Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Здравейте момичета,
Първо искам да ви благодаря, защото вашата морална покрепа изигра огромчна роля да продължавам вече месец и 24 дни да кърмя Ивчо.
Иска ми се да ви задам няколко въпроса, които се събраха в процеса на кърмене.
1. Какво мислите за т.нар. рядка кърма - всички около мен ме убеждават, че бебчо плаче и си търси да яде на по-малко от два часа, защото кърмата ми е рядка и не го засища.
2. Какво е вашето мнение за даването на вода. На когото кажа, че Иво е само на кърма ме гледа с убвинителен поглед и започва да ми обяснява как мога да съм такава садистка и в тези жеги да изтезавам детето без вода.
За сега спирам, защото бебо плаче, утре като ми остане време, ще продължа.
Благодаря предварителон на всички, които ми отговорят.
Цитирай

Стара Загора

Рядката кърма е също толкова мит, колкото и твърдениет, че ако едно бебе се остави само на кърма ще се измъчи и обезводни.

Просто не обръщай внимание на тези приказки, може и да ти трудно в началото, но като свикнеш ще гледаш на нещата по-отвисоко. Пожелавам ти да е скоро Very Happy

И навестявай по-често форума, така ще се разсеят и твоите притеснения и несигурности Wink
Цитирай

София

Рядка, твърде мазна, нехранителна, миризлива, синя, зелена и пр. кърма - пълна дивотия.Кърмата на всяка майка е точно такава, каквато е необходина на детето.Съставът и консистенцията й се изменят според възрастта на детето, може би сезоните и т.н., но винаги е подходяща, можеш да си сигурна Peace
Водата - виж тя е хубаво нещо.Аз я обожавам CrazyНо бебетата очевидно нямат нужда от нея.Защото кърмата е изградена основно от вода - толкова е просто.Няма лошо, ако бебето си пийва водичка, особено в горещо време.Лошо е единствено, ако се налива с вода, която запълва стомахчето му и го кара да суче по-малко.Поради малкия обем на стомахчето на новородено, аз не бих му давала вода - по-добре да суче.Когато поотрасне и си му дойде времето - само си показва.Справка - темата ми тук някъде на същата страница, в която се хваля, че 11-месечното ми кърмаче най-сетне пропи вода LaughingПредлагала съм му още отдавна/откакто захраних по-сериозно, към 7-8-ми месец/, но той просто не проявяваше интерес.По този въпрос и по много други не мога да се отърва от усещането, че бебетата и малките деца, много по добре от нас знаят кое е добро за тях.От майките се иска само да се вслушват Wink
Цитирай

София

Обясни на близките, че понякога кърмата е рядка, именно за да засити нуждата на бебето от вода. Друг път е гъста, мазна и хранителна, за да засити глада. Тя се променя с нуждите на бебето и винаги осигурява най-доброто, толкова е просто.

Или по друг начин казано: през три часа бебето яде кърма, а в междинните пие кърма. Затова и си иска по-често, от жажда - не от глад.  Wink
« Последна редакция: ср, 29 юни 2005, 00:11 от emem »
Цитирай

София

.
2. Какво е вашето мнение за даването на вода. На когото кажа, че Иво е само на кърма ме гледа с убвинителен поглед и започва да ми обяснява как мога да съм такава садистка и в тези жеги да изтезавам детето без вода.

Ами и аз имах този проблем от страна на свекърва ми, която е акушерка и вече на 70 год.Тя ме обвини по същия начин и каза :
"Ми то в книгите пише..."
И аз:
" В кои книги, в тези от преди 50 год?"
А тя:
"Ми те не са ли същите?"
И аз:
" Миииии, не са!"
Въпреки това пак не повярва и аз и казах, ако може да му даде вода. Тя само това чакаше, но след като се мъчи 10 мин, олигави бебето и себе си се отказа и каза на дребо, че бил калпазанин.
Цитирай

Overijse, Belgie

Освен усилен растеж, друго не мога да кажа. Мартин ядеше на 1:30 от РЯДКАТА ми кърма...и все още яде от нея и като го гледам не е залинял  Wink Спокойно! Кърми си го и не давай обяснения много много! Важното е вкъщи да имаш подкрепа, а другите ... Wink
Цитирай

Варна

Благодрая за отговорите.
За пиенето на вода натискът, който ми оказват е много силен и се простира от обвинения от сорта, че детето изглежда обезводнено, до това, че аз като съм ядяла супа как съм пиела вода, а на детето не съм давала и самосъм го мъчела.
Пробвала съм да му давам вода, но без захар, той я плюе и отказва да пие.
Искам да ви питам още от известно време през нощта прави почивка повече от 4 часа и на другият ден усещам че кърмата намалява - да го събуждам ли на три часа и как да възстановя кърмата, въпреки продължителния престой.
Тъй като кърмя само от едната гърда, на тази от която не съм кърмила и се събират 7-8 часа престой и става много болезнена.
Цитирай

Варна

Какво значи "изглежда обезводнено"? Хлътнала ли му е фонтанелата? Като го щипнеш по външната страна на китките, кожата връща ли се веднага? Как си пълни памперсите? Как наддава?
Нашият и досега не ще да пие вода, нито сокове... Опитвала съм, още от началните му дни, но не минава, с ралични биберони и т.н. Нашата ЛЛ казва, че кърмените бебета не пият вода, защото кърмата им стига, а адаптираното мляко било по-солено.
За периода на нощните почивки не знам какво да ти кажа, защото ние имахме такъв само 2-3 седмици и тогава аз се цедях, за да правя запаси във фризера. Може би на последното хранене да му предлагаш и двете гърди, за да не се препълва едната?
Цитирай

САЩ

Благодрая за отговорите.
За пиенето на вода натискът, който ми оказват е много силен и се простира от обвинения от сорта, че детето изглежда обезводнено, до това, че аз като съм ядяла супа как съм пиела вода, а на детето не съм давала и самосъм го мъчела.
Пробвала съм да му давам вода, но без захар, той я плюе и отказва да пие.
Искам да ви питам още от известно време през нощта прави почивка повече от 4 часа и на другият ден усещам че кърмата намалява - да го събуждам ли на три часа и как да възстановя кърмата, въпреки продължителния престой.
Тъй като кърмя само от едната гърда, на тази от която не съм кърмила и се събират 7-8 часа престой и става много болезнена.

Съмнявам че, че те са виждали обезводнено дете. С това повече се спекулира. Даването на вода е въведено, когато са започнали да дават адаптирано мляко. Това, че прави почивка повече от 4 часа през нощта да не те притеснява, ако наддавате добре. При 6-7 кърмения (ако и двете гърди се предлагат) на ден не би трябвало да имаш проблем с количеството на кърмата. На вашата възраст и моят спеше по 6 часа през нощта. После започна да се буди на три.
Нещо не разбирам защо кърмиш само от едната гърда. Предлагай и втората. Наистина не трябва да се събират чак пък 8 часа от едната да не се кърми. Когато стане болезнена поизцеждай по малко, не цялата, за да предизвикаш свръхпоризводство.
Цитирай

Както вече са ти казали момичетата - няма рядка кърма. Това как изглежда или пък колко често суче бебето не е показател за качеството на кърмата. В определени случаи е показател за количеството, което бързо би могло да бъде коригирано при нужда. Ако детето мокри памперсите, значи си набавя достатъчно течности. А като отказва водата, какво - на сила ли да му я даваш?! Кърмата утолява и жаждата, и глада на бебето. Моята дъщеря днес за първи път пи вода - на 7,5 месеца.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.