Пъпна херния

  • 1 341
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте! Имам дъщеричка на 18 месеца, която има пъпна херния. Появи се, когато беше на 10 месеца. Слагах й специални лепенки на пъпчето около 6 месеца, но не се прибра. Не е много изпъкнало, но не е и вдлъбнато като нормален пъп. Личната лекарка каза, че вече няма смисъл от лепенки и трябва да й се направи операция. Някой може ли да ми каже има ли някакви други методи, благодарение на които да се прибере отсега нататък или операцията е единственият изход? А също и за самата операция, ако се стигне до там - какво точно представлява; колко време ще трябва да останем в болницата; кога се вадят конците; ще трябва ли да се спазва някакъв специален режим след това (диета, гимнастика, масаж), по клинична пътека ли е или се заплаща и ако да - колко струва?

# 1
  • Разград
  • Мнения: 3 110
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=200837.0

Мисля,че тази тема ще ти е от полза,само че се отнася за ингвиналната херния.Вчера оперираха сина ми в Пирогов,днес се прибрахме.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 555
И аз се интересувам от темата. Преди около 2 месеца забелязахме такава херния при дъщеря ми, намира се в горната част на пъпчето. Личната лекарка каза да правим упражнения като коремни преси т.е. детето ляга, а майката леко го дърпа нагоре за ръчичките, така че детето да седне като се напрягат главно коремните мускули. Каза ми също така, че когато детето проходи и стой повече във вертикално положение най-вероятно ще има подобрение и хернията ще изчезне.  Обаче дъщеря ми почти постоянно е в проходилката или е изправена като се държи за стените и мебелите. Подобрение обаче не виждам. Педиатърката каза също, че от лепенките при такъв вид херния няма смисъл. (Доколкото разбрах, те се прилагат само при новородени). Силно се надявам да не се стигне до операция.

Roks - ако искате може да опитате и вие с коремни преси, може при вас да помогнат.

# 3
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Здравейте!
При нас положението е абсолютно същото.  ooooh!
Казаха ни, че сме за операция и аз реших сега, преди да се върна на работа, да заведа Момчил на операция. За да се възстанови преди да се върна на работа. Ходихме в Пирогов, но  ни казаха да изчакаме да проходи (все още не иска) стабилно, защото при някои деца хернията се прибирала сама (стяга се) с прохождането и стягането на мускулатурата.

Рокс, моля те, кажи какво стана? 

Макс-мама, моля те Praynig, ако трябва пиши и на ЛС, кой ви оперира в Пирогов? Как протича операцията? Голям ли е белегът и къде е? Нищо не зная по този въпрос. Търся в ИНЕТ да чета, но нищо не ми е ясно  Confused

# 4
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Исках да питам в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171845.0, но ми излиза следното съобщение

Внимание: в тази тема не е писано повече от 120 дни.
Не е желателно подновяването на толкова стари теми. Ако не сте сигурни, че желаете да подновите темата, препоръчваме да започнете нова тема, като може да дадете линк към тази, която е породила въпросите ви или провокирала коментара ви.


Въпросът ми беше следният: Гледам, че всички са споменали докторите, които са оперирали децата им в Пирогов. Прочетох имената на всички доктори, които видях на списъка на стената в болницата. Но в темата никой не спомена нищо за д-р Житянов. На нас личният ни препоръча него. Вие можете ли да ми кажете нещо за него? Имате ли някакво мнение?

# 5
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Ако си избираш лекар,трябва да заплатиш за това.Но си мисля,че няма нужда от това.


п.п.Можеш да пишеш в темата,на която съм дала линк по-горе.

Общи условия

Активация на акаунт