не мога да ям, а кърмя

  • 1 306
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте! Имам доста лични проблеми последните седмици, стомахът ми се сви на топка, просто не мога да ям. Повръща ми се от мисълта дори, през деня насила ям малко плодове и зеленчуци, вечер - с много усилия изяждам 2 пържени яйца. Отслабнах за няколко дни, а кърмя. Притеснявам се, макар че бебето не изглежда да страда - нито плаче повече, ака си пак както преди. Все пак аз се чудя дали не гладува, но се успокоих като прочетох в един сайт за кърмене, че "Дори и майката да не се храни пълноценно, тя произвежда кърма толкова, колкото е необходима за бебето. Нейното общо здравословно състояние и енергетичните нива обаче могат, да бъдат компрометирани с редуцирането на хранителните запаси". В други сайтове обаче чета, че кърмата ми може да спре Sad Знае ли някой кое е вярното?

# 1
  • Мнения: 2 829
Да ядеш не можеш а да пиеш можеш, а? Grinning
Първо, опитай се да хапваш-кърменето е един хубав стимул да се грижиш добре за себе си. Помисли си, че за бебето (а и за другото ти дете) е важно мама да е здрава и спокойна. Т.е. в случая, като не се храниш не само за кърменето трябва да се притесняваш а и за собственото си здраве. Ако не заради себе си-заради децата се грижи за себе си. Опитай да хапваш ДОКАТО кърмиш-самият акт на кърмене може да те предразположи да се отпуснеш, да забравиш за неприятностите, а и ще имаш компания Grinning-ще похапвате с бебето заедно Heart Eyes
Сега за спирането на кърмата-едва ли ще ти спре кърмата така лесно, но пък ако дълго време организма ти кара на запаси и се изтощи-мисля, че може и това да се случи. Аз получих хранителна алергия докато кърмех, бях на много строга диета и свалих 3-4 кг. за 1-2 седмици. На кърмата ми не се отрази, и мисля, че природата се е погрижила при някакви временни недохранвания на майката детето да оцелее. Но пак казвам-не се успокоявай с това и не допускай да си навредиш!
Надявам се да намериш за себе си правилния път, да се стегнеш и успокоиш, проблемите да отминат и скоро да се похвалиш не само, че хапваш, но и че си се успокоила и преодоляла проблемите! Hug

# 2
  • Мнения: 700
 Разбирам те,защото и аз съм минавала през подобно безапетитие при стрес.Но не кърмих тогава.И точно така стомахът ми беше на топка.Мога да ти дам съвет да се опиташ да избегнеш това състояние,мислейки за по-ведри и успокояващи емоции.Със сигурност трябва да намериш.Заради теб самата,а и заради бебето. HugИначе определено организмът има запаси,но те не са безкрайни.

# 3
  • Мнения: 2 807

Мислите ми се движат успоредно с тези на yanast  Hug

# 4
Не разбирам от поста ти защо стомахът ти е на топка, но ако става дума за следродилна депресия - тогава те разбирам напълно! И моят стомах беше така един цял месец, веднага след раждането и за този месец свалих 25 кила - повече, от колкото бях качила през бремеността си Sad Мъжа ми се опитваше да ме подлъже - готвеше ми какво ли не, обаче не можех да кусна нищо и накрая се предадох, обадих се на един доктор в България и човека ми предписа хомеопатични лекарства, които не пречат на кърмата или на бебето ми. С тях се нормализира всичко, да чукна на дърво! Ако това е проблема ти, от сърце те съветвам да потърсиш помощ, а не да се мъчиш сама! Успех!!! Hug

# 5
  • Мнения: 65
yanast, последният път когато ядох заедно с бебето, или по-точно върху него, в окото и капна троха сирене от шопската ми салата. Но тя е добро бебе - спря да суче, обърна се нагоре и ме погледна с две засмени очи /едно мътно синьо и едно плувнало в зехтин/. От тогава ядем поотделно  Grinning А иначе докато кърмя по-скоро зверски ожаднявам, дори и да съм била гладна, на секундата ми минава и чувството се замества с неистова жажда. С вас не е ли така?

# 6
  • Мнения: 65
еgalova, благодаря и на теб. Не, не е следродилна депресия - следродилни проблеми са. Аз иначе не съм въобще прекалено слаба, т.е. има какво още да се изстиска от мен, предполагам... Ако от паласките се образува кърма, значи мога да живея спокойно още известно време.  Confused

# 7
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Сравнително често съм имала периоди на силен стрес, когато храненето ми е било повече от символично и слабеех буквално с часове. Въпреки това, не се е отразявало на количеството на кърмата (за качеството вече не мога да знам).
Мн. е неприятно, насилвала съм се да се храня, но все едно камъни минават през гърлото.

Съвета ми е да наблегнеш на сокове, ако имаш охота да пиеш. Това, което казваш, че успяваш да изядеш е все пак добре.

Пожелавам ти скорошно излизане от "дупката"!

# 8
  • Мнения: 1 714
и аз ожаднявах много първите месеци...
Яна го е казала - пробвай с течна храна - бульони, мляко, сок...аз от самото начало взимам пренатал за бременни, не за друго, а да не се изтощава моя организъм

# 9
Като става дума за витамините, може би имам подходящ съвет! Тук е задължително да взимаш пренетални (за бременни жени) витамини през цялото време когато кърмиш! Лекарите го повтарят непрекъснато и настояват да го правиш!

# 10
  • Мнения: 3 869
Тя, природата, си знае работата  Grinning Ако за известно време не се храниш, кърмата няма да пострада, просто ще се извлича от запасите в твоя организъм. Ествено, обаче, и тук си има граници, които са различни за всеки човек; прескочат ли се, няма как да не се отрази на кърмата.
Аз също не можеш да ям през първите 2 седмици след раждането - просто нямах апетит, а и съм много притенциозна към храната и ако не мога да си я приготвя, както я харесвам, изобщо не ям. Кърмата не пострада, но аз паднах под теглото си от преди бременността. Сега си наваксвам полека  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 65
За радост май се оправят нещата, апетитът ми също се възвръща. Пренатални витамини взимам, иначе сутрин изобщо не мога да отлепя. Просто нещата съвпаднаха и с някаква кърмаческа стачка - бебето последните дни измисли нова стратегия. 5 секунди суче, после се отдръпва от гърдата и почва да се дзвери в мене ей така: Shocked а след още 5 секунди отваря беззъба паст и пак ми сръфва зърното, а с краката гази с всичка сила точно белега от секциото. Задължително и нокътя на палеца трябва да участва.  Лекинко ми писва вече Tired Иначе течната храна наистина е добър вариант, тя някак по-лесно се преглъща. Но така или иначе нещата се нормализират вече. Благодаря ви за съветите и подкрепата!

# 12
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
karandash, каквито и да са причините, предизвикали твоя пост, явно не са възпрепятставали хубавото ти чувство за хумор! Laughing
Пожелавам ти по-бързо да превъзмогнеш проблемите Hug

# 13
  • Мнения: 700
 Предполагам,че детето усеща твоето напрежение и може би това е причината или една от причините за стачката.Като се поуспокоиш и то ще се успокои и нещата ще се наредят Simple Smile
 Успех и повече релакс! Peace

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
успокой се и всичко ще си дойде по местата

Общи условия

Активация на акаунт