Добър ендокринолог в София

  • 32 546
  • 103
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 83
Да медицинско лице-лекар съм, но в момента не се занимавам с медицина. Веси мога да съм ти полезна единствено с ендокринология не и с гинекология. За спонтанните аборти-излседвала си антифосфолипидни антитела? Че хомеопатично лекарство няма да ти навреди - така е, ама какъв е смисълът да го пиеш. Гарантирам ти, че за щитовидната жлеза няма да ти помогне. Дори и кортикостероида да е за 20 дена, струва ми се непрофесионално да се предписва такъв медикамент без да си знаеш диагнозата (това все пак не са витамини или хомеопатия).Но пък от друга страна те разбирам, че лутането по лекари, които не разбират е ужасно и писва на всеки Sad Ти решваш.Мога само да ти стискам палци Grinning
Кате, да за теб беше това за ВНКХ, но пак ти казвам все пак андростендиона мисля че трябва да се изследва на 3-5 ден, така че не се шашкай много. Просто предполагам, най-вероятно греша. За клиниката-моят съвет е е първо да отидеш при някоя от тези лекарки амбулаторно(частно или с направление) като си носиш всички изследвания правени досега.Ако те преценят,че има нужда ще те посъветват да постъпиш в отделението да ти направят всички необходими изследвания. Не се притеснявай, там престоя е свободен, може да си спиш в къщи и да идваш за изследвания и визитации.
А това че лекарите се чувствали да изпишат нещо не е много вярно.Защото идва пациента с нагласата, че ще го лекуват и като му кажат че няма проблем и нужда от лечение той ще иде при друг лекар, който ще му даде някой хомеопатичен продукт колкото да му изпише нещо и пациента ще е доволен и ще смята че този лекар е по-добър от другия Laughing

# 46
  • Мнения: 694
Щом си лекар , ендокринолог предполагам, аз имам и антифосфолипиден , и знам че преднизолона се изписва и за това.А за щитовидната жлеза ,не мисля че Тодорова ще ми изпише нещо което е опасно , а жлезата е увеличена даже тя видя и кистичка което още повече ме шокира. ShockedБлагодаря ти  за обяснението, но аз не съм наясно с този хормон на надбъбречната би ли ми обяснила по подробно Hugможе и на лични

# 47
  • Мнения: 83
Не съм ендокринолог, но съм се занимавала известно време.Не съм написала, че др. Тодорова ти е изписала  нещо опасно, а ненужно. Антифосфолипидния синдром не е ендокринологично заболяване, но доколкото имам спомени се лекуваше с аспирин.Но може и информацията да ми е стара.ДХЕАС може да е увеличен при ензимен блок и поради това се дава кортикостероид, който отблокира.Това е много, много накрактко.Но само на базата на това че е увеличен без други данни нищо не мога да кажа.
За кистичката-трябва да я следиш ехографски, след 6 месеца пак направи ехо и ако не расте и няма проблеми можеш на 1 г и по-рядко.

# 48
  • Мнения: 694
Благодаря ти ,а какви други данни ти трябват за този хормон какво предизвиква той може ли да повлиява неблагоприятно бременноста? А за антифосфолипидния се дава ,преднизолон ,имуновенин и аспирин поне аз такава информация имам.зАЩО МИСЛИШ ЧЕ Е НЕНУЖНО ТОВА ХОМЕОПАТИЧНО ЛЕКАРСТВО ,КАК ЩЕ СЕ МАХНЕ ТАЗИ КИСТИЧКА?Има ли някакво решение много съм притеснетна?

# 49
  • София
  • Мнения: 3 860
nefertari аз пак да питам няколко неща  Embarassed
как да си запиша час за прием? Обаждам се на тел който има в и-нет на клиниката и казвам за кой лекар искам ли?
Май ще ми е по-лесно да отида във Вита като за начало  Thinking
А това със ВНХ-то как се установява? Трябва ли още изследвания да си пускам и какви?
Аз имам една тема в която подробно съм описала какъв ми е проблема ако ти се чета ше ти я препратя  Blush
Благодаря ти много   bouquet

# 50
  • Мнения: 748
nefertari и от мен няколко въпроса  Simple Smile
Този д-р Начев работи ли в ендокринологията до земеделието?
Защото миналата година лежах там за изследвания и д-р Начев ме прие ,а лекуващ ми беше д-р Лазаров.
Направиха ми изследванията ,които излезнаха перфектни и ми изписаха дуфастон.Забременях още на следващия месец ,но спонтанен последва.
Аз съм с нехормонален аденом на хипофизата.
Проблемите с цикъла продължават идва ми по рано....предният горе долу нормално на 21 ден ,а този месец вече 28 ден никакъв го няма.
От лаборатория тука в Б-с вече 3 път ми излизат ФСХ 38  ЛХ 13.5 ,като първият път беше преди изследванията в ендокринологията.Мисълта ми е без да обиждам/естественно за да отида там им имам доверие/ дали в ендокринологията не са ми сгрешили изследванията?Питам ,но ми се ще да не е така  Praynig

# 51
  • Мнения: 83
Добър ден Laughing
Сега по ред на номерата Laughing
Веси, кистичката не е страшно нещо,има много хора които имат кистички на щит. жлеза и не подозират за това защото не име е направена ехография.Тя няма да изчезне от хомеопатичното лекарство. Просто трябва да я следиш.На истина не се притеснявай WinkАко забременееш,този хормон едва ли ще повлияе зле на бременността, както и кистичката( при положение, че хормоните на жлезата са в ред).Пък ако искаш пий го това лекарство,ако се чувстваш по-добре, поне няма да ти навреди.
Кате, доколкото знам амбулаторно в клиниката приема май само др. Милчева.За нея трябва да се обадиш на регистратурата и да си запишеш час. Др. Еленкова има частен кабинет, но не знам къде е Sad Др. Шигарминова работи частно във Вита, приема и на друго място с направление но не знам отново къде. Но и трите работят в отделението. Май най-лесно е да се обадиш във Вита.Ако искаш ми прати на лични темата за твоя проблем.Преди да си пускаш каквито и да е изследвания се консултирай с някои от тези лекарки, защото може да се окаже че нещата не са толкова сложни.
Skela, винаги стават грешки Simple Smile Да, др.Начев е в същото отделение в което си лежала и в което работят гореспоменатите лекарки.Нехормоналният аденом не влияе на цикъла, както и на  бременността. Може би проблема е по-скоро гинекологичен.

# 52
  • Мнения: 748
Да аз съм си мислела ,че това  високо ФСХ може по скоро да е от изчерпан яйчников резерв от колкото от аденома.А д-р Лазаров тогава ми направи генекологичен преглед и каза ,че всичко е наред.Искам да разбера от къде идва проблема с цикъла и не мога ,а и лекарите до сега не са ми отговорили.
Аденома го имам доказан от 2004 год ,а проблемите с цикъла от 1 година.А от 3-4 месеца след цикъл 2-3 дни ми тече жълто,спира и този месец например на 17 ден от цикъла започна пак жълто даже си помислих ,че ми идва ,но за два дни беше само и все още не ми е дошло ,а днес е 28 ден,с две думи това не може да се смята като зацапване преди цикъл.
А според теб на кой гениколог да се доверя nefertari в София ,че аз сега ходих тук ,но не им имам много вяра на нашите лекари.Уж всичко е наред ,но аз виждам ,че не е.
А освен това цикъла от както не ме слуша се е увеличил на 6-7дни до 8-9ден се изтича, а преди това ми беше 3-4дни.Като ученичка ми беше толкова дълъг,а сега съм на 33,да не би да се подмладявам ,че ми се увеличава пак  Laughing шегичка

# 53
  • Мнения: 748
Забравих да кажа с дъщеря ми съм забременяла пак с високо ФСХ в същата лаборатория ,но при горна граница 12.5 моето беше предния месец преди да забременея 13.5.Значи според мен проблема е от 2002 -2003 година ,но сега се е задълбал.И никой до сега от лекарите не ми е пуснал инхабин Б ли беше/аз сега във форумите прочетох ,че съществува такъв хормон ли е това?/

# 54
  • София
  • Мнения: 3 860
nefertari пратих ти съобщение на личния Simple Smile
Аз пак забравих да си погледна нивата на инсулина Sad

# 55
  • Мнения: 83
Skela,др.Лазаров доколкото знам е гинеколог, който работи в клиниката. За добър гинеколог с такава насоченост не мога да ти дам съвет Cry Съжалявам. Иначе съществуват аденоми на хипофизата, които продуцират ФСХ и ЛХ, но те са толкова редки, че ако бяха заподозряли такова нещо при теб, щяха да искат да те опишат за някой учебник Laughing. Доколкото съм запозната при тези случаи хормоните са в много по-високи стойности от тези при теб. Възможно е наистина да се касае за изчерпан яйчников резерв. А най-хубавото е че 100% в медицината няма и ти си имаш детенце, въпреки високия ФСХ

# 56
  • Мнения: 694
Нефертари ,благодаря ти ,значи според теб проблема не може да дойде от този хормон с надбъбречната ,защото по мнение на Тодорова там също е проблем. Tired

# 57
  • Мнения: 83
Веси, друго имах в предвид.Хормона за който си говорим, ако е увеличен, значи е признак за нещо, което евентуално би повлияло на успеваемостта за забременяване. И да, др. Тодорова е права да смята че е проблем. Но трябва да се разбере за какво става въпрос, защото дай боже ако  забременееш, ако този увеличен хормон е признак на нещо, то може да попречи на протичането на бременността.Но сам по себе си без друга патология, тази стойност може и да е грешка.Доколкото се сещам ти нямаш други хормонални отклонения, нали?

# 58
  • Мнения: 1 765
Нефертари, би ли ми погледнала хормоните, правени са на 4ти ден от началото на менструацията....мисля, че няма нищо обезпокояващо, освен пролактина, който е завишен...
Има ли нужда да ходя на ендокринолог?

TSH - 1.47 ( 0.27 - 4.02 )
T4 - 16.04 (9.3 - 17.00 )
TAT - 40.3 ( 0 - 115 )
MAT - 7.26 ( 0-34 )
LH - 5.04 (2.4 - 12.6)
FSH - 5.94 ( 3.5 - 12.5 )
E2 - 12.33 ( 12.5 - 166 )
Prolaktin - 812.1 ( 127 - 637 )
Testosteron - 1.19 ( 0.22 - 2.9 )

Благодаря предварително за безплатната консултация?   bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 3 860
nefertari
най-накрая си изрових ОГТТ Simple Smile
та резултати са:
глюкоза на гладно 4.12 реф. г-ци 3.3-6.0
инсулин 6.6 - 0мин реф. г-ци 4.1-26.0
инсулин 17.4 -60мин реф. г-ци 4.1-26.0
инсулин 4.9 - 120мин реф. г-ци 4.1-26.0
Според теб дали трябва да ги повторя или няма данни за някакъв проблем  Embarassed
Значи аз съм от типа хора дет не ядат месо и налитат на сирене и въглехидрати и сладичко  Embarassed
Ама от дете съм си така  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт