командировка и малко дете

  • 894
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 052
Момичета дайте съвети.
Имам малък син почти на 3 годинки и никога не се е делил от мен. Ходи на ясла, сега тръгна на градина, но zане, че мама ще го вzеме. Лошото е , че се налага да отида в командировка zа 3 дена. Опитах се да се паzаря zа 2 , но не стана. Та единия ден пътувам , на сутринта съм там и на третия ден късно вечерта съм в къщи, но 3 дена няма да го вzема аz от градината и 3 вечери няма да го сложа в креватчето ... просто се страхувам как ще го приеме той, а като имам в предвид на мен колко ми е zле и не zнам как ще спя теzи 2 нощи иzобщо ...
Има ли някоя майка , която да сподели как е въzприело детето и такава една раzдяла.
Аz ще му говоря сега няколко дена, ще обяснявам , ще го подготвя, но не zнам какво ще стане като тръгна и ги оставя само с баща му да се гледат .

# 1
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 366
Не знам при вас как е, но при нас е така  - когато съм с него е залепен за мен като гербова марка, като ме няма - търси ме, но нито толкова упорито, нито драматично. На мен, в началото на годината, също ми се наложи да ходя три пъти в командировка за по два дни, в други градове. Малкия оставаше с баща си. Гледали са се прекрасно. Е като се чуехме по телефона Криско все ми говореше - "Мамо, искам да си дойдеш сега".. но нито е ревал за мен, нито нищо. (аз пък съм в другата крайност - като тръгвам някъде никога не му казвам - Хайде мамо, аз довечера няма да се прибера, защото ще ходя еди къде си..)
Знам че много се притесняваш, но май твоите притеснения ще са по-големи от притесненията на малчо  Simple Smile Ще видиш , че всичко ще бъде наред  Hug

# 2
  • Мнения: 766
Винаги има първи път. На 3 години нормално може да разбере, защо мама я няма за няколко дни.
За него ще е хубаво преживяване да прекара няколко дни само с баща си, по мъжки.
Дъщеря ми оставих за първи път с баща си като беше почти на две. Тя знаеше, че мама е при баба , защото тя е болна. Като се върнах се бяха справили чудесно, и се обичаха още повече с таткото.
А мен ме нямаше доста дълго време.
Когато баща и заминава в командировка и е обяснено, че тати е на работа в друг град и не може да се връща вечерта. Всеки ден казвам колко дни остават и какво ще правим, когато баща й се върне.

# 3
  • Мнения: 9 052
Дано е така, както го пишете  Hug
Таzи нощ например се събуди и не остави баща му да го приспи, все ме търсеше и докато не отидох при него не zаспа  Sad
Дано не се уплаши , чЕ ме няма  Sad

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 14:36 от jabata_dil

# 4
  • Мнения: 1 783
Според мен децата са по-адаптивни, отколкото си мислим. Аз ходя редовно в командировки, понякога за по 8-9 дена от както той е на 2 и за сега остава с баба си и дядо си, скоро само с баща си. Нито един път не е плакал за мен горко, дори по телефона много не иска да говори с мен. А е залепен за мен, когато съм си в къщи. Ще се справи, въпросът е ти ще се справиш ли Simple Smile. Аз рева всеки път, когато заминавам  Laughing

# 5
  • Мнения: 761
Аз пътувам често командировка и то за по 1 седмица. Моето момиче, е по- големичко, но от 4 годишна когато съм командировка е при баба си и се гледат чудесно. Не е плакала за мен. Даже първият път като заминах я питали "Къде мама?" Отговора е бил- Мама замина на дискотека за няколко дни.Simple Smile) Мисля, че се адаптират по лесно от нас.

# 6
  • София
  • Мнения: 17 591
Моето бебе беше на годинка, когато оставихме за една нощ (с двата дни - отпред и отзад) на майка ми, изобщо не му направи впечатление. е, вярно, по-малък е... не знам ако беше по-голям как щеше да е. Но по принцип не е добра идея да е чак толкова зависимо от теб. Т.е, поне половината дни да го взема друг от градината и т.н.

# 7
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 366
Т.е, поне половината дни да го взема друг от градината и т.н.
Peace Това ако имаш възможност. Кристиян също иска само аз да го взимам от ясла, аз всичко да правя за него. Ако му задоволявам всички прищевки, ще ме действа до 101 и обратно.. Laughing Баща му го взима през повечето дни от седмицата и Кристиян всеки път го посрещал с думите - "Аз казах лити, че не искам ти да ме взимаш, искам мама. Сто пъти ти казах.."  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт