Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 42 отговора

СТАРА ЗАГОРА

Здравейте
Въпросът ми е от каква възраст могат да се купуват пъзели на децата и с колко елемента се започва отначало.Ние имаме кубчета от които се подрежда картинка, но моето момиченце няма никакъв интерес към тях а и ми се виждат още сложни за нея.
Цитирай

София

На 10 месеца и купих дървен пъзел, на опаковката пише, че е за деца на 1г. Тя за сега само изважда фигурките, не се сеща да ги нарежда обратно.
Твоята дъщеря на колко е?
Цитирай

Варна- на крачка от Морската градина

на годинка Peace
Цитирай

София

Дядо Коледа му донесе дървен пъзел. Едва преди около 2 месеца той започна да си го реди сам-иначе ми подаваше фигурките и да го редя аз  Mad
Но знам за деца, които си го редяха и на годинка Smile
Цитирай

в гори тилилейски

от две-годишно има пъзел, но не можеше да го реди, а сега проявява интерес - вече е на 3, имаме една книжка с 6 пъзела и 6 бутона за звукове, сигурно си ги виждала. Четем приказки, натискаме бутончетата и редим пъзелите. Интересно е, само да имаш корабни въжета  вместо нерви Laughing, защото в началото слагаше елементите, където му падне  и докато разбере какъв е смисъла, мина много време
Цитирай

София

Нашите не проявяват интерес към пъзелите. Искат ние да им ги нареждаме. Така че, след няколко опита, вече не купувам.
Цитирай

София, Младост 2

Ако е от тези, в които има картинка с дръжчица, която може да маха и да слага, може на годинка да се справя. Първоначално ще трябва доста пъти ти да покажеш как става, за да й се събуди интереса. После идват пъзелчетата от няколко части - има такива дървени с 6 парчета например. После с 12 парчета.
Дъщеря ми реди пъзели от много ранна възраст, около годинката се справяше без проблем съвсем сама с тези с дръжчиците и се прехвърли на другите с 6 и 12 парчета. За 2. РД й подарихме такъв пъзел с огромни парчета, който се реди на пода - 24 парчета са и тя си го редеше самичка още тогава. Въобще първите 2 години имаше страхотен интерес към пъзелите, после се прехвърли към други неща и сега не се занимава с тях, независимо че има нови и с повече части.
Цитирай

Белгия/София

Има пъзели и такива кубчета. На 3 е, още не може да ги реди  Peace  Very Happy
Цитирай

Stara Zagora

Дъщеря ми е на 4 и никак не са и още интересни.А имаме и кубчета и от другите.А не мисля,че е малка.
Цитирай

Имаме всякакви - карат ме аз да ги редя...по няколко пъти един сле друг... Crazy Crazy Crazy
Цитирай

UK, Harlow/София

Купила съм и пъзели и кубчета, но не проявява интерес към тях.Кой ли ме накара да го заведа на логопед Banghead Banghead Banghead и тя каза, че щом на 3г. не може да реди пъзели и да сглобява кубчета с картинки, има проблеми с пхихическото развитие Flutter Flutter SmileСъщо така не трябва да излиза от очертанията на картинките като оцветява.....и да държи правилно моливите..............................тъй, че не се "връзвайте" на написаното на кутията за възръстта и на подобни съвети!
Цитирай

София

купихме за РД конструктор,ще видим резултата
Цитирай

Stara Zagora

Купила съм и пъзели и кубчета, но не проявява интерес към тях.Кой ли ме накара да го заведа на логопед Banghead Banghead Banghead и тя каза, че щом на 3г. не може да реди пъзели и да сглобява кубчета с картинки, има проблеми с пхихическото развитие Flutter Flutter SmileСъщо така не трябва да излиза от очертанията на картинките като оцветява.....и да държи правилно моливите..............................тъй, че не се "връзвайте" на написаното на кутията за възръстта и на подобни съвети!
Ами,че тя моята дъщеря понякога излиза като оцветява,пъзели не може да реди и това значили,че има проблем  newsm78
Цитирай

София

Малко преди да навършат годинка.  Peace
Цитирай

UK, Harlow/София

Ами,че тя моята дъщеря понякога излиза като оцветява,пъзели не може да реди и това значили,че има проблем  newsm78
       35 35Не, просто ние имахме проблем с логопеда, не попаднахме на подходящия. Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 42 отговора