Висока температура след секцио

  • 7 156
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 407
Моя приятелка роди преди десетина дена,изписана е на петия ден и от тогава е с температура около 38 градуса.Няма проблеми с гърдите.Ходила е на гинеколог,който е присъствал на операцията.Изписани са и някакви АБ,пие ги от 2 дена,няма никакво подобрение.Получила е нещо като кръвоизлив.Каква може да е причината за температурата и кръвоизлива?На какъв лекар още може да отиде?Много се притеснява момичето,моля за вашата помощ.  Hug

# 1
  • Мнения: 1 409
Едва ли някоя от нас тук ще може да каже с точност каква е причината.Най-добре е да отиде да я види д-ра,който е направил секциото.
Успех и дано не е нещо сериозно  Praynig

# 2
  • Мнения: 407
Проблема е,че лекаря,който е правил операцията е извън града,може би в отпуск,затова е потърсила втория опериращ лекар,който явно не е намерил за необходимо дори да изписва някакви лекарства.АБ са изписани от нейн познат хирург.  Thinking

# 3
  • Мнения: 1 367
По принцип една от причините за Т е,че организмът се бори с инфекция.Да не би конците нещо да не са читави,да не са махнати изцяло или...не знам.А и кръвоизлив...Мисля,че АГ доктор би бил най-компетентен.Щом този не е свършил работа,да потърси друго мнение.Дано не е нещо сериозно!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Не е трябвало изобщо да я изписват с  температура. Да отиде в болницата в която се е случило това и да настоява за лечение ако трябва при дежурен лекар. В коя болница се развива това ако не е тайна?

# 5
  • Мнения: 4 753
Аз бях с температура десетина дни (38-39 градуса и отгоре), не успях да кърмя и кърма почти нямах, та започнах да пия хапчета за спиране на кърмата... Температурата ми спадна за отрицателно време...

# 6
  • Мнения: 3 034
ами... ходи се на лекар за такова нещо. може при кюртажа да не я е изчистил като хората. може вследствие на кюртажа да е останала плът някъде по трасето, която да започне да гние. може да е зашил зле или с нестерилен материал. може при зашиването да е захванал зле нещо, което не трябва да бъде в шева. варианти много и нито един не е приятен. нещо повече, може и да са опасни. има частни кабинети, за такова нещо - задължително обстоен преглед, включително матка и влагалище за евентуални остатъци от лигавица.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
След първото раждане/нормално/ 2 месеца бях с температура-пия /АБ спада,като спра пак се вдига.Когато ми спряха лохиите се оказа,че съм с пилонефрит......така,че твоята приятелка да взима мерки сега

# 8
  • Мнения: 4 335
Как изобщо са я изписали с температура ThinkingПри мен докато не разбраха при4ината за температурата и да я нормализират не ме изписаха.Да потьрси второ мнение щом пьрвия лекар не и е казал нищо.

# 9
  • Мнения: 4 371
И аз вдигнах температура, имах инфекция от катетъра. Но много болеше долу.
Твоята приятелка къде е родила? Да отиде в болницата.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 227
Задължително на лекар. Казваш, лекаря е в отпуск... ами да звъни докато не и вдигне. Длъжен е да си оправи бакиите, които е натворил! Close Ако ли пък не желае да му звъни - да отиде до болницата, в която е раждала. Как така ще я изписват с температура и без назначено лечение?! Кръвни изследвания да са и правили? Тя знае ли колко и е ЦРП-то?

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Как тъй са я изписали с температура!?  newsm78
Да потърси друг лекар... и да се оплаче от болницата!

# 12
  • Мнения: 2 960
След секцио температурата е признак за някаква инфекция...било от катетър/по добрия вариант май/ било самата операция.Необходимо е веднага да я види лекар...ама непременно!!!

# 13
  • Мнения: 407
Благодаря ви за бързите отговори.  Hug
Явно някои от мамите не са видяли всичко,което написах.Тя е ходила на двама лекари,хирург и гинеколог.Нищо съществено не е разбрала от тях.
*Pukanka* висчко това се случва  в бургаската болница.  Tired
Нямам представа дали са и правили кръвни изследвания,най вероятно не.Като чета какви са възможните причини направо ми настръхва косата.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Даа, предположих ама все пак да питам исках. Доста неща са изписани тука за бургаската болница и лекарите там, но както и да е. трябва да отиде в болница момичето и да се лекува там, защото вместо да си понесат вината и да я лекуват, после тези същите лекари  ще се обърнат и ще я обвинят че се е самолекувала. Щом има температура, има инфекция, а щом има инфекция поема риск да остане без матка в един момент ако от инфекцията получи некроза на матката. Дано не става така, но и приятелката ти е за бой че се мотка още.

Общи условия

Активация на акаунт