Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 авг. 2008, 14:46 ч.

Възможна ли е следната схема на кредитиране?

• 473
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте,

Изправен съм пред следния казус:
Наскоро си харесах жилище - струва 60 хил. евро и очевидно се нуждая от заем 50 хил. евро. Да, обаче с моите доходи, могат да ми отпуснат най-много 25-30 хил. евро. Баща ми има апартамент в друг град, който може евентуално да се ипотекира и остатъка да се покрие с този втори заем.
Въпросът ми е:
Възможно ли е на баща ми да отпуснат заем (чрез ипотекиране на съществуващ имот), с който да се покрие сума по закупуване на нов имот? Ако е възможно, какъв ще бъде заема - потребителски ли? Ако е възможно, какви са условията - освен, че ипотекира имот, ще изискват ли минимални доходи и т.н.?

Ще се радвам да получа компетентно мнение по въпроса. Благодаря предварително.

Поздрави

# 1
# 2
  • Враца
Да възможно е баща ти да бъде съкредитополучател и да ипотекира жилището в твоя полза...кредита при всички положения е ипотечен щом ще ипотекира жилище (но има и изключения)...доста банки вече се ориентираха към индивидуален подход към всеки клиент, ктака че важен е личния ти разговор с кредитния инспектор, защото получаването на изгоден и приемлив за теб заем зависи 99% от кредитния инспектор...за всеки случай ориентирай се към няколко банки и се срешни кредитни инспектори за да избереш най - удачния вариант за теб и да чуеш условията им и да си кажеш твоите...
мисля че повечето банки имат минимални изисквания за доход въпреки, че понякога го упоменават някъде ...
виж тук

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт