За секциото

  • 22 282
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 129
Колко време преди секцио не трябва да се пият течности?
Казаха ми вечерта преди него да изям само 1 кисело мляко. А вода до кога мога да пия?

Също така защо се препоръчва ябълков сок след секциото?
И от кога мога да пия вода?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз пих и щдох до 21.00 часа вечерта.
По принцип ябълковия сок и водата помагат упойката да се изхвърли по-бързо.
Леко и безпроблемно раждане

# 2
  • София
  • Мнения: 2 227
На мен ми казаха, че последното хранене трябва да бъде най-късно в 19 часа, а вода да пия до 22 часа вечерта преди секциото.

....
Също така защо се препоръчва ябълков сок след секциото?
И от кога мога да пия вода?
Като попитах, защо точно ябълков сок ми казаха, че само той може и нищо повече. Никакво друго обяснение. Може би има връзка с пускането на газовете, не знам. Вода можеш да пиеш когато излезеш от упойка, въпреки че аз веднага започнах да пия. Леко раждане ти пожелавам на хубаво и здраво бебе. Grinning

# 3
  • Мнения: 2 334
Колко време преди секцио не трябва да се пият течности?
Казаха ми вечерта преди него да изям само 1 кисело мляко. А вода до кога мога да пия?

Също така защо се препоръчва ябълков сок след секциото?
И от кога мога да пия вода?

На мен ми казаха да ям последно в 18.00ч. и да пия вода последно в 22.00ч.  деня преди операцията.За храненето в 18.00ч.  съм си яла каквото ми се ядеше а вода можеш да пиеш след като те пусне упойката дори е желателно да изпиеш 2 л. за деня за да нямаш главоболие.
Леко раждане Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 249
То самия организъм си я иска водата. Аз дето не пия вода след операцията изпивах по 3 литра...

# 5
  • София
  • Мнения: 4 129
Много благодаря на всички. Както за отговорите, така и за пожеланията.   Hug

# 6
  • Мнения: 1 029
Мен ме оперираха по спешност вечерта към 21.30 ч като до ранния следобяд нищо не подозирах и си похапнах добре  Rolling Eyes Но съм чувала, че вечерта преди секциото наистина нищо не трябва да се яде. А след секциото мисля, че близо 24 ч не ми даваха нищо за ядене и пиене, а след това два дни бях само на течности.
Леко раждане и от мен и бързо възстановяване!  Peace

# 7
  • Мнения: 4 753
Само един съвет... След секциото не пий натурални сокове, подуват стомаха ужасно и може да имаш проблеми с тях... Също така не е препоръчително, ако кърмиш, защото от тях и бебето го боли стомахче... Може да пиеш вода, фрешове (със сигурност без банан), чай, компот... От поемането на повече течности, уж се образува повече кърма...  Успех ти желая...  Peace

# 8
  • Мнения: 3 034
до 21 часа предишната вечер можех да ям, за вода - можех и преди операцията да си пия. след секциото не са ме карали или съветвали нищо да пия, тъй като ми вливаха необходимите течности венозно. количеството, което ми вляха аз не бих могла да го изпия - 8 литра за едно денонощие, извън лекарствата. така се избягват разни странични ефекти от упойката, като главоболие например и организмът се пречиства.

# 9
  • Мнения: 2 005
На мен ми казаха , че вода мога да пия до 24ч. Избягвах да хапвам дори и мляко ...
След секциото се започва с по лек сок от ябълки и постепенно се минава на други... Thinking
Леко и безпроблемно раждане   bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • Мнения: 10 983
Вечерта преди секциото можех да ям по-леки храни и да пия вода. През нощта и сутринта пих съвсем малко вода, колкото да не умра от жажда. След секциото, веднага щом ме преместиха в реанимация, вече можех да пия вода колкото ми се пие. Може би това е една от причините да нямам главоболие, гадене и дискомфорт от упойката. Първото хранене след операцията беше на следващия дена - с картофено пюре и кисело мляко.
Вече са ти писали да избягваш газираните напитки и натуралните сокове.
Леко раждане и здраво бебе! Hug

# 11
  • Мнения: 99
Киселото мляко-до 18ч.,а вода до 24ч. предната вечер.След секциото,особено след събуждането от пълната упойка си отпаднал но и жаден.На мен ми забраниха акушерките  в реанимацията,но доктора ми разреши да пия ,колкото мога да поема.Аз си бях приготвила 500мл. малка водичка за изплакване на устата,но той ми каза че няма да ми стигне и така до сутринта изпих повече от 1.5 л. вода.

# 12
  • Мнения: 4 335
В 21.00 така се натьпках с едни спагети и един литьр те4ност,в 22.30 се наложи да ми направят секциото по спешност.Вода след операцията не ми дадоха да пия до другия ден на обед.

# 13
  • Мнения: 138
На мен ми казаха "До 18 часа каквото ядеш- ядеш, а до 24 може вода". Аз понеже съм "много изпълнителна"- след 18 часа нито вода, нито храна. Наложи се да ми вливат 4-5 системи, защото бях обезводнена.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 809
До 19ч. ядох и пих течности. Секциото трябваше да ми бъде в 11ч., а беше в 13ч. След това не ни дадоха да пием течности, първото ядене беше в 19ч. само кисело мляко. Вода почти не съм пила,нямах проблеми с упойката и главоболие. На другия ден от закуска вече ни даваха всичко. Леко раждане Hug

Общи условия

Активация на акаунт