Имам сериозен проблем с нередовен стомах

  • 49 468
  • 116
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 408
Както вече казах-Хуск, но ефектът не е моментален и трябва постоянство. Но пък не се привиква.

# 46
  • Мнения: 117
Еднократното прилагане на нещо не помага, а може и да усложни нещата. В темата е описано почти всичко, бързо и лесно не става, трябва и промяна  в хранителния режим.

# 47
аз от години страдам от запек и наскоро баща ми с неговите билкарски книги ми каза да пия извлек от ленено семе,то взе че подейства.

# 48
  • Мнения: 700
Вечер преди лягане ябълки или круши.
За закуска сварено жито с настъргана ябълка и мед. Или овесени ядки в кисело мляко.
Киви и смокини също вършат страхотна работа.
Ленено семе - две лъжички чаени престояват в 100 мл вода 5-6 часа. Пие се водата, а лененото семе може да се сдъвче за по-сигурен ефект.
Пиене на много вода през деня - около 2-2,5 л.

# 49
  • Мнения: 1 310
Здравейте ! Прочетох всички мнения и реших и аз да споделя моето. Аз също имам този проблем, но от няколко месеца сутрин на гладно и вечер хапвам по една лъжица пшеничен зародиш с малко топла вода и съм много доволна. Опитайте няма да съжалявате, сигурна съм. Има го в големите хранителни магазини към щандовете с диетичната храна или в други по-малки специализирани за диетично хранене. Иска се постоянство и търпение и ефекта ще дойде.

# 50
  • София
  • Мнения: 98
на мен ми помагат едни гръци бонбони от аптеката като лакта но незнам экакво съдържат после малко ме боли коремът

# 51
  • Мнения: 1 310
закусвайте с мюсли или овесени ядки и вечер яжте 1 супена лъжица пшеничен зародиш и всичко ще е ОК   Peace

# 52
  • Мнения: 89
Здравейте!Взех си Хуск,за6тото имам нередовен стомах.Ефектът 1-я и 2-я ден бе6е невероятен.Тъкмо се зарадвах,но 3,4,5 ден....ни6то и съм адски подута,4увствам се зле,ло6о ми е.Слу4вало ли се е на някой,да го спра ли ? newsm78

# 53
  • София
  • Мнения: 5 726
Здравейте на всички,леле колко отговори има,аз публикувах темата и чак сега я отварям... Да Ви споделя и аз моя опит... майчин лист не ми помага,LAX-s таблетки също,единственото което ме спаси са едни хапченца FENOLAX веднага помогнаха,знам че и кивито много помага... И последното,което ще пробвам сега е някакъв лаксатив,към който лекарите ми казаха че не се привиква и не води до лениви черва както е при повечето слабително,казва се LAXAL,ще споделя после опита си от него.
Благодаря Ви за съветите   bouquet

Има ли ефект от Laxal  newsm78.

и да питам дали  още някой е доволен от Алое.

# 54
  • Мнения: 310
Аз имах проблем с нередовен стомах. От три години пия сок от алое с праскови. Всяка сутрин пия по 50мл от него и вече ходя всеки ден по голяма нужда(а понякога и по два пъти). Освен това  два пъти в годината пия пробиотични бактерии. Много съм доволна.  Освен това ям повече сурови плодове и овсени ядки, но запарени с гореща вода.

# 55
  • София
  • Мнения: 5 726
Аз имах проблем с нередовен стомах. От три години пия сок от алое с праскови. Всяка сутрин пия по 50мл от него и вече ходя всеки ден по голяма нужда(а понякога и по два пъти). Освен това  два пъти в годината пия пробиотични бактерии. Много съм доволна.  Освен това ям повече сурови плодове и овсени ядки, но запарени с гореща вода.
Това алое има ли го в аптеките,има ли свес с дуго,да не е с праскови.Може ли малко повече инфо за него?

# 56
  • Мнения: 310
Има няколко вида на сока с алое - с праскова, с червени боровинки, със МСМ за ставни проблеми и чист гел от алое. Аз съм пила всичките, но най-добре ми се отразява този с прасковата защото съдържа парченца алое, които допълнително подобряват чревната дейност. Но и другите също са подходящи, ако не харесваш праскова. Всичките са богати на фибри, защото алоето не е пречистено и се предлага във вида в който се добива от листото. Много добре ми се отразява на мен. Но ми трябваше време за да започне да действа. Казаха ми да го пия сутрин на гладно защото тогава червата и стомаха са празни и ензимите в алоето могат да започнат да "чистят" червата и стомаха. Алоето е много богато на храносмилателни ензими и това го прави всъщност толкова полезно при нередовен стомах - от една страна подобрява усвояването на храната и от друга изхвърлянето на съдържанието на червата. Това разбира се не става от днес за утре, но при редовна употреба резултата се получава. На мен навремето ми препоръчаха да си правя и два пъти годишно прием на пробиотични бактерии, защото те допълнително имали отношение към нормализирането на функцията на червата.  Съжалявам ако не го обяснявам с подходящи термини  Embarassed
Ето едно интересно инфо за гела от алое вера - 10 причини да пием алое вера
п.п. Сока от алое на Форевър Ливинг не се продава в аптеки, а се разпространява чрез дистрибутори.  Можеш да си го поръчаш на дистрибутор на Форевър. Аз също си го купувам по този начин.

# 57
  • Мнения: 2 164

След колко време ти подейства?

# 58
  • Мнения: 310
Предвид че го приемам в количество от 50 мл при мен подейства в края на първият месец. Преди да започна алоето ходех на три дни веднъж. След първият месец започнах всеки ден. 

# 59
  • Мнения: 10
Имах големи проблеми от такова естество от съвсем малка, някъде в продължение на 20 години. Стигах до там, че не съм ходила по голяма нужда по цели седмици, натравях се, избиваха ми петна. Ужас с една дума. Пробвах какво ли не - топла вода сутрин на гладно, студено мляко, сушени сливи, бизалакс, рициново масло и не помня още какво. Единственото, което ми помогна, ама наистина реших този проблем поне до този момент, беше разделното хранене. И то не го спазвах стриктно, а в общи линии не смесвах някои храни. Направо се "родих". Отдавна не се храня разделно, но засега проблеми с изхождането не съм имала. Случвало ми се е, но съвсем инцидентно.
Сега, когато не се храня разделно, забелязвам, че това, което стимулира обмяната на веществата, са лютите чушки, кафето, вит.С и лягането настрани на лявата страна на тялото.


Пробвай с клизма със сапунена вода , около 400-500мл. Прави чудеса.

Общи условия

Активация на акаунт