Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 47 отговора
Има ли майки с RH(-) ,които имат две и повече здрави деца,защото аз съм в такова положение и познати ми казват, че за второ и следващо може да е опасно.
Цитирай

Върху лъчите на Слънцето.

Ако след първото раждане са ти били анти Д гама глобулин няма да имаш проблеми. Ще ти се правят допълнителни изследвание по време на бремеността, както и през първата.
Цитирай

София

Здравей!

С отрицателен резус фактор съм, а всичките ми деца - с положителен.
И трите ми маймунки са здрави, жизнени, щастливи...  Very Happy
По симпатични и прекрасни от това не мога да си ги представя  Love

Ще отговоря на всичките въпроси, коите те вълнуват/интересуват - само питай  Hug
Цитирай

София

Аз съм също с отрицателен резус фактор и преди един месец родих живо и здраво второ дете. Така че не е вярно това за риска от услужнения стига да се ти сложили инжекцията след раждането, ако детерто е с (+) резус фактор и по време на бременноста  да ти се следят антителета.
Цитирай
Въпроса е ,че след първата бременност имах аборт, след който не ми поставиха инжекцията, като заявиха, че била еднократна.А лекарите в Майчин Дом ми казаха , че просто ще ми следят бременността и на три пъти ще ми правят тестове за антитела.Вече минах първия и всичко е наред.Възможно ли е сега детето ако е с моята кръвна група да нямам проблими?Благодаря предварително.
Цитирай

София

ratbag, да разбирам, че в момента си бременна, така ли?

Да, напълно възможно е бебето да е с (-) резус фактор сега...
Т.е. няма никаква опасност от поява на антитела в такъв случай.

Важното е да се следят редовно антителата и по време на бременността - 3-4 пъти, за да може, ако евентуално бебето е различен от твоя резус фактор, което предпоставя появата на антитела по време на бременността дори и да са ти правили анти Д гамаглобулина, да се вземат необходимите мерки -> поставя се такава ваксина още докато си бременна.
Цитирай

Ако детенцето е с Rh (-)  със сигурност няма да има проблем. Не винаги възниква проблем и ако бебето е с положителен резус фактор. Просто трябва да се изследваш за антитела за да може да се реагира навреме.
Цитирай

Бургас

аз също съм Rh- и скоро родих второто си дете.....след първото раждане не знаех  Embarassedдали са ми сложили АНти Д Гама...и много се притеснявах...правиха ми изследвания през цялата бременностза Антитела..както и на теб са ти казали.....нямах проблеми...веднага след раждането ми сложиха
при второто ми детенце обаче имаше по дълга жълтеница..казваха че е резултат от кръвните групи...влачехме я 2месеца...а по принцип си е 1 седмица..до 10 дена...много се бях ошашкала..ама вече всичко е наред .....
така че няма място за притеснение..щом си правиш изследвания..... Hug
Цитирай
Значи да не се притеснявам толкова... newsm44 newsm44 newsm44 newsm44Благодаря Ви момичета, но имам още един въпрос.След като се изследвам за антитела само 3-4 пъти, ако между изследванията се появят антитела, не е ли опасно?
Цитирай

София

ratbag, не мога да дам сигурен отговор на последният ти въпрос.

Мисля си обаче, че щом правят изследването (само)толкова пъти, значи е достатъчно.
Не е проблем обаче, ако искаш да си по-спокойна да се изследваш всеки месец, стига да имаш тази възможност  Hug

veni_04, физиологичната жълтеница при всяко едно от следващите ми деца беше малко по-продължителна - при Мони около 3-4 седмици.
Мисля, че е така прио всички...
Не беше опасно за детенце, изписаха ни от болницата на време.
Цитирай

София

ratbag, проблемна ли беше първата ти бременност?
А абортът спонтанен ли е?
Ако искаш може и да не отговаряш тук (а на ЛС), или пък изобщо  Hug

При всички случаи е добре е да износиш бебето до 38 гестационна седмица, а ако можеш да се доближиш максимално до термин - още по-добре  Peace
Цитирай
При първата бременност детенцето се роди със сърдечна малформация и почина на 2 месеца а аборта е спонтанен
Цитирай

Den Haag/Пловдив

И аз да питам тук! В момента съм бременна с второто си бебче! Аз не съм сиурна дали са ми били тази инжекция! Какво се прави в този случай?
Цитирай

София

ratbag, съжалявам за случилото се...  Sad
Дано тази/следващата бременност завърши с раждането на здраво бебче!  Hug

Цитирай

София

red_girl8602, ако детенцето е родено скоро, можеш евентуално да провериш в болницата  Thinking - ако не се лъжа документите се съхраняват няколко години, а там се вписва всичко което е напрвено по време на болничният престой.
Предполагам, че ще бъде трудно, но... дано успееш.

Ти знаеш ли кръвната група и Rh на детенце?
Има голяма вероятност да е с твоя Rh - > в този случай ваксината не се слага, т.к. няма смисъл от нея.

За всеки случай редовно се изследвай за появата/наличието на антитела.  Peace
Безпроблемна бременност желая и на теб!  Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 47 отговора