Ривотрил-как да го спра

  • 101 630
  • 80
  •   1
Отговори
Момичета,ако някой е пил Ривотрил дълго време и е успял да го спре,нека сподели.Няколко пъти лекарите се опитват да ми го спрат,но получавам кризи.Аз го пия заради депресия.Знам,че се спира по схема,много бавно,но как?Някой имал ли е този проблем.?

# 1
  • Мнения: 503
Съпруга ми загуби родителите си  в рамките на 3 години и тогава започнаха проблемите.Започна лечение с Ривотрил като в началото го взимаше по схема.Но след извесно подобрение вече го взима само при нужда-при кризи.Забелязала съм ,че се нуждае от него след недоспиване/напр. след нощна смяна,при проблеми в работата/,след консумация на алкохол.Покрай проблемите  с мъжа ми и аз  стигнах до употреба на Ривотрил,но го взимам само в краен случай.За да се откажеш от него е много важно самоконтрола ,да се научиш да стоиш малко над нещата,да не си внушаваш разни глупости от сорта напр. ,че може да умреш,че всичко е загубено.Много е важно в момент на криза да дишаш правилно/да си поемаш дълбоко въздух ,да се заемеш с някаква дейност ако щеш чистене ,пране ,колкото и невероятно да звучи.И най важното да избягваме стресови ситуации ,което е все по трудно в динамичния и напрегнат живот който водиме.Успех.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 074
Майка ми го пиеше дълги години. В един момент взе решение да не се трови повече, както тя го нарече и го спря.
Беше и много трудно, изпадаше в кризи, тресеше се цялата, точно като в абстиненция, но успя. Замени го с мелатонин успешно. Вече близо година не го пие и е много добре.
Според мен, трябва ти да си готова да го спреш и да преодолееш кризите.

# 3
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Аз съм с паническо разстройство и преди 4 години ми изписаха ципралекс и ревотрил по схема. Спрях го като постепенно намалях дозите и после най-малката доза а взимах през ден, през два, през три в продължение на месец и го спрях. Рязкото прекъсване на приема води до криза. Аз после близо година носих четири таблетки в чантата си и знаех, че ако ми стане лошо винаги мога да си пия хапчетата, това ми даваше сигурност и не стана нужда да го приемам.

# 4
Много ви благодаря,момичета.Сега няма да мога да го спра,защото съм в депресия и от 10 дни пия и Ципралекс.Незнам защо,но все още не ми е подействал,може би е рано.?Кога се усеща ефекта от Ципралекса?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Аз бих те посъветвала да се опиташ да го спреш.Има доста странични показания .Аз го пих почти година и като тръгнах да го спирам беше ад-с дни не си затварях очите ,но с много воля и инат нещата се получиха.Желая ти късмет ! Peace

# 6
  • Мнения: 836
Заради преживян огромен стрес и на мен ми бяха изписали Ривотрил. Почувствах се много добре, но по-късно усетих, че привиквам към него.
Сама реших, че ще преодолея зависимостта. Нужни ми бяха 6 месеца.
Разходки сред природата, повече спорт, занимания, които да ти отвличат вниманието от собственото ти състояние. В момент на криза, започваш да си повтаряш, че е временна и след малко ще ти мине. Не е лесно, но това най-здравословният начин да се справиш.
Успех!

# 7
  • Мнения: 305
на мен ми предписаха Ципралекс, но не ми понесе и сега пия Золофт и Ривотрил. В началото на лечението съм .
Мишел, ти по-добре ли си? А странични ефекти имаше ли? Чета че се качват килограми?

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

За жалост е верно, аз качих бая кг ,които и днес не мога да сваля.

# 9
  • Мнения: 511
При мен също се наложи употребата на Ривотрил за няколко месеца.Дозата при мен беше малка ,сутрин и вечер по 1/2т. от 0,5мг.Започнах намалчнето по схема и за около месец го спрях,лекарят ми каза ,че при нужда мога да вземам Симпатил,но досега не се е налагало.

# 10
  • Мнения: 212
Много е важно от каква доза се започва спирането. Колкото е била по-голяма дозата толкова по-дълго време ще е необходимо за спиране. Ако се спира постепенно по схема от лекар няма никакви проблеми.

# 11
Да,Борис,прав си.Също така е важно и от колко време се пие-месеци,години?Ти имаш ли някакъв опит с ривотрила.Ако желаеш,сподели с мен на лични или тук-както ти е удобно.Поздрави!

# 12
  • Мнения: 212
Да,Борис,прав си.Също така е важно и от колко време се пие-месеци,години?Ти имаш ли някакъв опит с ривотрила.Ако желаеш,сподели с мен на лични или тук-както ти е удобно.Поздрави!

Имам опит с Ривотрил. При мен обаче той беше добавка за намаляне на страничните ефекти от основното лекарство което взимах и беше в минимални дози - два пъти на ден по половин от 0.5 мг.
По принцип Ривотрила и всички други лекарства от групата на бензодиазепините (диазепам например) са изключително коварни. Привикването е много лесно и при продължителна употреба е почти сигурно. Затова трябва да се пие само и единствено по препоръка на лекар, по схема от лекар и да се спира пак по схема от лекар. Всякакви своеволия и взимане на Ривотрил когато ни хрумне водят до тежко привикване и още по-тежко отказване. По принцип Ривотрила е лекарство миорелаксант т.е. отпускащо мускулите на тялото и първоначално е открито за овладяване на гърчове при епилепсия. И сега все още основното му предназначение е точно за епилепсия. Обаче впоследствие се е окрило че определено влияе и на психиката - отпуска тялото и нервното напрежение, премахва страхови синдроми съпроводени със сърцебиене, виене на свят и т.н. С една дума пациенти с определени неврози и други подобни състояния се влияели добре от Ривотрил. И докторите започват да го изписват и при неврози и страхови състояния. Проблемът тук идва че на практика Ривотрила не лекува причините за неврозата и страха а само тушира тяхните изяви като нервно и психическо напрежение, страх, паника и т.н.
И пациента накрая освен физически става и психически зависим от Ривотрил и другите бензодиазепини защото си мисли че като не ги приема може симптомите пак да се завърнат с нова сила. Психическата зависимост от Ривотрил и другите такива е по-тежка и много трудно е човек да се откаже от нея отколкото да се пребори с чисто физическата зависимост.
Скоро гледах един филм за това как в САЩ няколко човека пили дълго време едно такова подобно лекарство от тази същата група на бензодиазепините, съдят концерна F. Hoffmann-La Roche който произвежда и Ривотрила за това че са привикнали към лекарството и не могат да се откажат от него.
С една дума шега с Ривотрила не бива. Пийте го колкото трябва и после го спирайте защото е като наркотик - закачиш ли се за него после трудно се откачаш...

# 13
  • Мнения: 4 451
За съжаление Борис е абсолютно прав. След преживяна житейска травма и аз изпаднах в депресия. Наред с антидепресанта ми беше предписан Ривотрил. Вече не си спомням кога спрях антидепресанта, беше отдавна, но от Ривотрила не мога да се "откача" вече 4 години.  Confused Приемам го през няколко дни, общо взето хаотично, когато съм в криза - безсъние, става ми лошо, изпитвам необясним страх. Имах временен резултат от няколко месеца, в които го бях спряла, след като реших да потърся услугите на психолог. Но когато спрях посещенията си там, за съжаление кризите отново се появиха. Ще следя темата.

# 14
  • Мнения: 305
звучат много страшно коментарите ви за ривотрил.аз го пия заедно с антидепресант.Мисля че ми е предписан за половин година.Мислите ли че за такъв период може да се получи зависимост?

# 15
Да,вярно е,че се привиква с Ривотрила,но чак пък коварен......!!!!Ами не дай боже да си с епилепсия-как ще го пиеш цял живот?Нека този,който е успял да го спре да предложи схема за спиране или поне за намаляване.

# 16
  • Мнения: 212
звучат много страшно коментарите ви за ривотрил.аз го пия заедно с антидепресант.Мисля че ми е предписан за половин година.Мислите ли че за такъв период може да се получи зависимост?

Няма нищо страшно ако се пие колкото е преценил докторът който го е изписал. Проблема започва ако се пие на своя глава и както вие си мислите че е правилно.
Зависимост се получава и затова Ривотрила се спира бавно и постепенно за да се избегнат неприятните усещания от спирането му. Ако някой е пробвал да спре Ривотрил изведнъж от раз, знае за какво говоря. Получават се симптоми подобни на спирането на наркотик.

Да,вярно е,че се привиква с Ривотрила,но чак пък коварен......!!!!Ами не дай боже да си с епилепсия-как ще го пиеш цял живот?Нека този,който е успял да го спре да предложи схема за спиране или поне за намаляване.

Коварен е защото те успокоява и си мислиш че всичко е наред а той не лекува всъщност. Само тушира симптомите. Проблемите си остават.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Наистина е коварен.Аз го пих може би две години.Основно имах силно главоболие , придружено със силен световъртеж  , а понякога и повръщане.Докторката ,при която ходех , май нямаше решение на проблема ми с години и все ривотрил ми изписваше .Имала съм чувствителна нервна система -дъра бъра.Верно  с него спях и се чувствах малко по-добре.Но започнах да напълнявам незнайно как.Две години по-късно се добрах до ендокринолог и той изпадна в див ужас като разбра за какво съм пила тоя ривотрил.И ми обясни, че при жените действа закръглящо освен , че се пристрастяваш .Естествено проблема за мойто неразположение се оказа аденом на хипофизата ,който е причинявал главоболието.Поради некадърността на лекарите години се тъпчех с всевъзможни лекарства , но нито за миг не съм лекувала проблем.Така, че внимавайте с лекарите и не им се доверявайте сляпо! #2gunfire

# 18
  • Мнения: 661
esil ,

Според мен в момента не е много удачно да спираш Ривотрил-а , след като си в депресия . След като се стабилизираш - тогава можеш да го спреш постепенно . Аз също съм пила Ривотрил около година и не съм имала сериозни  проблеми със спирането му . Да , в началото си мислиш ,че не можеш за заспиш без него и по навик посягаш към хапчето , но и това се преодолява . При всеки е различно .МНого е важно не само да пиеш хапове , а и да работиш върху себе си - например в това , как да тушираш напрежението от ежедневието , как да му противодействаш . МОжеш да промениш нещо ( неща ) в начина си на живот . Не бива да разчиташ само на лекарствата . Те само помагат да се успокоиш и да размислиш трезво какво не е наред и можеш ли да поправиш нещо в живота си .  Не на последно място трябва да четеш различни материали за депресята си , тоест да се инетересуваш непрекъснато от състоянието си  , от начините на лечение , били те с лекарства или не  . Ако  пиеш  Ривотрил само за сън , можеш да попиташ лекаря си дали да не ти изпише "Ксанакс " , макар че и той е от групата на бензодиазепините . КОй ти изписа тези лекарства - Ципралекс и Ривотрил - психиатър или личен лекар ? Антидепресантите действат понякога след 1 , 2 месеца , може и повече - зависи от състоянието на пациента , долколко е дълбок психичния му проблем . За съжаление много хора в България страдат от депресия и се знае , че това е болест на интелектуалците . ПО -добре е да вземеш мерки навреме , независимо как ще реагират околните ( а те в повечето случаи или се присмиват , или се отдръпват) , отколкото да влачиш проблема , а той да се задълбочава . Ще те посъветвам и още нещо - не вярвай на " рекъл - казал " и тук във форума . Ако вземаш решение относно здравето си , нека да е с помощта на лекаря ти . Българите имаме навика да се правим на много компетентни , без да се замисляме какви вреди нанасяме с тази наша "компетентност "  . Успех в лечението !  Hug

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 10:26 от elpidaelpida

# 19
  • Мнения: 305
Аз през деня се чувствам добре,но вечер когато вече съм поуморена ми натежава главата,понякога ми се вие свят,чувствам се отпаднала и единственото ми желание е да си легна,което е нетипично за мен.Спинкам по цяла нощ непробудно. А някой има ли инфо за Золофт?

# 20
Ципралекса и ривотрила ми изписа доц.Александрова -Психиатър от Плевен.Тя ме успокои,че Ривотрила в малки дози не е проблем.Освен това аз съм много чувствителен човек и смятам,че ми е необходим ,за да ме държи по-спокойна.Надявам се когато се почувствам готова за това,поне да го намаля.Доцентката каза,че Ривотрила е по-изчистен от останалите бензодиазепини.Много хора пият години наред Ксанакс.Лексотан,Транксен-зашо никой не говори  за привикване кем тях?Та те са от същата група!

# 21
  • Мнения: 661
Имах една приятелка , също много чувствителен човек . МНого се раздаваше и то за хора ,които не го заслужаваха . КОгато изпадна в депресия , почти всички се отдръпнаха от нея , което допълнително я срина . Накарах я да чете книги за депресията , говорехме си за нейните проблеми . С течение на времето , с много работа върху самата себе си , тя разви здравословен егоизъм  и се научи да се противопоставя на тези , които само искаха да я използват ,  да се бори  с проблемите и да се уважава . Все още е неспокойна и понякога посяга към Ксанакс( преди беше на РИвотрил )  , но само за да заспи , понеже сънят е добро лекарство срещу стреса , на който всички ние сме изложени . Научи се да разпуска , да бъде по изобретателна в туширането на безпокойството си . Аз писах вече , че понякога вземам Ксанакс по същите причини , но не съм го пила от май месец . Не съм имала проблеми със спирането му . Всичко опира до себеконтрола .

# 22
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Ципралекса и ривотрила ми изписа доц.Александрова -Психиатър от Плевен.Тя ме успокои,че Ривотрила в малки дози не е проблем.Освен това аз съм много чувствителен човек и смятам,че ми е необходим ,за да ме държи по-спокойна.Надявам се когато се почувствам готова за това,поне да го намаля.Доцентката каза,че Ривотрила е по-изчистен от останалите бензодиазепини.Много хора пият години наред Ксанакс.Лексотан,Транксен-зашо никой не говори  за привикване кем тях?Та те са от същата група!

Това което ти е казала доцентката съм го чула и от моя психиатър. Напълно съм съгласна, казвам го от личен опит. Пила съм Ривотрил и нито съм имала проблем със спирането, нито с пристрастяване. В психиатрията той е помощен медикамент. Когато започне да ти действа антидепресанта няма да имаш нужда от него. Постепенното, контролирано и прецизирано откъм доза спиране е безпроблемно - гарантирам. Ако някой привикне това по-скоро ще е психическа, а не физическа зависимост. Някой по-горе беше писал за това. Сега понякога взимам 1/4 от 0,5, това може да стане и веднъж в месеца, може и на няколко месеца веднъж.

elpidaelpida, много ми харесват постовете ти. Подписвам се с две ръце под тях. И аз стигнах до много изводи за себе си, за характера и поведението си. Опитвам се да се променям; бавно успявам... но защо трябваше да стане по трудния начин Confused.





 

# 23
  • Мнения: 4 451
Аз бих те посъветвала наред с медикаментите, да посещаваш и психолог (психотерапевт). Определено споделянето на проблемите ти с него (нея) помага много, можеш да разкажеш за всичко, което те притеснява. Ще ти помогне да погледнеш на проблема от страни, да опознаеш себе си по-добре. На мен лично тези терапии бяха от голяма полза, дори бях спряла Ривотрила напълно. Но за съжаление живея не лек живот (имам дете от аутистичния спектър) и проблемите ме връхлитат един след друг и отново посегнах към таблетките. Embarassed

# 24
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Мари_Анка, няма нищо срамно, че ти се налага от време на време да пиеш Ривотрил.
По-добре четвъртинка, за да се успокоиш и да можеш да продължиш напред, отколкото да се натоварваш и да става по-зле. Ако те заболи глава нали вземаш хапче? Това е същото.
 И аз съм "за" психотерапията. Много помага!

# 25
  • Мнения: 661
ivap ,

Благодаря ти за хубавите думи  Hug На някои харесват моите изказвания , на други - не , но това от което се ръководя е ,пишейки тук , да не навредя . Доста неща знам , още много имам да уча , но все пак се надявам да бъда от помощ . НИщо в този живот не става по лесния начин , но трябва да се борим и със себе си , защото от нас зависи семейството ни , приятелите , близките . Работейки върху себе си и когато ние сме добре , можем да помагаме на скъпите за нас хора . В повечето случаи , когато мамата в къщи е болна ,  нещата не вървят както трябва , независимо колко се стараят мъжете ни ( а някои изобщо не се и стараят ) .

# 26
Zdraveyte.Ot dve god.pochti mozhe da se kazhe che go vzemam rivotrila i nay nakraya se sbadna mechtata mi da go spra. Blagodareniena lekarstvoto INSIDON koeto go niama na nashia pazar i si go nabavih ot Turtzia uspiah da go otkazha.S mnogo trudnosti i usilie se poluchi.Taka che ako reshite da go otkazhete struva si s INSIDON -tova e antidepresant mnogo dobar.Zhelaya vi uspeh.Zaponete shemata za piene na lekarstvoto tribva da vi go napravi vashiat psihiatar.Zhelaya vi uspeh!

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Добре де, малко ми е странно да откажеш успокоително с антидепресант- те са с различно предназначение ? Даже обикновено двете се предписват едновременно, защото се потенцират взаимно и ефектът е по-силен.
Въпросът май е по-скоро да спрем ривотрила, но не като го заменяме с друго лекарство, а да го спрем без да се връща тревожността, това  е главната цел.

# 28
  • Мнения: 121
Няма как доктора да е заковал,че е за 6 месеца точно,но ти желая успех.

# 29
  • Мнения: 13
Здравейте, приятеля ми е пил ривотрил 4 години,  преди да се срещнем. Заедно сме от 1.5 год. Казва ,че го е спрял около 2 седмици след като сме се запознали (срещахме се абсолютно всеки ден и след 3 мес. заживяхме заедно). Спрял е и другите медикаменти. Сега ви чета и изниква у мен един въпрос. Всички пишете, че се спира много трудно, а той го е спрял от раз? Мисля, че е пил по 1 хапче на ден, в продължение на 4 год. В съчетание с още някакви хапчета. Възможно ли е да е продължил да го пие, без аз да знам? Пил го е заради паническо разтройство. Но още от началото почнахме да говорим доста на тази тема и ако в началото е имал по 2-3 кризи месечно, сега има по 1 на 3 месеца... Моля ви за отговор.

# 30
  • Мнения: 661
Не е хубаво да се спира отведнъж ,  а падаща дозировка , в зависимост от дозата да мине на половин таблетка , после на четвъртинка и така постепенно да го спре . Но е по -добре с намесата на лекар да стане спирането .

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Пил го е заради паническо разтройство. Но още от началото почнахме да говорим доста на тази тема и ако в началото е имал по 2-3 кризи месечно, сега има по 1 на 3 месеца... Моля ви за отговор.

Любовта го е излекувала- нямам друго обяснение Grinning

# 32
  • Мнения: 7
 Казвали  са ми,че Ривотрил и всякакви други лекарства като него ,дето са на цветни рецепти ,независимо от дозата се спират постепенно  с намаляване с 1/4 на таблетките през 3-4 дни ,а след като нацяло се спре ,известно време е хубаво да се взема нещо леко,към което не се привиква/напр.Симпатил-казвам го, защото имам съвсем близки впечатления от него/,за да не се появят наново проблемите.

# 33
Стига сте плашили хората.Как мислете, че се чувстват сега тези, на които им се налага да го пият след всички страхотии, които се изписаха.
Ривотрил се пие колкото е необходимо и се спира, когато пациентът е стабилен.И кризите не са толкова от лекарството, колкото от основното заболяване, което все още си е на лице.Пила съм ривотрил повече от 10 години, последните в малки дози, но в началото в доста високи.След като забременях го спях от веднъж, без намаляване на дозите .Освен 3-4 нощи безсъние, не съм имала никакви други проблеми.И не знам дали безсънието се дължеше на липсата на ривотрил или на бременността, защото и преди съм забравяла вечер да го изпия, а не съм имала проблем със съня.
Всичко е до настройка и мотивация Peace.

# 34
Zdraveyte.Ot dve god.pochti mozhe da se kazhe che go vzemam rivotrila i nay nakraya se sbadna mechtata mi da go spra. Blagodareniena lekarstvoto INSIDON koeto go niama na nashia pazar i si go nabavih ot Turtzia uspiah da go otkazha.S mnogo trudnosti i usilie se poluchi.Taka che ako reshite da go otkazhete struva si s INSIDON -tova e antidepresant mnogo dobar.Zhelaya vi uspeh.Zaponete shemata za piene na lekarstvoto tribva da vi go napravi vashiat psihiatar.Zhelaya vi uspeh!
здравейте, аз също пия инсидон от два месеца и искам да ви попитам вие по каква схема го пиехте/знам че е индивидуално за всеки но все пак ако не представлява трундост да споделите/от началото как го приемахте и как го спряхте?Аз в момента пия 2х1.Благодаря

# 35
slu6aite me...hora za ..rivotrila da vi kaja ....nikoga ne piite tova ...az prejiviah silen stres predi tri godini ...bliznah kiselina izpla6ih se do smurt ...tova be6e v 20 ;00 h ve4erta s kiselinata.....na sledva6tia den po su6toto vreme vdignah kruvno 180 ..reakcia na organizma ot upahata...otidoh na lekar koito mi izpisa rivotril s antidepresant ...ne mojah da ponesa nikakuv antidepresant vupreki 4e toi lekuva a drugoto ne..izpadah v luda euforia be6e ujas ne mi pomaga6e antidepresanta a me prave6e o6te po nespokoen edinstvenno sus mnogo usilia sled kup razli4ni antidepresanti zapo4nah da pia zoloft po edno hap4e ..kum tiah su6to se privikva ...za da go tu6iram za6toto stavah neupravliaem ot zolofta pieh po 2mg dnevno rivotril na 4etiri ravni priema izgubih vsi4ki priateli ne mojeh da izlizam ot vku6ti ...postavih si cel da se opravia i da ne padam duhom stisnah zubi i purvia den izliazoh na 5metra vtoria na 10metra... tretia ve4e stigah do kraia na ulicata ...vse edno sveti6 s fener4e v tunel i vijda6 samo pred sebe si jivee6 den za den ...ot togava 4etoh mnogo no nikoi lekar ne mi pomogna s ni6to vsi4ko postignah sam  ...mnogo e trudno za niakoi po - slabi dori nevuzmojno moje bi...az zapo4nah taka spriah antidepresanta o6te purvite meseci. i avtomati4no stanah mnogo po- spokoen..i mi be6e nujen zna4itelno po malko rivotril...po4nah da se radvam na hubavi 4asove prez denia..za tiah jiveeh ... mnogo malko rivotril mi be6e nujen...za6toto zolofta me prave6e mnogo eufori4en ot 2 mg dnevno minah na polovin hap4e 1mg ..bez antidepresant ..ne mi triabva6e pieh samo rivotrila i zapo4nah postepenno redovno razrejdane 3 godini mi otne vseki dve sedmici ili mesec 4upeh malko ot hap4eto i produljavah redovno priemane  vseki den ..ne prez den vseki den ..minah na 0.5 za6toto ne mojeh da go pravia na pra6inki otne mi dve godini biagane joging inhalacii bez kafe ,gazirano kiselo ..mnogo strog rejim ...sega v momenta padnah do zavetnite pod edna 4etvurtina ot 0.5 4etvurtinata na polovina i dnes siadam za6toto ve4e stignah po4ti do finala i ot 4 meseca sum na po malko ot 4etvurtinka ot 0.5 ...s4upih ia na dve 4etvurtinkata no sega dva meseca az sum vuv postoianna nastinka neznam dali niakoi e izpitval podobno ne6to molia pi6ete mi bolkata e umerena na momenti silna ima pukane v mozu4noto podkorie kato gazirana napitka ...vdi6vaneto prez nosa be6e bolezneno po4ti neponosimo kato da ti prusnat te4en azot v nosa ..misleh si 4e e nastinka posle nevralgia posle na skener ni6o i ni6to niama6e no bolkite ostavaha i biaha neponosimi iztrupva mi glavata sega dokato vi pi6a i puka otgore v4era go uveli4ih na polovin hap4e ot 0.5 i kato s magi4eska pru4ka iz4eznaha simptomite ..use6tam bolka i stiagane v gornata 4ast na glavata ..neznam kakvo da pravia biah na finala a sega se vurnah s polovin godina nazad ..pomognete ..ako mojete ...blagodaria vi

# 36
privikva li se kum insidona ..i kum antidepresantite i po silno li e privikvaneto ot rivotrila otkolkoto kum tiah

# 37
  • Мнения: 1 893
Минала съм по тоя път.....напълно те разбирам. Не се притеснявай,върни се на половинката и след време започни пак да чупиш по малко. Ти по колко чупеше от четвъртинката и през колко време намаляваше?  Аз миналата година го спрях по схема от лекар,но много бързо-трябваше от 3 т. от 0,5 мг. да го спра за 3 месеца. Е,няма да ти казвам какъв ужас беше. Щях да се побъркам,изпаднах в депресия и пак го започнах. Сега съм в много тежка депресия и пак го пия,докато изляза от нея. След това ще се опитам да го намаля поне. Ще се радвам,ако споделяме. Успокой се,тази половинка нищо не значи,дори и цял живот да я пиеш,но ти ще се справиш,сигурна съм. Ако искаш,пиши ми на лични как точно го намали. Поздрави!

# 38
sus disciplina ...i silen duh ..nikoga ne se predavai triabva da stane liubimata ti fraza ...v 3 4asa posred no6t sum pravil licevi opori i kormni za da moga da se urigna i daizgonia gazovete ...espumizan i drugi ne pomagat taka se boria treta godina ...

# 39
  • Мнения: 36
Ето ви една схема несъм лекар нито здравно лице,на мен ми я дадаха тая схема аз по нея се опитвам да спра това чудо ривотрила!Дано да ви е полезна  Hug

ПЪРВА СЕДМИЦА:

ДЕЛИШ ТАБЛЕТАТА НА 8 ПАРЧЕНЦА
ВЕЧЕРТА ИЗПИВАШ 7 ПАРЧЕНАЦА

ВТОРА СЕДМИЦА:

ДЕЛИШ ТАБЛЕТАТА НА 8 ПАРЧЕНЦА
ВЕЧЕРТА ИЗПИВАШ 6 ПАРЧЕНЦА

ТРЕТА СЕДМИЦА:

ДЕЛИШ ТАБЛЕТАТА НА 8 ПАРЧЕНЦА
ВЕЧЕРТА ИЗПИВАШ 5 ПАРЧЕНЦА

ЧЕТВЪРТА СЕДМИЦА:
ДЕЛИШ ТАБЛЕТАТА НА 8 ПАРЧЕНЦА
ВЕЧЕРТА ИЗПИВАШ 4 ПАРЧЕНЦА

ПЕТА СЕДМИЦА:
ДЕЛИШ ТАБЛЕТАТА НА 8 ПАРЧЕНЦА
ВЕЧЕРТА ИЗПИВАШ 3 ПАРЧЕНЦА

ШЕСТА СЕДМИЦА:
ДЕЛИШ ТАБЛЕТАТА НА 8 ПАРЧЕНЦА
ВЕЧЕРТА ИЗПИВАШ 2 ПАРЧЕНЦА

ПЕТА  СЕДМИЦА:
ДЕЛИШ ТАБЛЕТАТА НА 8 ПАРЧЕНЦА
ВЕЧЕРТА ИЗПИВАШ 1 ПАРЧЕНЦА

ШЕСТА СЕДМИЦА
ДЕЛИШ ТАБЛЕТАТА НА 8 ПАРЧЕНЦА
ВЕЧЕРТА ИЗПИВАШ 0 ПАРЧЕНЦА

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Аз пиех антидепресант плюс ривотрил, като второто го спрях и останах само на първото. Не мога да кажа доколко е обективен резултатът, все пак не съм хич без хапчета, а си пия антидепресанти, но отвикването от ривотрила ми костваше 2-3 седмици.

# 41
Ne burzaite da 4upite rivotrila vsiaka sedmica... za da s4upite i par4ence mikroskopi4no 6te vi e nujno pove4e vreme ne vsiaka sedmica... kakto kazva drug 4ovek predi men..toi gre6i... ako namaliavate  postepenno pak 6te stignete  do kriza ... Rivotrila ne lekuva ..antidepresanta su6to e kovaren ne preporu4vam tova.....i tam se spira trudno... ...ne triabva da se burza i da ne se pie prez den a vseki den Rivotrila raboti i deistva sus natrupvane zatova go piite redovno i go razrejdaite mnogo bavno moje i na tri sedmici po malko da namaliate no mnogo postepenno i ne propuskaite priem taka 6te go namalite sus sigurnost...AKO...vi pada  kruvnoto tova e dobre za6toto ve4e ste po4nali spiraneto tova sa lekite stadii v koito burzate kum vku6ti da ne pripadnete ...ima i po tejki te sa nakraia za tiah sledva6tia put...ne razo4arovate horata okolo sebe si za6toto postoianno provalqte razhodkata ..purvo pri padane na kruvnoto e detska igra da se izbavite ...piite voda pove4e v tozi moment i slagaite validol pod ezika taka kruvnoto vi sled mesec ve4e niama da varira tolkova .....samo triabva da znaete koga vi e nisko i da ste sigurni ...siadaite na niakoi peika i piite voda ...kolko sum stoial po peiki dokato se otturva samo az si znam...ne prekaliavaite bez nujda s hipohondri4ni misli i sledene na tialoto - samonabliudenie bez da ima smisul... i ostra bolka v momenta..budete vinagi gotovi da posre6tnete vraga v o4ite toest bolejkite koito vi napadat...postoianno ....v uplaha nikoga  ne stoite ...triabva da ste mnogo silni i da zastanete o4i v o4i s rivotrila da se iadosate na nego ...niama 4ast ot tialoto koeto da ne me e bolialo stiagania vuv vrata... surcebiene ujasni bolki v glavata ...opasnost ot zadaviane pri hranene.... topli studeni vulni i mnogo mnogo drugi di6ane prez slamka stiagane na tialoto ....neiskam da produljavam 6te vi napi6a ciala armiia ot ne6ta koito sa voinici sre6tu drogata i rivotrila ....mnogo sa vajni tezi voinici ...piite samo izvorna i trapezna voda ,ako niamate pari ima 4e6mi hodete s tubite minava stra6no koli4estvo voda prez organizma na 4ovek i tia zaduljitelno triabva da e dobra.. iajte riba nai-malko dva puti v sedmicata ..banani - sudurjat serotonin po dva na den ...limon sutrin sus 4ai mato4ina e dobre...po edin limon spasiava ot topli i studeni vulni i pre4istva korem i vsi4ko...iajte sladko po malko za nastroenie nikakva zahar samo med preporu4vam za horata na rivotril...kafeta gazirano - NE kategori4no ...kiseloto da se izbiagva...limona moje i e mnogo polezen ...li4no az spriah kiseloto mliako mnogo mi deistva zle i stiaga korema i go pulni s gazove...vupreki 4e e mnogo polezno...Biagane joging razhodki vseki den ...po 2 km dnevno pez prekaliavane ...sport - bez fitness tovari surceto i ne deistva otpuska6to za nervi i tialo a stiaga vsi4ko... 6tangi ne ..koremni presi i biagane na 4ist vuzduh umereno vseki den !!!leene na kur6um na sedmica vednuj ...namerete 4ovek koito moje da lee i vi e udoben da hodite redovno po tri puti se lee na vizita ...na glavata... pred gurdite ... na kolenete ...olovoto premahva stresa  dori i da ne se otide navreme pak ima goliam efekt..slaga se kurpa na glavata i sa pravi ot 4ovek koito s tova se zanimava...za tezi na rivotril vsiaka sedmica preporu4vam ..pri 4ovek koito ne vzima pari a kolkoto mu ostavi6 ...pruskaite glava i tialo mejete se sus svetena voda i sutrin piite na gladno ...blagodarete na Gospod i se molete.... pokaianie tova e kliu4a ...(krusteneto pri stres predizvikva proziavane ako e istinsko i idva otvutre)... i mu kazvaite vsqka sutrin kratko i iasno blagodaria ti ni6to pove4e ..blagodarnia ozdraviava po burzo ..hodete na curkva ot vreme na vreme ..za viarva6tite vaji samo tam nasila ne se hodi...viziualiziraite oreol i kak gospod durji rukata vi zatvorete o4i i vizualiziraite slunce svetlina i Bog kak stoi do vas i vi podkrepia ...spazvaite strog rejim na hranene i trenirovki redovno ...moje i prepe4en hliab s margarin pomaga sa suhota v ustata ...sutrin s 4aia meda i limona ne se otkazvaite budete postoianni rezultatut ne idva vednaga ..ako mislite pozitivno i spazvate vsi4ko uspeha e blizo ..mislete za sebe si kato magnit koito privikva vsi4ko ot vselenata i otklikva na va6ite misli ...koito stavat ne6ta ..taka 4e kakvoto si mislite dnes utre 6te se slu4i ..privikvaite samo polojitelni kartini v glavata si vie ste gospodar na mislite si dori i v nai tejkata situacia ..4esto mi se e slu4valo da mislia 4e tova sa prazni prikazki i samo tozi koito poznava stresa znae kolko e mu4itelno da bude6 pozitiven ..za6toto vseki den se povtaria edno i su6to tova pak e psihika i 4ovek lesno se obezkurajava i predava ...v rucete na diavola ...a toi samo vi se smee kolko lesno pronikva vuv vas...nikoga ne padaite duhom ..iaponska pogovorka "sedem puti pada osem puti stava"  a jiveite s nadejda za hubavite momenti , koito vi predstoiat dori da ste obre4eni za tri ili pet godini znaite 4e ako se ostavite v tova polojenie gubite ostanalite 55 godini v koito moje da se radvate na jivota koito vi e daden ..verno e 4e 4ovek samo ot 4asti moje da promeni sudbata si ne cialata no moje ..i mnogo goliama 4ast e vuv va6ite misli i ruce... uspeh na vsi4ki ....budete zdravi jivi i mnogo usmivki ....vie ste nezamenima 4ast ot sveta i ste moje bi nai - finnite cvetia...suzdania ,koito obi4at krasotata v jivota ....obi4am vi

# 42
Аз пиех антидепресант плюс ривотрил, като второто го спрях и останах само на първото. Не мога да кажа доколко е обективен резултатът, все пак не съм хич без хапчета, а си пия антидепресанти, но отвикването от ривотрила ми костваше 2-3 седмици.
antidepresanta ostava nakraia i posle e su6toto kato se spre ili se spira po-lesno kak e pri teb ..lesno li 6te go spre6 kak misli6 ...

# 43
  • Мнения: 36
Прав е много Иван Попов.Аз също съм на ривотрил и го пия два месеца много е коварен.Искам да го спря предпочитам да ми е гадно от колкото да се тровя с тая химия която ме съсипа повече.

Да попитам Иван може ли да съставиш тогава схема която ти си спрял Ривотрила.Тая моята не важи ли?

# 44
Прав е много Иван Попов.Аз също съм на ривотрил и го пия два месеца много е коварен.Искам да го спря предпочитам да ми е гадно от колкото да се тровя с тая химия която ме съсипа повече.

Да попитам Иван може ли да съставиш тогава схема която ти си спрял Ривотрила.Тая моята не важи ли?
ima goliamo zna4enie shemata ......no e strogo individualna..horata sa razli4ni ..slu6aite telata si ..ne6to otvutre triabva da izvika gotov sum da probvam da smukna malko rivotrila i probvate bavno i vnimatelno ..ako ste mnogo napregnat zna4i vse o6te ne e vreme ..tova se otnasia za po-tejki slu4ai  i za hora koito go piat ot godini..a ti otivai vednaga na lekar .... smeniai go momentalno s atarax ili ne6to drugo az v na4alo kato iskah da zamestia dozata na obiad koiato vzemah za6toto pieh obed i ve4er rivotril mi se naloji za edna malka pra6inka rivotril da ia zamestvam s pet ataraxa ..toest razlikata e ubiistvenna i kolosalna ..ve4e moje i da si zagazil i da si stanal zavisim biagai dokato e vreme posle e mnogo trudno po4ti nevuzmojno ...namaliai bavno i smeniai s po bezobidni ot tiah 6te izbiaga6 po-lesno ot ...atarax ..sedakur forte.... valerian ot tiah moje da pie6 bez problem ..pribiagvaite i do homeopatia tia lekuva s godini oblastta na problema no vsi4ki stiagania vuv vrata iz4ezvat ...niama da pravia reklama na homeopata no imeto mu e dr.kostadinov ..med .komplex mladost varna ..tova e adresa ..homeopat predimno za deca no pomaga i na vuzrastni ...nau4ih ot priatel za nego i sum dovolen za sebe si ...dosta skupo vzema no e samo ednokratno za - pregleda i posle godini nared moje da ne hodite a samo da pla6tate za homeopati4nite (zaharni top4enca) ... lekuvat oblastta .....no bolesta ostava v sredata... mnogo sa blagopriatni ..ta taka..edin pregled tam struva 70..lv... a sled tova homeopatiata vi na mesec idva 5 leva no se pie pone 6 meseca ...2 ri pregled niama vednuj e tazi suma 70 lv posle samo hap4encata koito sa bezvredni ....toest ako ne vi pomognat niama da vi navrediat ...az su6to ne sum go sprial na 4etvurtina sum ot 0.5...ve4e 4 meseca v poslednite dva iznikna problem za6toto po4nah dva meseca da pia po1/8 ot 0.5 ..koeto e polovin 4etvurtinka .Gotov sum da produlja da go boria dnes me pusnaha bolkite i produljavam  napred..pi6ete i vie za tova kak se borite iskam da vi 4uia ne zabraviaite kontaktite s hora ...ako e po-silite vi go pravete na vsika cena ...uspeh

# 45
  • Мнения: 36
Прав е много Иван Попов.Аз също съм на ривотрил и го пия два месеца много е коварен.Искам да го спря предпочитам да ми е гадно от колкото да се тровя с тая химия която ме съсипа повече.

Да попитам Иван може ли да съставиш тогава схема която ти си спрял Ривотрила.Тая моята не важи ли?
ima goliamo zna4enie shemata ......no e strogo individualna..horata sa razli4ni ..slu6aite telata si ..ne6to otvutre triabva da izvika gotov sum da probvam da smukna malko rivotrila i probvate bavno i vnimatelno ..ako ste mnogo napregnat zna4i vse o6te ne e vreme ..tova se otnasia za po-tejki slu4ai  i za hora koito go piat ot godini..a ti otivai vednaga na lekar .... smeniai go momentalno s atarax ili ne6to drugo az v na4alo kato iskah da zamestia dozata na obiad koiato vzemah za6toto pieh obed i ve4er rivotril mi se naloji za edna malka pra6inka rivotril da ia zamestvam s pet ataraxa ..toest razlikata e ubiistvenna i kolosalna ..ve4e moje i da si zagazil i da si stanal zavisim biagai dokato e vreme posle e mnogo trudno po4ti nevuzmojno ...namaliai bavno i smeniai s po bezobidni ot tiah 6te izbiaga6 po-lesno ot ...atarax ..sedakur forte.... valerian ot tiah moje da pie6 bez problem ..pribiagvaite i do homeopatia tia lekuva s godini oblastta na problema no vsi4ki stiagania vuv vrata iz4ezvat ...niama da pravia reklama na homeopata no imeto mu e dr.kostadinov ..med .komplex mladost varna ..tova e adresa ..homeopat predimno za deca no pomaga i na vuzrastni ...nau4ih ot priatel za nego i sum dovolen za sebe si ...dosta skupo vzema no e samo ednokratno za - pregleda i posle godini nared moje da ne hodite a samo da pla6tate za homeopati4nite (zaharni top4enca) ... lekuvat oblastta .....no bolesta ostava v sredata... mnogo sa blagopriatni ..ta taka..edin pregled tam struva 70..lv... a sled tova homeopatiata vi na mesec idva 5 leva no se pie pone 6 meseca ...2 ri pregled niama vednuj e tazi suma 70 lv posle samo hap4encata koito sa bezvredni ....toest ako ne vi pomognat niama da vi navrediat ...az su6to ne sum go sprial na 4etvurtina sum ot 0.5...ve4e 4 meseca v poslednite dva iznikna problem za6toto po4nah dva meseca da pia po1/8 ot 0.5 ..koeto e polovin 4etvurtinka .Gotov sum da produlja da go boria dnes me pusnaha bolkite i produljavam  napred..pi6ete i vie za tova kak se borite iskam da vi 4uia ne zabraviaite kontaktite s hora ...ako e po-silite vi go pravete na vsika cena ...uspeh


Ами при мен е дълго много и широко ако може някак си да се свържем по скайп или по e-mail адрес ще е много добре!АКо искаш ми пиши лично но гледам,че не си се регистрирал май  newsm78 Регистрирай се в форума ако не си!

# 46
Прав е много Иван Попов.Аз също съм на ривотрил и го пия два месеца много е коварен.Искам да го спря предпочитам да ми е гадно от колкото да се тровя с тая химия която ме съсипа повече.

Да попитам Иван може ли да съставиш тогава схема която ти си спрял Ривотрила.Тая моята не важи ли?
ima goliamo zna4enie shemata ......no e strogo individualna..horata sa razli4ni ..slu6aite telata si ..ne6to otvutre triabva da izvika gotov sum da probvam da smukna malko rivotrila i probvate bavno i vnimatelno ..ako ste mnogo napregnat zna4i vse o6te ne e vreme ..tova se otnasia za po-tejki slu4ai  i za hora koito go piat ot godini..a ti otivai vednaga na lekar .... smeniai go momentalno s atarax ili ne6to drugo az v na4alo kato iskah da zamestia dozata na obiad koiato vzemah za6toto pieh obed i ve4er rivotril mi se naloji za edna malka pra6inka rivotril da ia zamestvam s pet ataraxa ..toest razlikata e ubiistvenna i kolosalna ..ve4e moje i da si zagazil i da si stanal zavisim biagai dokato e vreme posle e mnogo trudno po4ti nevuzmojno ...namaliai bavno i smeniai s po bezobidni ot tiah 6te izbiaga6 po-lesno ot ...atarax ..sedakur forte.... valerian ot tiah moje da pie6 bez problem ..pribiagvaite i do homeopatia tia lekuva s godini oblastta na problema no vsi4ki stiagania vuv vrata iz4ezvat ...niama da pravia reklama na homeopata no imeto mu e dr.kostadinov ..med .komplex mladost varna ..tova e adresa ..homeopat predimno za deca no pomaga i na vuzrastni ...nau4ih ot priatel za nego i sum dovolen za sebe si ...dosta skupo vzema no e samo ednokratno za - pregleda i posle godini nared moje da ne hodite a samo da pla6tate za homeopati4nite (zaharni top4enca) ... lekuvat oblastta .....no bolesta ostava v sredata... mnogo sa blagopriatni ..ta taka..edin pregled tam struva 70..lv... a sled tova homeopatiata vi na mesec idva 5 leva no se pie pone 6 meseca ...2 ri pregled niama vednuj e tazi suma 70 lv posle samo hap4encata koito sa bezvredni ....toest ako ne vi pomognat niama da vi navrediat ...az su6to ne sum go sprial na 4etvurtina sum ot 0.5...ve4e 4 meseca v poslednite dva iznikna problem za6toto po4nah dva meseca da pia po1/8 ot 0.5 ..koeto e polovin 4etvurtinka .Gotov sum da produlja da go boria dnes me pusnaha bolkite i produljavam  napred..pi6ete i vie za tova kak se borite iskam da vi 4uia ne zabraviaite kontaktite s hora ...ako e po-silite vi go pravete na vsika cena ...uspeh
ne
ivan_popov_1978@abv.bg           tova e po6tata mi no i az iskam pomo6t Simple Smile i na men mi e nujna ...da se izbavia ot 4etvurtinkata ot 0.5  taka 4e ne se pravia na goliama rabota ..i az se boria kato vas ..nujen mi e specialist koito  da ne mi dava drugi himii ...a da mi kaje kak da se otturva pri tezi ne4ove6ki paniki... koito idvat ot realni neponosimi bolki v glavata .!!!..ne gi opravia ni analgin ... ni ni6to ....pomognete da se izbavia ot tazi 4etvurt 6te spre li tova stiagane v glavata izpitvam bolki pri vdi6vane prez nosa ..silni ..vurnah se na 4etvurt ot 0.5 i vsi4ko spria ...

Ами при мен е дълго много и широко ако може някак си да се свържем по скайп или по e-mail адрес ще е много добре!АКо искаш ми пиши лично но гледам,че не си се регистрирал май  newsm78 Регистрирай се в форума ако не си!

# 47
  • Мнения: 36
Писал съм ти на пощата!

# 48
  • Мнения: 1 893
Имам въпрос към Иван. В момента съм на доста висока доза ривотрил 3 пъти по 0,5 мг. Пия го дълги години.Искам да го намаля. От коя доза да започна намаляването и колко време да задържа на нея-имам впредвид сутрешната или обедната. Аз днес започнах с обедната-махнах 1/8. Моля за съвет. Поздрави!

# 49
Имам въпрос към Иван. В момента съм на доста висока доза ривотрил 3 пъти по 0,5 мг. Пия го дълги години.Искам да го намаля. От коя доза да започна намаляването и колко време да задържа на нея-имам впредвид сутрешната или обедната. Аз днес започнах с обедната-махнах 1/8. Моля за съвет. Поздрави!
kato sa golemi dozite nai-lesno se namalia niama da burza6 sega 6te ti kaja purvo si vzemi hap4eta ot.0.5 mg i pii ot tiah po edno cialo ne ot dva tam 6te gi 4upi6 po lesno ...no moje6 i da kara6 na belite ot 2 mg...ujasna doza si 6te vidi6 zor 100% sum siguren no niama da se predava6 vsi4ko e momentno i triabva da izdurji6 ..tam kudeto use6ta6 4e si nai-spokoina ot tam po4va6 ...sutrin obed ve4er izbira6 si ako ima6 tri hap4eta ot 0.5 ...0.5 ...0.5 4upi6 po mnogo malko ot trite igi pie6 kakto predi sledva6tata sedmica 4upi6 po o6te mnogo malko i taka dokato dogoni6 vuzmojnostta da smeni6 dnevnata s atarax ...triabva da nakara6 ataraxa da zadeistva na obiad niama da e lesno mnogo e slab na fona na edna 4etvurt ot dvata mg rivotril ....napravo sme6en ...no 6te izdurji6 ....sus sigurnost ...no tova sa po-dale4ni planove ako 4uvstva6 4e moje6 da mahne6 obednata doza 6te e super probvai ako useti6 leka kriza zna4i tialoto se 4isti ot tova hap4e i stiskai zubi dokolkoto moje6 ...lapni atarax i edin valerian ili sedakur forte...te sa slabi no pak 6te ti pomognat otkolkoto bez da pie6 ni6to no zamestvai obednata doza s edin atarax ..sega ti e rano i produljavai da svalia6 po-malko ..ako iska6 ot trite po-malko ako iska6 po4ni da bori6 samo obednata doza dokato mine6 na sutrin i ve4er a na obed atarax ..ili tam ne6to kakvoto nameri6 po bezobidno ...az sum na 4etvurtinka ot 0.5 i postoianno mi e stegnata glavata i vrata boli me mozuka kato di6am prez nosa ujasni bolki biaha kato padnah na 1/8 ot 0.5 sega na 1/4 ot 0.5 gi ima no se turpi ..preceniavai i deistvai niama6 vreme triabva tova da e me4tata ti i da se budi6 vseki den i da jivee6 taka 4e da go ostavi6 ...pazi se ot 6um ne prekaliavai s kmopiutura biagai na 4ist vuzduh ako pie6 kafe vmesto da vzema6 med sutrin e izli6no da govorim ....iadosai se stisni zubi i napred.... ne si sama mnogo hora se borim sus tova.... ne se umira prosto boli mnogo boli ....iadosai se ..pone opitai ...uspeh ne smeniai ni6to zasega a bori obednata 6tom tam ti e nai-lesno ...to raboti s natrupvane razrejdaneto v mozuka triabva da e ravnomerno i bavno i pak ne se znae triabva da si jelezen za da uspee6 ...postepenno daje ot trite po malko ako iska6 neznam izborat etvoi triabvada izgradi6 svoia sobstvenna shema i plan da se izbavi6 ..nokoi niama to4no da ti kaje ...ka da go stori6 ..kolko psiholozi sa nujni da zaviat edna kru6ka znae6 li ....nito edin ....kru6kata triabva da iska da se zavie sama ....uspeh ..tova poslednoto iz4erpva vsi4ko az sum vi nenujen ako imate volia silna vuv sebe si i jelanie za pobeda ...

# 50
3 meseca predi se 4udeh dali moga da zamenia tro6i4kata ot 2mg rivotril s ogromnoto hap4e ot 0.5 mg mislih si 4e ima drugi vredni bokluci a 2miligramovoto e po iz4isteno okaza se 4e balasta v hap4eto ot 0.5mg ... naistina ne vredi absoliutno na 4oveka ...i niama ni6to vredno v nego ..taka 4e namaliaite nezavisimo ot koi hap4eta piete... radvam se 4e namaliam ot 0.5mg  i 4e preodoliah straha...ot tozi balast   misleh si 4e ot nego moje da idvat drugi neizvestni ... 4e moje da ima drugi bokluci v balasta ....koito pravi hap4eto ot 0.5mg  da izglejda  goliamo .......4etvurtinata ot 0.5 produljavam da ia boria i dnes i za napred  ....ina4e tribva6e da produlja da  go gledam pod mikroskop ako pia bialoto hap4e  ot 2 mg ..uspeh na vsi4ki ...na kafiavoto koito stigne zna4i mu se vijda kraia  .... probvaite  dori i da vi subori krizata i duhom i vsiakak dori iadat koito imate kum hap4eto da se stopi ot strahovete vi......vurnete se kra4ka nazad  vzemete si malko za da se uspokoite za momenta.... i napravete dve novi kra4ki napred ....kogato se suvzemete.... na drugia den ili drugata sedmica ....izpolzvaite vsika vuzmojnost i opitvaite da svaliate .... hap4eto....tialoto 6te vi podskaje koga ....po- kolko .....i prez kakuv period .....uspeh o6te vednuj .....

# 51
3 meseca predi se 4udeh dali moga da zamenia tro6i4kata ot 2mg rivotril s ogromnoto hap4e ot 0.5 mg mislih si 4e ima drugi vredni bokluci a 2miligramovoto e po iz4isteno okaza se 4e balasta v hap4eto ot 0.5mg ... naistina ne vredi absoliutno na 4oveka ...i niama ni6to vredno v nego ..taka 4e namaliaite nezavisimo ot koi hap4eta piete... radvam se 4e namaliam ot 0.5mg  i 4e preodoliah straha...ot tozi balast   misleh si 4e ot nego moje da idvat drugi neizvestni ... 4e moje da ima drugi bokluci v balasta ....koito pravi hap4eto ot 0.5mg  da izglejda  goliamo .......4etvurtinata ot 0.5 produljavam da ia boria i dnes i za napred  ....ina4e tribva6e da produlja da  go gledam pod mikroskop ako pia bialoto hap4e  ot 2 mg ..uspeh na vsi4ki ...na kafiavoto koito stigne zna4i mu se vijda kraia  .... probvaite  dori i da vi subori krizata i duhom i vsiakak dori iadat koito imate kum hap4eto da se stopi ot strahovete vi......vurnete se kra4ka nazad  vzemete si malko za da se uspokoite za momenta.... i napravete dve novi kra4ki napred ....kogato se suvzemete.... na drugia den ili drugata sedmica ....izpolzvaite vsika vuzmojnost i opitvaite da svaliate .... hap4eto....tialoto 6te vi podskaje koga ....po- kolko .....i prez kakuv period .....uspeh o6te vednuj .....
predstavete si na men kak mi e bilo kogato se nalaga6e jena mi da me turpi i sus meseci ne mojeh da hodia na rabota dori godina ..a sega imam i detence na 6 meseca koeto pla4e .....i iska .... da moje6 da mu se usmihne6 ...prekrasno e da si jiv i da jivee6 s nadejda ..................za jenata ne e dobre da ima deca dokato gi pie za6toto vliza v kurmata  hap4eto  ...no pri muja ako ne e nasledstvnenno i gi pie ot edna ili dve godimi e sigurno 4e deteto 6te e bez nikakvi problemi govoril sum sus specialisti predi da se naema na tazi kra4ka..i rezultata e nalice jivo i zdravo detence ........ ...edva me turpiat no hodia na rabota ve4er spia v drugata staia a jena mi izcialo poema dulgite ve4eri kogato beb4eto se budi i iska da se hrani i niakoi da go gu6ne v pregrudkite si......6tastliv sum 4e popadnah na 4ovek jelezen kato men .....koito mi pomaga mnogo..... tova mi dava dopulnitelna motivacia.... da durpam s pulna sila napred ...i liubovta su6to pomaga i preobraziava...dori na purvo miasto e tia ....sega hodia na rabota edva izdurjam sutrin izglejdam kato elektrojenist ..na rabota tova se vijda mnogo v o4ite no az kazvam 4e e zaradi deteto ve4er izmisliam ne6to i prikrivam ..ne izdavam...pred kolegi ina4e sveta 6te vi oburne grъb.... samo vie .... koito ste v tova polojenie znaete za kakvo vi govoria ...taka 4e ot zle po zle ima....posledno o6te edna pogovorka ...da vi kaja 4e skoro niama da vlizam ..."tujno mi be6e 4e niamah obuvki... a pokrai men  mina 4ovek bez kraka "....uspeh na vsi4ki

# 52
  • Мнения: 1
Относно ривотрила, искам да попитам дали се слабее от него, понеже аз го взимам от близо половин година комбинирано със серопрам? Отслабнах със 17 кг за тези месеци и се притеснявам, невроложката ми казва че трябва да има обратния ефект (надебеляване), но при мен е обратното. Какво ще ме посъветвате? Благодаря ви!

# 53
от две години съм на ривотрил и ципралекс. в началото на много високи дози - по 4 табл. дневно от 2 мг. - 1 сутрин ,  1 на обяд и 2 вечер. бях много зле, но ми помогнаха. Сега от няколко месеца съм на поддържаща доза ривотрил - 1/4 табл. вечер от 2 мг.- което е колкото цяла табл. от 0.5 мг. , но се чувсвам добре. Ципралекса също го продължавам. страх ме е да ги спра , защото проблемите ми продължават и се страхувам,че пак ще се върна в онова страшно състояние .И психиатърката ми каза ,че е още рано. през това време откакто ги пия напълнях много. след консултация с ендокринолог ми откриха хипотиреоидизъм на Хошимото , което само по себе си също води до депресия. И за него започнах да пия Еутирокс. Някой имал ли е подобен проблем. моля ви да споделите. И един съвет от мен- ако изпадате в депресивни състояние и напълнявате консултирайте се с ендокринолог - може също като мен да имате проблем със щитовидната жлеза и това да е в основата на неразположението ви.

# 54
  • Мнения: 1 252
Относно ривотрила, искам да попитам дали се слабее от него, понеже аз го взимам от близо половин година комбинирано със серопрам? Отслабнах със 17 кг за тези месеци и се притеснявам, невроложката ми казва че трябва да има обратния ефект (надебеляване), но при мен е обратното. Какво ще ме посъветвате? Благодаря ви!
Няма за какво да се притесняваш!
Радвай се , защото се дебелее от тези лекарства по принцип
Но на различните организми - различноооо Hug

# 55
Бих искал да предупредя, че към Ривотрила може да се развие зависимост и то при сравнително кратко лечение (дори 2 седмици). След това спирането е изключително трудно и съпроводено с много неприятни симптоми - постоянно напрежение, пристъпи на необясним ужас и паника, депресия, тремор, сърцебиене, безсъние, болки в мускулите, мускулни спазми. Това не е просто влошаване на първоначалното състояние, а типична абстиненция при намаляване на дозата или спиране на наркотично вещество. Ако искате, потърсете информация в Интернет (Benzodiazepine withdrawal).
Не казвам да не се лекувате с това лекарство, но бъдете ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВНИМАТЕЛНИ и ако може, го приемайте само в краен случай и ако може - възможно най-кратко.

Винаги (особено при спиране, не бива да става рязко) се консултирайте със специалист, също така внимателно прочетете листовката.
По мое мнение Ривотрил и другите бензодиазепини (Ксанакс, диазепам, транксен, дори лексотан) се изписват прекалено БЕЗОТГОВОРНО ОТ ЛЕКАРИТЕ.

# 56
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Изтръпнах като прочетох вашата тема за Ривотрил. Направо не очаквах да прочета това и ми е много странно защо след като се развива такава бърза зависимост към това лекарство то се изписва толкова лесно. Моята 6 годишна дъщеря претърпя инцидент и се оказа със сътресение на мозъка.Невроложката ни изписа Ривотрил от 0,5 мг по 1/4 т. на ден. До сега сме изпили 3 цели таблетки и противно на това което ни предупредиха че детето ще е отпуснато и успано, тя се наспива доста по бързо но почти всяка вечер има кризи от плач и крясъци. Страрая се да я успокоя по това време но трудничко става. Лечението ни е с продължителност 2 месеца, но се страхувам дали след това ще можем да се откажем от това лекарство? Дали няма да е по добре да го спрем докато не сме изпили всичките 15 таблетки?

# 57
  • Мнения: 204
   Мили момичета, това, за което пишете го преживя майка ми и аз с нея. В  много моменти ми се е искало аз да изживявам болката и вместо нея, защото отстрани за близките на депресивните кошмарът е ужасен.
   Имам чувството, че тази комбинация "Ципралекс" и "Ривотрил" е най-често изписваната в подобни случаи.
   Не можех да се примиря с това, което ставаше с нея- млада, красива жена, абсолютен бохем, да се превърне в скимтящо от болка същество.
   Започнах да чета мнения на специалисти и лаици по темата. Особено ме впечатли мнението на приятелка- магистър-фармацевт, която каза, че хората просто обичат да пият лекарства....А от това, което часове наред изчетох за депресивните заболявания, разбрах, че най-важно е СМЯНАТА НА СВЕТОГЛЕДА, да конкретизираш точно проблема ти и когато си наясно с това, да благодариш на Господ, че не е най-лошото.
  Четейки разбрах и за липсата на серотонин- хормона на щастието при депресивните, който се отделя в много малко количество  особено след 50-годишна възраст и в моменти на стрес, а не в нивата, в които трябва да бъде.
 Купих на майка ми след консултация с фармацевт -МЕЛАТОНИН - за повишаване нивото на серотонина + СЕДАТИВ ПМ - хомеопатично на Боарон при тревожност и т.н.
 Вече 3-та седмица ги пие. Върна се на работа- а това за нея беше свързано с много страхове и несигурност. И сякаш всичко изчезна.
 Иска ми се да вярвам, че аз съм и помогнала, но трябва да спомена и че 5-ти месец е на гореспоменатата комбинация, макар и в мин. дози. Но истина е и, че до преди 3 седмици сякаш лечението и нямаше никакъв ефект....

# 58
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Изтръпнах като прочетох вашата тема за Ривотрил. Направо не очаквах да прочета това и ми е много странно защо след като се развива такава бърза зависимост към това лекарство то се изписва толкова лесно. Моята 6 годишна дъщеря претърпя инцидент и се оказа със сътресение на мозъка.Невроложката ни изписа Ривотрил от 0,5 мг по 1/4 т. на ден. До сега сме изпили 3 цели таблетки и противно на това което ни предупредиха че детето ще е отпуснато и успано, тя се наспива доста по бързо но почти всяка вечер има кризи от плач и крясъци. Страрая се да я успокоя по това време но трудничко става. Лечението ни е с продължителност 2 месеца, но се страхувам дали след това ще можем да се откажем от това лекарство? Дали няма да е по добре да го спрем докато не сме изпили всичките 15 таблетки?

Писанията за скоростно привикване към Ривотрил са силно преувеличени. Говоря от опит, разговори с лекари и доста изчетени материали.
От 15 таблетки нищо няма да му стане на детенцето ти. Не ми се вярва кризите вечер да са свързани с приема на Ривотрил. Синът ми известно време имаше същите и то без да е болен или на лекарства. Децата са впечатлителни, а твоето е изживяло и инцидент, който явно го е травмирал.
В никакъв случай не спирай Ривотрил /както и други предписани от лекар лекарства/ без консултация с лекуващия специалист. Ако имаш съмнения или въпроси, говори с него.
Макар че съм убедена, че за 2 месеца лечение с минимални дози детето няма да развие зависимост към Ривотрил.
   

# 59
Напълно подкрепям Борис,
Ровитрил е мн коварно лекарство и моят съвет е да не се пие повече от две седмици. Ако някой го е пил повече време трябва да го спира много внимателно по схема направена от лекар.

# 60
  • Мнения: 158
У дома има Ривотрилозависим.Ужасно е.Пие антидепресанти от години, но това вече е върхът.Лапа хапчетата, като семки, промени се коренно, не мога да го позная.Иска да ги спре и не може.Вече не му действа дозата изписана от лекаря, постоянно се налага да се увеличава, трепери, вдига кръвно, и посяга към хапчетата...................Вече е на дъното на депресията, става все по-зле и по-зле, тази гадост само подтиска, не лекува.....Докторът и той явно толкова разбира, на всички познати изписва едно и също.Само сменя съпътстващите Ривотрила- Серопрам, Серокстат, Золофт.В малък град сме и психиатърът е само един.
Лошото е, че и аз се побърках покрай него, от седмица пия по половин Антидепреса от 20мг.За пръв път пия подобно нещо и съм много изплашена,ставам дебил,нищо не ме радва , но и не ме разтройва, не ми пука, не мисля адекватно.Няма ги онези силни емоций, които нормално изпитвам.Темпераметен характер съм и сега не мога да се позная.

# 61
Виновни са не пациентите, а психиатрите.

# 62
  • Мнения: 50
Просто минаваш на по-твърда дрога! Ха-майтапя се. Вижте няма какво да го спирате, просто не ви се изписва и това е- не ви го дават в аптеката. Като заместител ползвайте Дормиплант- 3х2 таблетки.Ефектът настъпва след 4-5 дни.Успех!

# 63
Бях го спряла ривотрил от месеци, да не кажа година след смъртта на баща ми. Но, онзи ден така се надрусах с цяло шишенце, че спах 2 дена като пън  и нямам спомени. А от дни продължавам да ходя като паток и да ми се спи.  Дълбоко потънах и честно не искам да изплувам даже. Ако знам с какво по-силно да се гътна бих го направила. Луди на този свят колкото си щеш, аз съм май една от тях. Апатия, безразличие и безизходица бликат от мен. 4ао ви.

# 64
  • Мнения: 1 252
Не разбирам защо трябва да се спира? Аз вече 15 години си го приемам по схема 3по 3 и не виждам смисъл да го спирам !

# 65
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Ще си позволя да възобновя темата, защото ме интересува следното: Има ли сред вас, приемащите по-продължително време Ривотрил, такива , които са забелязали покачване на килограме? Благодаря предварително за отговорите.

# 66
  • Мнения: 397
Качват се,и от антидепресантите също.А най-много се качва от Атаракс.Като ги намалиш проблема изчезва.

# 67
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
И аз съм на мнение, че се качват. Мнението ми не е професионално, а лично...

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Бях го спряла ривотрил от месеци, да не кажа година след смъртта на баща ми. Но, онзи ден така се надрусах с цяло шишенце, че спах 2 дена като пън  и нямам спомени. А от дни продължавам да ходя като паток и да ми се спи.  Дълбоко потънах и честно не искам да изплувам даже. Ако знам с какво по-силно да се гътна бих го направила. Луди на този свят колкото си щеш, аз съм май една от тях. Апатия, безразличие и безизходица бликат от мен. 4ао ви.

Момиче, ти нали се бъзикаш за тази доза ? Недей така да ги поглъщаш като слънчогледови семки,
няма по-ценно от животът !

По темата- аз успешно се откъснах оти Ривотрил, но пиейки антидепресант същевременно, затова мнението ми не е обективно, понеже не съм оставала хич без хапчета.

# 69
  • Мнения: 2 070
Аз пих Ривотрил след като почина баща ми.Пих го за кратко, после посягах към него при нужда
От скоро с обострена хиппохондрия, следя всяка промяна по тялото, меря се, губя апетит, полудявам
Ходих на психиатър изписа ми Тритико.Е такъв парцал не се бях чувствала до сега.Мъчих се две седмици, и снощи го спрях.От тази сутрин пак съм на Ривотрил
При невроложката при която искам да отида, се чака поне седмица, не мога да откача до тогава, затова си почнах самолечение с Ривотрил
При мен не е имало привикване,макар че ми се налагало при нужда да посягам често към него

# 70
  • Мнения: 2 480
Аз пих Ривотрил след като почина баща ми.Пих го за кратко, после посягах към него при нужда
От скоро с обострена хиппохондрия, следя всяка промяна по тялото, меря се, губя апетит, полудявам
Ходих на психиатър изписа ми Тритико.Е такъв парцал не се бях чувствала до сега.Мъчих се две седмици, и снощи го спрях.От тази сутрин пак съм на Ривотрил
При невроложката при която искам да отида, се чака поне седмица, не мога да откача до тогава, затова си почнах самолечение с Ривотрил
При мен не е имало привикване,макар че ми се налагало при нужда да посягам често към него

Можете да видите моята тема за Тритико преди 1-2месеца.

# 71
  • Мнения: 0
МНОГО ВИ МОЛЯ,КАЖЕТЕ МИ КАК СЕ СНАБДЯВАТЕ С ИНСИДОН ОТ ТУРЦИЯ?!НУЖНА ЛИ Е РЕЦЕПТА ИЛИ ГО ПРОДАВАТ СВОБОДНО!МОЛЯ ВИ ОТГОВОРЕТЕ МИ!В НУЖДА СЪМ!БАЛГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО! РИВОТРИЛА СЕ ОТКАЗВА ЛЕСНО...ПОСТЕПЕННО НАМАЛЯВАЙТЕ ДОЗАТА И ВСИЧКО ЩЕ Е ДОБРЕ!ЗА ДЕПРЕСИЯТА ИМА ЕДНО СТАРО НО ЕФИКАСНО ЛЕКАРСТВО-АМИТРИПТИЛИН!ХЕМ УСПОКОЯВА ХЕМ ВИ ПРИСПИВА!КОНСУЛТИРАЙТЕ СЕ С ЛЕКАР ВСЕ ПАК!ВСЕКИ ОРГАНИЗЪМ Е САМ ПО СЕБЕ СИ НЕПОВТОРИМ.НА ЕДНИ ИМ ДЕЙСТВА ЕДНО,НА ДРУГ ГРУГО...МОЯ БЛИЗКА Е СПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО И ПИЕ "АНАФРАНИЛ"-АНТИДЕПРЕСАНТ Е.ДЕЙСТВА И МНОГО ДОБРЕ!!!АКО НЕ МОЖЕТЕ ПО НЯКАКВА ПРИЧИНА ДА ГОВОРИТЕ С ЛЕКАР ПИТАЙТЕ ПОНЕ ФАРМАЦЕФТА!МОЛЯ ВИ ОЩЕ ВЕДНЪЖ ЗА ИНСИДОНА...mercci...

# 72
  • Мнения: 397
Амитриптилина е аналог на Ривотрила и не е антидепресант.

# 73
  • Мнения: 75
Ще си позволя да възобновя темата, защото ме интересува следното: Има ли сред вас, приемащите по-продължително време Ривотрил, такива , които са забелязали покачване на килограме? Благодаря предварително за отговорите.
Да азка4их килограми и наи ве4е от АД

# 74
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
И моята дъщеря качи килограми след пиенето на Ривотрил.Да кажем че тя е в такава възраст на усилен растеж и би трябвало през пубертета да се коригира теглото, но още е рано.Имаше ужасен апетит след спирането на лечението.

# 75
  • Мнения: 1 893
Амитриптилина е аналог на Ривотрила и не е антидепресант.


Това не е вярно! Амитриптилина е трицикличен антидепресант. Няма нищо общо с Ривотрила. Ривотрила е за епилепсия, но го изписват като успокоително.

# 76
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Амитриптилина е аналог на Ривотрила и не е антидепресант.


Това не е вярно! Амитриптилина е трицикличен антидепресант. Няма нищо общо с Ривотрила. Ривотрила е за епилепсия, но го изписват като успокоително.
Аз също мисля, че не са аналози, защото на баща ми ги бяха изписали в комбинация. А ако са аналози, не би било логично да се вземат едновременно.

# 77
  • Мнения: 397
Прави сте,обърках се с Антелепсин Embarassed

# 78
  • Мнения: 411
Здравейте. Имам + тест за бременност и 1 ден закъснение на цикъла. Пия Ривотрил от 2 години, като успокоително, поради ОКР, 0,5 мг вечер. Опитах да го спра, издържах 3 дни и не мога да издържа. Разтреперах се, снощи не спах, отделно ми е лошо Sick.  Психиатърът ми е отпуска. Моля, помогнете ми.

# 79
  • Мнения: 2 480
Във вашето деликатно положение не би трябвало да търсите такъв съвет от форумите. Търсете специалисти-невролози или психиатри. Можете да попитате в puls.bg. Там пишат лекари. Ако някой се наеме да ви даде съвет, но може би и там е малко вероятно без да са ви прегледали.

# 80
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Здравейте. Имам + тест за бременност и 1 ден закъснение на цикъла. Пия Ривотрил от 2 години, като успокоително, поради ОКР, 0,5 мг вечер. Опитах да го спра, издържах 3 дни и не мога да издържа. Разтреперах се, снощи не спах, отделно ми е лошо Sick.  Психиатърът ми е отпуска. Моля, помогнете ми.

В Здравния подфорум има тема на бременни момичета с епилепсия. Те изкарват цялата си бременост на лекарства, включително и Ривотрил, естествено строго ги следи лекар.
Не съм лекар, но съм се лекувала и от там имам опит с Ривотрил. Основно правило е, че се спира постепенно. Моят съвет е да си го пиеш докато се свържеш с псито си за консултация.
Най-добре би било да му звъннеш по телефона и да го питаш, той най-добре познава състоянието ти.

Общи условия

Активация на акаунт