Има ли 4-та власт в България?

  • 7 594
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
Тази вечер, за пореден път ме втриса отношението на медиите към определена ситуация!
Конкретно, новината е, че Пламен Константинов, Мартин Стоев и един куп други величия в родния волейбол си заминават!
Ако медиите бяха 4-тата власт (както е в нормалните държави), не мислите ли, че би трябвали да "падат глави" в управителния съвет на БФВ? Защо нашите медии са фурнаджийски лопати... и дори мога да се обзаложа с всички Вас, че след съвсем кратък период от време този проблем ще бъде пратен в забвение!
Е, не е ли крайно време да определяме живота си сами - без намесата на партии и медии? Вие не се ли гнусите от лица (то не са и лице даже) като Данчо Лазаров, Феим Чаушев, Иван Костов... и още мноооооооооооооооооооого знаини и незнайни мазници, които Ви размахват пръст от телевизора... и Ви обясняват как трябва да си живеете живота?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 430
"Ако медиите бяха 4-тата власт (както е в нормалните държави............"

Мисля,че си отговори сам

# 2
  • Мнения: 516
Не. Журналистите в България са измекяри.

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
От всичката гняс, която се излива около нас, ти се възмути от някаква история с волейболисти?
Наистина ли?

В България има само една власт.
Мисля, че на всички е ясно коя е тя.

# 4
  • Мнения: 2 401
Спорта не ме вълнува, но откровено се гнуся от споменатите по-долу..
Колкото до 4-та власт - има я разбира се и от нея няма отърване.

# 5
  • Мнения: 3 824
те направо са си трета власт , поради липса на третата - съдебна

иначе атаката срещу волейболистите е вътрешна - и чата с Бриана бе пуснат от вътрешни хора , както и ''допинг-скандала'' с Пламен Константинов бе вътрешен - МОК никога не е казвал , че има проблеми с негова проба - обаче Бай Ганьовците нали са ''услужливи'' - веднага побързаха да раздухат всичко ,
Битиви чак и студио направиха , за да информират подробно , гнусна работа

ситуацията във волейбола е абсолютно идентична с тази във футбола  - байганьовците скапаха всичко . това е . добре дошли в БайГаньовия

# 6
  • Мнения: 6 605
Има разбира се, за съжаление си върши работата като останалите три.

# 7
  • Мнения: 984
Журналята пеят по свирката на този, който плаща музиката. Не мога да им се обидя - и те деца хранят. Това все пак им е занаята. Ако трябва да са такива, за да заработват насъщния - това е тяхно право. Обаче сташното идва, когато запоне да им се връща в собствения живот.

# 8
  • Мнения: 2 755
От всичката гняс, която се излива около нас, ти се възмути от някаква история с волейболисти?
Идентични истории, като тази, се случват във всички сектори и на всякакви нива. Достатъчно е само да се огледаме около нас.
Фиатаджия, медиите у нас са поръчкови. Както знаем, който плаща, той поръчва музиката. Tired

# 9
  • Мнения: 3 423
Винаги ми се е струвало много махленско
отразяването на събития в нашите медии.
Но пък коя съм аз, че да си давам мнението
и какво изобщо ме касае. Май нямам право,
както би казала Шанел, ако би била тук сега.
И все пак, чак пък власт...

# 10
  • Мнения: 2 755
И все пак, чак пък власт...
Власт са и още как. Идеални са за промиване на мозъци. Успееш ли да купиш медиите, печелиш изборите. Оу, чакай, че забравих да спомена и поръчковите социологически агенции.
Спирам, че ми иде да ... Sick

# 11
  • Мнения: 3 423
И все пак, чак пък власт...
Власт са и още как. Идеални са за промиване на мозъци. Успееш ли да купиш медиите, печелиш изборите. Оу, чакай, че забравих да спомена и поръчковите социологически агенции.
Спирам, че ми иде да ... Sick
Власт? Или слуги? Последно?

# 12
  • Мнения: 2 755
И все пак, чак пък власт...
Власт са и още как. Идеални са за промиване на мозъци. Успееш ли да купиш медиите, печелиш изборите. Оу, чакай, че забравих да спомена и поръчковите социологически агенции.
Спирам, че ми иде да ... Sick
Власт? Или слуги? Последно?
Да ги наречем, мммммммм.... властимащи слуги и да си стиснем ръцете.  Wink

# 13
  • Мнения: 3 423
Според мен нямат абсолютно никаква власт.
Точно те нямат. Оставят дъха да са средство.

# 14
  • Мнения: 2 755
Лиске, Берлускони, какъв беше преди да направи политическа кариера?

# 15
  • Мнения: 2 013
Колко от писалите дотук работят в медиа?

# 16
  • Мнения: 3 423
Лиске, Берлускони, какъв беше преди да направи политическа кариера?
Берлускони откога работи в България?
Ама официално. И в коя точно медиа?

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 21:50 от Liska

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Колко от писалите дотук работят в медиа?

Не е нужно да работим там, за да знаем как точно се нарежда на журналистите какво и за кого да пишат и говорят.
Помним случката с Иво Инджев все още.

# 18
  • Мнения: 2 755
Колко от писалите дотук работят в медиа?

Не е нужно да работим там, за да знаем как точно се нарежда на журналистите какво и за кого да пишат и говорят.Помним случката с Иво Инджев все още.
Peace

Лиске, Берлускони, какъв беше преди да направи политическа кариера?
Берлускони откога работи в България?
Ама официално. И в коя точно медиа?
Laughing Мисля, че ме разбра. Не е необходимо да извърташ въпроса.
Е, добре. Явно не ти хареса определението за медиите. Да се опитам по друг начин - медиите вървят ръка за ръка с властимащите. Така харесва ли ти?

# 19
  • Мнения: 2 013
Колко от писалите дотук работят в медиа?

Не е нужно да работим там, за да знаем как точно се нарежда на журналистите какво и за кого да пишат и говорят.
Помним случката с Иво Инджев все още.

Добре, кажи ми, според теб възможно ли е едни и същи хора да нареждат на 10 телевизии, 20 радиа и 30 вестника? Искам да знам кой е този всемогъщ наредител?
Че различните медии защитават някакви политически и икономически интереси - факт, но че тези интереси са различни и че  в рамките на политическите и икономическите борби между различните групи, които се опитват да управляват държавата, излизат и доста истини - също е факт. Казано накратко - Костов има интерес да извади кирливите ризи на Станишев, Станишев - на Костов и така до безкрай. Да не забравяме и медийния любимец ББ.  

# 20
  • Мнения: 940
Аз съм работила в медия. Обаче нормална, такава която променяше нещата (Университетска, не в БГ).

В БГ не бих си и помислила да работя в медия.
Дори напоследък новините адски много ме дразнят.
Днес за пореден път ме изуми сутрешния блок на БТВ...нямам думи.

# 21
  • Мнения: 2 013
И да си продължа малко мисълта.
Мен в момента ме интересува конфликта в Грузия. Гледам руска, американска и британска телевизия. Първите две абсолютно могат да ти промият мозъка. С изключение на една руска, която е еврейска, и се излъчва от Ню Йорк. Най-добри са британците.

Ако ме интересува какво става в България, гледам и БНТ, и БТВ, но и РеТВ, включвам и ТВ Европа. Защото знам, че зад последните две стоят опозиционни групи. Труд и 24 часа чета от време на време за забавление (да се посмея докъде са се докарали), но ми е интересно какво пишат в Дневник и Капитал. И в Класа понякога.

Лошото е, че огромното мнозинство от хората нямат представа коя медия каква е и им е трудно да се ориентират.

# 22
  • Мнения: 152
Колко от писалите дотук работят в медиа?
Имам стаж от 9 поредни години в медии, но...
'айде ше се включа малко по-късно с коментар относно темата!

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Мисля, че случките с главите нямат нищо общо с четвъртата власт. Ще се измирише, бе, брат`чед!

# 24
  • Мнения: 5 940
Мисля, че има един основен проблем. Прекалено млади хора с прекалено много  разнопосочна работа за един ден, без физическо време за задълбочаване. Групово писане, хорово говорене. Репортерките в парламента си пишат заедно материалите, разглеждат отгоре отгоре закона, вадят някакъв акцент, дето уж най-умната, с повече стаж, го е избрала и така. Прослушват диктофони, работят на конвейер. Няма всемогъщ наредител, това е някакво негласно споразумение да си свършиш по-бързо работата.
Има икономически зависими, има и политически, има и зависими от некадърни редактори. Основният проблем обаче си остава според мен липсата на време. Защото журналистиката се прави на мястото на събитието, а там се пращат хора, които не могат да смогнат. А деветдесет процента от тях нямат и акъл да го направят.

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Добре, кажи ми, според теб възможно ли е едни и същи хора да нареждат на 10 телевизии, 20 радиа и 30 вестника? Искам да знам кой е този всемогъщ наредител?

Очевидно е възможно.
Наистина ли не знаеш?

Моля те...

Да, тук-таме се появя по някоя истинска новина или журналист, но нещата никога не се изпускат от контрол.

Истински важните въпроси просто не се задават.
Поне не на когото трябва.

# 26
  • Мнения: 2 013
Колко от писалите дотук работят в медиа?
Имам стаж от 9 поредни години в медии, но...
'айде ше се включа малко по-късно с коментар относно темата!
Мисля, че има един основен проблем. Прекалено млади хора с прекалено много  разнопосочна работа за един ден, без физическо време за задълбочаване. Групово писане, хорово говорене. Репортерките в парламента си пишат заедно материалите, разглеждат отгоре отгоре закона, вадят някакъв акцент, дето уж най-умната, с повече стаж, го е избрала и така. Прослушват диктофони, работят на конвейер. Няма всемогъщ наредител, това е някакво негласно споразумение да си свършиш по-бързо работата.
Има икономически зависими, има и политически, има и зависими от некадърни редактори. Основният проблем обаче си остава според мен липсата на време. Защото журналистиката се прави на мястото на събитието, а там се пращат хора, които не могат да смогнат. А деветдесет процента от тях нямат и акъл да го направят.

Положението в медиите общо взето е наистина кофти. И не толкова, защото някой някому нарежда, а защото липсва ресурс - човешки и финансов. Липсата на човешки ресурс е най-силна, съгласна съм с Валерия. Тя води и до липсата на време. Не можеш да имаш 7-8 репортери във вътрешна информация и да очакваш качествени новини. Хеле пък да разберат за какво иде реч, да зададат правилните въпроси и да седнат да анализират фактите. Добрите журналисти от началото на демокрацията, тези, които трупаха капацитет в най-тежките години на прехода, се отдадоха на по-приятни и по-доходни занимания. Масово.

# 27
  • Мнения: 2 013
Добре, кажи ми, според теб възможно ли е едни и същи хора да нареждат на 10 телевизии, 20 радиа и 30 вестника? Искам да знам кой е този всемогъщ наредител?

Очевидно е възможно.
Наистина ли не знаеш?

Моля те...

Да, тук-таме се появя по някоя истинска новина или журналист, но нещата никога не се изпускат от контрол.

Истински важните въпроси просто не се задават.
Поне не на когото трябва.

Няма такъв наредител, убедена съм. На мнозина им се иска да са в тази роля, но няма как да го направят. Даже Тато изпускаше критика за системата от време на време.
В изреждането на медиите пропуснах и интернет сайтовете...

Виж предишното ми мнение. Според мен става дума за липса на човешки и финансов ресурс, а оттам идва и слабата журналистика. И не е само мое мнение, а и на професионалисти в изследването на медиите, че нивото вместо да расте, през новото хилядолетие спада, въпреки уж повсеместното развитие на държавата.

# 28
  • Мнения: 2 013
А всъщност някой може ли да ми изясни възмущението относно медийното отразяване на Пламен Константинов и Мартин Стоев от какво е породено? Днес не съм гледала новини. Даже не знам какво е станало с двамата (освен, че единият има повишени нива на тестостерона, за което само може да се радва, а другият някакво младо гадже?)

# 29
  • Мнения: 2 755
Лошото е, че огромното мнозинство от хората нямат представа коя медия каква е и им е трудно да се ориентират.
Аз пък си мислех, че не остана човек, които да не знае, коя телевизия беше трамплин за Волен Сидеров, или чия е ТВ Европа, или пък ВВТ.... Има ли смисъл да продължаваме?

Истински важните въпроси просто не се задават.
Поне не на когото трябва.
Естествено. Не само, че не се задават, но и умишлено се прави завой в друга посока. Друго си е водещата новина да е битова драма или размазаните в някоя катастрофа трупове.  Sick

# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
Напоследък случайно попадам на доста интересни записи на пресконференции по RE: ТV. Откъде се пръкна тази телевизия?

# 31
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Според мен става дума за липса на човешки и финансов ресурс, а оттам идва и слабата журналистика.

Това някак ми напомня за оправданието защо няма качествено българско кино напоследък.
Натъртвам думата "оправдание".

Нямам предвид един единствен човек, който се разпорежда.
Нима толкова елементарно се разбра това което пиша?

# 32
  • Мнения: 4 892
Е, не е ли крайно време да определяме живота си сами - без намесата на партии и медии?

Това не е възможно, по-скоро е възможно в известна степен ние да определяме живота на партии и медии. И това би трябвало да е нормално, ако както казвате вие живеехме в нормална държава. Ще се излекуваме, не бързайте...
Разбира се, че медиите са 4-та власт, каквито и последствия /лоши за Бг и не само/ да носи това. Мощни са, изключително и почти на всякъде обслужват. Веднъж писах, че разликата за мен е, че където има изградено стабилно гражданско общество, то в известна степен "разполага със собствени медии" и на основни проблеми се дава гласност, докато у нас това нещо го няма.

Работна ръка и ресурс има, но неграмотен, което е недопустимо. И понеже тука по темата се говори за спорт - ами специално в спортната ни журналистика положението е отчайващо. Онзи ден гледах Вера Маринова и ми се сгря душата. Професионализъм, култура, ерудиция, възпитание, грамотност.
Неграмотни са! Да ме прощава Пепи от Канал 3, ама само с нахалство и цици не става!

Най-фрапиращият случай по темата ви и в частта и за фурнаджииските лопати е отношението на нашите журналиси към недоразумението Стоичков! Вие си знаете защо, после нека им е вътрешно на журналистите, като им вика мишоци, такива са... Но е факт, че както могат да го въздигнат до небесата, така могат и да го сринат.

Аз си имам специално обръщение за нашите /99%/ журналисти - журналя!  

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 23:04 от NinoTino

# 33
  • Мнения: 2 013
Напоследък случайно попадам на доста интересни записи на пресконференции по RE: ТV. Откъде се пръкна тази телевизия?

От Иван Костов, доколкото знам. Но пък са събрали добър екип. И имат амбицията да правят новини наистина. Без да сме фенове на Костов, вкъщи я гледаме. А и не им личи да имат политически пристрастия, което е професионализъм.

# 34
  • Мнения: 2 013
Според мен става дума за липса на човешки и финансов ресурс, а оттам идва и слабата журналистика.

Това някак ми напомня за оправданието защо няма качествено българско кино напоследък.
Натъртвам думата "оправдание".

Нямам предвид един единствен човек, който се разпорежда.
Нима толкова елементарно се разбра това което пиша?


Ако ти е прозвучало като оправдание - не това имах предвид. Жалко е, тъжно е, че стандартите в тази професия вместо да се повишават, се понижават. Но това, боя се, има и икономическо обяснение - рекламната страница в България е много по-евтина от рекламната страница в Румъния например. Защото пазарът е много по-малък. Защото аудиторията на съответната медиа е много по-малка. И оттам приходите на медиите са много по-малки, възможността за независимост - стестнена, няма високи заплати, а има механизми за подкуп на съответните главни редактори и издатели.

# 35
  • Мнения: 3 423
Работна ръка и ресурс има, но неграмотен, което е недопустимо. И понеже тука по темата се говори за спорт - ами специално в спортната ни журналистика положението е отчайващо. Онзи ден гледах Вера Маринова и ми се сгря душата. Професионализъм, култура, еродиция, възпитание, грамотност.

Мога да ти кажа поименно няколко спортни журналисти,
които са освен другото и напълно грамотни, дори знаят
да употребяват запетайките и пълния член правилно!!!
Верно, единият от тях е с юридическо образование, ама
какво от това, като става дума за грамотност и спорт...

Според мен обобщаваме, а не бива. Има и изключения.

# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
Медиите като цяло сами ме отказват като потребител. Ежедневници не купувам от години, повечето ТV канали само  бози дават. Май все повече радиата ме впечатляват и интернет.
Как няма да пада качеството вече в журналистическия няма изпит по български! Не само във форОма виждаме неграмотност, а и в медиите от всякакъв вид - то не бяха правописни грешки, то не са проблеми в артикулацията от вида "скакаУец" и "ходиМЕ", какво ли не беше! Като си вдигнат малко нивото може и пак да стана потребител.

# 37
  • Мнения: 830
И кво викате за 4-та власт?!
Медиите преследват само сензация, колкото по-гръмка, толкова по-добре и интереси разбира се. За пари могат черното бяло да изкарат /за справка фалита на Първа инвестиционна банка/ И като раздухат дадена новина какво ще стане при условие, че останалите 3 власти така са си плюли в устите и са корумпирани до мозъка на костите си?! Да не би като гръмнаха медиите за аферата Банко1 и поправката в закона нещо да стана?
Да не би това с волейболистите да е прецедент в медийната история...

пп.за протокола не съм журналист!

# 38
  • Мнения: 4 892
Права сте, Liska! За това, че се изказах може би прекалено обобщаващо. В последното си изречение допускам 1% свестни и кадърни. Не само спортни. Има ги, но са малко.
Даже не става въпрос за чисто граматическа грамотност, но разбира се тя също е задължителна. Най-малко защото кандидатстудентски изпт, за да следваш журналистика е по литература, а един от критериите за оценяване е "граматическа грамотност". Отколоних се малко...
Да, посочете кадърни спортни журналисти, с удоволствие ще прочета нещо от тях или ще гледам. По темата е.

Поздрави!  

# 39
  • Мнения: 4 892
Медиите като цяло сами ме отказват като потребител. Ежедневници не купувам от години, повечето ТV канали само  бози дават. Май все повече радиата ме впечатляват и интернет.
Как няма да пада качеството вече в журналистическия няма изпит по български! Не само във форОма виждаме неграмотност, а и в медиите от всякакъв вид - то не бяха правописни грешки, то не са проблеми в артикулацията от вида "скакаУец" и "ходиМЕ", какво ли не беше! Като си вдигнат малко нивото може и пак да стана потребител.

Съгласна съм с вас. Но...
Форумът е част от интернет, което също влиза в списъка на медиите. Електронни медии. И докато във форума известна неграмотност е относително приемлива, то по медиите не бива да е така, особено по националните.

# 40
  • Мнения: 5 940
Изпитът за специалността "журналистика" в СУ е в  три части -по български език и литература, писмен по журналистика /пише се есе/ и устен /разговор с  комисия от няколко преподаватели/. Цедката е голяма, влиза се трудно. Не е съвсем така със завършването.
 В медиите съвсем обаче не работят само завършили журналистика, а немалка част от завършилите си намират по-смислена и доходна работа.

# 41
  • Мнения: 3 423
В медиите съвсем обаче не работят само завършили журналистика, а немалка част от завършилите си намират по-смислена и доходна работа.

Посочете ми, моля, поименно, кадърни журналисти,
завършили специалност "Журналистика", важно ми е.

# 42
  • Мнения: 2 386
К' во ти пука, бе, човек - нали ще емигрираш?  Laughing

Телевизор нямам, вестници не чета, в дир-а не се ровя. Бойкотирам медиите.  Mr. Green Предпочитам цветните източници на информация, като форумите и блоговете.

# 43
  • Мнения: 5 940
В медиите съвсем обаче не работят само завършили журналистика, а немалка част от завършилите си намират по-смислена и доходна работа.

Посочете ми, моля, поименно, кадърни журналисти,
завършили специалност "Журналистика", важно ми е.
Не е задължително да са кадърни, завършилите специалността. Просто обяснявах, че неграмотните нямат достъп. Още повече, че между желанието да пишеш, моженето и това да си добър журналист въобще няма знак за равенство.
Не знам какви са общите критерии за кадърност, мога да ти изброя, но моите са субективни, прекалено са ми лични.

# 44
  • Мнения: 2 013
Познавам един журналист, понастоящем зам.главен редактор, който бърка пълни членове. Завършил е българска филология.
Много кадърен автор, ярко перо, беше и много добър репортер. От тези, които знаят кого какво да питат.

Давам примера, за да кажа, че абсолютната граматическа грамотност може да те направи добър коректор, докато журналистиката е тип мислене и някои грешки могат да се простят.

# 45
  • Мнения: 3 423
абсолютната граматическа грамотност може да те направи добър коректор, докато журналистиката е тип мислене и някои грешки могат да се простят.

Съгласна съм. За радио и телевизия пък
още по-малко е важна точно граматиката.
Отплеснахме се. Власт ли са все пак, или не?

# 46
  • Мнения: 2 013
Власт са.
1. За радост, защото такава е нужна в едно демократично общество.
2. За жалост, защото може да бъде използвана в промиването на мозъци на това общество.

Т.е. добра власт би била, когато обществото диктува темите й, а не когато властта чрез нея задава дневния ред на обществото.

Пу, като политолог се изказах. Не съм, не ща и да бъда.

Прочетете "Медиа Сапиенс" от Сергей Минаев.

# 47
  • Мнения: 830
Власт ли са все пак, или не?
Властта им се състои в това да информират и да въздействат  върху хората, само до тук.В днешно време информацията е по-ценна и от златото, затова и медиите са четвъртата власт. Обаче не бива да очаквате от тях да оправят държавата...това е работа на законодателната, съдебната и изпълнителната власт. А я ги погледнете тях....какво очаквате от четвъртата власт,чудеса ?! Медиите в България са точно такива каквато е и държавата ни-калпави!

# 48
  • Мнения: 3 824
естествено , че са власт -

но пък са най- най- пропадналото съсловие заедно с  полицейското ,
както и най- най- ниско качественото , те , затова и така здраво плагиатстват

къде щеше да бъде Сидеров  без Скат ?
ами Бойко , чийто шкембелак грее отвсякъде ?

какво прави Чорни като идва в България - купува си медия и футболен отбор , после се сдоби някак си с няколко милиарда , и  едвам го изгониха , толкова му бе харесало , къде ще намери такъв разграден двор като нашият ...

след като 1 минута тв реклама струва хиляди левове , колко ли струва да купиш едно предаване и един журналист , впрочем , тарифите на Бареков ги имаше публикувани ...

# 49
  • Мнения: 5 940
Основната сила на медиите остава способността им да формират обществено мнение и затова изглежда така, че останалите три власти уж са победени от четвъртата. Така се създава и отнема доверие от управляващите, без да се носи фактическа отговорност, защото  медиите нямат и фактически  правомощия.
А всъщност не медиите са четвъртата власт, а тези, които ги четат, слушат, гледат. Задължение на аудиторията е да поиска връщането на правото на избор, а медиите от своя страна да го дадат.
Не вярвам особено нито в гражданското общество, нито в медиите , че искат да осъществят тази връзка. Вярвам в определени свободни духом хора, които стоят от двете страни и ще се срещнат. Стана малко патетично, но сутрин мисля приповдигнато.

# 50
  • Мнения: 830

А всъщност не медиите са четвъртата власт, а тези, които ги четат, слушат, гледат.
Да не забравяме и спонсорите, защото този който плаща той поръчва музиката PeaceВ България независима медия няма, това дава отражение и на информацията с която ни залива четвъртата власт. Кафето ми действа зле  Crazy

# 51
  • Мнения: 5 940

А всъщност не медиите са четвъртата власт, а тези, които ги четат, слушат, гледат.
Да не забравяме и спонсорите, защото този който плаща той поръчва музиката PeaceВ България независима медия няма, това дава отражение и на информацията с която ни залива четвъртата власт. Кафето ми действа зле  Crazy
А защо гражданското общество да не участва в това спонсорство и така да поръча различна музика? Именно икономическата зависимост през последните години стеснява свободата. Не толкова политическата. 

# 52
  • Мнения: 2 013
Като чуя "независима" медиа, партия, човек и т.н. винаги ми става малко смешно, защото всеки е зависим от нещо, ако щете от гравитацията, въздуха, ПМС-то, ерекцията и пр.

Идеалната медиа би била зависима само от аудиторията си. Въпросът е каква аудитория ще си отгледа и привлече. Примерът е вестник "Уикенд" - към 280 000 продаваем тираж - повече от всички ежедневници взети заедно. Нямат никаква нужда никой нищо да им нарежда и да им плаща... Там се рекламират врачки и илачи за отслабване. Няма сериозна реклама. Но имат големи продажби.
Народът ги чете, а и мнозина даже вярват... 

# 53
  • Мнения: 5 940
Аудиторията отглежда "Уикенд", а не "Уикенд" аудиторията. Виж, тук, в Клюкарника, кои теми се задържат най-дълго - n дни се обсъждаше голата Албена Вулева. Така, че няма какво да се сърдим на медиите, те са отражение на нашия избор. Наскоро разбрах, че и Люба Кулезич се подвизава в "Уикенд", странен, но печеливш избор.

# 54
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А защо гражданското общество да не участва в това спонсорство и така да поръча различна музика?

Медиите в родината ни са зависими, страхливи и мързеливи.
Бедността им не е причина ни заливат с глупости, половинчати истини и откровени лъжи.
И потвърждение за това са твърде малкото, но все пак по-смели от съсловието, чийто глас за съжаление не се чува надалеч и задълго.

Плащам достатъчно на управниците на тази държава, за да могат да поддържат високият си стандарт на живот.
Не искам да го правя и за журналистите.

# 55
  • Мнения: 830

 А защо гражданското общество да не участва в това спонсорство и така да поръча различна музика? Именно икономическата зависимост през последните години стеснява свободата. Не толкова политическата. 
Абе лошо няма ама гражданското общество се състои от хора, а има ли човек има и корупция поне в България е така. Винаги може да се въздейства на независимите граждани от независимото общество, аналог- съдебната власт...а би трябвало да е независима и да съди безпристрастно.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Всеки народ си заслужава управниците - в тоя ред на мисли, да - медиите са власт /ако изобщо това е точната дума/ и на нас си приличат, защото ние сме си ги избрали.
Тук обаче се дискутира повече за връзката общество-медиа, а тя би трябвало да е съд, НС, МС-медия. И както с всяко нещо у нас - системата си я има, няма кой да я използва /клиширано излезе това последното, ама.../.

# 57
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 695
Да, тук-таме се появя по някоя истинска новина или журналист, но нещата никога не се изпускат от контрол.

Истински важните въпроси просто не се задават.
Поне не на когото трябва.

Това е жалката, но съвсем точна истина. За жалост като мощен инструмент за манипулация и пропаганда биха свършили работа, но отново обслужвайки интересите на определени власт имащи или власт гонещи кръгове.
Докато мнозинството от хората продължават да мислят, че щом нещо е казано по телевизията или излязло във вестника, то е истина, няма да имаме отзвук на обществените настроения, защото такива няма. Хорицата чакат телевизията и медиите да им кажат какво да мислят или как стоят нещата.

# 58
  • Мнения: 7 100
Власт с лизане на власт-имащи задници не се постига.
Къде изчезна обръщението на Мартин Захариев към Куфар Първанов при закриването на "Великолепната шесторка"?

# 59
  • Мнения: 184
По повод разговора горе се сетих за стария виц, разпределят завършилите журналистика на принципа - тези, които не могат да пишат, отиват в радиото, тези, които не могат да говорят - в пресата, а които нито могат да говорят, нито да пишат - в телевизията.
Сигурно е нужно да функционират трите власти, за да говорим за четвърта. Ето, че Васил Иванов не се изявява както преди. Ако продължаваше, предполагам би ми приличало на нарцисизъм. Просто няма смисъл.

# 60
  • София
  • Мнения: 2 430
По повод разговора горе се сетих за стария виц, разпределят завършилите журналистика на принципа - тези, които не могат да пишат, отиват в радиото, тези, които не могат да говорят - в пресата, а които нито могат да говорят, нито да пишат - в телевизията.
Сигурно е нужно да функционират трите власти, за да говорим за четвърта. Ето, че Васил Иванов не се изявява както преди. Ако продължаваше, предполагам би ми приличало на нарцисизъм. Просто няма смисъл.
Наистина и аз се чудих ,защо Васил Иванов спря да прави репортажи newsm78Този за Бърза помощ и линейките ми беше любимият

# 61
  • Мнения: 3 423
Излиза какво, че журналистите не са слуги на властите,
а са слуги на обществото, или само Уикенд е пример? Не
съм го виждала никога този вестник, въпреки интереса си
към илачите за отслабване и гадаенията за любов. А какво
стана с ченгетата, огласиха ли ги вече, или още комисията
рови в помията? И Карбовски има ли тарифи, все се питам...

# 62
  • Мнения: 184

Този за Бърза помощ и линейките ми беше любимият
Гледах някъде скоро скандалния шеф на Бърза помощ - не е сменил поста си. Васил Иванов беше казал, че нищо не се е променило след репортажите му. Трябва да е много отвратен.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 430

Този за Бърза помощ и линейките ми беше любимият
Гледах някъде скоро скандалния шеф на Бърза помощ - не е сменил поста си. Васил Иванов беше казал, че нищо не се е променило след репортажите му. Трябва да е много отвратен.
Грешка........Трябва да е много оправен шефа ,а за Васил Иванов се съмнявам ,че е отвратен,по-скоро сплашен,знам ли и аз

# 64
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не са власт, но биха могли да бъдат, ако начинът им на финансиране се промени

# 65
  • Мнения: 3 268
Има само една власт и  тя се казва Ахмед Доган

# 66
  • Мнения: 4 892
Не са власт, но биха могли да бъдат, ако начинът им на финансиране се промени

Какво имате предвид?

# 67
  • Мнения: 2 018
Е, не е ли крайно време да определяме живота си сами - без намесата на партии и медии?

Предупреждавам, че не съм чела цялата тема.  
Това, което искаш, не е възможно и никога няма да стане.
Не се гнуся от политици.
Яд ме е на хора, които малко от малко не се интересуват от политика, но решават вместо мен на избори.
Не се гнуся и от манипулатори!
Яд ме е на лесно манипулативните!

Медиите са подчинени на всички други, но не и в услуга на обикновения човек! Всичко е въпрос на интереси - пари и власт. Така е по цял свят, така е и тук!

# 68
  • Мнения: 3 824

Грешка........Трябва да е много оправен шефа ,а за Васил Иванов се съмнявам ,че е отвратен,по-скоро сплашен,знам ли и аз

ооо,  Stop  нищо не е така както ви се струва ...

# 69
  • София
  • Мнения: 2 430

Грешка........Трябва да е много оправен шефа ,а за Васил Иванов се съмнявам ,че е отвратен,по-скоро сплашен,знам ли и аз

ооо,  Stop  нищо не е така както ви се струва ...
Кажи какво знаеш де!Не дай да криеш информация от клюкарника Mr. Green

# 70
  • София
  • Мнения: 38 115
Има много млади журналисти. Които навярно имат желание да правят нещо истинско. Но тези млади журналисти все още имат стари шефове, някои от които от ДС, които им режат крилцата.

# 71
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Е, не мисля, че вече става въпрос за ДС ... имаме корпоративни интереси, рекламни и т.н... не знам как медия , излъчваща реклами на Пършевица би направила сензанционен репортаж за това, че Пършевица замърсява региона, примерно .... или медиен гигант стъпил на пазара с "разрешението" на някоя власт, пише срещу същата .. не знам

В същото време интернет е независимо пространство

# 72
  • Мнения: 2 018
...имаме корпоративни интереси, рекламни и т.н... не знам как медия , излъчваща реклами на Пършевица би направила сензанционен репортаж за това, че Пършевица замърсява региона, примерно .... или медиен гигант стъпил на пазара с "разрешението" на някоя власт, пише срещу същата .. не знам

Това е една малка част от истината, а другата /по-голямата/ е ДС!

# 73
  • Мнения: 648
    Има, разбира се. Виж какво направи бтв с един репортаж за цените на фризьорските услуги, само защото е лято, и се чудят как да си запълнят емисиите.

# 74
  • Мнения: 474
защото може  ... защото може да бъде използвана в промиването на мозъци на това общество.

Ха, че кое общество? Нали всички помпате мускули, че не четете вестници, не гледате телевизии... Имате претенцията, че сте "представителна извадка" за общата нагласа спроти медиите у нас. Кой остана тогава, чий мозък за промиване?!  newsm78

# 75
  • Мнения: 474
Медиите са подчинени на всички други, но не и в услуга на обикновения човек!
[/quote]

Я, а защо когато имате проблем, чието решаване ви е отказано от съответната институция, хуквате по студия и редакции  newsm78

# 76
  • Мнения: 474
Но имат големи продажби.

Боже... И, мислиш, от това се издържат?  smile3507

# 77
  • Мнения: 474
Има само една власт и  тя се казва Ахмед Доган

Хм, СКАТ имали един зрител...

# 78
  • Мнения: 2 018
Медиите са подчинени на всички други, но не и в услуга на обикновения човек!


Я, а защо когато имате проблем, чието решаване ви е отказано от съответната институция, хуквате по студия и редакции  newsm78

Ако засегна, нечии интерес от останалите три власти - 4-тата такава ще ми помогне ли!?
Да, да, ама не!

# 79
  • Мнения: 474
Медиите са подчинени на всички други, но не и в услуга на обикновения човек!


Я, а защо когато имате проблем, чието решаване ви е отказано от съответната институция, хуквате по студия и редакции  newsm78

Ако засегна, нечии интерес от останалите три власти - 4-тата такава ще ми помогне ли!?
Да, да, ама не!

Нали пропагандирате тезата за подкупни медии? Та в този ред на мисли - ще ти помогнат, да. Просто трябва да уцелиш подходящата, пак във вашия ред на мисли...

# 80
  • Мнения: 2 018
Както писах по-горе - всичко е въпрос на власт, пари и /сега ще добавя/ страх /автоцензурата ти е известна нали?/
Та в тоя ред на мисли - едва ли!  Laughing

# 81
  • Мнения: 474
автоцензурата ти е известна нали?

Надявам се правиш разлика между авто- и цензура  Shocked И не, не ми е известна. Известно ми е само, че хората не знаят как да използват медиите. Но, виж, в храченето го докарват.

# 82
  • Мнения: 2 018
Правя разлика, разбира се.  Laughing

А ти, представител на медиите ли си?

# 83
  • Мнения: 474

А ти, представител на медиите ли си?

Що, за да отвоюваш победа с "това обяснява всичко"?

# 84
  • Мнения: 2 018

А ти, представител на медиите ли си?

Що, за да отвоюваш победа с "това обяснява всичко"?

Ще ти отговоря честно - помислих си, че или си, или са ти решили някой битов проблем, като скандал със съседа например. Това би обяснило всичко, да!

Иначе по цял свят се знае, че медиите са в услуга на нечии финансови интереси. Не откриваме топлата вода.  Wink

# 85
  • Мнения: 474
Ще ти отговоря честно - помислих си, че или си, или са ти решили някой битов проблем, като скандал със съседа например. Това би обяснило всичко, да!

И лошото къде е в случая? Че съм намерила изход? Между другото, пия водата студена.

# 86
  • София
  • Мнения: 38 115
Ще ти отговоря честно - помислих си, че или си, или са ти решили някой битов проблем, като скандал със съседа например. Това би обяснило всичко, да!

И лошото къде е в случая? Че съм намерила изход? Между другото, пия водата студена.

Някои хора май не са чели правилата на Форума когато са се регистрирали или искат да си покажат рогата като новаци... или си просят бан.

# 87
  • Мнения: 2 018
Ще ти отговоря честно - помислих си, че или си, или са ти решили някой битов проблем, като скандал със съседа например. Това би обяснило всичко, да!

И лошото къде е в случая? Че съм намерила изход? Между другото, пия водата студена.

Не ми отговаряш на въпроса  Wink Решили са ти пробем, така ли е?

# 88
  • Мнения: 1 941
Лелеееееее, от къде се извъдихте толкова много медийни експерти? Добре, че повечето журналисти не пишат като вас тук - без доказателства, без ясна теза, хаотично и хипотетично. Че, да ви питам тогава какво щяхте да правите .....

# 89
  • Мнения: 4 916
автоцензурата ти е известна нали?

Надявам се правиш разлика между авто- и цензура  Shocked И не, не ми е известна. Известно ми е само, че хората не знаят как да използват медиите. Но, виж, в храченето го докарват.

Този потребител със сигурност не е медиен труженик, просто защото всички в тази сфера са прекрасно запознати със значението на думата.

# 90
  • Мнения: 3 423
Добре, че повечето журналисти не пишат като вас тук - без доказателства, без ясна теза, хаотично и хипотетично.

Е, не го приемай толко вътрешно. Толкова хора, като се
знаят какви са инженери, ги е страх да идат на лекар.

# 91
  • Мнения: 474

Някои хора май не са чели правилата на Форума когато са се регистрирали или искат да си покажат рогата като новаци... или си просят бан.

Ако се отнася за мен - може ли да дишам? Без да издребнявам, ама кое правило точно нарушавам?  newsm78

# 92
  • Мнения: 3 268
Има само една власт и  тя се казва Ахмед Доган

Хм, СКАТ имали един зрител...
Какво е СКАТ?

# 93
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Риба  hahaha

# 94
# 95
  • Мнения: 3 268
Тогава защо ме обвиниха,че я гледам.Таквоз чудо нема наоколо. Sunglasses Crazy Wink

# 96
  • Мнения: 474
Тогава защо ме обвиниха,че я гледам.Таквоз чудо нема наоколо. Sunglasses Crazy Wink

Обвинение?! Неее... Учудване му викам аз  smile3533

# 97
  • Мнения: 3 268
В голяма грешка си.В мноооооооооооого голяма грешка. Stop И не схващаш иронията,защо ли!?

# 98
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Чета, чета, чета
и дрънквам с ключ в ръка.

Имате ли да споделяте нещо или просто си се заяждате да става вятър в знойния следобед?

# 99
  • Мнения: 3 268
Ключовете са добро решение за тази тема,Реза.

# 100
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И аз така си мисля.

 Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт