Нашето бебе е благословено- през ДЕКЕМВРИ ще е то родено

  • 13 460
  • 301
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14
Доброоо утрооооо Grinning Grinning

 Coffee Coffee

Обожавам утрините, когато всичко започва отначало така да се каже, действат ми оптимистично и окуражаващо!!!

Мамчета оплаквайте си се на воля, това си е жизнено необходимо! Лозунги от типа "стегни се", "дръж се" ," не бой се".... нито вършат някаква работа, нито помагат.  Успокоение като "не се притеснявай", "успокой се" също....
Каспърче сигурна съм, че голямото ти синче е най-сладкото, но да знаеш този втория ти е мноооооого специален Grinning
Има една такава стара поговорка за добрите и надарени деца - "Такова дете не може да се зафане, ако се зафане, не може да се износи, ако се износи, не може да се роди, ако се роди не може да се изчува!!" - сиреч невероятни Grinning

Харем то и здрав да си и небременен ще се паникьосаш по време на ремонт, така си твърдят психолозите, допускането на външни набези домашното простванство си е стресиращо, аз поне го преживявам тежко.... Днес трябва да приключим с чистенето у нас, дано се справим, че ми писна да незнам кое къде ми е Sad

И последно един въпрос към мамите шофьорки, наблюдавате ли връзка между шофирането и получаването на контракции, аз имам чувството, че като попрекаля с возенето, и на следващия ден съм на топка Sad

Лека и спокойна неделя пожелавам на всички!!!!  Пратете снимчици от срещите!!




# 46
  • Мнения: 429
Здравейте милички,
аз пак почти цяла тема съм изпуснала, а и за някаква среща видях говорите, изпуснала ли съм Софийската среща?
Утре ще давам стерилна урина, за да видим тези опалисценти в нестерилната ми урина дали са признак на алгумин (не знам така ли се пише..). В четвъртъл бях на доктор, бебчо е добре, но е мъничка...около 360 грама, доки каза, че не е задължително това да е повод за притеснение, защото аз също съм дребна, мъжа ми също...
Тъкмо се похвалих, че не ми се подуват краката и сега последните два дни е ужас...не мога да си позная глезените и ходилата...страх ме хваща!!!! Дано да не е алгумин  #Crazy
Харем беше мисала, че като хапне нещо се задъхва и аз последните два дни постоявно се задъхвам и не ми стига въздуха...
Май съм прекалила с килограмите...започнах 54, а вече съм 62...Храня се нормално, никога не съм яла много, но сега си позволявам много сладки неща (таак обичам сладко и шоколад)...май ще трябва да ги огранича и  да наблегна на по-здравословното хранене...
Целувки на всички ви момичета! И пуснете снимки от срещите:о)

# 47
  • Мнения: 6 206
Не е от шофирането, а от друскането в колата.
Тоест все същото. Макар че според мен на шофьорското място друска най-малко, така че гледам като се возя на кола - аз да си карам.

# 48
  • Мнения: 1 152
Добро утро!  Grinning Днес като разбрах каква ще е жега пак ще съм си вкъщи сама...

Elmina на мен поплакването ми действа добре и се чувствам по-леко след това. Така, че давайте воля на чувствата си.  Wink

harem_style и за се стресирам от мисълта за предстоящото раждане, а и като прочета историята на някоя мама как е минало.... ooooh!

San4es аз не шофирам, но последният път на ЖК сестрата ме пита - да не си шофирала преди да дойдеш при нас, високо ти е кръвното. Явно има връзка.

barboran4e
албуминът или белтък в урината е съвсем друго нещо и за него си пише дали е положителен или отрицателен.

# 49
  • Мнения: 769
Опа как е народа..

При мен нищо особено за сега.. освен че ставам все по-тромава..

За варненската среща - и аз няма да мога да се включа, защото имаме семейна сбирка, отлагана от няколко седмици.

Момичета не се преуморявайте с чистене и домакинстване, жегите и без това ни морят..

Някой питаше по-нагоре за присъстване на таткото при раждането - моя мъж изобщо не ми трябва да ми е на секциото, така и така ще съм упоена.. познавам си човека - хич не е за такава ситуация.. но няма значение, важното да е 'на място' след раждането Grinning

Приятна среща на варненки и по-малко тревоги на другите!

# 50
  • Мнения: 616
Добро утро момичета  Hug

Да се похваля вече си имаме мебели много съм щастлива на беби стаята е страхотна, като сложа всички аксесоари ще я снимам Party Party е с холната секция не се разминахме без нерви, два от модулите са с повредени стъклени витрини та ще ги чакаме известно време ама айде бели кахъри Simple Smile

Това ли е местенцето за софийската среща ?  Grinning СтраОтно! Hug

точно това е мястото  Peace Nenna аз не я знам Тоскана срещу Хемус  newsm78 а за местата там аз винаги си правя резервация, пък и така няма как да се обърка някой само казва името на този който е резервирал и това е Hug

eses за кожата аз имам един препарат за кожа, прилича на тоалетно мляко но си е специално за кожа и с него си чистя гарнитурата виж в магазините за домашни потреби.

Каспър  Hug

# 51
  • Мнения: 22
Добро утро и от мен!  Hug
Снощи водата дойде чак в 22:15ч. при нас (ние сме на 10 ет.) и беше ужасно мръсна. Плача ми сигурно е бил вече изблик на нерви...но днес съм по-добре! Simple Smile
Барбаронче, и аз от 54 сега съм 63, но все си мислияк, че не изглеждам ужасно все още. Но май-до края ще съм +20кг. Като имаш предвид че на мен първите 4 месеца не ми се яеше сладко изобщо! Сега се позволявам и се храня нормално. Само на работа мога да изям някой сандвич, пица или нещо такова сухо и тестено, ама като ми се яде...Стискам ти палци за изследванията да са добри! Срещата за сега е планирана за другата събота от 17ч. в пицария Тоскана до НДК - ул.Верила 3.

Относно чистенето се чудядали да чистя или не. Свеки излезе на разходка, а таткото отиде командировка  Confused Аз доста се уморявам и най-вече след това ме боли кръста, но май ще пробвам с големи почивки.

Харем,   мисля че почти няма бременна жена, която да не я е страх от раждането и неизвестността. При теб е по-страшно защото знаеш и какво те чака.

Хубав ден на всички и днес повече усмивки! newsm53

# 52
  • Мнения: 265
Добро утро момичета!
Каспър,мила,не си като черна станция,тук се оплакваме всички от своите болежки и притеснения и се чувстваме по-спокойно,защото най-добре можем да разберем тревогите си и да си помогнем с някакъв съвет.Радвам се,че за сега хематологичните изследвания са ти ок,сигурна съм,че и контракциите и кървенето ще спрат,само си лежи и си почивай Hug!
Цацано,не се притеснявай за тези бактерии,лекуват се,една моя братовчетка имаше през цялата бременност бактерии в уринат,пи многократно антибиотик и роди живо здраво сладко бебче.
Тъкмо си мислех,че поне подуване на крака и ръце не ме е сполетало все още и вчера-хоп изненада,не само ми се подуха,а ми и изтръпнаха.Днес краката са добре,но ръцете са ми изтръпнали от китките на долу.На някой да се е случвало подобно нещо.Разрових се в нета и намерих доста такива случаи и се  описва,като синдром на карпалния тунел,който се получава от пренатоварване.Дано да отшуми бързо Praynig!
Харем,аз като се нахраня също някак си като че ли въздухът ми е малко,но имам и чувството ,че кожата ми се опъва и усещам стягане на горната част на корема,много пъти съм се чудела дали това не е контракция Thinking.Харем,аз видях един салон за красота с твоя ник във Варна Grinning.
Ох днес ще е мноооого голяма жега sweating sweating sweating и ще се побъркам smile3511 искам дъъъъжд.Не съм мразила никога така жегата,както сега.Да се пазите,мами!
Стига с моите оплаквания,досадих.
И все пак ,пожелавам ви приятен ден без ниииииикакви проблеми!

Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 12:14 от zuerich

# 53
  • Мнения: 23
здарвейте мами.
и аз от ден на ден се чувствам все по тромавано няма как,искам да попитам мамите които вече с били бременни.. задължително ли е последните месеци да качиш най-много има ли вероятност в 9 месец изобщо да не качиш...?сега една моя познат е в 9 месец след 4 дни ще ражда и като влезе в 9 месец отслабна 2 килограма това ме кар ада си мисля че е въжможно ,ако някой знае нещо повече д аразкаже,или поне кажете вие колко наддадохте накря

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Добро утро момичета!
Цюрих, аз съм така със страхотно подути ръце вече цяла седмица.И краката също.Но ръцете освен , че ми се подуват ги усещам и изтръпнали.Нощно време като се опитам да се обърна и се събуждам.Просто все едно не са мои ръцете.Док каза , че е от жегите SickИ на мен ми писна от тая топлина, чакам есента
От много малко храна ми става зверски тежко , но това си е естествено ограничение hahaha
Друго ме притеснява напоследък -тръгна ли на разходка се уморявам на 5 минута , а как се задъхвам да не разказвам .Но декември тези проблеми ще изчезнат , дотогава ще стискаме зъби Peace
Бамби на мен повечето ми раждали приятелки казват че в 9 месец свалят някое килце , а не качват
Каспър, освен да стискаш зъби друго не мога да кажа.Знам , че си силна и ще се справиш Hug
Приятна почивка и от мен в тази жега момичета!  bouquet

# 55
  • Мнения: 23
анели и с мен е същата работа не стиг ае са ми надути кракат аи ръцете ами и са изтръпнали,явно бебето ми притиска някой нерв защото единия крак ми е по ндут и по ме боли от другия.а за разходкат аи аз не мога много да ходя ,а като постоя известно време на крака и то малко време и започват много да ме болят ,трябва да седна не се изържа ,мисля си дане би защото съм нисичка и оттам да ми идват всички тези болежки? но така или иначе няма значение ще се търпи щом е заради малката принцеса няма как

# 56
  • Мнения: 4 589
Добро утро и от мен мами.

Ние днес пак си поспахме до по-късно.

Относно подуването, аз ви споменах, че при мен беше така, но от както си почивам изчезна. Почивайте повече и по-малко ходете в тези жеги.

Аз за раждане още не мисля дали ще е трудно и какво ще е. Мен по-скоро ме притеснява как ще се оправям с двете бебки едновременно, но живот и здраве до там да стигнем и ще му мислим.

И аз бях така на морето, като хапна и място не ми оставаше и едвам дишах, даже трябваше да се привеждам за да си поема въздух. Сега съм понамалила храната и съм ок.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Бамби, може да е от голямата жега ,а не от това че си ниска.Аз вчера си походих малко в жегата и към 18 часа вече нямах сили.А и като почна да ме стяга корема така се уплаших-днеска и с топ неможе да ме изкарат от нас. Joy hahaha
Ники, радвай се на  прекрасния дар да имаш две кукли .Всички са се справили и ти ще се справиш.И ще си превъзходна майка сигурна съм.  bouquet

Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 11:37 от Aнели

# 58
  • Мнения: 53
Добър ден сладури!
Чета,че почти всички се оплаквате от отоци по краката и ръцете.Вписвам се и аз. Simple Smile.Вчера реших да изпера и прибера едни чехли с висок ток, които носих до преди месец и реших първо да ги обуя.Ужас  ooooh! - влезаха ми само 3 пръста от крака. JoyКрачетата ми са заприличали на мечешки лапички.А ръцете си от няколко дни ги усещам изтръпнали в съня си като се пробудя.Явно е от жегите.  Close
Относно килограмите за сега съм +5-6 отгоре и имам усещане,че съм балон.То предимно на корема ми са.Нашето тати е на рейс и всеки ден му докладвам как растем, а той съответно си прави шеги с мен.Иначе за сега не вземам нищо въпреки настояването на гинката от ЖК да съм започнела да пия поне Матерна.Само в случай, че се попретоваря вземам едно но шпа и лягам за малко.

# 59
  • Мнения: 2
Здравейте, мами!

Днес младежът буквално ме изрита от леглото с пристъп на глад, отдавна не ми се беше случвало Simple Smile Когато хапвам през деня, обикновено всичко е наред, но вечер ми става тежко и гледам да вечерям рано и нещо по-леко. Една лекарка ми каза, че през последното тримесечие е нормално да чувствам тежест и просто да следвам сигналите на организма, т.е. да закусвам и обядвам добре, а да вечерям леко. Чудя се какъв дребосък ще родя, като досега (23 г.с.) съм качила само 3,5 кг.,  Thinking но пък се успокоявам, че през последното тримесечие се качвали най-много килца...

Каспър, разбирам, че умираш от скука и те хваща съклет от лежане, но имаш поне стотина бъбриви приятелки онлайн Simple Smile Не се притеснявай, оплаквай се на воля, ние сме затова  Hug

harem_style, сигурно всички ни е страх от раждането, но статията, която беше пратила онзи ден, беше много хубава. Аз лично съм настроена много позитивно и си мисля, че това е един естествен процес и колкото и да изглежда страшен, трябва да минем през него, няма как - бебо трябва да излезе Simple Smile А и непрекъснато си представям момента, в който ще го гушна,  baby_neutral така подтискам страховете и насочвам мислите си към желания резултат - засега действа, ще видим по-нататък Simple Smile
Между другото, генетиката работи до 14 ч., а не до 12, така че звъни на воля.

zuerich, мила, направо си за бой с това чистене - е как няма да те боли това-онова и да се подуваш? Хайде, кротни се и си почини малко  ooooh!

Yammy, аз питах за таткото, но доколкото знам, при секцио не може да присъства. За естествено раждане ми беше питането и събирам гласове против присъствието му, за да се опитам да го разубедя Simple Smile Ами така де, като чета колко дълго се проточва, какво ще го правя толкова време наоколо, пък и да вземе да му стане лошо, че да го мисля... Айде, няма нужда!

Хубав ден на всички!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт