войната за пясъчника

  • 3 148
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 940
Моля, прочетете първият пост докрай, преди да пишете по темата.
Реза


Миролюбивото ми дете, довчера убеден пацифист, изведнъж смени външнополитическия си курс след като се сдоби с личен пясъчник. Всеки, нарушил периметъра на неприкосновеност /около един метър от пясъчника/, получава предупредителна лопатка пясък в очите. При второ нарушение в действие влиза и самата лопатка. В статистиката на жертвите в края на първия ден личат имената на едно комшийче и четири-пет роднини, включително и родната му леля.
Склонни ли сте толкова яростно да защитавате вашите "пясъчници" ?.  Кога в действие влиза и тежката артилерия? Само с лопатките ли се ограничавате?

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 18:53 от valerie

# 1
  • Мнения: 1 731
Всеки брани личната си територия.Това си е наше ,човешко право.Когато съм застрашена ,когато в огнището ми бърка друг ,съм способна от миролюбива да стана враждебна.Личната територия си я пазя.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
аз май не мога да се браня ...  "влачи ! " е моята философия  Rolling Eyes

# 3
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
аз май не мога да се браня ...  "влачи ! " е моята философия  Rolling Eyes
и аз така. за това си и патя. обаче, какво да се прави. така съм възпитана. лошото е, че и детето си възпитавам така, дано и то не тегли като мен.

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
аз май не мога да се браня ...  "влачи ! " е моята философия  Rolling Eyes
и аз така. за това си и патя. обаче, какво да се прави. така съм възпитана. лошото е, че и детето си възпитавам така, дано и то не тегли като мен.

да, възпитанието не води до нищо добро  Laughing 

пробвала съм и с лопатата, но все се удрям по главата. .. не ми се получава

# 5
  • Мнения: 940
аз май не мога да се браня ...  "влачи ! " е моята философия  Rolling Eyes

И аз съм така. Всичко което имам може да стане и на другите. Изобщо не искам да задържа всичко за себе си. Не мисля, че от това съм теглила някога. По-скоро имам много приятели около мен, които се чувстват добре, защото при нас могат да намерят всичко което им трябва.

# 6
  • Мнения: 2 759
                        Имам широк периметър от лично пространство, който яростно браня от... май от почти всички... Имам широк набор от оръжия, но съм много далеч от мисълта, че става дума за егоизъм. Никой друг няма право да се рови в личните ми неща. Точка.

# 7
  • Мнения: 12 662
Вродено си е човека чувството за собственост. Цял живот се опитваме да го преодолеем.  Аз по отношение на мъжа си така и не го преодолях.

# 8
  • Мнения: 1 072
Ulia ме разбра. Може би не съм я формулирала правилно, ......

Грешката е, че крайната идея е формулирана в последните 3 изречения на поста. А ние рядко четем до там.
Другата ти тема ми харесва повече, но уви, тази ще е много по-популярна.

# 9
  • Мнения: 78
Моето чуство за собственост спрямо неодушевени предмети спи сто годишен сън  Crazy
Така че няма да се събуди в този мой живот. Друго е по-лошо, собственическото чуство към приятелки, мъже... Преживявам много тежко всяка раздяла, но агресия не съм проявявала

# 10
  • Мнения: 1 072
Темата не е за нашите деца, а за Философия, самопознание....

...... и самопризнание.

Хармонията ми; някой мои убедености, предимно идеологически, моите другари - мъжа, детето и всички сродни души; личното ми пространство - физическо, енергийно и ментално, това е моят пясъчник. Защитавам както дойде, според агресора.

# 11
  • Мнения: 2 018
Страхът ни води към агресия!

# 12
  • Мнения: 3 423
Не давам косъм да падне от нищо мое.

# 13
  • на село
  • Мнения: 826
 Не обичам да деля личното си пространство. И не виждам нищо лошо в това. Когато се налага, го браня  от  агресивно нахлуващи  и непоканени в него. Обикновено съм словесно агресивна, не съм стигала до физическа агресия.

# 14
  • Мнения: 502
    И аз обичам да браня личното си пространство.Чак до агресия не вярвам да стигна,но пък на нахалството да нахлуват в собствения ти свят как трябва да се отвръща? Децата умеят да го правят толкова непринудено,може би трябва да се учим от тях! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт