се пробужда, не плаче, а започва звучно да си смуче ръчичките.Явно скоро няма да откаже това хранене, защото си хапва 100-110 мл, а тя толкова си приема на хранене!Лошото е, че понякога се разсънва и почва да ми гука, да се смее...а на мен така ми се спи  Sad

# 13
  • Карлово
  • Мнения: 328
Аз все още не съм спряла нощното хранене, дори му давам по два пъти през нощта.Как се спира нощното когато детето реве и си иска.Вярвам че сам ще спре след като се въведат както трябва пюретата.
Не зная но аз нямам сърце да му взема залъка от устата.
За хълцането мога да ти кажа че при нас като бяхме по малки не ни разминаваше след всяко хранене.
Колкото до задавянето е нормално ще го преодолее.Недей да се тревожиш.

# 14
  • Мнения: 4 335
Синьт ми е ял само няколко пьти ве4ер през пьрвия месец,от тогава заспива кьм 21.00 и се сьбужда кьм 6.30.По никькьв на4ин не бих го оту4вала,ако е гладен бих му давала,просто моето дете не се буди.Все още и ние хьлцаме доста 4есто,с времето ще отмине,не се притеснявай.И Денис много се давеше,а аз така се паникьосвах,само,4е тогава го хранех с 4ико-кау4окова биба,от както запо4нах с Авент-силиконова биба сьм нямала проблеми.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт