Въпрос заПилешка яхния

  • 3 082
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554

Жалко, че днес си си забравила чувството за хумор.  Confused


Възможно е . Случва ми се от време на време  Confused

Освен това споделих , че това е си е мой предрасъдък ...
\

Не само. Аз също винаги варя пилешкото предварително. Никога не готвя със сурово. А напоследък и обезкостявам и слагам само месото.

# 16
  • Мнения: 806
Аз приготвям пилешката яхния по следния начин:
Измивам и нарязвам пилето на порции, след което в сгорещена мазнина го запържвам леко и го изваждам.В същата мазнина запържвам леко лук, гъби ,морков, настърган домат или домат.пюре  и накрая малко червен пипер.Добавя се нарязания на по-дребни кубчета картоф и месото.Долива се гореща вода и се добавя сол и даф.лист.
Аз лично добавям и 3-4 цели картофа вътре, като след като яхнииката вече е готова ги изваждам,пресовам и връщам обратно/ така се сгъстява чудестно,без използването на брашно/
Поръсва се с пресен магданоз и е готова за консумация.

Добър апетит Wink

# 17
  • Мнения: 25 600
Добре де, нещо не мога да схвана. Сурови пилета не готвите, а какви, печени ли?  newsm78
Единствените печени, които продават, са тези на грил. За тях ли става въпрос?

# 18
  • Мнения: 5 001
Добре де, нещо не мога да схвана. Сурови пилета не готвите, а какви, печени ли?  newsm78
Единствените печени, които продават, са тези на грил. За тях ли става въпрос?
Аз разбрах,че първо си варят пилето и после готвят яхнията със вареното пилешко месо....
На мен лично не ми допада така сготвена яхния,но вкусовете на всеки са различни....

# 19
  • Мнения: 804
Как' Сийке и аз първо варя цялото пиле, обезкостявам го, разделям месото на бяло и "червено", а бульона, който няма да ползвам - замразявам.
Яхния правя обикновено с "червеното" месо, а бялото го правя с гъби и сос бешамел.

# 20
  • Мнения: 25 600
Е, да де, ама за мен и варенето е "готвене", та ми стана странно как не се готви сурово пиле.  Laughing
Аз също често обезкостявам пилето и с месото правя няколко неща. Например пилешки пържолки (от сурово месо  Wink), останалото варя, обезкостявам и го готвя с ориз, на каша, на супа... Вариации много. Лошото е, че трудно се намира вече свястно пиле, не знам с какво ги обработват, но месото е като напоено с тапетно лепило.  Confused

# 21
  • Мнения: 804
Аз купувам охладени на "Амета" мисля, че бяха. Те май най ни допаднаха, ама ми се е случвало един два пъти да има дъх на риба.

# 22
  • Мнения: 5 001
И "Лудогорско пиле" е хубаво....

# 23
  • Мнения: 804
Да, но не винаги има в магазина от който обикновено пазарувам.
И още нещо забравих да кажа, аз не сгъстявам яхнията с брашно, а с няколко лъжици сухо картофено пюре.

Общи условия

Активация на акаунт