Есен вече наближава, а Февруарче се разшава VIII

  • 16 259
  • 311
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0


Ние сме 106 бъдещи мами, очакващи 106 големи наслади

Ще си имаме 7    и 1  

Очакваме още 98 сини и розови гащи да станат скоро ясни

27 януари

PIS74f stork-boy

30 януари

emym
Мартеничка


01 февруари

petrova_hg
kuco_pate
lukrecciana   
бульовче

02 февруари

Rylie
carbo
Mia66
toni_83


03 февруари

marmotka
Anita27


04 февруари

Qnush
pretty


05 февруари

В_Н_Л
dari_sari
cutesmallcat
shonita
dafinka ivanova


06 февруари

bobsi
naiema
antoshka1101
gerganaj1
dorabella stork-girl
Савина1 stork-boy


07 февруари

krassina77
vessito75
vilin
РЕД


08 февруари

niunia
iva_angel


09 февруари

MamaZ


10 февруари

tutubutu
Gall78 stork-boy
dessita_i

11 февруари

konikonkoni
Radolinka
marin4e


12 февруари

26
yanast
Svetla70
Asprona
^desika^
m.mega


13 февруари

Янита
толо
dida_p
Galiva
zitka
mamuri
zlatina_1982
mecholana


14 февруари

geri_kkoleva
малката бухтичка stork-boy
Рися


14-18 февруари

Celina

15 февруари

Rumyana

16 февруари

Албена13
bibi_iv
riccie


17 февруари

vesves
ladymax
signie


18 февруари

inesita

19 февруари

mother-of-pearlS stork-boy
zabche
achko
Darima
blueberrygirl
duffy
*hope
Жълтият Ламтурник

20 февруари

hamelionche
radka80
tortuga
werata:stork-boy:


21 февруари
Daya9
dideroncho
sve82


22 февруари

zorata
anelll


23 февруари

Дики

24 февруари

dessi06
lucinda
tesori


25 февруари

nejno_cvete
 
26 февруари

MayaG
MiraDiva
nerkova


26 февруари - 02 март

sreburna

27 февруари

Jessika123
Linkata
ioli
k.penkova
sweetylady


28 февруари

sweetylady
Deskata


Мами, чийто термин все още не е определен:

Jennie
akinoreV
kokonut
Baby_02_09
Зюмбюла
cecii
NIKOL-ASY
ratbaq



Предишни теми:
Мами февруари 2009 - тема I
Февруари е далече, но сега-бебо топли нашите
Майчета за февруари в нова темичка събрани - тема III
Февруари 2009 - тема IV
Февруари 2009 - тема V
Мами февруари 2009 - тема VI
Трети месец мина вече,февруарче вече е човече!


Полезни сайтове:

Календар на бременността по седмици
Какво да правим с домашните любимци, ако чакаме бебе?
http://www.zachatie.org/
Лошото настроение през първото тримесечие на бременността
Четвърти месец
Четвърти месец
Перфектна мама
Виж своето бебе
3D календар
Таблица на размерите на бебето по седмици
Още един календар за бремеността
Прегледи и изследвания при бременост
ХЕМАТОЛОГИЧНИ ПОКАЗАТЕЛИ
http://www.mamaibebe.com/?id=158
БИОЛОГИЯ НА ВЪТРЕУТРОБНОТО РАЗВИТИЕ
Покачване на теглото по време на бременност
Тегло по време на бременност
Напълняването по време на бременност
Калкулатор за теглото по време на бременност
Магнезий-минерал с важни задачи
Най-важните минерали за вашето дете
Ултразвуков скрининг за откриване на вродени малформации
Електронен дневник - календар за бъдещи родители
Дневник - календар за бъдещи родители PDf
Информационна брошура за всички бъдещи майки от кампанията на Ев … „Ние чакаме бебе”
Брошура – Имунизационен календар
Брошура –  “АЗ ЩЕ СТАВАМ МАЙКА" ПО ПРОГРАМА НА НЗОК &q … О ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ”
Брошура - ОТ "О ДО 18"  ПО ПРОГРАМА НА НЗОК “ДЕТСКО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ” 





Майчинство, Обезщетения, НОИ и др.
НОИ и обезщетения за майчинство
http://lex.bg/cdoc.php?IDNA=2135441920
МОЛБА–ДЕКЛАРАЦИЯ ЗА ПОЛУЧАВАНЕ НА ЕДНОКРАТНА ПОМОЩ ПРИ БРЕМЕННОСТ


Дрехи за бъдещи мами


Дрехи за бременни Миа
Дрехи за бременни Конти
Дрехи за бременни Охрид
Магазин 9 плюс

Албумчето:МАМИ ФЕВРУАРКИ 2009
user: fevruari09
pass: 2009 /не знам дали е удачно да стои тук паролата.../



ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОВИ ТЕМИ:


1...................................................................................................
2...................................................................................................
3...................................................................................................

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 13:53 от february09

# 1
  • пак там
  • Мнения: 2 885
запис в новата темичка... само моя бебо ли още не се е обадил?  Sad

# 2
  • Мнения: 647
Аз да се запиша в новата ни темичка.

Засега няма новини от мен, на доки сме чак в петък и тогава се надявам вече всичко да ок с бебчо и с мен  Hug

Момичета започнахте ли да усещате бебчовците вече?
Аз моя като че ли не, а толкова много ми се иска да почне да ме посритва вече.

Някъде четох, че жените със задно разположена плацента почвали по-рано да усещат. И аз съм с такова разположение на плацентата, но все още нищо при мен.
От време на време си мисля, че усещам нещо ниско в ляво, ама си мисля, че са по-ското червата. Все едно нещо ми бабука, без звука разбира се  Wink

ioli Благодаря за името за темичката, много е сладурско  newsm51

# 3
  • sofia
  • Мнения: 73
Хайде да се запиша и аз веднъж на първа страничка.Днес съм на ранния скрининг и довечера ще докладвам,дано само новините да са добри.А иначе се чуствам добре , не усещам бебо още и в сряда съм на консултация.Това е за сега от мен ,лек и спокоен ден на всички.
 Hug Hug Hug

# 4
  • Мнения: 19
Здравейте момичета. Моля ви за помощ, че вече едвам издържам с мойте болести. Много кашлям, на някоя от вас изписвали ли са й някакъв сироп против кашлица? В аптеката не смеят да ми дадат сироп, а на мен хич не ми се ходи при мойта GP, че е направо отчайващ случай.

# 5
  • Мнения: 6
хайде запис и аз!

ВНЛ ако си помням правилно в предната тема някой спомена нещо за сироп, но не искам да те излъжа да ти кажа неправилно име на лекарство, но прегледай почти съм сигурна, че имаше нещо нали по едно време всички се жалвахме от болежки

# 6
  • Мнения: 56
Привет и лека седмица от мен!  bouquet

# 7
  • Мнения: 139
Ей, че сте бързиии Hug! Аз стоя и дебна и пак ме изпреварихте.

В_Н_Л, аз преди се лекувах с един бабешки метод:
200гр течен мед + 20 грама ментово масло. Разбърква се и се хапва по 1 чаена лъжичка 3-4 пъти на ден.
За съжаление съм си изгубила листовката, не знам дали ментата е подходяща за бременни. С това "лекарство" изкарахме цяла зима и аз и мъжа ми, без проблем. Отпушва нос и всичко. Аз дори си правех ментов чай с 1 лъжичка от меда с ментата, като пийнеш и ти излизат звездички, но пък спиш перфектно, няма сополи няма нищо!

Ментовото масло се казва: "ETERIKA"- 100% етерично масло Мента, на фирма "НАДЕНА - България" - има го в повечето аптеки.
Все пак прочети листовката.

# 8
  • Мнения: 1 795
Цоп в новата тема и от мен Mr. Green

В_Н_Л, най-добре е да се консултираш с лекар все пак, нещо хомеопатично може би да ти изпише, иначе съм чувала за един бабин лек, който много помагал, равни части мед, ракия и олио, малко било гадно, ама имало ефект, май по 1л 3 пъти дневно се взима, но не съм сигурна. Ако открия нещо пак ще се включа. А ти бързо да оздравяваш.

Рися, моят бебо и той не се е обадил още, чакам с нетърпение Party

В_Н_Л, ето това открих, дано да ти помогне http://archives.bg-mamma.com/archive/000/012/973/12973/12973.html

# 9
  • sofia
  • Мнения: 73
На мен ми бяха изписали при първата бременност някакъв сироп от мащерка и Стрепсилс мед и лимон,но на сиропа не му помня името беше в някаква зелена кутия.Специално на кутията пишеше че може да се приема по време на бременност.Попитай в някоя аптека ще ти кажат как се казва,сигурна съм че е от Мащерка.

# 10
  • Мнения: 647
В_Н_Л консултирай се с лекар миличка,

просто в момента не ти е нужно самолечение. така може повече да усложниш нещата, а това не е добре за бебчо.

Ако не искаш да говориш с личната, обаси се на лекарката/лекарят, който следи бремеността ти.
Предполагам няма да откажат да те консултират.

Хайде мила стискам палци и скоро да се похвалиш, че всичко е отминало  Hug

# 11
  • Мнения: 143
Запис и от мен в новата тема:)))

# 12
  • Мнения: 86
Здравейте и от мен Simple Smile
не съм писала отдавна.мен ме хвана летния грип. ходих в събота на спешния, дори искаха да ме вземат в болница за 3 дни но мен ме е страх.сега съм вкъщи.повръщах само събота, но много.иначе имам стомашно разтройство. пазете се, че е много гадно. Tired
аз имам още от втория месец проблем с храненето.преди повръщах всеки ден, от преди да се разболея 2-3 дни не бях повръщала.но нямам никакъв апетит.нищо не ми се яде а каквото хапна после ми остава неприятен вкус в устата. ако някой може да помогне ще съм благодарна. гинеколожката ми каза да не обръщам много внимание на промените, особено неприятните.ама ми е гадно  Sad месо не съм яла много отдавна и ми се гади от почти всички миризми на храна (готвено, пържено, на скара)
дано с бебето всичко е наред, че с мен не е
лек ден  Hug

# 13
  • Мнения: 233
мен ме хвана летния грип. ходих в събота на спешния, дори искаха да ме вземат в болница за 3 дни но мен ме е страх.сега съм вкъщи.
Сияние, това не го разбирам - искали са да те приемат в болница заради това, че си грипозна по време на бременността, а теб те е страх?!?! повечето бременни биха се зарадвали, че са им отделили време и че искат да се занимават с тях по този начин. ти защо се страхуваш? не разбирам...мисля, че лекарите могат да преценят положението ти по-добре от теб самата.

аз мисля, че в нощта на събота срещу неделя усетих малко побутване отвътре докато си лежах на лявата страна в леглото, но изобщо не съм сигурна какво е било. ще чакам някакъв по-явен знак.

# 14
  • Мнения: 25
Мацки, ето ме и мен. Събота и неделя не ми остана време да пиша, ходихме до една вила, вчера бях на погача на един мнооооого сладък бебок, рус и синеок и половин ден прекарах в приказки за бебета, бременности и раждания. Много приятно беше, нищо, че беше 1000 градуса.
И аз съм от мамите, дето още не усещат бебчо, ама търпеливо чакам да реши да се обади. Днес ми излизат резултатите от БХС, след 15 часа трябва да ги разбера, дано са ОК... Записах си час при д-р Марков за 7-ми октомври, преди това съм на консултация на 19-ти септември, надявам се тогава да разберем цвета на гащите вече.
Това е от мен, не ми се работи, изморявам се, гади ми се от Пренетал-а и от Диаспорал-а, ама търпим за хубост. Ще пиша резултатите.
И искам в къщи  smile3534

Общи условия

Активация на акаунт