spisak s neobxodimite ne6ta, kogato vlizame da rajdame

  • 1 353
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
zdraveite mami.
iskam da popitam kakvi sa ne6tata koito sa neobxodimi v bolnicata?ili po to4no kakvo da si prigotvia ot parva neobxodimost kato vlizam da ragdam,4e dokolkoto ve4e sam se zapoznala vlezna li v 9-tia mesec e nugno da sam si prigotvila bagaja za ag-to.
molia da mi pomognete ,da me podsetite  i otkrexnete ,za tova koeto 6te mi e nujno .
blagodaria vi mnogo , predvaritelno.

# 1
  • Мнения: 395
Заповядай един интересен линк: http://www.momentofpeace.net/2008/pregnancy_lists

# 2
  • Мнения: 159
То зависи май къде ще раждаш.
Например миналата година аз раждах в Шейново и там искаха памперси и мокри кърпи за бебето. Считай че те не отиват за твоето бебе, а по разпределение на което бебче се падне.
Не забравяй да си вземеш документите - личната карта, обменната карта, направление за раждане (не помня дали имаше и други ако някой се сети да каже).
Тоалетни принадлежности - четка за зъби, паста за зъби, гребен, огледалце и тн, мокри кърпи за тебе, дамски превръзки или лигнин, сапунче (отначалото не дават да се миеш със сапун отдолу заради шевовете и др.) и или интимен гел.
Може да ти се  наложи да ползваш помпа за кърма, а може и да не ти се наложи. На мен лично не ми се наложи, но имаше жена от стаята ми с доста обилна лактация.
Хавлиена кърпа за баня, за лице и ръце, може и една мъничка за кърмене (може и да не ти потрябва). Чехли, които да стават и за баня. Лъжица, вилица, ножче, чашка, салфетки.
Бельо - въпреки че не дават уж не може без. Като мине визитацията - обуваш се и толкова.
Ношница (зависи ако нямат да ти дадат или ти разрешат да си  с  твоя). За Шейново имах нужда да ми сменят чаршафа и стана уж проблем. Щях да си  донеса от вкъщи ако трябва, но оправихме положението.
Та друго не се сещам. Вземи си най - най - необходимото. Ако нещо специално ти потрябва на другия ден винаги някой може да ти го донесе. Да не ти е тежка чантата, че ...на мен ми я носеха ама само пуфтяха че била много тежка. Малко се бях попрестарала, така че затова ти давам съвет за най - необходимото. Laughing

# 3
  • Мнения: 9 973
питай там,където ще раждаш

# 4
  • Мнения: 1 512
Към всичко което ти е казала simon666 те съветвам да си вземеш еднократни бикини за след раждане.Много са удобри,ползваш и хвърляш.След като минат визитация си ги обуваш и ще ти е много удобно иначе като се наложи да ставаш е адски кофти без гащи.

# 5
  • София
  • Мнения: 928
Във всяка болница е различно. Най-добре е да напишеш къде ще раждаш, за да може да получиш съвети от мами, раждали на същото място Peace

# 6
  • Мнения: 1 367
Не забравяй зарядното за телефона си.Може да ти се струва,че не е толкова нужно,но ще ти трябва-ще имаш да съобщаваш добрата новина на много хора,а и ако се наложи за звъннеш на близките за нещо.Аз съм много доволна от т.нар гащи-колан.Това са тип бабешки гащи,които си обух на втория ден и ми поддържаха корема /нали знаеш,че не се прибира веднага/.Бях секцио,шевовете опъваха неприятно,но като си обух тези гащи,дискомфорта значително намаля.Ако си вземаш от тях,съветвам те да са поне един номер по-малки от това,което носиш.Все пак идеята е да те стягат.И нещо,което аз не взех,но ми потрябва и ходиха посред нощ да ми купуват-шишенце капки против колики.Не че помага кой знае колко,но облекчава поне мъничко.И наистина питай в болницата,където ще раждаш,какво ти трябва.Леко раждане ти желая!

# 7
  • Мнения: 5
Simple Smile iskrenno mnogo vi blagodaria.
dosta ot ne6tata gi biax propusnala, Simple Smile  mnogo ,mnogo vi blagodaria.
dano vsi4ko mine dobre..
pak i kakto vikate ,4e ako zabravia ne6to vse 6te mi go donesat .

# 8
  • София
  • Мнения: 7 673
Виж и в сайта на самата болница, където ще раждаш. По принцип пише  Peace

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
От болницата ще ти кажат най-добре

# 10
  • Мнения: 1 080
...те съветвам да си вземеш еднократни бикини за след раждане.Много са удобри,ползваш и хвърляш.
На мен ми бяха много неудобни - незнам може да има и по - хубави модели, но моите бяха май на Кампол и бяха ужасни !!!     Sick Sick Sick

Последна редакция: сб, 23 авг 2008, 08:32 от stefinka

# 11
  • Мнения: 159
Сетих се още нещо -  памучен сутиен за кърмачки. Или просто памучен сутиен. На мен ми натежаха гърдите доста втория ден след раждането мисля и ходих да си купувам от аптеката специално. Мразя сутиени по ппринцип, но тогава това беше голямо облекчение за натежалия бюст.

# 12
  • Мнения: 518
simon666 е изредила всичко най-важно. Един съвет от мен - лигнин може и да не си взимаш. Ако раждаш естествено и имаш шевове от долу няма да ти дадат да го ползваш. Много бързо се разпада. Аз си взех и само веднъж си сложих - на визитацията ми казаха да не го ползвам повече, защото хартията се залепва за шевовете и може да се инфектира. Той всъщност представлява най-обикновена хартия, която може да е на големи парчета или да е нарязана. А и на мен лично ми беше по-удобно с превръзки - нощни. Вземи си повечко! Mr. Green Много бързо се напояват, а и е препоръчително често да се сменят при естественото раждане. Задължително си вземи гащи - ще ги сваляш само за визитацията. Тя е два пъти на ден - сутрин и вечер, а и много бързо свършва - поглеждат те, питат те как си и бягат - 4-5 мин. Поне така беше в болницата където аз родих.
Относно памперсите - аз давах само по 1 бр, когато идваха да взимат бебо за къпане. Не са ми искали повече и не са отивали за други бебета.
Вземи си и йод, а може и после да ти го донесат. Трябва да се миеш отдолу два пъти на ден, ако родиш естествено.
 Вземи си и едно две шишета за бебето, ако нямаш кърма ще трябва да даваш хумана. Те от болницата може и да ти дадат шише. Аз си бях взела, но ми дадоха водичка за бебчо в тяхно.
 Е, това е ! За друго не се сещам в момента. Леко и безпроблемно раждане! Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 1 809
...те съветвам да си вземеш еднократни бикини за след раждане.Много са удобри,ползваш и хвърляш.
На мен ми бяха много неудобни - незнам може да има и по - хубави модели, но моите бяха май на Кампол и бяха ужасни !!!     Sick Sick Sick
Аз си бях взела от същите и според мен също са ужасни. Другото майче от мойта стая също ги изхвърли в кофата. За първи път чувам някои да е доволен от тези гащи.
Моето бебе беше на АМ (както и много други) и не са ме карали да си нося аз млякото?! Което още веднъж потвърждава факта, че във всяка болница е различно. Но повечето неща ще могат да ти ги донесат и после.
Да не забравиш да си вземеш вода (малките спортни бутилчици са много удобни, защото е удобно за пиене и в легнало положение)Леко раждане ти желая  bouquet

# 14
  • Мнения: 31
Ето и нещо, за което аз се сещам и предвидливи мами ме подсетиха - силиконови зърна за кърмене, ако имаш желание да кърмиш от самото начало може да ти се наложи да ги използваш и е неприятно, ако нямаш под ръка... При доста майки в началото зърната са болезнени и дори се разраняват, а тези силиконови зърна позволяват да кърмиш безболезнено и да защитиш зърната си. Помагат и ако зърната ти са плоски или с неподходяща форма, но затова можеш да прочетеш повече в кърмаческия форум.

Успех и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт