Пюре и кърмене

  • 415
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравейте!
Захраних малката преди около месец с плодово пюре и преди около 10 дена със зеленчуково. Сутрин си изяжда без проблем едно бурканче на Ганчев с плодово пюре и след около 30-40 минути максимум иска да си суче. На обед е същата схема изяжда си едно бурканче зеленчуково и най-много след час пак търси да суче. За плодовите пюрета знам че няма мляко в тях и смятем че е нормално да огладнее и да си търси. Но за зеленчуковите в тях нали има мляко не би ли трябвало да я засища едно бурканче поне до следващото хранене? С голямата ми дъщеря беше така изяждаше си едно бурканче на обед и до следобедното хранене никакъв проблем (тя беше на АМ ако им някакво значение). При вас така ли е, нали по принцип трябва да се замести обедното хранене а ние дефекто вкарваме още едно хранене?!? Дайте съвет какво да правя?

# 1
  • Мнения: 11 003
А защо не й даваш да суче на поискване в интервалите между двете хранения с пюре? Това, че бебето иска да суче, не означава непременно, че е гладно, все пак те сучат и за успокоение, за контакт с майката.а
Захранване на 4 м. си е доста рано. Поне до 10 м., ако не и до годинката, е желателно да не се заменя кърмене изцяло с хранене.

# 2
  • Мнения: 2 401
И аз съм на мнение, че доста рано си захранила, но ако все пак смяташ да продължаваш, нека поне да е по-бавно, тъй като храносмилателната система все още е незряла! Бебенцето е още толкова малко, че основната му храна си остава млякото, по-принцип дори и до годинка не се препоръчва заместване на хранене, а какво остава за такова малко бебче! Simple Smile

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не мисля,че си захранила рано.
Няма проблем,че бебето иска да суче-давай му без да се притесняваш

Общи условия

Активация на акаунт