Рамен - супа от китайско фиде

  • 19 965
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 018
Търся рецепта за тази супа. Намерих това в нет-а, но зная, че тя търпи и други варианти. Имате ли подобни рецепти? А дали ще открия всички необходими продукти Rolling Eyes? Помогнете на една майка, чийто син се е запалил по тази невиждана и нечувана от мен супа!  Laughing

За 1 порция:

Продукти:
40 г фиде рамен
15 г печурки
10 г моркови
10 г спанак
15 г тиквички
10 г маринован бамбук
15 г праз, само бялото

за бульона:
200 г силен месен бульон, без сол и други подправки
15 г соев сос
10 г мирин
няколко капки сусамово олио

Приготвяне:
Зеленчуците и гъбите се нарязват така, че да е удобно да се хващат с пръчици.
Бульонът се кипва, в него се слагат фидето и морковите и се вари 5 мин

След това се добавят гъбите и маринования бамбук, а след минута - празът, тиквичката и спанакът.
Вари се още 1-2 мин, подправя се със соев сос, мирин и сусамово олио.

В готовата супа може да се добавят и други съставки, като нарязан омлет, или пилешко филе.

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 16:13 от Бо_

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
вярно, че последните седмици всички към Китай гледахме, ама не омаловажавай съседите де  Peace

фидето Рамен, както и мирина са типично японски нещица... Wink

П.П. супата не съм я готвила  Blush
то това фиде навсякъде можеда се сложи, не вярвам да има една "истинска" рецепта за таз супа ...

# 2
  • Мнения: 2 018
Супата разбрах, че е китайска, но японците са си я дообогатили.
Така че това си е китайско-японска супа Laughing.

А синът ми обожава всичко японско.  Rolling Eyes Дори се опитвал да я приготви с приятели, но нещо не му се е получила.

Той не обича спанак и тиквички, за това питам за други вариянти!  Peace

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
 а като коя супа трябва да се получи?

ето ти малко инфо, незнам дали си го намерила:

има 4 различни вида супи с рамен:

tonkotsu - бяла, млечна супа, типична за южна Япония. бульонът се приготва от свински кокали (варят се между 4 и 8 ч.  Shocked)

shoyu - на основата на пилешки бульон със соев сос

miso - на основата на 1 oт горните 2 упоменати бульона с паста от мисо

shio - бистра супа, солена  newsm78, често сервирана с масло или царевица.

със зеленчуците може да се вариира, но задължително се слага соеви кълнове, пресен лук, печено свиснко от корема на тънки ивички и омлет на тънки ивички.

за tonkotsu ramen  намерих рецепта, ама се различава от твоята...

# 4
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей Бо_!

Права е asyalein - рамен си е типично японско наименование. Може и да е превзето от Китай, но китайците сигурно му казват по друг начин.

Общо взето ако запазиш подправките, които си изброила за бульона, може да сложиш зеленчуци по ваш вкус . Може да сложиш и късчета месо или тофу. Ако питаш мен - един китайски микс от зеленчуци ще ти свърши чудесна работа!

Успех!

ПС. Сина ти има добър вкус за храна!  Hug Grinning

# 5
  • Мнения: 2 018
за tonkotsu ramen  намерих рецепта, ама се различава от твоята...

Дай рецептата за tonkotsu ramen. Ще му предложа няколко рецепти - да си избере!  Laughing


Това е клипа, който той ми показа. http://www.youtube.com/watch?v=SWPptaQqaVc&NR=1

natalyna , явно си запозната. Дали ще мога да намеря всички продукти? Мисля да пробвам в Пикадили.  Rolling Eyes

# 6
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ами аз за съжаление не живея в България и не знам дали ще намериш всичко. Тук продават японски продукти по интеренет и понякога могат да се намерят в магазините за здравословни храни. Рамен не съм намирала, аз си купувам редовно мисо(много го обичам), нори, сусамово олио, черен сусам и разни подправки. Обичам японската кухня, но много продукти липсват а и са скъпи!

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бо, тези рамен-спагети са Fast food-a на Япония Wink

като гледам как бяха напълнили копанките  ooooh!

ето ти рецептата, дано е търсената  Laughing
намираммного общи неща между нея и видеото

TONKATSU-SUPPE (за ок. 1,5 л):
1 кг. свински кокали (ton-kotsu), на парчета
2 л вода (mizu)
6 скилидки чесън (gaarikku)
1 лук

YAKIBUTA (NIBUTA):
600 гр. свинско месо (buta-niku)
1/3 купичка (???) мирин
сос Уочестър
1 парче джинджифил (ne-shooga, jinjaa)
соев сос

гарнитура:  Laughing
4 пакетчета (???) рамен
200 гр. соеви кълнове(moyashi)
1 стрък пресен лук (negi)

Приготовление:
TONKATSU-SUPPE
в тебджера се слага да заври водата. добавят се кокалите, обеленият цял лук, чесънът.
3 часа се вари и постоянно се маха пяната.
след това бульонът се прецежда.

YAKIBUTA (NIBUTA):
месото се реже на парчета. Бульонът се слага да заври и се добавят парчетата месо.
вари се още 1 час като пак се отпенва.
след това месото се изважда от бульона.

в друга тенджера се смесват соевият сос, джинджифилът на филийки, Уочестър-сос.
добавя се месото и без капак се вари 20 мин. като често се разбърква.
после месото се реже на парченца.


SUPPEN-EINLAGE:
соевите кълнове се попарват за 1 мин. във вряла вода.
във вряща вода се сваряват за около 1-2 мин. рамен-спагетите.
прецеждат се и се разпределят по купичките.

долива се от бульона, слага се месото, кълновете, поръсва се с пресния лук и черен пипер.


препоръчвам ти да си намериш качествен соев сос Peace
аз съм доволна от Kikkoman, макар че е по-скъп, но и вкусът му е различен. Peace
сигурно знаеш, че мирин е вино за готвене, и то не е хич евтинко  Rolling Eyes

успех и се похвали, моля  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 018
като гледам как бяха напълнили копанките  ooooh!

Нали  Laughing ?

Благодаря ти, asyalein   bouquet Ако се получи добре, ще се похваля.  Crazy

Тая супичка ще ми отнеме цял ден, май.  Rolling Eyes
Ама, нали се хванах на хорото... ще я направя през почивните дни. Дано намеря всички продукти. Пък и да не сложа от всичко, няма да е кой знае каква загуба предполагам!  newsm78

 

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Пък и да не сложа от всичко, няма да е кой знае каква загуба предполагам!  newsm78

важното е копанката да е пълна  Joy

в интернет пишеше, че TONKATSU се приготвя само в заведенеията където се сервира.
точно, защото отнема много време, а там варят в казан, както видя... Wink

иначе имало много инстантни варианти, които се приготвяли за 2 мин.

незнам дали в Бг ги има, тук със сигурност, но аз не ги купувам, че са с глутамат  Peace

# 10
  • Мнения: 2 018
Пък и да не сложа от всичко, няма да е кой знае каква загуба предполагам!  newsm78

важното е копанката да е пълна  Joy

в интернет пишеше, че TONKATSU се приготвя само в заведенеията където се сервира.
точно, защото отнема много време, а там варят в казан, както видя... Wink

А ти в какво мислиш, че готвя на гладниците ми - 5 членно семейство и само аз съм жена Rolling Eyes? Двама тийн-ове, един голям и един малък 2 годишен мъж!  Crazy Точно в казан!  Laughing

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

А ти в какво мислиш, че готвя ... Точно в казан!  Laughing

хвани тийновете да документират със снимки процедурата по готвенето  Joy
успех  Peace

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бо, наготви ли супата  Laughing

чакам отзиви, половинката я хареса, че нямала много вода  Joy

# 13
  • Мнения: 2 018
половинката я хареса, че нямала много вода  Joy

 Joy Joy

Не, не можах да направя нищо този уикенд. Дори и за продукти не намерих време, да отделя и накупя.
Ако ти пробваш преди мен - пиши отзиви.
Така като гледам и другата седмица няма да имам време.
Абе все някога ще стане, ама съжалявам, че не мога по-бързо. Наистина времето необходимо да се наготви е адски много, а аз нямам свободни дни освен събота и неделя / че и те не са свободни  Sick/.

# 14
  • Мнения: 3 830
Брей, колко интересно.
Жалко, че скоро ми започват лекциите и хич не се вижда кога ще мога да опитам да я сготвя тази чудесия. newsm78

# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бо, чудя се дали да я правя, защото аз не ям месо.
а да варя толкова време за 1- 2 порции не си заслужава  newsm78

най-много да му купя някой полуфабрикат  Joy

ще погледан дали я няма тук по ресторантите, да япробва поне  Twisted Evil

# 16
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
абе , сварете и размажете тия кокали за 1 ч в тенджера под налягане , кво му се чудите ...
и разделете работата - вечерта сварете бульона и приберете на студено , после досготвяте със зарзавата ...и да дадете снимки , че много ги обичам и аз тия китайски супички ммммм

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 17:10 от Другарче

# 17
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

виждам, че си изнамерила технология, чакаме от теб снимки  Mr. Green

п.п. зеленчуците не се варят  Wink и супата е японска  Sunglasses

# 18
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Ох, майкооооо , аз сега имах време да гледам видеото , то страшна работа , страшни порции за гладни , страшно ми потекоха лигите , страшно вкусно изклежда .....

Аз побългарих на мадам Манджула индийските манджи , че тия японско-китайските ли ще ми се опрат .....

Аз с тия продукти няма от къде да се снабдя , но ги виждам така нещата -
сварен един св. джолан до разпад , зарзаватите не са проблем , соев сос на деронито , че няма друг тъдява , няколко пакетчета от тънките спагети , полуготовия фабрикат с разните аромати ....и една голяма паница ...и стой та гледай  !!!

Ще я направя тия дни , само да се снабдя с джоланче и ще ви се поФаля със снимка ...срръъъб лигите Simple Smile

# 19
  • Мнения: 46
Бих искала да се включа в темичката за рамьона. Произходът му е китайски (те го наричат ламиан), като първоначално спагетите са се приготвяли от оризово брашно, а по-късно и от други видове брашна. След това ястието се разпространява и в Япония (рамен) и в Корея (рамьон). В Корея това е възможно най-евтината храна, която се предлага както в обикновени найлонови опаковковки за приготвяне в къщи (подобни на спагети Чойс и другите виетнамски, които има в България), така и в пластмасови купички. В магазините има автомати за гореща вода, хората си купуват рамьон в купичка, пускат му гореща вода и го изяждат още в магазина. Яденето става възможно най-бързо и най-звучно, като купичката се държи съвсем близо до устата, а спагетите буквално се натъпкват в нея, поглъщат се и накрая се изпива бульона. В домашна обстановка приготвянето му не е никак сложно, пакетът се изсипва в тенджера в вряща вода и всеки му прибавя каквито желае зеленчуци, накрая се чукват и няколко яйца и супата е готова. За разлика от рамьона, който се произвежда за България, корейският обикновено е доста лют и пикантен Shocked.
В югоизточна Азия рамьона е просто евтина храна за по-бедните хора, но тука явно е доста модерен  Wink

# 20
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

В югоизточна Азия рамьона е просто евтина храна за по-бедните хора, но тука явно е доста модерен  Wink

мерси, че се включи  Peace

да ти кажа, то и пицата едно време е била яденето на бедните, ама днес гледай какво става  Wink
и полуфабрикати има, ама най е вкусно като я ядеш при италианците Wink

иначе и аз видях в магазина тези полуфабрикатчета, но не вярвам да ги опитам...
сега съм набелязала един японски ресторант, където сервират и вегетарианска супа и смятам да опитам...

# 21
  • Мнения: 2 018
Е-е-е-е казах ли ви аз, че първо е била китайска супа и после японска.  Wink Но, това няма толкова голямо значение за мен. Важното е, че не съм си изпълнинла още обещанието.  Confused

# 22
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
такаааа,

вчера бяхме в японски Рамен ресторант.

историята в снимки...

това е ресторанта отвътре  


аз пих японска бира Сапоро


за предястие ядахме ким чи, жестоко, ще изровя рецептата, много добре ще пасне на българския вкус Sunglasses   


ядах веге Рамен, с вкус на мисо. жестока супичка, за жалост не успях да я изям и половинката ми помагаше. аз се справих с половината.
според нещо моята е била по-вкусна от неговата, която беше с патешко филе Laughing



неговата:  


като цяло супата е супер, в една купа има общо около 400 калории, супата е приготвена без глутамат.
цял ден бях сита, чак не вечерях...

малко е скъпо и обслужването бавно, но какво да се прави Sunglasses

ресторантът не сервираше суши, а основно Рамен супа и още няколко ястия.
всичко се приготвяше веднага и прясно, от едната страна на залата може да наблюдаваш готвачите, които готвят пред теб.

чакам отзиви , от тези който се престрашат сами да я готвят Laughing
аз със сигурност ще си купя мисо паста Peace

P.S. забравих да напиша - в ресторанта навсякъде висяха лигавници, много яки.
на снимката не съм излезла добре, но си взех един и на който му е интересно да пише - ще го снимам...

Последна редакция: нд, 21 сеп 2008, 11:00 от asyalein

# 23
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Браво Ася !   bouquet
Благодаря ти за прекрасното , кулинарно инфо !
Не мога да ти опиша какво удоволствие ми доставяш със снимките ! 
Пращам ти целувка !!!  Heart Eyes  Hug

# 24
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
намерих рецептата за кимчи.

разбира се има много вариации и няма ултимативна рецепта.
като цяло това си е кисело зеле, но с по-различни подправки.

в някой случай се добавят и сезонни зеленчуци, в други - морски дарове.

рецептата, която на мен ми хареса може да се нарече основна.

Кимчи се яде като добавка към ориз в Корея, но в Китай и Япония се добавя в супи.
аз го ям като мезе  Twisted Evil

# 25
 Joy здравейте добри хорица, случайно попаднах на тази тема за Рамен ама твоя син със сигурност е запален ей от тука --->http://vbox7.com/play:71cf6dc1 една японска анимация в която Рамен е споменат в почти всеки епизод  Grinning но така като го гледам и на мен ми са дояжда
П.С - съжалявам за клипчето има сигурно доста ненужни работи ама се добива обща представа за какво става въпрос Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 018
Joy здравейте добри хорица, случайно попаднах на тази тема за Рамен ама твоя син със сигурност е запален ей от тука --->http://vbox7.com/play:71cf6dc1 една японска анимация в която Рамен е споменат в почти всеки епизод  Grinning но така като го гледам и на мен ми са дояжда
П.С - съжалявам за клипчето има сигурно доста ненужни работи ама се добива обща представа за какво става въпрос Simple Smile

Ахам, запален е точно от Наруто, дори започна да учи японски, призванието в живота му било свързано с ... мангата. Да изброявам ли още  Tired?

Ей сега му показах клипчета за Наруто и ми каза, че този рамен, бил направен с магии, той не искал толкова много от мен. Laughing Щял да яде Рамен и без магия.  Joy Да му се невиди и рецепта.

 asyalein , това корейското кисело зеле, лесно ми се вижда и без много непознати  продукти. Казваш, че става за салата? 

# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein , това корейското кисело зеле, лесно ми се вижда и без много непознати  продукти. Казваш, че става за салата? 

забравила съм да пиша  ooooh!
направих го, обаче моето имаше странен аромат на цветя  Shocked
сложих някаква китайска подправка с 5 подправки вътре и нещо се обърка. newsm78

скоро ще го направя само зеле, намазано с лютив червен пипер.
без праз, лук или други неща....

има и една бърза рецепта, ако искаш да ти я преведа?
или ще изчакаш да я изпробвам hahaha

за жалост след накисване на китайското зеле само със сол - първата фаза, то почти се смалява....
при мен остана на 1/2  ooooh!
всичко друго беше вода  Shocked

# 28
  • Мнения: 2 018
Дай и другата рецепта и ще се реши после.
Казваш, да не рискувам с китайски подправки.
Точно това ме е притеснявало в тези рецепти и им се каня толкова.

# 29
  • Мнения: 25 571
Ох, Наруто! Олеле, рамен!  ooooh!
Какво им става на тези момчета? И моят търси под дърво и камък рамен-спагети, мирин и забравих какво още...
Веднага да се забранят всички клипове с манджи в нета, ама-ха!  #Cussing out

ПП Ще му покажа тази тема и си измивам ръцете. Ако намери нещо от съставките и реши да готви, да си измие и съдовете след това, моля!  Crossing Arms

# 30
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бо, гледаш рецептата, която съм дала за кимчи и правиш първата част, т.е. зелето е осолено и стои плътно затворено.

следващата част вместо да слагаш всички зелении и подправки, слагаш само лютив червен пипер, а още по-добре ще е ако намажеш листата с лютива чили паста...
и пак оставяш в хладилника да се маринова.
моето стана хубаво, миришеше си на кисело зеле, но нямах много червен пипер и сложих една китайска подправка, която съдържа чили, кори от портокал, сусам и червен пипер.
според мен корите от портокал объркаха всичко, защото после в устата оставаше цитрусов вкус, който не се връзваше въобще с киселото зеле  #Cussing out

най-добре намажи китайското зеле с паста от джинджифил, чесън, захар и лют червен пипер.
аз сега специално си купих червен пипер, да не слагам от китайската смеска.

така е: тийновете се запалват по японската кухня от мангата, аз от книгите  Joy

П.П. аз си купих мисо паста и няколко пъти готвя супа с нея.
жестоко нещо. Crazy



# 31
  • Мнения: 25 571
А какво е мисо-пастаnewsm78

# 32
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
японската съпротива срещу кубчета бульон  Laughing

това е паста от ферментирала соя, пшеница или ориз.
има много приятен вкус.
добавя се по 1 ч.л. към супа или в сосове, майонеза.
придава плътен вкус на супата.
от гола супа от сварени във вода зеленчуци се получава невероятно вкусна супичка  Crazy
в мисо пастата има доста протеини  Peace

ето инфо на руски, на английски има повече...

# 33
  • Мнения: 25 571
И аз искам мисо!  Confused

Обаче, започвам сериозно да се замислям, дали собствениците на ресторантите за рамен не спонсорират Наруто?  Crossing Arms

# 34
  • Мнения: 2 018
А, аз съм се замисляла, този Наруто да не е стратегия на японското правителство за популяризиране на Япония. Знаете ли колко съученици на сина ми са зарибени по японски език? Почти полвината му клас ходи до София лятото, заради фестивала на мангата /национално японско изкуство/. Тази рамен супа е нищо в сравнение с всичко останало, което сина ми има желание да опита и пробва. За екскурзията до Япония, казах ли ви?   Crazy

Аааабе,  ... няма не искам, пиеш тука една бира и толкоз!   Laughing

И аз май ще си купя това мисо. Супата не знам кога ще я направя, но това кисело зелце, ще си спретнем.
За да не се получи гаф, asyalein, така ли?

Китайското зеле се реже надлъжно на 4, маха се долната част на кочана. Зелето се реже на 3-5 см. широки парчета. Слага се в купа на няколко реда, като между парчетата се наръсва сол. Отгоре се слага чиния и се затиска с тежест. Оставят се 12 часа, като 1 път се обръщат. Солта извлича водата от зелето и то става меко. Отделената вода се запазва!!!

Омекналото зеле се измива под течаща вода и се изцежда добре.

слагаш само лютив червен пипер, а още по-добре ще е ако намажеш листата с лютива чили паста...

Обърква се и се нарежда в буркан. Зелето трябва да е покрито с течност и бурканът не трябва да е много пълен, защото при ферментация е възможно да прелее. Бурканът се затваря, като не трябва да е плътно затворен, защото газовете при ферментацията упражняват натиск.

Оставя се 1-2 дена на стайна температура, за да се развият млечно-киселите бактерии.
След това се слага в хладилник където може да се съхранява 1-2 седмици.
Зелето трябва да се наблюдава и няколко пъти да се затъпква, за да остава винаги покрито с маринатата.

Важно!!!
След като Кимчи ферментира, не трябва да влиза в контакт с метални предмети, защото се разваля.



Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 21:52 от Бо_

# 35
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бо, правилно си ме разбрала  Hug
моето зеле втаса доста бързо,
 след като го намазах с лютевините го сложих в хладилника.
ти опитвай твоето. ама то и по миризмата се усеща кога е готово Laughing

ако слагаш само лют червен пипер, то приготви повечко пипер Wink
по-горе съм публикувала снимка от ресторанта как изглежда кимчито...
за жалост този цвят трудно се постига с червен пипер,
явно слагат и някоя люта чили паста newsm78
незнам дали в Бг има Harissa и Sambal Oelek.
аз следващия път ще пробвам с тях...

а колкото до вманичаването по мангата  искам да ви успокоя, че това не отминава с възрастта hahaha
аз имам колеги, които са на около 29 - 31г. и са учили японски, четат в захлас манга книги, единият има у тях и някакъв меч...
и ми обясняваше за разликите межди канджи, катакана и хирагана Shocked
понеже не схванах и ми изкара речник ooooh!

за жалост в момента мога да избера само китайски, ако имаше яоснки бих се записала и аз, ама не заради мангата Joy
аз преди 2 месеца дадах луда сума за японски чай, който се използва при чаената церемония Crazy

# 36
  • Мнения: 2 018
asyalein , лют пипер да искаш. Имам за целия японски народ, че и отгоре.  Wink

Дано в Наруто пуснат някоя серия с Ким чи, за да мина само с него. Ти ме отчая с манга-манията.   Tired Дано поне има полза от японския език...

# 37
# 38
  • София
  • Мнения: 547
зъги, какво представлява линка?
не ми се регистрира само за да разбера Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 142
А някой да знае къде може да се намери това мисо или в какъв типаж магазини го продават. От Пловдив съм. Вчера гледах един филм Ramen Girl и аз яката се запалих по тоя прословут рамен Simple Smile

# 40
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А някой да знае къде може да се намери това мисо или в какъв типаж магазини го продават. От Пловдив съм. Вчера гледах един филм Ramen Girl и аз яката се запалих по тоя прословут рамен Simple Smile

аз съм търсила безуспешно  Tired
даже не знаеха какво е Whistling
питала съм по здравословни магазини...

# 41
  • Мнения: 2 018
зъги, какво представлява линка?
не ми се регистрира само за да разбера Rolling Eyes


Току що се регнах - точно този филм е за който говори Сладко изкушение - МОМИЧЕТО РАМЕН.  Peace

# 42
  • Мнения: 142
Изгледахте ли го филма? Аз много се зарибих от него. Моят приятел пък открай време се е зарибил от Наруто, че и той му е почитател от край време, та и на двамата би ни било интересно да го опитаме Simple Smile 
A това нещо ми е много интересно какво е и ще съм ви благодарна ако знаете и ми кажете.
http://www.carolineoncrack.com/wp-content/uploads/2006/02/ramen.jpg 
http://excellanta.files.wordpress.com/2009/03/1790497754_8dc05699431.jpg И на двете снимки говоря за спираловидното бяло-розово нещо. Имам някакви съмнения, че е някакъв тип сурими, ама знам ли го?

# 43
  • Мнения: 2 241
Я, още от миналата година имало тема за тази супа, пропуснала съм я. Simple Smile

Аз също гледах The Ramen Girl тези дни (Наруто манията нас ни подмина нещо, така че няма натиск от сина ми Simple Smile) и сериозно се замислих дали да не се пробвам да го сготвя това нещо.

Сладко изкушение, в София мисо паста и други рядко откриваеми японски и въобще азиатски продукти има в Пикадили. Не знам в Пловдив дали имате магазин от тази верига.

# 44
  • Мнения: 142
Дам, имаме 2 пикадилита Simple Smile Някаква цена сещаш ли се специално мисото колко е и на какъв щанд да го открия? Благодаря предварително.

# 45
  • Мнения: 2 241
В това Пикадили, в което аз ходя има цял шанд (стелаж по-скоро) с азиатски стоки. Ако днес мина оттам след работа ще ти напиша конкретна цена по-късно, но по принцип никак не е евтино. Mr. Green

# 46
  • Мнения: 142
В това Пикадили, в което аз ходя има цял шанд (стелаж по-скоро) с азиатски стоки. Ако днес мина оттам след работа ще ти напиша конкретна цена по-късно, но по принцип никак не е евтино. Mr. Green

Аз в нашето Пикадили не намерих, надявам се да си имала по-голям успех.

# 47
  • Мнения: 0
леле мале мен Наруто ме тресе от години GrinningVery Happy но съм вегетарианка а как да не опитам рамен?! помощ

Общи условия

Активация на акаунт