Доверие или безхаберие?

  • 3 311
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 448
 Пускам тази тема, провокирана от една случа, на която бях свидетел днес. Със сина ми бяхме на разходка и вече на прибиране минахме покрай едни люлки в близост до кафене. Беше към 13 часа и нямаше никакви деца, само едно момиченце на около 3 годинки с майка си. Моя е на 4, заиграха се за 5 минути, но майката да момиченцето имала някаква работа наблизо и се опитваше да убеди малката да отиде с нея, но тя упорито отказваше.
Тогава, тя и каза "добре, ти стой тук, аз след малко се връщам, нали няма да отидеш никъде?". Детето отговори утвърдително и за мое огромно изумление майката тръгна.  Shocked Бях решила, че ситуацията е абсурдна и ще стоя докато жената се върне, макар, че ми бяха напълно непознати. След 15-тина минути майката се завърна, но аз недоумявах как може да има такова доверие на толкова малко дете, дори не ме попита дали ще съм там, нищо че съм непозната. Но за мен това е лудост. И не е само заради това, че нямам вяра в собственото си дете какво ще му хрумне, но все пак хора всякакви, не знаеш какво може да се случи на детето , оставяйки го напълно само на такова място.
 Питам ви, според вас това нормално ли е или аз съм параноична? Оставяли ли сте така 3 годишните си деца? Това не е да речем детски кът в магазин, където има жена за гледане?

# 1
  • Мнения: 2 401
Щях да пиша, че може би детето е от квартала и всички го познават, обаче видях, че си написала, че не е имало никой наоколо.  Не мога да си го представя, честно. Моя 8 год. син съм го оставяла само един-два пъти за по 5-10 мин. но сред познати и с уговорка с друга майка/баба.

# 2
  • Мнения: 2 479
Ако наистина го е оставила така... #Crazy...не може да се говори за доверие, когато детето ти е на 3 години...Нядявам се да е имало някой познат на майката в кафенето, когото ти не си видяла Confused.

# 3
  • Мнения: 1 312
Абсурдно ми се струва.
Никога не бих го оставила сам,пък камо ли за 15 минути.

# 4
  • Мнения: 2 448
Ами нямаше никой техен познат наоколо. Аз за това и останах.Тя докато се отдалечаваше на няколко пъти се обръщаше да я нагледа. Ако работата и беше на 5 - 10 метра както и да е, но аз я изгубих от поглед. Сви в съседна улица. Кафето е в близост до училище и имаше няколко тинейджъри само. Района е централен и майката и детето бяха облечени видимо за разходка и разговора им беше, че тя има работа и после си продължават разходката.

# 5
  • Мнения: 1 586
 Shocked Безхаберие, или глупост не мога точно да преценя...... ooooh!Не мога да си представя що за майка оставя 3 годишно дете само!

# 6
  • Мнения: 936
Безхаберие и глупост е това.

# 7
  • Мнения: 1 312
Аз вече незнам на какво да се чудя.
Откакто чух майка да се хвали,че е изпращала 2-3 пъти почти 4 годишното си момиченце до магазина пред блока Shocked май нищо не ме учудва.
Верно детето е оправно и отракано,но все пак е само дете.

# 8
  • Мнения: 2 479
Аз вече незнам на какво да се чудя.
Откакто чух майка да се хвали,че е изпращала 2-3 пъти почти 4 годишното си момиченце до магазина пред блока Shocked май нищо не ме учудва.
Верно детето е оправно и отракано,но все пак е само дете.
Не ми се вижда чак толкова странно да изпратиш детето в магазин пред блока, ако не се пресича улица и имаш пряка видимост от балкона.
Съвсем различно е да го оставиш само и то за 10-15 минути Confused.

# 9
  • Мнения: 1 187
Тия хора нормални ли са? Аз съм от малък град, улицата ни е 200м, всички се познаваме, децата играят отвън и въпреки всичко не го оставям

# 10
  • Мнения: 804
Спокойно!!!
Всичко е под контрол! И да се случи нещо с детенцето, ще си направят друго хората!

 ooooh!

# 11
  • Мнения: 2 197
Ами не знам как да отговоря. Аз лично съм оставяла хиляди пъти дъщеря ми в количката пред магазина, вързана с коланите. За да не пречи количката вътре. Сега не мога и не бих я оставила абсолютно никъде сама. Когато не иска да дойде с мен пробвам да и кажа добре, мама тръгва с идеята да ме настигне. Ако обаче не дойде с мен си я гушвам и тръгваме. Понякога следват писъци, но аз тръгвам ако имам работа на друго място. Никога не бих я оставила ако не я виждам или чувам. Примерно оставям я сама да се качва до нашия апартамент, защото се качва по-бавно, но ако чуя, че входната врата се отваря точно за секунда съм слязла до там откъдето я виждам.
Безоговорно е по-скоро в описаната ситуация.

# 12
  • Мнения: 4 290
Аз не бих постъпила така, даже и на този етап. Може да съм твърде страхлива, не знам. За мен подобни прояви са безотговорни, най-малкото.

# 13
  • Мнения: 224
Е това вече, е пълна безотговорност! Дете на три годинки е твърде малко, за бъде зарязвано така. Аз така като видя бебета в колички, оставени сами пред разни магазини, а майчетата им вътре мерят дрешки и направо  Twisted Evil

# 14
  • Мнения: 2 448
]
Не ми се вижда чак толкова странно да изпратиш детето в магазин пред блока, ако не се пресича улица и имаш пряка видимост от балкона.
Съвсем различно е да го оставиш само и то за 10-15 минути Confused.

E, хайде пред блока, както и да е, все пак все някоя съседска бабка най малкото ще е там и можеш да я помолиш да наглежда. Вярно и че детето беше кротко, в смисъл заигра се с моето и видимо нямаше намерение да ходи никъде, а да стои и чака майка си, но ме би ме притеснил повече факта от чужда намеса. Рядко стават такива неща, но все пак, когато се отнася за собственото ми дете, все едно дали 1 % или 99% е шанса да му се случи нещо лошо.
Учудих се, че тя дори не си направи труда да ме попита там ли ще съм и бих ли наглеждала детето.
Макар, че аз на непозната жена и толкова не бих се доверила.
Предпочитам да се презастраховам, отколкото не дай боже да стане нещо лошо и да не мога да си го простя цял живот.
Площадката дори не беше заградена, а улицата е на 5 м от люлките. Да не казвам, че ако не бяхме ние и детето щеше да е сам само , да няма с кого да се заиграе и не се знае какво ще му хрумне.
Тъй като за пръв път ставам свидетел на подобно нещо,за това пуснах темата, да разбера аз ли се притеснявам прекалено или майки като тази за рядкост.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт