Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! - Тема 2

  • 112 333
  • 822
  •   1
Отговори
# 75
Колко много изчетох за HPV-TEST.  Хубаво е човек да се доверява на доктора си.
Мисля да отида и да взема да го направя. Освен всичко друго ще спестя и време. Аз от дни чета...
За какви лаборатории споменавате. Не се ли прави навсякъде? Даже видях цитирана и вирусологията?

# 76
  • Мнения: 484
МОИТА ЛЕКАРКА ДНЕС МИ КАЗА 4Е МОЙЕ ДА С ЕИЗСЛЕДВА В БАН...НО ЗНАМ 4Е НАИ ДОБРЕ Е  ВАВ ВИРОСОЛОГИЯТА....

# 77
  • Мнения: 3 372
МОИТА ЛЕКАРКА ДНЕС МИ КАЗА 4Е МОЙЕ ДА С ЕИЗСЛЕДВА В БАН...НО ЗНАМ 4Е НАИ ДОБРЕ Е  ВАВ ВИРОСОЛОГИЯТА....
а за Цибалаб какво ще кажете?

# 78
  • София
  • Мнения: 250
МОИТА ЛЕКАРКА ДНЕС МИ КАЗА 4Е МОЙЕ ДА С ЕИЗСЛЕДВА В БАН...НО ЗНАМ 4Е НАИ ДОБРЕ Е  ВАВ ВИРОСОЛОГИЯТА....
а за Цибалаб какво ще кажете?
Лично аз съм против Цибалаб - правят грешки.
Препоръчвам лаборатория "Геника"  - http://genicalab.com/


# 79
  • Мнения: 484
НЕ РАЗБИРАМ ,АЗ СА6ТО НЕ САМ ДОВОЛНА ОТ ЦИБЕЛАП...МН. НЕПРЕЦИЗНА Е КАТО ИЗСЛЕДЖАНЕ,А ТОВА Ж БАН НЕ ЗНАМ КЖО Е КАТО ИЗСЛЕДВАНЕ,ДАЛИ Е КА4ЕСТВЕНО....САМО ИСКАХ ДА ПОМОГНА ,АМА НЕ ДАВАМ НАКЛОН,ЖСЕКИ САМ ИЗБИРА КАДЕ.....АЗ Ам мЛКО ПО СПОКОИНА СЕГА,ЗА6ОТТО  МИНА РЕЗОЛТАТА ОТ БИОПС. И  МЕ 4АКА КОНИЗАЦИЯ....... Peace

# 80
  • Мнения: 1 280
Ivsen  благодаря ти много   bouquet 

  BOBI1 моля те само да пишеш с малки букви, големите се  възприемат като крещене  Peace Иначе повечето в тази тема сме минали през конизация. Пиши какво искаш да знаеш за нея, ще ти отговорят  Peace

# 81
  • Мнения: 3 988
Кокетна, хистеректомираните жени могат да правят секс точно както останалите. Едното няма връзка с другото. Не се притеснявай! Това не е причина да загубиш съпруга си!  Hug


rainbow, все още ми е объркано при теб защо трябва да правят ХПВ-тест, но както и да е...
Конизирана си, и после си горена?? Между двете нямаше ли цитонамазка??? Не си писала за такава. Колко време е минало от конизацията до горенето?
3Д често се конизира, но далеч не винаги. Но ти си вече веднъж (имам чувството, не много добре е било направено)... Трябва внимателно да се прецени сега.


BOBI1, както са ти написали вече, тук повечето сме конизирани. Ако имаш въпроси - питай. Няма отделна тема за конизация.
Ето ти малко общо инфо за Конизация, ако те интересува. Тук грубо съм написала как протече моята конизация. А тук съм писала за упойката, която ми сложиха. Препоръчвам я винаги. Знам със сигурност от конизирани момичета от форума, че в България я ползват. Питайте за алтернативи за упойка.
И да уточня нещо, конизация е сборно понятие и винаги се прави стандартизирано. Има няколко различни методи, но те не се определят от проблема (примерно островърх кондилом), а от техниката, която се използва, за да се изреже конуса.

Ето картинка, как се изрязва конуса. Това, което виждаш е шийката на матката (cervix). на втората снимка е увеличено и е показан очертания за изрязване конус.

 

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 123
Здравейте, момичета Hug

Отдавна се каня да се включа в темата, но  все не успявам. Повече чета.
Знам,че всяка информация по темата, всеки споделен опит е важен и необходим за момичетата,на които им предстои конизация. Поне аз като търсих инфо се радвах на всяко намерено такова.
Та така... ето накратко...
Преди малко повече от месец и аз претърпях конизация,  в Токуда при д-р Лазарова. Имах ПАП 3а-б, после колпоскоп и биопсия ЦИН2-3
Направих консултация и с доц. Кърлов – потвърди. Ходих и на ирисова диагностика  – ей така,за собствено успокоение  Crazy- и там видяха дисплазията.
Насрочих си датата нарочно след морето- и аз съм човек нали така Simple Smile
Приеха ме в болницата предишния ден- разни изследвания.
Всичко мина добре- никакви болки- въобще нищо не съм усетила до ден днешен. Все едно нищо не са ми правили.
Проблемът при мен дойде от друго място.
Както казват “ къде го чукаш къде се пука”. Упойката (епидурална) ми се отрази супер зле. Не беше алергия, ами зверско главоболие, повръщане, обезводняване - кошмар. Пак се върнах в болницата и на системи.
Невролозите ми обясниха,че упойката стигнала до мозъка и раздразнила менингите - обвивките.
Хубавото на цялата тази история беше,че 10 дена не станах от леглото,което е би било абсурд при нормално развитие и се попазих по този начин.
Освен това не треперих в очакване на резултатите,а се опитвах да се измъкна от повръщането.
Епикризата е добра- ЦИН3, всичко добре изрязано.
Днес бях на контрола- заздравяло е, имам разрешение за басейни,секс и по-тежки товари.
Докторката ме успокои,че малко е резнала.
Ако искаме да потретваме с бебе- нямало пробем да има в бъдеще.
Не че съм се засилила, но си е по друго, като знам,че не ми е отнета тази възможност.
Пожелавам здраве и добри новини на всички ви Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 642
rainbow, все още ми е объркано при теб защо трябва да правят ХПВ-тест, но както и да е...
Конизирана си, и после си горена?? Между двете нямаше ли цитонамазка??? Не си писала за такава. Колко време е минало от конизацията до горенето?
3Д често се конизира, но далеч не винаги. Но ти си вече веднъж (имам чувството, не много добре е било направено)... Трябва внимателно да се прецени сега.


cubbit, може би аз съм се изразила неправилно, знам ли..., но не съм конизирана все още.
Писах, че си мисля защо да не го направя сега, в см. не е ли по-добре да се направи конизация предварително, а не когато стане вече късно. Като се имат впредвид променливите резултати, ми се струва по-рисковано да се правят безброй цитонамазки и всеки път да чакам дали пък не са станали ракови клетките.... Ох, много ми е объркано в момента, но ще изчакам и прегледа с колпоскоп, пък тогава ще се отчайвам (дано се притеснявам напразно  Praynig)

А що се отнася до типизацията, докторката каза, че той вируса ту се "крие", ту се показва, но е по-добре да се знае дали е високо или нискорисков, та да се вземат мерки навреме ако е високорисков.
 

# 84
  • Мнения: 3 988
първата беше РАР 3Д с наличие на HPV
при конизацията имаше поразени участъци или "огнища" както каза докторката
в биопсията нямаше нещо притеснително (не е пред мен, за да я опиша)
последва горене и нов резултат - РАР2, нямаше го и вируса.
сега пак е РАР 3Д  Sad

рейнбоу, като се върна на постинга ти, както и да го чета, все излиза, че си конизирана.  Wink
Конизация е радикална мярка. Правилно са започнали при теб с консервативно лечение, след като биопсията ти е била добра. Но след една година си отново на същия хал... Не знам какво да те посъветвам.

А що се отнася до типизацията, докторката каза, че той вируса ту се "крие", ту се показва, но е по-добре да се знае дали е високо или нискорисков, та да се вземат мерки навреме ако е високорисков.

Може би, ако е високорисков, ще ти предложи конизация?  newsm78 Попитай я какво мисли? Защо е "по-добре да се знае" кой тип имаш, какво има предвид? Какви мерки ще вземе? Освен конизация, друго не остава...
Не питам теб, просто ти нахвърлям въпроси, които можеш да й зададеш.

# 85
  • София
  • Мнения: 642
Божеее, ама и аз едно съм мислила, а др. съм писала...  ooooh!

Имах впредвид "при колпоскопията", ама съм изпреварила мислите си явно   Embarassed
То в ъкъла ми само конизация се върти...
А иначе ще питам по-подробно, но си бях глътнала езика явно, просто не очаквах да излезе пак същия резултат. Надявах се, че пак ще е РАР 2.

# 86
  • Мнения: 484
cubbit 
мерси за обяснението,аз мислех 4е е не6то разли4но моито,за6отто тя ми каза ,4е е в канала и е по трудно ,затова няма да го гори...няма зна4ение...а само да те питам,как ти се струва моита епикриза,има ли не6то по притеснително?питам те от позицията на доста компетентна .....там тези теремини ,дето ти ги пуснах на лс. опасни ли са като диагноза..?интересува ме как като е в канала и тя 6те го оперира,как 6т его отрейе,а няма да види да го гори..нали рязането е прецизно....дали е тъп този вапрос........дано има6 представа.........и ти благодаря преддварително,толкова си сърде4на,аз не бих имала това спокоиствие да отговарям на  такива като мен..... Embarassed

# 87
  • Мнения: 484
iveto_ 
 
извини ме за големите букви,просто не знаех 4е  сам в гре6ка,няма да се повтори....до сега бях спокоина ,сега ве4в пак ме е страх за тази конизация,ама нали вси4ки са минали,не сам единствената,така 4е  горе главата ,6те се справя......лека ве4вр желая

# 88
  • Мнения: 3 988
BOBI1, епикризата ти не е цвете, сама го знаеш, щом ще те конизират, но освен островърхия кондилом и лека лезия, няма нищо притеснително. При конизацията, гинеколожката няма да отреже само кондилома, а част от шийката на матката във форма на конус (от там идва името на процедурата "конизация").

Погледни снимките по-горе. На втората, там където има очертана пунктирна линия със син цвят, това е което ще се изреже. Покрай сухото, гори и суровото. В случая обаче е за добро. Оптимално е когато се изреже част от здравата тъкан около проблемната, за да е сигурно, че всичко от проблемната е отрязано, махнато.
Т.е. лекарката ще отреже част от твоя цервикален канал, там където се намира кондилома и има лезии и покрай това и малко здрава тъкан.

По-просто не знам как да ти го обясня.  newsm78 Надявам се да ме разбереш сега.

От самата конизация не се притеснявай!  Hug Не е никак страшно, нито болезнено. Ако имаш конкретни въпроси - питай пак.  Peace


mirage, радвам се, че и при теб е минало гладко и безпроблемно. Това е важно за бързото възстановяване.  Grinning


rainbow, заподозрях, че може и "колпоскопия" да си имала предвид,  Wink но не ми се вярваше да си объркала понятията, те са толкова различни.
Много съжалявам за рецидивиращия ти висок ПАП.  spoko
Кога ще се виждаш с гинеколожката си пак? Не отлагай много...

# 89
  • Мнения: 484
cubbit
ама аз си помислих ,4е 6том акто намам никава диплазия ,зна4и е добре,така ми каз тя......4е 6те ме конизира,за6ото е ж канала и не иска да рискува само с горене като не вижда в канала....и каза 4е е скалпелно............знам 4е не е цвте,но  жсе пак нали не е цин 1,2,3........де да знам,това малко ме успокоява....ама дали трябва...?знае6 ли 4е като си взех епикризата и ми стана стра6но спокоино,4е нямам рак,ама сега като 4ета твоите коментари ми се струва 4е не е много за успокоение...дано да гре6а.......много ти благодаря за вси4ки разяснения ......ГОСПОД  здраже да ти даваи много бебета.......

Общи условия

Активация на акаунт