На 3 години е - още спи с биберон...много ли е лошо?

  • 9 913
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 908
NikiFin ,защо веднага бързаш да обиждаш?Някой да е казал тук,че всичко,ама наистина всичко зависи от него и сам си вярва?Никога нищо не зависи от никой-не си Господ да знаеш,че всичко зависи от теб.Аз не знам какво ще ми поднесе утре.Аз лично смятам както съм писала и преди,че е по-доброто нещо е отказването от биба на 3 години,да не кажа и доста преди 3.А дали ще си засмуче пръста след това е Божа работа-моята дъщеря я отказах на 1г и 4месеца от бибата и не ми е смукала никакви пръсти-е,все някога трябва да се вземе решение дали да оставиш бибата заради пръсти или да я махнеш.Всеки взема това решение сам,затова го е родил това дете и никой не смята себе си за всезнаещ и ,че всичко зависи само и единствено от него.Аз въобще не смятам,че мога да оправя света,че съм всезнаеща,всеможеща,не вярвам да има и друга майка такава и мислеща себе си за такава.Нещо си се объркала.Понякога хората вземат решения,които не са верни-това е живота-да грешиш-всички хора грешат,тук не можем да кажем кое е правилно и кое грешно-смятам специалистите могат да кажат-а те вече са казали.Да споря със специалисти-не мога и не смея. Не разбирам от шини,зъби и т.н.-както разбираш-и това не зависи от мен-затова смея да размисля малко и да се доверя на тези специалисти,които са казали по принцип,че бибата вреди на зъбите.Мен това ме наплаши най-много,за да реша да я махна и пристрастеноста и условният рефлекс на сукане,който се получава.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 999
Биберона, не е като пръста.  Naughty
Вероятността да се изкриви захапката е доста по-голяма от пръст, отколкото от биберон.

Ако всичко обаче е наред със зъбите на детето, аз не бих го махнала.

# 32
  • Мнения: 619
Isa, май само ти ме подкрепяш... Wink
Вярно е, гузна съм, но какво да правя, като детето така като е спокойно и спи добре....незнам вече ooooh! пък и го ползва само през нощта, а не и за успокоение през деня...
А относно зъбите - нали все пак това са млечни зъби, те ще паднат, ще се появят нови и новите няма да имат нищо общо със старите...или има няккава връзка?
Ние например имаме леко издадена горна захапка напред, но това дори го намирам за чаровно и мисля, че е точно ген, а не от биберона.....
Например баба ми е така, аз съм така, дъщеря ми е така...а по времето на баба ми не е имало биберони... Simple Smile Освен това малката си говори съвсем добре, без никакви дефекти, може би лекарите само търсят някакво обяснение когато има наличие на такъв проблем, но дали за това е виновен наистина биберонът... newsm78
Освен това живях дълго време в Австрия и там забелязах, че дори доста по-големи деца - например на 4 годинки се разхождаха и през деня с биберон...това доста често го виждах. Дори в една градина - най-голямото на вид момиченце си се разхождаше с биберон през деня, докато играеше с другите деца..явно там наистина не бързат с отказването, но и аз не мога да разбера такова голямо дете да стои с биберон през деня, докато играе с децата... Simple Smile Та така де, винаги и има и случаи, които са по-зле. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 448
На 2 години и 2 месеца му го махнах и аз все от удобство отлагах, но видях, че горните му зъбчета бяха започнали да се изкривят от едната страна, защото го смучеше на една страна. Отрязах бибероните и му ги давах така. Неудобни са за смукане и ги държеше в ръчичка до устата.  Laughing За една седмица забрави за тях.
С течение на времето му се изправиха зъбките, но те и без друго ще падат, така че няма проблем. Иначе захапката му е добре.

# 34
  • Мнения: 2 471
Много странно разсъждение, че в Австрия децата ходели с биби до 4г. и за това и твоето да е така. Те и с памперси са до никое време, но защо трябва и тук да ги оставяме до пубертета с бебешките навици? Не разбирам темата я пусна, за да се успокоиш или за да търсиш съвет? Второто ти дете, когато се роди също ще е с биберон, примерно до към 3г. Тогава каката ще е на около 6, до тогава ли ще е с него в уста? И излиза, че докторите, учили 5-6г медицина не разбират нищо, но видиш ли ние лаиците сме по на ясно, че захапката е основно ген. И има много голяма зависимост между млечните и постоянните зъби.
Както и да е, всеки родител знае кое е най доброто за неговото дете. Успех!

# 35
  • Мнения: 619
Много странно разсъждение, че в Австрия децата ходели с биби до 4г. и за това и твоето да е така. Те и с памперси са до никое време, но защо трябва и тук да ги оставяме до пубертета с бебешките навици? Не разбирам темата я пусна, за да се успокоиш или за да търсиш съвет? Второто ти дете, когато се роди също ще е с биберон, примерно до към 3г. Тогава каката ще е на около 6, до тогава ли ще е с него в уста? И излиза, че докторите, учили 5-6г медицина не разбират нищо, но видиш ли ние лаиците сме по на ясно, че захапката е основно ген. И има много голяма зависимост между млечните и постоянните зъби.
Както и да е, всеки родител знае кое е най доброто за неговото дете. Успех!

Пуснах темата, за да проуча мнения и да видя има ли някой като нас...Не ми се сърди, иначе благодаря за съветите! Simple Smile
Ще мисля по въпроса.

# 36
  • Мнения: 2 471
Нееее, не се сърдя. Няма за какво. Сигурно има много дечица, като твоето. Просто помисли, как ще махнеш биберона на каката след, като се роди бебето. Тогава ще е по-трудно си мисля. Леко раждане Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 6 999
Isa, май само ти ме подкрепяш... Wink

Е, все пак моето дете махна памперса на 3 год., а биберона на 2 и половина защото майка ми я излъгала, че са го забравили при едно пътуване.  Twisted Evil

И да знаеш, че няма ни едно дете тръгнало на училище с памперс или залъгалка /за пубертет да не говорим/  Mr. Green но аз познавам поне 5-ма, които са си смучели палеца до към 18-тата година. Обаче най-добрата ми приятелка е пиела мляко от шише с биберон до 2-ри клас и има перфектни зъби и перфектна захапка.  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 2 755
...Обаче най-добрата ми приятелка е пиела мляко от шише с биберон до 2-ри клас и има перфектни зъби и перфектна захапкаMr. Green...
Колко време трябва, за да бъде изпито млякото? Минути. А смученето на биберона или пръста, може да продължи с часове.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 999
...Обаче най-добрата ми приятелка е пиела мляко от шише с биберон до 2-ри клас и има перфектни зъби и перфектна захапкаMr. Green...
Колко време трябва, за да бъде изпито млякото? Минути. А смученето на биберона или пръста, може да продължи с часове.

Права си.  Peace Идеята ми беше, че дори и траещи до 2-ри клас тези навици считани за ужасни от 90% от БГ майките не са чак толкова вредни.
При всички случаи обаче палеца не е като биберон-залъгалка.  Stop много по-зле се отразява на захапката, зъбите, че дори и самия палец може да пострада.

# 40
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Освен, че е вредно, съгласете се, че е и грозно!
Скоро видях едно такова- 20 и кусур кила, смуче биберон и се вози на количка. Иначе със златна гривна на ръката  Mr. Green  ooooh!

# 41
  • Мнения: 1 531
без да съм особено в час, и аз да предложа - може да го даде на вашето бебе, като се появи, живот и здраве Hug така да се почувства кака, че на нея вече не й трябва и го дава на бебето Flutter

грозно не е Naughty малко инфантилна е западната практика до късно в количка и с памперс, ама грозно Naughty

# 42
  • Мнения: 2 471
Isa не се хващай за думички. Факт е, че колкото по рано се откаже от нещо подобно детето, толкова по лесно го приема и без драми.

# 43
  • Мнения: 2 448
Освен, че е вредно, съгласете се, че е и грозно!
Скоро видях едно такова- 20 и кусур кила, смуче биберон и се вози на количка. Иначе със златна гривна на ръката  Mr. Green  ooooh!

Аз се съгласявам, грозно е. Напълно непонятна практика за мен, породена от мързел. Не могат да ме убедят, че помага с нещо на детето.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз знам, че е вредно. Редно е да се отучи. Ще има драма няколко дни няма начин..

Общи условия

Активация на акаунт