демоде ли са китениците

  • 6 276
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
Здравейте,
искам да видя и вашето мнение дали одобрявате естествените вълнените китеници Wink
Много се чудя дали да си купя, тъй като имам възможност да ми ги ушият познати и ще знам,че са от качествен материал.
Предварително ви благодаря Hug

# 1
  • Мнения: 1 175
Аз моите не съм ги купувала-подарък са ми от свеки.Слагам ги само през най-студените месеци-декември,януари и февруари.Някак си ме стоплят в мразовитата зима.Свикнала съм с този интериор в хладните месеци и не мисля,че е демоде.Друг е въпроса дали са практични?Много им е слугуването.Пера ги всяка година,нафталирам,после проветрявам.Предцени дали би се занимавала с всичко това?

# 2
  • Мнения: 3 036
Аз моите ги купих октомври.
Създават ми уют.
Но зависи много и от интериора,обзавеждането на стаята.
Моята го позволява.
И съм доволна.

# 3
  • Мнения: 4 111
Не ги харесвам, прахосъбирачки са.

# 4
  • Мнения: 674
И на мен това ми беше идеята,че ми създават уют Wink А това,че събират прах,не ме притеснява не ме мързи да се занимавам Mr. Green Laughing

# 5
  • Мнения: 4 111
И на мен това ми беше идеята,че ми създават уют Wink А това,че събират прах,не ме притеснява не ме мързи да се занимавам Mr. Green Laughing

Като си решила защо питаш Simple Smile
Като ти харесват - слагай си, какво ти пука демоде ли са, не са ли...
Според мен са демоде, но не вярвам това да те спре, както не би спряло и мен ако ги харесвах.

# 6
  • софия
  • Мнения: 2 140
За мене лично са демоде.И не бих си сложила вкъщи! Naughty

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Демоде е едно на ръка! По-лошото е, че са ужасно непрактични- тежки и събиращи ужасяващо количество прах!  yu5

# 8
  • на село
  • Мнения: 830
 Никога те бих сложила такова нещо в къщи!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 620
Аз съм асматичка и баба  ми изхвърли всичко  наистина много  прах събират.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 758
Имам само един. Преди зимата го мятах на пода в кухнята. Махнах го когато Дияна започна да разлива всичко, което държи по пода.

# 11
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Когато се нанасяхме в нашето жилище, майките и на двамата решиха да се "отърват" от чеизите, които са ни подготвяли и се опитаха да ни набутат и холови гарнитури и постелки за спалня от вълна.
Вълната не че е демоде, а просто има много слугуване ...
Живеем на седми етаж, а те са толкова тежки, че казах на майките, че не ги искам, защото с едно тупане и съм паднала с китеника долу  Joy
Иначе са много уютни и топлички през големите студове, само да не ги тупам аз Simple Smile
А и са много апетитни за молците, а аз никак не се погаждам с тях.
Сега и аз съм доволна, и майките щастливи, защото им дадох зелена светлина да си ги подреждат в техните домове Simple Smile
Аз предпочитам нещо по-леко, което като ми се види прашно мога да изпера в пералнята или изтупам.

# 12
  • Мнения: 1 265
Имам китеник , който ми е подарък от баба ми,с много красиви елементи и ярки цветове/винено червено, оранжево, зелено/.Правен е по поръчка , много е скъп и е уникат.Много е дебел и тежък  и много пъти съм мислела да го използвам и като килим, но не му е това предназначението.Ярките цветове и модерния интериор вкъщи са такива , че не мога да му намеря приложение.Представлява семейна ценост и дори не мога да си и помисля да го продам.Засега ми остава само да мисля как да го съхранявам.

# 13
  • Мнения: 1 265
Майсторска изработка е и някой чужденец би останал очарован да притежава такова нещо в дома си , но ние не умеем да ценим красотата на народното ни творчество.Макар да има голяма парична стойност , въпреки че ще го използвам само за завивка, сантименталното чувство не ми позволява да се разделя с него.

Прекалено свикнахме с изкуствените материи, за да ценим вълната.

# 14
  • Мнения: 544
Аз също имам няколко-зестра от майка ми  Laughing
Не ги ползвам,  мисля обаче единия да си го постела на земята-като килим в хола. като цвят ще пасне, но като стил...  Rolling Eyes
Не ги ползвам по предназначение по същата причина, която е спомената по-горе-трудно за поддръжка , а и през лятото като седнеш на него и страшно много ще боде  Close

Общи условия

Активация на акаунт