«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ƒеца от 1 до 6 г.
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 103 отговора

ѕловдив

ћнени€: 346
—пр€х сина си от €сла за месец-месец и половина, докато съм в отпуск, най-вече заради честото му боледуване, а и за да се погледаме малко заедно. Ќе знам обаче да се радвам ли, да плача ли - май направих грешка! Ќе знам как да се израз€ най-точно - дали го разглезих с прекалената си обич, дали му хареса да е вкъщи и усеща, че скоро това ще свърши или нещо прежив€ва това дете, но стана адски нервно. Ќепрекъснато иска нещо и ако не му се даде, започва да реве, да трепери, да се тръшка, н€ма успоко€ване по никакъв начин! Ѕуквално се съдира от рев, определено мога да нарека това про€ва на истери€! Ќ€ма апетит, освен за сладки неща, не се храни пълноценно /между другото пусках и такава тема, че е адски зло€д и €де само едно и също нещо/, буди се с плач повечето пъти, пос€га да удр€ наред, вкл. мама... ѕросто не знам как да постъп€ - опитвам всичко - от опитите да говор€ и да успоко€вам, да об€сн€вам и да укрот€вам с добро, през безразлично отношение /не обръщам внимание/, та до шамарите - нищо не помага. ќт какво толкова се изнерви това дете! ћол€ ви, ако ви се случват подобни неща, пишете ми - ако това е наистина болестна про€ва, то да търс€ компетентна помощ. “олкова малък /1 г. 10 м./, а толкова гол€м инат и такъв истерик - не мога да контролирам положението, по-точно ме е страх, защото не знам вече реакциите ми до какво вод€т!
÷итирай

–усе

ћнени€: 4 406
аз си го об€сн€вам с жегите  Very Happy
мо€т син е доста по- гол€м, ама е същи€т инат. според мен се пробват с какво могат да постигат прищевки и докъде се простира властта им. остав€м го да пищи и да се тръшка , като се успокои - му говор€. важно е да си посто€нна и непреклонна, за да разбере детето къде е границата.
препоръчвам като начин за наказание стоенето сам в ъгъл на коридора- мо€т син много се респектира от това, за разлика от шамарите.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 620
» мойта гол€мата е същата истери€ и реве и се тръшка и заплашва, удр€...абе лудница ви казвам. Ќаправо съжал€вам вече, че не € пуснах на дежурна градина. Ќо виждам светлина в тунела - 1 септември наближава.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 505
mama_panika, детенцето ти е много малко, още бебе. «а какви шамари става въпрос? ќпитай с повече нежност и внимание.  огато опита да удр€, му хвани ръчичката и го накарай да те погали.  ато ти гледам и ника, който си си избрала....бих се посъветвала да се опиташ да се поуспокоиш. ƒецата имат неверо€тно точни и чувствителни индикатори за нервното състо€ние на мама. ”спех!  bouquet
÷итирай

¬арна

ћнени€: 332
ћо€т син също е инат, тръшка се пон€кога, но засега усп€вам да го успоко€вам. “ова което мене ме притесн€ва е че пон€кога пос€га да ме удр€ по лицето, това става в случаите когато се наложи да тръгваме, и аз му прекъсна занимани€та и го вземам на ръце. всъщност при него това е н€какъв начин да си изрази неудоволствието че го прекъсвам. но според мене това ще отмине, когато започне повече да разбира.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 141
mama_panika, детенцето ти е много малко, още бебе. «а какви шамари става въпрос? ќпитай с повече нежност и внимание.  огато опита да удр€, му хвани ръчичката и го накарай да те погали.  ато ти гледам и ника, който си си избрала....бих се посъветвала да се опиташ да се поуспокоиш. ƒецата имат неверо€тно точни и чувствителни индикатори за нервното състо€ние на мама. ”спех!  bouquet
ƒетето е на 4 години. ѕросто са две.
Ќа 4 години шамарите са си нормални. ќсобено когато детето реши да ти прави напук. ¬ъпрос на гледна точка.
јз лично игнорирам категорично истериите на дъщер€ ми. јко сме навън просто си тръгвам. —лед 3 секунди е престанала. ¬ къщи € остав€м да се тръшка колкото си иска.
÷итирай

ћнени€: 2 478
mama_panika, детенцето ти е много малко, още бебе. «а какви шамари става въпрос? ќпитай с повече нежност и внимание.  огато опита да удр€, му хвани ръчичката и го накарай да те погали.  ато ти гледам и ника, който си си избрала....бих се посъветвала да се опиташ да се поуспокоиш. ƒецата имат неверо€тно точни и чувствителни индикатори за нервното състо€ние на мама. ”спех!  bouquet
ƒетето е на 4 години. ѕросто са две.
Ќа 4 години шамарите са си нормални. ќсобено когато детето реши да ти прави напук. ¬ъпрос на гледна точка.
јз лично игнорирам категорично истериите на дъщер€ ми. јко сме навън просто си тръгвам. —лед 3 секунди е престанала. ¬ къщи € остав€м да се тръшка колкото си иска.
Ќе е на 4 - пише на годинка и десет месеца...а и каква €сла на 4 години?
» според мен е рано за шамари, пробвай с повече гушкане и говорене.
÷итирай

ћнени€: 798
Ќе се отчайвай. ¬сички имаме деца и на всички ни децата са минали през тези кризи. »мало е моменти в които съм си мислила, че ще откача.
≈, сега имам възможно най-послушното и добро дете, но и т€ от време на време изпада в такива ситуации, че ми идва да и лепна два шамара и да € остав€ да реве. Ќо вече просто ми се вижда много гол€ма за да €де шамари, много ще € обид€, ако € удар€.
“а от както спр€х шамарите, които до около двете и годинки много често използвах, срам ме, но беше така, детето ми стана много по спокойно. ј кризите ги отминавам с говорене, или пък просто и казвам, че съм и много, много сърдита и не и говор€.
Ќо т€ е по гол€ма, от ц€лата работа, просто искам да те успоко€, че и това минава, какво да ги правим периоди разни! Crazy
÷итирай

Ћанкър, планините ќвнерог

ћнени€: 5 099
Ѕебешки€ пубертет го е гепил.

√ол€мата ми дъщер€ беше същата на същата възраст. » лекарката ни се беше хванала за главата чак-имахме направление за детски психолог. Ќе се възползвахме от него. ќтмина проблема, като проговори. –ешихме, че е била във фаза да разбира всичко, а да не може да си каже каквото иска и това €вно € е изнерв€ло.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 621
≈, той просто пораства, определ€ границите на вли€нието си в момента. Ќормално е. “ова е само един от такива истерични периоди.
ƒругото е, че спирайки го от €сла си му променила дневни€ ритъм, затова е нервен. —ега му е паднало да е до теб, разбира се че ще се опита да те работи Smile “ой всъщност отча€но иска доказателства на любовта ти. Ќе се чувства никак сигурен в не€.
ћо€ съвет е повече нежност и търпение, шамарите и къръниците н€ма да помогнат, само ще влошат нещата, понеже ти ще се чувстваш виновна, а той ще го усеща.
“ърпение!

÷итирай

—офи€

ћнени€: 83
» при 2-годишните, както и при 4-годишните в гол€ма степен това се дължи на възрастта. »ма много статии по въпроса. «а съжаление тр€бва да се мине през това, за да отгледаме нормални деца. —ъгласна съм с мама Nastasja.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 809
ќпитай с повече нежност и внимание.  огато опита да удр€, му хвани ръчичката и го накарай да те погали.  ато ти гледам и ника, който си си избрала....бих се посъветвала да се опиташ да се поуспокоиш. ƒецата имат неверо€тно точни и чувствителни индикатори за нервното състо€ние на мама. ”спех!  bouquet

Peace
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 346
≈, аз като казвам "шамари" н€мам предвид пребиване, има разлика между шл€пване и здраво бийване, според мен, но ако тр€бва да бъда искрена, много ми е съвестно, когато приб€гвам до този метод, изпитвам угризени€ после. Ќе го използвам за щ€ло и не щ€ло, но пон€кога направо ми призл€ва от инатлъка на малчо, а да не говорим как се чувствам, когато той ми пос€га - на мен или на другите близки, а често и на другите дечица в парка, когато му вземат играчка или когато не му дадат сво€.
„естно казано, и аз см€там, че дон€къде променени€т му дневен режим е пречка, и ми е адски гадно, като си помисл€ как ще свиква пак в скоро време, но какво да се прави.
Ѕлагодар€ ¬и!

÷итирай

ћнени€: 9 816
јууу, не ме питай!
ѕосто€нно е нервна и кисела до безобразие.
¬се си мисл€, че й вли€€т жегите, защото това поведение започна с топлото време.
≈, може и да е криза на възрастта, а пък аз да обвин€вам напразно слънцето Mr. Green
÷итирай

ћнени€: 78
ако н€ко€ мама отрече че при нейното дете н€ма такова нещо - ще излъжеее. като удр€ мен отива в ст€та за да помисли или спирам да говор€ и € игнорирам, което € впечатл€ва и после сама казва, че н€ма да удр€ , до други€ път когато нещо не и изнас€. ако удари дете навън се  прибираме, освен ако другото не е ударило първо, онзи ден изпадна в истери€ в бан€та- не ме къпиииииии, рев адски, сигурно ни чу цели€ блок, ама защо бе маменце да не те къп€? не ме къпииииии, теглих и една бърза сапунка и € изкарах от бан€та. а като не се е наспала киселее още повече, обаче тогава съм по внимателна и гледам да не дразн€ телето  вкъщи и така.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 103 отговора