Моля за съвет, как се панират филета от акула

  • 19 191
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 641
Мили Дами, може л ида ме посъветвате как да направя вкусни панирани филета от акула. Днес съм отпуска и решиш да изненадам половинката, но ме е страх ,че няма да се получи. Купих от кварталния рибен магазин от черноморсла акула/не от тези големите, а по-малки, които се режат. Simple Smile
Благодаря Ви предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 161
Прави се нормална панировка. Акулката се реже  малко по-дебело от нормално месо и се пържи малко, защото малко й трябва а и трябва да запазиш аромата на море Grinning. Черноморската акула е малка много трудно можеш да й отделиш филе - имат ли парчетата малки триъгълни отвори в средата? Масово по пазарите продават филета от акула, но тя е океанска.
В панировката могат да се сложат силни подправки ако обичате - виждал съм в италия приготвена риба по този начин.

# 2
  • Мнения: 5 001
Преди да започнеш да панираш ,накисни филетата в прясно мляко,за да нямат дъх на амоняк.После панираш по обикновенния начин(потапяш последователно в брашно,яйце,галета или корнфлейкс)...

П.П. при коремчетата от акула го няма този амонячен дъх и може да се пържат направо.При филето е препоръчително да се покиснат около 1/2 час....

# 3
  • Мнения: 3 641
chefolino , парчетата не са много големи и има малък отвор.  Rolling Eyes
TheNMaster , нямам мляко май ще ходя до магазина Simple Smile

# 4
  • варна
  • Мнения: 1 830
Пробвай с паста Патафри Peace

# 5
  • Мнения: 3 641
Направих ги ,но не беше нещо особено. В смисъл от хек са били по вкусни. Благодаря на всикчи за съветите Hug

# 6
  • Мнения: 5 001
Направих ги ,но не беше нещо особено. В смисъл от хек са били по вкусни. Благодаря на всикчи за съветите Hug
Аз по принцип не харесвам филето от акула...Купувам само коремчета .Ако ти попаднат вземи ,няма да сбъркаш Peace
Ще видиш,че е друго вече  Grinning

# 7
  • Мнения: 3 641
Направих ги ,но не беше нещо особено. В смисъл от хек са били по вкусни. Благодаря на всикчи за съветите Hug
Аз по принцип не харесвам филето от акула...Купувам само коремчета .Ако ти попаднат вземи ,няма да сбъркаш Peace
Ще видиш,че е друго вече  Grinning
TheNMaster , ще купя задължително коремчета. Hug Половинката вика,че били вкусни, но щом останаха м ие ясно колко са му харесали Joy

# 8
  • Мнения: 494
От къде купувате коремчета? Никъде не съм виждала в София.

# 9
  • Мнения: 5 001
От къде купувате коремчета? Никъде не съм виждала в София.
Халите,Пикадили

# 10
  • Мнения: 161
Хм .. това за амонячения дъх сега го чувам. Да не би да имаш предвиш при замразените парчета - те с това ги замразяват де.
Но ако е прясна риба не би трябвало да има - тя се транспортира в лед, за охлаждане, но не се замразява....

Иначе говорейки за риба - акулата няма отделителна система, ако си спомням правилно, и крайморските жители по принцип не обичат особено такова месо.
Трябва да ти кажа от черноморските най-много ми се нрави Карагьоза (малък лефер) на скара, и една риба дето я ловят около варненското пристанище - Илария. Иначе замразената риба някак си няма вкус веднъж като свикнеш на прясна. Най-вкусно ми е месото от риба хищник живееща в течащи води (червено месо).

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Направих ги ,но не беше нещо особено. В смисъл от хек са били по вкусни. Благодаря на всикчи за съветите Hug
Е защо така.......  Sad  А на мен пък тези от акула са ми по-вкусни!  Peace

# 12
  • Мнения: 3 621
Направих ги ,но не беше нещо особено. В смисъл от хек са били по вкусни. Благодаря на всикчи за съветите Hug
Аз по принцип не харесвам филето от акула...Купувам само коремчета .Ако ти попаднат вземи ,няма да сбъркаш Peace
Ще видиш,че е друго вече  Grinning
и аз съм на мнение, че коремчетата от акула са 100-пъти по-вкусни от филето, а и наистина те няма как да миришат на амоняк /т.е. няма как да стане фал/

# 13
  • Мнения: 3 641
Оф незнам, но наистина не станаха вкусни  и даже изхвърлих половината.  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 3 621
Оф незнам, но наистина не станаха вкусни  и даже изхвърлих половината.  Rolling Eyes
между другото има и вариант да са ти пробутали океанска, вместо морска акула

Общи условия

Активация на акаунт