Моля за съвет към мамите с две деца!

  • 2 842
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 479
....Мисля си, че след година и двамата ще са щастливи, че си имат компания и могат да играят заедно.
Бъди сигурна, че ще е така - моите не могат един без друг. Laughing

# 16
Ех, че хубави и успокоителни неща прочетох Hug Благодаря на всички  bouquet
Значи време и търпение му е майката Simple Smile Mr. Green

# 17
  • Мнения: 285
Ох,и аз се записвам да следя темата! Дъщеря ми е на 6г. и 6м. и съвсем скоро,до броени дни ще се появи бебето,което чака с нетърпение,но...на мен ми е толкова притеснено дали аз ще се справя със ситуацията и дали ще успея да бъда същата мама за нея! Наистина ме е страх от тази ревност! Мислех си,че ако разликата е по-малка нещата са по-лесни,но явно не е така...Дано всички успеем в мисията "добрата стара мама"!  Praynig

# 18
  • Мнения: 145
Здравейте!
Аз все още нямам деца и не мога да дам съвет като майка. Но и в моето семейство имаше подобна ситуация - в случая аз бях ревнуващото дете, когато се роди брат ми и си спомням много добре ситуацията. Нашата разлика е 5 години. Когато майка ми беше бременна й помагах страшно много и чаках с нетърпение бебето. Основния проблем при нас обаче се получи от нещо друго, което съветвам никоя майка, очакваща бебе да прави. Майка ми през цялото време ми казваше как ще си имам сестричка, с която много ще си играем. Опитвала се е да ме подготви явно, но не е преценила, че така ще направи по-зле. Защото аз вече живеех с мисълта за сестричка. И когато се роди братчето не исках да го видя. Откровено го мразех и не можех да разбера защо е дошъл той, а не сестричката. Явно е било някакъв пълен кошмар за родителите ми, защото месеци наред не са смеели пред мен да покажат чувствата си към бебето. Нещо в мен се преобърна от момента в който майка ми приложи друга тактика. Започна всеки ден да ми говори, че бебето ме вика, че ме търси, че иска само мен и плаче като иде друг при него. И така постепенно започнах да проявявам интерес към него - първоначално тайно отивах да го гледам. А като минаха няколко месеца и той си стана вече по-голямо човече се скъсваше да се смее като ме види. И майка ми използва тази ситуация - ено, майче, виж как ти се радва. Понеже си кака, то много те обича, иска ти да го гушнеш и така нататък. След този случай не се отделих от бебето и бях най-големия помощник на майка ми. А с брат ми до днес имаме много силна връзка. Дано съм ти била от полза

# 19
  • Мнения: 9 989
Здравейте,
Второто и третото ми дете ще са с разлика като децата на Майо. Очаквам ревност като нещо нормално, но може би голямото ти дете се чувства ощетено заради яслата. Не пишеш кага сте го дали, дали по времето когато се е появило бебето. Ако не работиш може би ще помогне ако си го вземеш в къщи. Търпение и успех  Hug.

# 20
  • Мнения: 871
Здравей Майо, аз се справих с тази ситуация като карах голямата ми дъщеря да помага. Така тя се чустваше важна, по-голямата и нужна на мама. Носеше ми памперси, кърпички и такива дребни неща, но за нея означаваше много. Непрекъснато и обяснявах как бебето много я обича и как само нея търси и тя много силно се привърза към сестра си. Вече делят една стая, а караниците им са само за някоя и друга играчка. Та така, накарай го да се чуства важен и отговорен и ще бъде най-прекрасния батко. Успех!

# 21
  • Мнения: 4 491
Точно така, вкарай по-голямото дете в "домакинстването" - да носи памперси, шишета и там каквото решиш. Явно е, че ревнува, всички сме минали през този период. Моите са с разлика година и 5 мес., уж се старая да им обръщам еднакво внимание, но големият ревнува понякога, усещам го. При нас това се изразява най-вече с това, че иска да правя с него същото, което правя и с братчето му. Просто му давай конкретни задачи да ти помага, така ще се чувства важен и ще забрави за ревността. Успех. Ако ти се пише в темата за породени деца - заповядай. Както и останалите.  Peace

# 22
  • Мнения: 67
Здравейте и от мен! Stop
И аз много скоро ще се окажа в подобна ситуация, така че тогава сигурно ще съм по-конкретна.
Имам син на 3 год. и чакаме бебе през декември.Още преди да забременея баткото иска сестриче, даже е измислил и име: Теодора, на 3д казаха момиче, ама ще видим накрая.
За сега той очаква с голямо нетърпение бебето, но едва ли си представя точно какво ще бъде, така че аз имам големи притеснения?!
Ще следя с интерес темата.За сега това е чао и цветя и рози за всички newsm51 smile3525 newsm10

# 23
  • София
  • Мнения: 1 223
maio,
В началото "заговорничех" с баткото "срещу" бебето. Коментирахме "насаме" колко е малка и беззащитна/горкичката/, как нищо не може да прави /миличката/, а само пълни памперсите /Уфффф, как мирише  Mr. Green/ . След всеки "кусур", акцентирах - "Ехххх, кога ще порасне като теб - да ходи, да говори, да умее толкова неща", после следваше неизбежният въпрос "Ти ще я научиш ли на... / Ще я пазиш ли (тооолкооова си силен, смел и голям)?"
Обожава я... Е, ревнува когато я гушкам и си играем /постоянно се навира и той/, но за мен е най-важно, че нито за миг не прояви съзнателна агресия към нея. "Задълженията" му са да ми носи памперси, да изхвърля употребяваните в голямата кофа /предварително завити в плик/, да подава кърпи и дреболийки, да избира кои песнички да пеем - понякога дори се консултирам за облеклото и с него  Crazy

Не мина без фалове, но бяха по-скоро от обич - на няколко пъти намирах салам и други храни за "големи" в кошчето, а веднъж   /докато се къпя/ я беше захлупил с цялата с правоъгълният леген  за простиране, небрежно забравен от мен - после през сълзи ми обясняваше, че си играели и се смеела Close След сериозното наказание, което изтърпя, се "изяснихме", че всякакви инициативи свързани с бебето, трябва да се обсъждат първоначално с мама или татко. От тогава /приблизително 6м./ инциденти не е имало. Надявам се и за в бъдеще да е така  Rolling Eyes

# 24
Благодаря момичета   bouquet , като ви чета полезните съвети се успокоявам, само до момента в който стана от компа обаче.  Незнам сигурно е период, който надявам се скоро да отмине Hug

# 25
Privet Maio, izvinjavam se che se vkljuchvam na latinica, no Windowsa mi e na chujda sistema i az ne sum nikakuv kompjutaren genij za da moga da si instaliram kirilicata. No mi napomni mnogo na nashija problem i iskah da ti kaja kakvo az oshte se setih da opitam. Minah gi tezi vsichkite klasicheski, i sashtevremenno se opitvah da analiziram vnimatelno detskite reakcii sled vsjaka stupka, kojato predpriemah ustanovih che ne go muchi samo revnost deteto, a sjakash se chuvstva izvun igrata. Ima edno shvashtane, che sled pojavata na bebeto po-goljamoto dete ne moje da shvane sobstvenata si rolja i si misli, che za nego njama mjasto v tozi dom i sega caruva samo bebeto.  Hrumna mi, che ako ne pomaga tova da bude goljamata i produljava da revnuva po-tozi nachin, javno ne iska da porasne. Dadoh i vazmojnost da se vurne nazad i da stane otnovo sashtoto mamino dete, kakto si beshe predi. Javno novi zanimanja ne sa j poznati oshte dotolkova, za da ja uspokojavat i az ja vruzvam za stari dobre poznati takiva, koito j vduhvat doverije i sigurnost. Podarih j vsichko, koeto e ljubimo i obicha da pravi i j otpusnah arsenala dori kato ja poglezih s malko inak zabraneni lakomstva, no tozi put kato izkljuchenje, poneje si imame bebe. Hodihme da gledame jivotni, koeto tija ne beshe pravila i se vpechatli. Tova ja uspokoi otchasti i ja karashe da misli po-malko za loshoto, taka da kaja, bebeto. No se vurnah na temata za regresijata. Estestveno, che ima regresja v podobni momenti i az gi krustosah. Shtom kato ne iska da e kakata i deli s bebeto, togava neka bebeto deli s neja. Kakvoto pravja s bebeto, tova pravja i s kakata. Ako davam drankulka na bebeto, davam ja posle i na kakata da si poigrae bez znachenje, che igrachkata e izljazla ot nejnata vuzrast. Ako se poradvam na bebeto, che e usmihnato, vinagi dobavjam i kakata kolko e prijatna kogato e usmihnata, i moga da ja obicham po sashtija nachin. Ako shte peja bebeshka zakachka, povtarjam sashtoto na kakata i ja bozkam po koremcheto. Ot kude na kude shte bude razlichna kakata kogato iska i tja da ima sashtoto.Ako moje i tija da se vazpolzva ot bebeshkite prinadlejnosti, tova ja vpechatljava. Naprimer da sedne v bebe-stolcheto j dostavja goljamo udovolstvije. UJasen kef e da se pochuvstva naravno i vajna kato bebeto kato pravi kakto nego. Javno ne osuznava razlikata vav vazrastta im kakto pri po-golemichkite deca, ako za tova e oshte malka i pri neja ne pomagashe da j govorija kolko dobre e da otstupva, zashtoto e goljamata. S tezi prikazki nikoga ne bjah razbrana. Izglejda beshe mnogo abstraktno za neja da razbere, che e bila njakoga bebe i sega e porasnala i gordost ot sposobnostite si nikoga ne dolovih. No da moje da ima vsichko, koeto malkoto moje da ima, porodi novo useshtane i tja prestana da vijda bebeto kato protivnik i sega sa pone ravnostojni. Ne e shtastliva, no si e smirena i pone ne nalita kakto predi sreshtu bebeto. Az mislja, che tova ne beshe samo revnost, no i jelanje da ima sobstvena cena i na 2 godishna vuzrast ne osuznava oshte tova s rasteja. Opredeleno ne znae, che e bila malka i tja kato bebe, kakto pisah gore, po nachina kojto njama useshtane za vremeto, ako i kajesh naprimer,che  sled dnes idva utre.

# 26
  • Мнения: 1 470
Аз пък никога не съм деляла децата си...Когато съм излизала с някого,то е било с всичките...Не съм имала проблеми с баткото който тогава беше на година и половина...Но бях организирала така нещата че винаги всичко заедно да правим,дори ако плачем Wink...В смисъл никога не съм му казвала "Чакай да нахраня бебето!"-сядахме заедно на масата,аз кърмех Тасе,а със свободната си ръка хранех Коко...Къпех ги двамата заедно,в две корита накуп,а докато Тасе беше съвсем малък,първо Коко,междувременно люлях с крак люлката на малкия...Когато преубувах бебето,баткото помагаше усърдно...Въобще винаги сме били един силен екип,който си помага за всичко...Когато таткото си е бил в къщи,също винаги се включваше в тези емоции...Когато сме се радвали,сме се радвали всички,но когато се карам съм се карала на двамата,без да изяснявам точно кой е виновен...Това последното първо защото е трудно да стигнеш до истината кой точно какво е направил,и второ защото вместо да се карат по между си,да се научат да си помагат...Не че в последното много съм успяла де...Дано съм ти била полезна...Сега съм с три,и батковците страшно много ми помагат,да не кажа че си го и гледат малчо...

# 27
  • Мнения: 800
Включвам се набързо, за да ти кажа - има търпение ще мине. Дъщеря ми бе на 3 г. и половина, когато се появи малчо и тя изпадна в криза на ревност, която се прояви като пълна глезотия, отказ да ходи на градина и ред изнервящи ситуации, които ме побъркваха. Иначе бе много горда че е кака и се хвалеше навсякъде, но мен ме правеше на алтава, меко казано ... Нямах никаква възможност да бъда само с нея, защото баби не ми помагат, а мъжът ми работи до късно. Имаше моменти когато мислех, че ще се побъркам, най-трудно стана когато мълкият започна да прохожда и аз не се отделях от него ... Но вече мина - сега вече "играят" заедно, той е на 1 г. и половина. Надявам се и при теб да мине бързо, макар че не го усетих така. Стискам ти палци да си спокойна и търпелива - от това имате нужда и тримата (четиримата).

# 28
Благодаря на Toni, D.Stoyanova и Червената шапчица  bouquet
От вчера става нещо още по-лошо Cry Баткото започна да ни удря, мен и баща му. И му говорих и му се обиждах и му се карах и нищо не помага, след малко пак така Rolling Eyes Какво е това държание, вече незнам как да постъпя и какво да направя, предполагам че удря нас, защото не му разрешаваме да удря бебето, пък нали трябва да избие нанякъде. Много е лошо това, да ни удря и то мн. сериозно, щипе, драска.... Вие как се справихте с това?

# 29
  • Мнения: 690
Калоян като разбра, че ще имаме бебе и ми биеше корема като казваше "аз бием бебето", после спря, но ме удряше мен  ooooh! Обяснявах му , че не трябва така, правех се, че много ме боли и "плачех", даже го назавах и му се карах. Нямаше голям ефект. Накрая госпожата в градината му каза, че щом ме бие тогава тя ще вземе и той да си търси друга мама... След това пак ме е удрял, но му напомнях, че ме боли и ще трябва да си търси друга мама и така лека-полека отмина периода. Дано и вие се справите бързо и без големи поражения  Hug Praynig

Общи условия

Активация на акаунт