първи рожден ден у дома

  • 3 438
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 892
Както става ясно от заглавието, това не е задължително рожден ден на който детето става на 1 год., а първи рожден ден у дома, в семейството.

за нас има още време, но отсега си мисля как да посрещнем първия личен празник на детето.След около два месеца навършваме три годинки.Аз лично помня третия си рожден ден.

Но не зная как да организирам този празник за детето? С роднини ми е някак тъпо/ те не са и кой знае колко/,с деца- имаме някои приятелчета, но не ги виждаме ежедневно.Не ходим на детска градина.У дома, в клуб?Вие как организирахте този празник?

Ще се радвам да споделите

# 1
  • Мнения: 295
Преди няколко дни малкият стана на 3 годинки. Бяхме на море тримата по това време. Ами купихме му торта, имаше и свещички, и подарък. Утре организираме в къщи събиране най-близките роднини - и се надяваме да не вали дъжд, че се гласим за барбекю.
Както и да го организирате, важното е на детето да е добре, да се почувства важно, че то има празник. А дали ще е с приятелчета или с баба и дядо - не е важно. На тази възраст - като стане по-голямо, то само ще си казва как иска. Щом не ви се иска с роднини и нямате много близки деца за детско събиране, направете нещо щуро, нещо, което не правите всеки ден за детето и с него. Бъдете заедно и му дайте шанс да се почувства важно, обстановката няма значение. Не ми се вярваше, ама се убедих сама преди няколко дни. Достатъчно му беше, че ходихме заедно да избираме тортата, че имаше свещички, подарък, че му изпяхме по този повод с тати песен - и нямаше никакво значение, че бяхме на море, че навън валеше като из ведро, че бяхме в стаята на почивната станция. Беше безкрайно щастлив, а после с тати отидоха да занесат от тортата на жената в рецепцията.

# 2
  • Мнения: 158
Не знам дали ще съм полезна,но споделя как мина нашия 1-ви рожден ден на 1 годинка:ами 3 дена яли пили и се веселили.
На обяд със най-близките,а вечерта с приятели.На третия ден имахме имен ден и я запознахме с половината рода.А на другия ден бяхме в дома да почерпим децата и хората,които се грижат за тях.Утре е кръщенето.
Та мисълта ми беше,че детето се радваше най-много на децата,тортата балоните и усещането,че то е в центъра на събитията.
даже успя да духа по посока на свещичката.От тогава пее ,танцува и бърбори непрекъснато!
   Както е писала мама Г различната атмосфера и настроение е напълно достатъчно.Подготовката на мен също ми носеше много вълнения и трепети естествено и грам свободна минутка не оставаше.
  Светкавица и не забравяй фотото да е изправно Laughing,аз почти се изложих в тая част(нямах светкавица на вечерните снимки),а да можеш да покажеш снимки на торти на детето и ако то прояви интерес само да си я избере.Някъде из темите другите майчета бяха споделяли по въпроса.

# 3
  • Мнения: 2 084
Нашият първи съвпадна с кръщенето - беше се сбрала половината рода. Това им беше и премиерата пред родата. Аз бях забранила да се идва при децата докато не отшумят всички грипни епидемии. Преси беше и с операция и с купища алергии и не исках да рискувам, а и никак не си падам по сеирджиите. Общо взето им се взе ума и от церемонията в църквата, и от навалицата. Изкарахме два часа и ги прибрах, зашото купона ги скапа.
На вторият бяха на ясла през деня. Прибраха се с много дребни подаръци и разопаковаха като на Коледа. Беше безумно забавление и щура радост. Вечерта празнувахме с кръстниците - техните кръсници са децата на нашите кръстници. С каки кръстници и два комплекта майсторски инструменти си изкараха страхотно. Третият рожден ден беше с каки и батковци съседи, които си играят с тях - пикник насред стаята цялата стая беше в забранени лакомства и разпилени играчки. Свекъра ми се разсърди, защото съм си играла с децата, а на него видите ли не съм обърнала внимание. Четвъртия си беше за нас четиримата - разходка до морето. Попяхме на мартенското море, събирахме миди одуха ни вятъра и се прибрахме щастливи.
За мен празник за децата са мама, тате и хора, с които се играе. поне засега. За петата годишнина ще видим.

# 4
  • Мнения: 3 715
То минало седмица от последния пост, ама и аз да кажа. Нашият първи рожден ден заедно беше 20 дни след идването му у дома и понеже още не беше свикнал с нас, преценихме, че ще е по-добре да не правим джамбурета и да шашкаме детето и мисля, че постъпихме добре.
Сутринта отидохме на сладкарница, ядохме торта, после играхме, а вечерта отидохме на пицария. Даже и свещички нямахме, но това беше, защото забравихме да купим.

# 5
  • Мнения: 2 722
У нас джамбурето е непрекъснато като се има предвид многобройната фамилия събрана в един и същи вход, та рождените дни се различават от семейните събирания по свещите на тортите и балоните.
Първия рожден ден на Милен у дома /2 годинки/ сляхме с кръщането, надухме 200 балона в детската стая и го пуснахме да се гмурне в тях да си търси подаръците.
Първия рожден ден на Митето /на 1 годинка/ той стоя с оцетени чорапи на ръцете и краката и 40 градуса температура, докато ние си празнувахме.
Както и да го направиш, детето усеща атмосферата, бъди сигурна.

# 6
  • Мнения: 11 892
Мама Галя, много съжалявам, че Митето е бил болничък на  първия си рожден ден!Но се надявам, че след това си е наваксал с игрите и лудориите!

Аз още не съм решила нищо за нашия празник, имам около месец за подготовка.Тук стана въпрос и за кръщене, от една страна ми се иска да е по-скоро, от друга не съм сигурна дали не е рано при толкова много нови впечатления за кратко време за детето ми

# 7
  • Мнения: 11 892
Вчера отпразнувахме нашия първи рожден ден у дома, за който толкова много мислих.
Отпразнувахме го и в буквалния смисъл у дома.Все още ми се струва, че е малък за клуб, нямаме и много другарчета,  затова реших първият празник да е семеен в истинския смисъл на думата.Но за да е по-весело, поканихме и гости- семейство, с което сме много близки и празнуваме почти всички празници заедно.
   Синът ми се събуди за първи път с плач и на мен започнаха разни бръмбъри в главата да ми се въртят около утробни спомени и т.н.Оказа се съвсем тривиален проблем с коремчето, като му мина се нахили до уши.

Имаше много подаръци,украсихме с балони.Детето беше очаровано!Особено като внесох тортата със запалени свещи, а после и с фойерверки!

Изнесе ни кратка литературно-музикална програма, в която прояви доста голяма своенравност и творчество при възпроизвеждане на текста.Ама вече все повече хора му разбират.

Тортата не ми хареса на вид.На вкус- средна работа.Едва ли втори път ще си поръчам пак от там.Идеята беше да е с героите на Мечо Пух, но бяха твърде трудно разпознаваеми.
За момичетата от Варна ще кажа, че на тортата имаше по чиста случайност и две патета.Не ги бях видяла при избор на тортата.

Сега голямото ми момче спи , а мама я чакат куп чинии, но откровено ви казвам-през тази година за момента това беше най-щастливият ми ден!Дори по-щастлив от прибирнето на детето у дома, защото го видях за първи път толков радостен.

Снимки- в съответната тема, ако не успея днес, утре обещавам!

# 8
  • Мнения: 48
Нека и аз да се похваля-направихме една годинка и бяхме много щастливи.Още когато разбрахме че тя ще е решихме че рождения ден и кръщенето ще са едно след друго.Рождения ден се падна в петък.Купихме торта,събрахме се бабите,дядото,кръстника й,леля й и моите племенници и надухме балони.Общо взето тя едва ли разбра какво става,но със сигурност се почувства важна,защото цялото внимание беше за нея.На другия ден направихме кръщенето,събрахме цялата рода и стана едно много весело събитие.Аз съм много доволна,защото това съм си представяла през цялото време докато я чакахме.

# 9
  • Мнения: 11 892
Цветкова, много се радвам за твоето мъниче! А снимки от събитието?

# 10
  • Мнения: 48
снимки нямаме,защото снимахме с камера,но това събитие е най-важното в живота ми,след другите важни-нейното идване вкъщи,нейната усмивка и всичко свързано с нея

# 11
  • Мнения: 79
Зравейте,момичета!Където и да отпразнувате рожденният ден на детето си,ако има нужната атмосфера то ще усети и ще се чувства важно.Първият го направихме в Морската градина на островчето.Аз си мислих,че няма нищо да разбере,но той беше така ококорен и беше наистина ЗВЕЗДАТА.За вторият р. ден реших да бъде в Елитис.Беше малко болен,но пак си беше същата звезда

Общи условия

Активация на акаунт