Събирате ли разделно отпадъците си?

  • 22 148
  • 241
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 300
Събирам.
Органичния- в мелачката.
В една кофа изхвърлям предимно памперси.
Отделно хартии и всякакви найлонови опаковки, картонени кутии.
Отделно стъкло.
В нашия квартал има и контейнери за дрехи, където при разчистване хвърлям скъсани чорапи, ризи на мъжа ми, които не стават за носене и т.н.

# 46
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мечтая си да имаме контейнери с ключ...

О, Господи само това остава  ooooh!
Що?
Хич няма да е лошо и ще е чисто.

# 47
  • Мнения: 4 187
Не, около нас няма сортиращи контейнери. Не съм и убедена, че накрая всичко не отива пак на едно място  Tired

Аз ги събирам разделно, но фирмата по чистота очевидно - не - или може би аз не разбирам как и трите кофи се изпразват в един камион една след друга

И какво излиза, много пари за кампания хвърлени на вятъра... Какъв ли е смисъла, като не се прави масово и както трябва. Или сега целят да ни научат, пък после ще почнат да го разделят и те!!!

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 14:13 от star

# 48
  • Мнения: 646
При нас кофите са 2 - за стъкло и за хартия, метал и пластмаса.
Контейтнера със стъклото със сигурност се  събира от кола, в която има само стъкло. Живея на висок етаж и съм гледала от високо какво има вътре.

# 49
  • Мнения: 2 653
Аз до сега не съм имала късмета да видя как събират цветните контейнери.
Изсипват ги в боклуджийския камион, който минава и събира всички отпадъци или има специален камион, който минава и събира само от цветните контейнери?

# 50
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Да...старая се !

# 51
  • Мнения: 646
Аз до сега не съм имала късмета да видя как събират цветните контейнери.
Изсипват ги в боклуджийския камион, който минава и събира всички отпадъци или има специален камион, който минава и събира само от цветните контейнери?

Специален камион е, само за разделните отпадъци.

# 52
  • Мнения: 2 131
Само стъклото отделям и него изхвърлям.Иначе др. отпадъци - на едно място.И без това в близост нямаме контейнери.С колата минаваме през 2 улици и там оставяме съклото.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 064
Да, старая се. Понякога се случва да хвърля всичко накуп, ако ме мързи. Но оправдания от сорта "И без това няма смисъл", не приемам. Има смисъл. Има писано достатъчно по темата. Например тук - http://gorichka.bg/index.php?p=10&l=1&id=822

# 54
  • Мнения: 4 513
Събираме разделно от много отдавана, от началото на годината може би. Обаче съкварталците ми явно са абсолютни малоумници, защото в контейнерът за пластмаса постоянно виждам натикани кашони.  ooooh! И обратно. Прави ми впечатление, че хората си хвърлят боклука в този контейнер, на който му е отворен капака, без значение за какво е предназначен...  Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 646
И аз много се дразня като видя торба с общ боклук в разделен контейнер.
И това ,че му е отворен капака не означа , че можем да си хвърляме всичко в него.   Whistling

# 56
  • Мнения: 1 432
Не, не ги събирам разделно. Няма смисъл ,защото виждам как всички боклуци от контейнерите отиват в един камион. Това  е абсурд просто  ooooh!. Иначе нямам нищо против да го правя.

# 57
  • Мнения: 6 992
Имаме си вече разделни кошове на село!:) Много съм доволна.

# 58
  • София
  • Мнения: 4 035
Откакто има контейнери около нас( около 1-2 години) събирам и изхвърлям отделно. До такава степен свикнах,че ако сега ме домързи да измия пластмасова кутийка от салата, примерно и я хвърля при общите отпадъци, се чувствам много зле, гузна някак.  Embarassed синът ми също свикна и изхвърля което където трябва. Като не знае къде-пита. И това е нещото, което най-много ме радва!  bowuu

Откровено да ви кажа, много ме дразни отношението: "Не събирам, щото после го смесват." На вас защо ви пука? Правете това, което е редно и може някога да се оправят нещата. Не ми пука,че някой ме мисли за балък или се чувства по-хитър от мен. Аз отговарям за себе си и толкова.  Crossing Arms  Не се заяждам и не обвинявам никого, споделям позицията си. Този спор го водим с майка ми постоянно и тя все ми вади някакви такива доводи, които за мен са несериозни. И повярвайте, това,че виждам 5 годишния си син да намира за естествено да изхвърля разделно или да се разходи до кошчето, за да метне някой болук, вместо да го пусне на улицата, ми носи огромно удовлетворение и ме кара да вярвам,че това, което правя е правилният път.  Hug

# 59
  • Севлиево
  • Мнения: 491
И ние откакто си имаме контейнери за разделно събиране го разделям. Имам си обаче само две кофи в къщи, че контейнера ни е за пластмаса,хартия и метал - общ.

Общи условия

Активация на акаунт