Яде си сополките

  • 13 139
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 67
Вкусвала ги е, но казва че са солени и не ги харесва.

# 16
  • Мнения: 1 561
Моята е на 4 годинки  и го забелязах този навик.Обесних й, че в сополите се събират микробите от въздуха и след като ги лапне отиват в коремчето й, и  има вероятност да се разболее и да постъпи в болница. Забелязах обаче, че спря да ги лапа, но пък започна да ги маже навсякъде.
Сега я дебна и когато я хвана пак обеснявам, да иска кърпичка, когато има нужда. Мисля, че ме разбра и ще спре скоро.
Но според мен  трябва да им се обясни спокойно без караници.
Успех

# 17
  • София
  • Мнения: 17 591
И мойта дъщеря имаше такъв навик.
С какво ли не я заплашвах и ...нищо.
Един ден ми кипна и й казах, че щом па е толкова вкусно,
аз повече няма да й купувам луканка, ще яде само това.
Дори й предложих да събера и от мойте, и от на татко й,
а ако не й стигнат, можем да се домогнем
и до баба й и дядо й...
Ще й ги сервирам за вечеря... Crazy

Е, отказа се от раз Wink Joy

Ей, супер идея... Лошото е, че ако се съгласи... Какво? Нали се сещате - не вади пистолет, ако не си готов да стреляш на месо...

# 18
  • Мнения: 7 723
И мойта дъщеря имаше такъв навик.
С какво ли не я заплашвах и ...нищо.
Един ден ми кипна и й казах, че щом па е толкова вкусно,
аз повече няма да й купувам луканка, ще яде само това.
Дори й предложих да събера и от мойте, и от на татко й,
а ако не й стигнат, можем да се домогнем
и до баба й и дядо й...
Ще й ги сервирам за вечеря... Crazy

Е, отказа се от раз Wink Joy

Ей, супер идея... Лошото е, че ако се съгласи... Какво? Нали се сещате - не вади пистолет, ако не си готов да стреляш на месо...
Ти първо зе запаси, че да не те свари неподготвена.
(в готварския има тема с начини за консервиране). Peace
Ако видиш зор, сФиркай Whistling
....Имам запаси във фризера Peace
...пиши ми ЛС да се разберем за доставката Mr. Green  Wink Joy

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не знам дали ще ти стане по-леко от факта, че всики ние изгълтваме по един литър сополи дневно.

Идеята за сополива вечеря вместо луканка е чудесна.
Ако се съгласи - просто си изпълни обещанието.
Много се съмнявам, че ще и хареса:)

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 18:14 от Reza

# 20
  • Мнения: 1 168
Още от малка бях отвратена и потресена от това, след като деца от детдката градина са ми искали сополи, за да ги ядат  Shocked Никога не съм го правила, нито дъщеря ми (пази Боже), но мисля, че всичко е на психологическа основа Peace

# 21
# 22
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Отговарям и тук на въпроса на Goody:

  Яденето, гълтането на сополи е .......... полезно.  Да, да, а и самите конхи в носа са така конструирани, че не да секнем носа навън, а да шмъркаме и гълтаме навътре. Може би идеята на Твореца е, да попадат повече микроби и вируси върху сливиците, които както знаем са лабораторията на имунната ни система и които са първата част от сложната верига за изработване на Специфичния имунен отговор.

# 23
  • Мнения: 402
Ще ви кажа как отучих моята малка принцеса да си гризе ноктите - Заведох я в Природонаучния музей, показах и глистите, метилите и тениите в стъкленици и й казах, че такива неща се получават в коремчетата на децата като лапат микробите, които се намират под ноктите им.
До там беше лапането.  Wink

# 24
  • Мнения: 248
Ще споделя своето know-how за сополите ... подейства бързо и без сътресения  Simple Smile
Забелязах, че като се загледа във филм го прави. И понеже е голям (10 години) го попитах на шега:" Вкусно ли ти е?" и той, също на шега и с голяма усмивка ми каза:"Да!". Не реагирах, само добавих:"Е, щом ти е вкусно - хапвай"

Няколко пъти подред, когато сме тримата (той, татко му и аз) съвсем демонстративно си бърквах в носа, изваждах по нещичко и му казвах:"А, изкарах и аз малко сопол!!! Искаш ли? Нали ти е вкусно?!" и посягах да му го подам.
Ставаше смешно, но той се засрамваше и казваше "Стига де, мамооооо!!!"
Спря да си ги яде  Simple Smile

# 25
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз също на два пъти е видях как лапа сополките.Направо се втрещих,аз понеже съм страшно гнуслива.Започнах да и обяснявам, че хубавите деца така не правят,как навън ще и се подиграват и нямаше проблем,просто спря.
Сега като извади нещо от нослето, задължително ми го носи.

# 26
  • Мнения: 798
E, мисля, че това не е голям проблем при малките деца. Въпросът е да не се задълбочи, т.е. да си остане вбъдеще.
Моето юначе "присвои" този навик от яслата - като ги видя - всичките са така: пръста се движи между носа и устата и обратно  #Cussing out
И понеже с момчето си общувам като с голям човек - питам го - защо го прави. Ами... (не може да обясни, но и аз виждам, че това е съвсем несъзнателно, нещо като му е скучно, явно). Питам го дали му е вкусно, казва: не, солено е  Laughing После минам на бъзик: ок, щом вече си хапна, няма да вечеряш, става ли? и тогава се усеща и спира. Цяло лято имаше на разположение да се отучи, но какво ще стане в детската - ще видим.  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 168
Че учителките в д. градина кьорави ли са, че не им обръщат внимание?  Close

# 28
  • Мнения: 798
Забравих да кажа, че като го питах откъде е научил това нещо и подсказайки му добавям от яслата ли? той вика: да , госпожата така прави  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 1 168
Забравих да кажа, че като го питах откъде е научил това нещо и подсказайки му добавям от яслата ли? той вика: да , госпожата така прави  Rolling Eyes


 rotfImbo... Ох, не е смешно, жената има непреодолян детски навик.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт