Отговори
  • Мнения: 7 914
Нека в тази тема  да споделим какво ни подтикна да изкараме РейКи курс
Как се чувствахме по време на посвещението, след него...
Как РейКи промени живота ни?

Нека да си споделяме опит относно РейКи лечението


Да споделим кои книги четем, за да се доусъвършенстваме...

...И въобще за всичко свързано с РейКи


за тези, които за първи път чуват за РейКи, могат да прочетат тук и тук малко обща информация Peace

# 1
  • Мнения: 7 914
никой ли няма желание да пише? Thinking

# 2
  • Мнения: 620
звездичка, хубава тема записвам се  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 311
Здравейте,не знам какво значи това но ми е любопитно да разбера какъв е този курс.За първи път чувам...Надявам се че никой не обиждам с невежеството си.Порових се малко из сайтовете и горе долу ми стана ясно,но..какво правите там?Има ли ефект върху вас и развихте ли собствените си възможности?Благодаря! Hug

# 4
  • Мнения: 4 392
Aз четох, че ако някой ти продава безплатна космична енергия, бягай далеч от него.

И всякакво друго знание или стока, която би трябвало да се ползва безплатно от хората.


Вие какво мислите за това?

# 5
  • Мнения: 132
аз съм срещал в този смисъл: "Ако смяташ че ти лекуваш, може да вземаш пари, ако смяташ че Бог лекува, нямаш право да вземаш пари"!
Също така че Микао Усуи първоначално е лекувал безплатно и то бедни хора. Но че забелязал, че  някои хора след това продължавали да живеят по начин , които може да доведе до болести. та май била въведена някаква такса. Но след него нещата приемат по-друго развитие. През Хаваите рейки системата навлиза в Щатите и там получаването на трето мастерско ниво дали не струвало към 10000 долара - нещо което дали не се прави за по-малко от час. Според мен трябва завръщане към източника.
Разбирам, че за някой може да е много удобно да направи 2 сеанса по 40 лева на ден и да не ходи на работа, но всичко се заплаща - по един или друг начин.
Също така съм срещал, че ако лекуваш някой с енергия за пари и той умре, че духа ми ще се вселява в тебе, нещо, което ...ама хич не ме привлича...
Като цяло работата с рейки може да доведе до повдигане на вибрациите и ново вибрационно ниво, но може би трябва да бъдат пречистени някои неща, да има безкористен подход за помощ на другите и развиване на духовни качества и добродетели. Доколкото ми е известно в Япония на рейки не се гледа само като система за лекуване, а като духовен път!

# 6
  • Мнения: 7 914
maniadekay
честно казано не знам дали съм си развила възможностите или.... след курса просто започнах да ги изплзвам, но е факт, че след 21 дневното пречистване се чувствах в степени по добре( като тонус, не само ментален) от преди.
при болка, да речем главоболие е ...факт , че след сомолечение с рейки  след няколко часа се оказах без него


Спиролина
говориш за обучението или за лечението? Thinking

и в двата случая Pease ти е отговорил, взема се минамална отплата, за да се цени това което е направено Peace

Pease
 за мен всеки сам си"кове съдбата( т.с. кармата)"
 Wink Peace
прав си" Рейки е начин на живот"

# 7
  • София
  • Мнения: 1 311
maniadekay
честно казано не знам дали съм си развила възможностите или.... след курса просто започнах да ги изплзвам, но е факт, че след 21 дневното пречистване се чувствах в степени по добре( като тонус, не само ментален) от преди.
при болка, да речем главоболие е ...факт , че след сомолечение с рейки  след няколко часа се оказах без него


Спиролина
говориш за обучението или за лечението? Thinking

и в двата случая Pease ти е отговорил, взема се минамална отплата, за да се цени това което е направено Peace

Pease
 за мен всеки сам си"кове съдбата( т.с. кармата)"
 Wink Peace
прав си" Рейки е начин на живот"

Какво е това пречистване,моля,дай малко повече информация! Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 7 914
maniadekay
прави се пост и се самолекува Peace

# 9
  • Мнения: 3 869
maniadekay
прави се пост и се самолекува Peace

Това не е ли задължителната практика след получаване на първите настройки?! А пост и пред това трябва да се направи.

Аз стигнах само до първите настройки, използвам енергията за себе си, за семейството и за пречистване на дома. Засега нямам вътрешната нагласа да пордължа със следващото ниво. Това, което имам в момента, ми е напълно достатъчно и все още го изследвам.

Познавам хора, които са се отдали на Рейки като лечители и напълно приемам заплащането за такова лечение. Човек плаща не точно за лечението, което както Pease писа е от Бога, а за времето, което някой му отделя, за да му помогне да получи Божието лечение.

# 10
  • Мнения: 7 914
maniadekay
прави се пост и се самолекува Peace

Това не е ли задължителната практика след получаване на първите настройки?! А пост и пред това трябва да се направи.

Аз стигнах само до първите настройки, използвам енергията за себе си, за семейството и за пречистване на дома. Засега нямам вътрешната нагласа да пордължа със следващото ниво. Това, което имам в момента, ми е напълно достатъчно и все още го изследвам.

моя учител не ме е съветвал да постя и преди това Rolling Eyes
ниво едно ли имаш предвид? Thinking
а ак се реши да изкараш курс рейки? Thinking

# 11
  • Мнения: 3 869
Да, ниво 1 имах предвид. Знам че различните учители правят настройките за ниво 1 с една, две или 4 настройки.
Под пост разбирам нищо от животински произход. И от други настроени съм чувала, че правят пост (3-дневен) преди настройките - по-безпрепятствено премивала енергията.
Понеже съм вечно търсеща, след като "пообиколих" разни нетрадиционни методи, стигнах до рейки, а сега и до други неща  Grinning Причината беше заболяване, за което класическата медицина беше безсилна. Със самолечението постигнах удивителни резултати, както и всеки път когато използвам енергията. Наистина е впечатляващо.
Много се чудих дали мога да я използвам по време на раждането за облекчаване на евентуални болки, знаейки че всяка болка всъщност е сигнал за блокаж някъде. Не ми се наложи обаче - едно, че не изпитах болка, друго, че съзнанието ми беше толкова концентрирано в тялото, че не ми се занимаваше с нищо друго. Следващия път може и да пробвам  Wink

# 12
  • Мнения: 7 914
Meg1
хъм, това за  3 дневния пост не го знаех, а ето че е полезно Party Party

специално за раждането, едва ли ще ти е до рейки в процеса на раждане... и тук би ти помогноло ниво 2 понеже , в него присъства и лекуване(пращане на енергия) за бъдеща ситуация Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 311
Имам още един въпрос за вас,ако някой е чел Селестинското пророчество...дали рейки е нещо подобно? Praynig

# 14
  • Мнения: 4 392
Спиролина
говориш за обучението или за лечението? Thinking
и в двата случая Pease ти е отговорил, взема се минамална отплата, за да се цени това което е направено Peace
Това ли имаш предвид:
Цитат
Разбирам, че за някой може да е много удобно да направи 2 сеанса по 40 лева на ден и да не ходи на работа, но всичко се заплаща - по един или друг начин.

И за двете говоря. Мисля, че той за друго "заплащане" говори.
А ти какво мислиш? На практика излиза, че лекуваш с нещо, което принадлежи на всички. Все едно някой да иска да ми продаде...въздух. / не че не им се иска на някои и че няма опити в тази насока./ Не знам, колко време продължава един сеанс, но на мен 40 лева не ми се виждат символична сума. 


Цитат
Човек плаща не точно за лечението, което както Pease писа е от Бога, а за времето, което някой му отделя, за да му помогне да получи Божието лечение.

Божието лечение?! Shocked
Христос кога е искал пари за лечение?

Никого не обвинявам. Само задавам въпроси.
Просто помислете върху това. Peace

Цитат
при болка, да речем главоболие е ...факт , че след сомолечение с рейки  след няколко часа се оказах без него
Аз само с мисъл го "разкарвам" за 5, максимум 10 минути, а нямам никакви особени дарби и способности. Grinning

Последна редакция: нд, 31 авг 2008, 10:44 от Спиролина

Общи условия

Активация на акаунт