фитнес за жени

  • 8 404
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 149
Здравейте, някой може ли да ми направи програма за фитнес . за редуциране на теглого с 4-5 кг. Оказва се че в града, в който живея няма компетентни фитнес инструктури. Предварително благодаря. А забравих - тежа 59 кг., бих искарла да стана 53-54. основно натрупвам в коремната области  ханша

# 1
  • Мнения: 215
Качвай се на пътеката по 1 час на ден, колкото по-често имаш възможност. Ако не можеш да тичаш, поне бързо ходене - от кардиото според моя фитнес инструктор най-бързо се отслабва. По принцип на по-новите фитнес уреди има картинка за кой мускул е уреда - редувай мускулите с най-малка тежест, но прави възможно най-много бройки (почни от 15тина и качвай с времето). Не си слагай в никакъв случай големи тежести, че ще станеш Мис Олимпия  Joy Вземи си ако искаш Л-Карнитин, но не си претоварвай черния дроб с големи количества - по около 1000 милиграма на тренировка. С пътечката също почни по-леко - 20 минутки няколко дни, после вдигни на 30 и т.н. докато стигнеш до около 50-60.
Съчетай го с хранителен режим - не драконовски за да не ти се убие целия ентъусиазъм, но вечеряй в 6 и после по възможност не яж повече за деня, намали до минимум тестото и ако консумираш такова гледай да е ръжено или от сорта. Поздрави Simple Smile
Успех  Hug

# 2
  • Мнения: 304
Аз пък ще кажа, че от големи тежести няма да стане нито Мис, нито Мисис Олимпия (не ги гледайте тях, те приемат тестостеронче яко; жената няма генетична предразположеност като мъжа за големи мускули, защото естественото ниво на тестостерона в тялото й е пъти по-малко от това на мъжа). С големите тежести ще укрепи мускула, който пък ще изпъне кожата и изобщо всичко висящо ще изглежда по-добре (естествено не след втория ден тежести).

За мен 50-60 минути кардио си е убийствено (и го казвам на база личен опит, сравнение на двата метода на тренировка и съответно резултати от всеки метод). Интервалното кардио за мен самаа е доста по-добро от 40 минути монотонно, след което при слизане от пътеката краката ми се сгърчват като спагети и не мога да клекна веднъж с лост.

Хранене до 6 часа си мисля, че става ако си лягаш в 9 и ставаш в 4. Да вечеряш в 6 и да закусваш в 8-9 си е директно влизане в starvation mode. Истината е да се избере стойностен режим на хранене, следене на калориен баланс, равносметки и промени на грешките.

В крайна сметка всеки сам решава за себе си. Моят съвет е опитай, анализирай и променяй, докато стигнеш до това, което най-добре ти се отразява.

Успех  Peace  bouquet

# 3
  • Мнения: 149
Много Ви благодаря за съветите. Днес във фитнеса, понеже нямах много време останах само на пътеката. Първо ходих 5 мин. с 5.5 км/ч. После редувах 3 мин. бягане с 9 км./ч и 2 мин ходене с 5.5 км/ч. И така 20 мин. За финал направих 10 мин ходене с 6 км/ч по наклон на 7 позиция на пътеката. Чувствах се страхотно. Само ходенето ми омръзва, а от много бягане се изморявам и нямам сили. Обикновенно правя и с тежести - лекички, но с повече поторения. Голям зор обаче с корема - мразя ги тези коремни преси. Но наистина според мен, без кардио не става. Дано да съм на прав път. Чакам съвети Blush

# 4
  • Мнения: 4 678
Аз пък ще кажа, че от големи тежести няма да стане нито Мис, нито Мисис Олимпия (не ги гледайте тях, те приемат тестостеронче яко; жената няма генетична предразположеност като мъжа за големи мускули, защото естественото ниво на тестостерона в тялото й е пъти по-малко от това на мъжа). С големите тежести ще укрепи мускула, който пък ще изпъне кожата и изобщо всичко висящо ще изглежда по-добре (естествено не след втория ден тежести).

За мен 50-60 минути кардио си е убийствено (и го казвам на база личен опит, сравнение на двата метода на тренировка и съответно резултати от всеки метод). Интервалното кардио за мен самаа е доста по-добро от 40 минути монотонно, след което при слизане от пътеката краката ми се сгърчват като спагети и не мога да клекна веднъж с лост.

Хранене до 6 часа си мисля, че става ако си лягаш в 9 и ставаш в 4. Да вечеряш в 6 и да закусваш в 8-9 си е директно влизане в starvation mode. Истината е да се избере стойностен режим на хранене, следене на калориен баланс, равносметки и промени на грешките.

В крайна сметка всеки сам решава за себе си. Моят съвет е опитай, анализирай и променяй, докато стигнеш до това, което най-добре ти се отразява.

Успех  Peace  bouquet

 newsm10 newsm10

# 5
  • Мнения: 149
Поци, ти поддържаш мнението на амора ли? Ако разбираш от фитнес, дай идеи newsm78

# 6
  • Мнения: 4 678
Поци, ти поддържаш мнението на амора ли? Ако разбираш от фитнес, дай идеи newsm78
..ами мисля ,че рзбирам..по-добре-питай Hug

# 7
  • Мнения: 673
И аз подкрепям амора, пробвала съм и двата начина на трениране, това с малкото тежести и многото повторения си е чиста загуба на време. Големи тежести, малко повторения, стегнати и интензивни тренировки и интензивно кардио, а не 1 час четене на книга на велото или пътечката.

# 8
  • Мнения: 215
Ами, аз казвам това от което аз съм отслабнала Simple Smile Сигурна съм че има и много други вариации, но аз тренирам по този начин с личен инструктор през последните 3 месеца и е дало резултат.
Иначе бих те посъветвала ако можеш да отделиш малко средства, да отидеш при някой който да ти състави хранителен режим и тренировъчен режим. Не видях откъде си, но ако си от София в моя фитнес The Gym в Стрелбище съм виждала че на доста хора им правят такива индивидуални режими, мисля че обща цена и за двата е около 60 лв. Не знам на какъв принцип ги правят, но ако имаш време може да минеш да разпиташ, или пък в някое друго място където изготвят такива - ще ти спести доста чудене дали това което правиш е правилно или не.

# 9
  • Мнения: 149
За съжаление не съм от София, но често пътувам дотам и имам познати в Стрелбище, така че при възможност ще се възползвам от възможността да ми направят програма. Моля, напишете какво имате предвид под интензивно кардио - напишете вашата програма. Има ли проблем на една тренировка да тренирам и за крака и за гързи, и за ръце, и кардио? И по колко пъти седмично е добре да съм в залата, за да има резултат?

# 10
  • Мнения: 149
Буболечка, този въпрос за интензивното кардио е към теб, благодаря за отговора предварително

# 11
  • Мнения: 149
Поци, а и от теб очаквам съвети, искам да сваля около 5 кг. Помагай с каквото можеш, нещо за крака, ханш и коремче Joy Joy Joy

# 12
  • Мнения: 4 678
Поци, а и от теб очаквам съвети, искам да сваля около 5 кг. Помагай с каквото можеш, нещо за крака, ханш и коремче Joy Joy Joy
...на лични или по Скайп Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 283
а за хора дето хич не разбират - що е кардио и има ли почва у нас Simple Smile и как се свалят последните два килограма... опитвам от години  #Cussing out всякакви методи  #Cussing out но не става. помогнете...   Praynig Praynig Praynig

# 14
  • Мнения: 149
Поци, предпочитам на лични, че за скайпа не  ми остава време

Общи условия

Активация на акаунт