Американски колеж-първа тема

  • 218 668
  • 1 273
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 264
Ами зависи какво се разбира под "добра реализация"  Wink Значи от випуска на големия ми син 1/3 учат в USA, 1/3 в Европа (Англия и Германия главно) и 1/3 в БГ....Предполага се , че всеки е доволен (приел) избора си ...зависи какви амбиции има . Значи синът ми имаше 1250 т на SAT1 и максимумите на SAT2 по математика, физика и химия, но не го приеха в USA - или прекалено високо се беше прицелил, или кандидатстването за пълна стипендия изигра роля.Той не пожела дори да си подаде документите за Европа, защото нямало да научи това което иска  Wink Учи в СУ специалността , която обича, отваря му се път за обучение в чужбина ....доволен е

# 61
Вижте сега!... ще започна отначало, защото нещо не се разбрахме. Имам двама сина 6-сти и 7-ми клас. Миналата година 2008-април взехме решение, че искаме да кандидатстват АК. Бяхме убедени на 100%. От тогава следя мненията по темата редовно и целенасочено. И!...определено становищата започнаха да се резмиват..... и искренно искам да чуя още мнения и НЕ!.... въпросите ми не са риторични, а ги задавам с цел някой да ми отговори  Wink

Wladi+- това с университетите не съм се и съмнявала, пък то и от сайта на Колежа може да се разбере,..... имах в предвид в живота....щастливи, умеещи да живеят добре, хора с бизнес?? .......Може би въпроса ми ти е странен?!, но момчетата ми и сега са в училище, от което 100% следват и 90% е в чужбина (може да има разлика в качеството на университетите?!..(това незнам)... но имам някакви впечатления, че не са добре реализирани хора след това!? (Говоря за у-щето в което сега учим, а въпроса към вас ми е за АК) ??

# 62
  • София
  • Мнения: 5 562
Благодаря и аз на всички, които се включват по темата!   bouquet  Радвам се, че мненията ви са така положителни! Аз имам и собствени впечатления от "ден на отворените врати", но те естествено са бегли. Затова ви благодаря още веднъж!  Simple Smile  Сега остава само да се преборят нашите деца с изпита!  Simple Smile  

# 63
Ще се преборят, сигурна съм.
Важното е да са спокойни, другото си го знаят.
А пък ако случайно не стане - нищо фатално.
ПС Досега не съм срещнала спокоен и положително настроен човек, който да не е постигнал каквото иска; със сигурност вие няма да сте първите опровергали теорията ми.

# 64
Благодаря и аз на всички, които се включват по темата!   bouquet  Радвам се, че мненията ви са така положителни! Аз имам и собствени впечатления от "ден на отворените врати", но те естествено са бегли. Затова ви благодаря още веднъж!  Simple Smile  Сега остава само да се преборят нашите деца с изпита!  Simple Smile  

Разбираш ли, притеснявам се с тази висока такса нещата да не се опорочат!?
Ето едно изказване на преподавател от колежа, цитиран в пост по-рано като най- добрия.... - щял да напуска след 1-2 години, защото нивото щяло да падне.  Rolling Eyes

# 65
  • София
  • Мнения: 5 562
Миличка Мм Elei, не се притеснявай!  Hug АК са си направили добре сметката всъщност... Има много хора в България вече, които биха намерили начин да плащат тази такса, ако образованието на децата им е приоритет, ... Съвсем друго щеше да бъде, ако например бяха сложили такса 15,000 евро / година... Тогава въобще нямаше да се замислям, а щях да знам, че това не мога да си го позволя по никакъв начин и точка. Така че споко!  Peace
А за въпросния преподавател - совите не са това, което са... Нещата стоят по съвсем друг начин... За бизнес става дума тук, не за нещо друго...


Gost, благодаря ви от сърце!   bouquet   Хубава теория, хареса ми!  Simple Smile

# 66
Да .♥.Прасковката.♥. , но въпроса не беше в това колко аз или ти бихме платили, а в това дали това, което ще имаме е това, което сме искали. И правилно е да си зададеш повече въпроси приди, а не след. И дали АК е Елитно или Елитарно?

# 67
  • Мнения: 141
Може да се научи EN и математика (при Кортезов само), а по другите дисциплини зависи от късмета на випуска : някои от английскоговорящите учители са на ниво, други - не

Е, нека добавим и Десислава Йорданова - най-добрата учителка по математика и педагог, която някога съм имала!

# 68
  • Мнения: 397
Здравейте мами,

чета с особен интерес темата за АК. Всяко ваше мнение ми е полезно, независимо дали е положително или отрицателно. Записвам се да я следя.
За съжаление малко от вас споделят къде се подготвят децата ви. Мисля си, че тази информация ще бъде също от полза на четящите тук.

Успех на децата при кандидатстване!

# 69
Привет galka!

Споделям наблюденията ти. Макар че точно в тази тема първите 3 страници се коментира Лого 3. Ти, ако имаш да ни споделиш нещо също ще те прочетем!  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 397
Мм Elei, нямам лични наблюдения все още. Дъщеря ми е всъщност в 3 клас, но аз от години се интересувам и наблюдавам мненията за АК. Натам сме се насочили да кандидатстваме след 3 години. В този смисъл всяка информация ми е от огромна полза.
Продължавам да следя темата.

За школата Лого 3 е ясно. Аз се поинтересувах за конкретни частни учители, а не за школи. От познати съм чувала, че за АК готвят определени учители, но никой не иска да сподели конкретно име и координати. Не разбирам защо тази информация е толкова апокрифна. В други теми съм чела и за школа Иванови, които давали също добра подготовка.

Поздрави и приятен ден!
 

# 71
  • Мнения: 264
galka, много от рано сте се заинтересували  Wink Мойта дъщеря е 2ри клас и може да се пробва за АК като му дойде времето , ама ми се струва още далечкоо -кой знае какви промени ще настъпят дотогава.
Иначе за подготовка (по скоро самоподготовка) си мисля, 4е биха били полезни всякакви тестове за интелигентност ( на Менса, и други такива) - за стимулиране на мисленето  Wink. Не случайно СМГейците са толкова много в АК - все пак е необходимо за кратко време концентрация и логическа мисъл. Тъй че всичко което работите с детето в тази област -ще ви е от полза...А иначе есе трябва да се научи да пише -дали с учител, или на курс - както ви е по-удобно

# 72
  • Мнения: 294
 smile3503

Много ни е рано, но просто за за да следя темата!

# 73
  • Мнения: 148
Някой може ли да ни помогне като ни прати примерни изпити или теми за есете... В замяна аз ще Ви пратя книжка на Салабашев! .. .   bouquet

# 74
Някой може ли да ни помогне като ни прати примерни изпити или теми за есете... В замяна аз ще Ви пратя книжка на Салабашев! .. .   bouquet

Темите за есетата могат да бъдат буквално каквото ти хрумне. На срещите на отворени врати в АК препоръчаха да се пишат просто къси текстове. Пример: " Кога са красиви момичетата", " Десетте ти любими думи", може да бъде по цитат, по картина. Особеното е, че бързо трябва да го напишеш - за 30 мин.
.♥.Прасковката.♥.  помогни, ако можеш да скълъпим темата от миналата година..беше нещо-"За да ......, ти трябва памет, за да критикуваш?, ти трябва ум"...

Общи условия

Активация на акаунт