Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Хоби (общ)
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 47 отговора

гр. София

Здравейте!
Не знам дали темата ми е за тук  Embarassed, за което се извинявам предварително   bouquet
Виждали ли сте да продават някъде такива фигури от стиропор

Купих си една книжка, в която са показани интересни неща с тях. Иска ми се да се пробвам, и ако се получи да направя някои неща за Коледния базар /надявам се да има такъв  Laughing/. За съжаление нямам идея дали в България може да се намери нещо подобно  newsm78 Питах в Слънчоглед, но там казаха, че не са виждали такива неща и нямат идея дали мога да ги открия някъде.
« Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 03:42 от vst_80 »
Цитирай

Русе

ако намериш -свиркай.Тук има много хора ,които ще са ти благодарни
Цитирай

София

В България не съм виждала. Смея да твърдя, че съм се завряла дори и в най-малкия магазин за художници, приложници и хоби-материали.  Ще следя темата с интерес. Дано някой има информация. Вече си представих какво може да се прави от тях.
ПП: Китайските великденски яйца и коледни топки са точно от такъв материал. Може би правят и такива фигурки.
Цитирай

zavet

не съм кой знае какъв спец но имам едни спомени.
Когато бях мноого по-малка ,че съм виждала как изрязват стериопора.
с някаква нагрята жичка  - но изрязваха букви  предполагам- че техниката е такава. Т.Е. той не се реже а се топи с нагрятата жичка.
Цитирай

София

kkaatt , тези фигурки са отливки, обемни са и стиропорът е по-плътен.
С жичка може да се правят плоски елементи. Едно време правехме такива снежинки за украса на децата в училище.
Цитирай

zavet

да и аз имам такима спомени.Но сега като каза отливки се сещам още нещо- баджанак ми топи по някакъв начин стериопора и после залива с него / дупки по коли ако не се лъжа - за дупките де. На обяд ще го разпитам как точно става и дали си остава пак така снежно бял и ще докладвам
Цитирай

гр. София

Благодаря ви за вкючването   bouquet
kkaatt гледах аз едни топли ножчета, но с тях наистина не могат да се направят тези фигури  Sad
Иначе за топките и яцата и аз се сетих, че могат да се използват тези от магазинчетата за левче - все пак отгоре се покриват с плат или друг материал и няма да личат кичозните цветове  Laughing
Но с конусчетата стават страхотни елхички, а с венците е много удобно.
Бабилия , и аз предположих, че няма да намеря, като видях реакцията на момичетата в слънчоглед, но реших да ви попитам - може пък да изкочи нещо.
ani69 стига да намеря, веднага ще свирна, ама незнам дали няма да се наложи да търся вариант за поръчка от другаде  newsm78
Цитирай

гр. София

kkaatt ще чакам да се вк.ючиш - в повечето идеи в книжкител които имам, не се виждат основата отдо.у, така че няма да е п,об.ем, че не е бял А в какво ще се из.иват  Thinking /извинявам се за ст,анното писане,но нещо се с.учи с клавиату,ата ми  newsm78/
Цитирай

По принцип има вече машини с които се изработват обемни фигури само от стиропор, не мога да преценя тези дали са такива. Знам че в Бг. има такава машина, но май доста скъпа излиза продукцията. Ако не са от стиропор мога да помогна - ПВЦ, плексиглас, алуминий, но основно са 2д - обемни, но не триизмерни, че в 3д пак стават, но много бавно и скъпо.
Цитирай

zavet

Стопения стериопор няма да стане - топи се с кореселин / не знам какво е това/ и  стериопора ставал течен -прозрачен и много бавно съхнел но тази течната смес замествала  силикона един вид побългарена версия на силикон.
Цитирай

София

Такива отливки не могат де се правят при домашни условия, а триизмерното моделиране на стиропора с макетен нож е бавно и не си струва труда. Единственото решение е да се търси в хоби-сайтове на други държави. Предлагам да търсим и да обменяме информация.
Цитирай

София

Ей това е направено от стеропор,но и аз не знам как newsm78
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7037608
Цитирай

София

Според мен е моделирано от голям блок с висока плънност.
Цитирай

В едно мъжко сърце

това от къде го изрови дай моля те и други снимки ,че искам нещо да направя
Цитирай

гр. София

Такива отливки не могат де се правят при домашни условия, а триизмерното моделиране на стиропора с макетен нож е бавно и не си струва труда. Единственото решение е да се търси в хоби-сайтове на други държави. Предлагам да търсим и да обменяме информация.

Май това ще да е решението  Thinking Дано да има такива с доставка до Бг.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 47 отговора