Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Попово

Здравейте на всички.
Искам да попитам дали някои е имал проблеми след като е започнал да дава плодово пюре. Моето бебе е на 3м и половина и от 3-4 дни давам плодово пюре, но сега започна да ака като вода. Имате ли представа дали е от пюрето и какво да направя? Praynig
Цитирай

Здравей
от какво е плодовото пюре. Някой плодове разхлабват. Колко количество си дала на бебето? Ако мислиш, че го боли корема или продължава да ака воднисто се обади на педиатъра.

Успех!

Hug
Цитирай

София

На първо място-спри пюрето,бебето ти е малко за захранване.Плодовете дразнят стомаха и действат разхлабващо,вероятно от това е разстройството.Според всички световни здравни институции,захранването започва минимум на 4 мес,а препоръчително след 5-ти-6-ти месец.Дотогава-само кърма или АМ.Повече информация можеш да получиш оттук,в раздел Захранване http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
Цитирай
дадох му смесено пюре от ябълка, круша, морков и банан. от тези на Ганчев
Цитирай

Детето е малко за захранване. Да не говорим, че се започва с еднокомпонентни пюрета. Можеше да почнеш с круша или ябълка.
Цитирай

Пловдив

Обади се на педиатъра ти.
Иначе изчакай поне 4 навършен месец. И се почва с пюре от един плод/зеленчук , за да може при евентуална реакция да знаеш от какво е причинена, а не да се чудиш кои от всичките плодове/зеленчуци е причинител.
Цитирай

Стара Загора

Не съм имала такъв проблем.
Да не ви е хванал някой вирус.Консултирай се с педиатъра ви
Цитирай

Моята проста логика говори, че след като една храна създава проблем, то тя трябва да се спре. (И със себе си така процедирам Wink)Иначе и аз мисля, че детето е малко за захранване, както и че пюрето трябва да е от един (плод/зеленчук), плюс, че не се доверявам на купените пюрета. Консултирай се и с лекар. Успех Smile
Цитирай

София

Neshi, както и другите момичета са ти казали - захранването не се прави така!

1. Бебенцето ти е още мъничко за смесено хранене! На тази възраст то има нужда само от твоята кърма!  Smile  Peace
2. Като начало се предлага винаги само един вид храна - само круша или само ябълка за период от 3-5 дена. Когато се убедиш, че детето приема добре храната и няма алергична реакция, можеш да добавяш нов продукт и да правиш миксове.
3. Понякога съществува проблем при захранване с плодове - бебетата свикват със сладкия им вкус и отказват зеленчуците и кашите. Прочети и обмисли.  Smile
4. На Ганчев пюретата за мен са хм..!  ooooh!

Искрено те съветвам засега да оставиш захранването за по-късен етап и да се заемеш да прочетеш повече!  Peace Не се доверявай сляпо на съветите на педиатрите, прочети темите назад в този подфорум, както и тези от Библиотека! Със сигурност ще са ти полезни!  Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.