пак за хормоните и цветната снимка

  • 2 108
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Искам да ви споделя ,че ми е писнало от гинеколози накоито не им се занимава,незнам аз ли попадам на такива или ...Та въпроса ми имам позната ,която работи лаборатория и ми каза,че с направление мойе дами изследват хормоните и съм си наумила да отида при личната лекарка и да я попитам дали може да ми даде такова ,но КОИ ТОЧНО ХОРМОНИ СЕ СЛЕДЯТ?И другото което исках да питам защо всички се плашат от цветната снимка(болезнена ли е или просто еопасно да сеправи)Извинявайте за тъпия въпрос ,но нали затова са форумите? newsm78

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 10:34 от VNM

# 1
  • Видин
  • Мнения: 4 921
5 хормона се плащат от касата - Estradiol, Progesteron, LH, FSH, Prolactin доколкото съм запозната Peace
За цветната снимка не знам, знам че не се поема от касата но не знам причината.Не мисля,че е страшна - прави се с упойка.Нека по-запознатите се включат
Успех

# 2
  • Мнения: 98
Здравейте да се включа и аз.
Правила съм хормонални с направление - личната ми лекарка даде направление за акушер гинеколог и гинеколога ме прати за иследване на хормони в лабораторията. Хормоналните иследвания се правят з тия ден от цикъла, тъй като първите ми иследвания ги объркаха /хормоналните/ в лабораторията се наложи да си пусна повторни, които си ги платих - възлизат около 60 лв. След хормоните се прави цветна снимка и през това съм минала - наистина малко неприятна ситуация естествено и малко болезнена защото се облъчваш от ренгена, но болката е поносима. Самата процедура трае около 15 мин. и когато се пуска контрастното вещество тогава боли малко, но след като приключи процедурата при мен болката отшумя и общо взето се чувствах много добре. Добре е когато ти правят цветна снимка да ти бъде направена от специалист по репродоктивно здраве или стерилитет /акушер гинеколог/ а не от обикновен гинеколог. Успех мила няма нищо страшно ние жените търпим на болка. newsm10

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 332
djani_79 ,как разбра ,че са ти объркали изследванията?
Аз бих искала да прокарам чрез касата тези изследвания ,които може,защото ме осигуряват на достатъчно висока сума
Но много ме притеснява точно това:колко може да се има доверие на нашите държавни лаборатории.

# 4
  • Мнения: 127
мерси,сигурно е търпимо ,но аз съм си малко шубелийка и вече ми стана лошо ...Винаги съм си мислила ,че е като да ти снимат ръката или зъба ,а тя работата била съвсем сложна  ooooh!

# 5
  • Мнения: 98
Разбрах по следният начин за грешката:
След като взех резултатите за хормоналните /те си имат определени кодове по които си пускат и отбелязват/ гинеколожката ги прегледа и ми каза че резултатите не са добри преди да ми предпише каквото и да е хормонално лечение трябва да си направя цветна снимка да се провери проходимостта на тръбите, ако са запушени евентуално ефект от хорм. леч. няма да има и така гинеколожката ми препоръча да си намеря специалист по стерилитет. Така попаднах на клиника Олимед. Записах консултация при д-р Монастирска, която ми прегледа иследванията и беше шокирана от резултатите даже ме попита дали съм сигурна че са мойте и ми каза така по тактичен начин че при тези много зле резултати даже и инвитро не може да се забременее,незнаете просто как се сринах,  но ме попита в кой ден съм ги пуснала оказа се че гинеколожката е объркала дните в които се пускат хормоналните или в лабораторията незнам вече. И така се наложи да ги пусна повторно в точно определен ден и след това си направих цветна снимка, защото при хормоните всичко беше наред и причината естествено се търси другаде. От толкова много иследвания все още причина и проблем няма но и бебо няма.

# 6
  • Мнения: 98
VNM не е чак толкова страшно, всичко свършва за 15 - 20 мин. и се забравя.
Какво да се прови подлагаш се на всичко в името на добрата кауза

# 7
  • Мнения: 98
VNM  не е чак толкова страшно всичко свършва за 15 - 20 мин. и се забравя.
Какво да се прави на всичко се подлагаме в името на добрата кауза newsm30

# 8
  • Мнения: 127
така е да Simple Smile Много ясно ,че ще се подложа ако трябва ,но надявам се всичко е ок  Cry

# 9
  • Мнения: 98
Дано, но все пак трябва да я минеш процедурата newsm10 успех мила.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 332
Мен от това най-ме е страх ,всичко да е наред ,колкото и налудничаво да ви звучи....
На мен на пръв поглед всичко ми е наред ,ама още не се е почнало с най-сериозните изследвания ,но няма да отлагам повече.
Днес ми е 3-ти ден от М и най-вероятно ще ги правя другия месец...,но какво е един месец ?  Confused

# 11
  • Мнения: 127
Тази мисъл и мен ме побърква,но искам веднъж да разбера поне на какво се дължат тези аномалии в цикъла ми.Ако не ми беше прецапало вчеранямаше да се вайкам въобще,но .... ето че сега мисля и това  ooooh!

# 12
  • Мнения: 112
Момичета и мен адски ме е страх от тази снимка,защото мен ме боли много и при обикновен преглед Rolling EyesПри който и лекар съм ходила се е изненадвал колко съм /как да го кажа/ "тясна" EmbarassedДаже една докторка ме пита дали съм имала сексуални контакти Shocked и това след като отивам при нея с проблем,че не мога да забременея Crazy

# 13
  • Мнения: 98
Май наистина е трудно в днешно време човек да попадне на добър специалист.
Не се страхувайте момичета, смело напред. Признавам и мен ме беше страх.

# 14
  • Мнения: 127
сега да ви напиша резултатите ми.Д-рката каза ,че са ок ,но искам да си кажете и вие мнението.
ЛХ-8,32mlu/ml        ж(фол.1-18,лут.0,40-20,меноп.15-62)
Prolactin-23,82ng/ml   ж(1,39-24,20)
FSH-5,95MLU/ML     ж(фол.4-13,лут.2-13,меноп.20-138)
ESTRADIOL-25 pg/ml   ж(фол 39-189,лут.48-309,меноп 0-77)
Testosteron-0,53 ng/ml  ж(0,05-0,73)
И ако може да ми каже някой колко струва цветната снимка защото тя е следваща по план график.

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 16:54 от VaNuMiA

Общи условия

Активация на акаунт