Въпрос за кърменето и секса....

  • 4 716
  • 72
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 461
Не съм най-сигурна,дали темата е за тук EmbarassedАко не е,моля да бъде преместена Rolling Eyes

Въпроса е следният:
Имахте ли болки по време на секс,в периода,когато кърмихте?
Моето детенце скоро ще стане на годинка.Имам страшни болки по време на полов контакт Sad. Ходих при двама доктори,пускахме микробиология,и казват,че ми няма нищо... Единият доктор каза,че докато кърмя ще е така......
Моля,споделете вашият опит....
Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 100
Единият доктор каза,че докато кърмя ще е така......

Дано да е прав. И при мен е така. Вече започнах да се притеснявам да не би да имам някакви страствания от секциото.

# 2
  • Мнения: 2 479
Чудя се каква е възката  Rolling Eyes. Не съм имала такива болки.

# 3
  • София
  • Мнения: 461
Чудя се каква е възката  Rolling Eyes. Не съм имала такива болки.

Връзката била-природа....
Идеята била,майката да не забременява докато отгледа другото си детенце Rolling Eyes Така ми го обясни докторът....

# 4
  • Мнения: 2 479
Чудя се каква е възката  Rolling Eyes. Не съм имала такива болки.

Връзката била-природа....
Идеята била,майката да не забременява докато отгледа другото си детенце Rolling Eyes Така ми го обясни докторът....
Възможно е, но дано да отмине преди да спреш да кърмиш...много кофти така Confused

# 5
  • Мнения: 3
Дано наистина е прав... Аз не съм имала подобен проблем...

# 6
  • Мнения: 1 517
аз доколкото знам има някакъв проблем по принцип със сухотата в определени зони по време на кърмене, но пък аз лично не съм имала такива проблеми, докато кърмех
защо не попиташ в кърмаческия, там сигурно могат да ти отговорят по-компетентно

# 7
  • София
  • Мнения: 44 084
Чудя се каква е възката  Rolling Eyes. Не съм имала такива болки.

и аз така....

# 8
  • София
  • Мнения: 2 296
Може и да има някаква връзка,но аз не съм имала такива проблеми.

# 9
  • Мнения: 617
Чудя се каква е възката  Rolling Eyes. Не съм имала такива болки.
и аз не съм имала такива болки

# 10
  • София
  • Мнения: 1 252
По време на кърменето имах проблем с овлажняването, но благодарение на Глейтгелен решавах проблема.

# 11
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Чудя се каква е възката  Rolling Eyes. Не съм имала такива болки.

Връзката била-природа....
Идеята била,майката да не забременява докато отгледа другото си детенце Rolling Eyes Така ми го обясни докторът....
Има известна логика, но все пак всеки организъм различно реагира. При мен няма такъв проблем.

...но дано да отмине преди да спреш да кърмиш...много кофти така Confused
Дано!  Hug

# 12
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Честно да си кажа, отговора на въпросният доктор ме разсмя...Не мисля, че има връзка.
Аз нямам такива проблеми. Дано при теб да отшуми скоро  Hug

# 13
# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не пишеш нормално ли си родила или секцио?
Защото при мен проблемът беше, че след нормално раждане докторът попита дали да зашие малко по-стегнато за кеф на таткото и аз като една голяма бяла птица се съгласих #Cussing out Съответно месеци наред всяко проникване беше болезнено и леко се цепваше мястото - мина време, докато нещата се оправят, но накрая се нагласиха.
Нелепо е всеки дискомфорт да се отдава на кърменето - ако менструацията ти вече е възстановена, би трябвало нивата на естрогена (които са ниски в началото на кърменето и могат да пречат на нормалното овлажняване) вече да са в норма и да няма такива пречки. Ако подозираш, че болката е от недостатъчно овлажняване, Глайтгелен или овлажнителите на Дюрекс, които се продават във всеки супермаркет решават проблема и нещата стават много по-комфортни Grinning

# 15
  • София
  • Мнения: 461
Не пишеш нормално ли си родила или секцио?
Защото при мен проблемът беше, че след нормално раждане докторът попита дали да зашие малко по-стегнато за кеф на таткото и аз като една голяма бяла птица се съгласих #Cussing out Съответно месеци наред всяко проникване беше болезнено и леко се цепваше мястото - мина време, докато нещата се оправят, но накрая се нагласиха.
Нелепо е всеки дискомфорт да се отдава на кърменето - ако менструацията ти вече е възстановена, би трябвало нивата на естрогена (които са ниски в началото на кърменето и могат да пречат на нормалното овлажняване) вече да са в норма и да няма такива пречки. Ако подозираш, че болката е от недостатъчно овлажняване, Глайтгелен или овлажнителите на Дюрекс, които се продават във всеки супермаркет решават проблема и нещата стават много по-комфортни Grinning


Да,пропуснала съм да кажа,че родих със секцио.Още нямам цикъл.
Благодаря момичета,за отговорите!  bouquet
Ще се радвам,ако още майчета се включат.............. Peace

# 16
  • Мнения: 700
Според мен щом има рязане и шевове, болките са понякога налице дълго време  Sad И аз имам болки при секс за съжаление, Мисля че доктора не ме е зашил както трябва,
И изобщо форсирано раждане, окситоцин, сцепване при раждане е една лекарска некомпенентност, която за съжаление при нас се счита за нещо нормално  Cry

# 17
  • Мнения: 2 132
Нямам такива болки. Само първите пъти след раждането имах. Иначе съм раждала нормално.

# 18
  • Мнения: 2 111
Родих секцио и ме болеше първите 3-4 пъти само.След това не съм изпитвала никакви болки и дискомфорт.Но цикълът ми дойде  4 месеца след раждането.

# 19
  • Мнения: 422
и аз се овлажнявам малко по трудно от преди,имах болки в началото сега вече поотминаха,но не знам дали има връзка с кърменето Peaceраждах естествено

# 20
  • Мнения: 873
мен пък ме понаболява корема ниско долу и се чудя дали не е от спиралата Thinking
иначе и на мен са ми казвали,че докато кърмиш,по-малко се овлажняваш отдолу и разните му там кремчета рашават проблема,но при всеки е различно.в моя случай май спиралата ми създава дискомфорт.дали е възможно newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 388
И при мен има болки. Преди два дни бях на гинеколог за контролен преглед и тя каза,че много ми е изтъняла лигавицата на влагалището- случвало се при половината родилки и било на хормонална основа.Лечение няма- сами се регулират нещата, само че трябва време.

# 22
  • Мнения: 1 100
И при мен има болки. Преди два дни бях на гинеколог за контролен преглед и тя каза,че много ми е изтъняла лигавицата на влагалището- случвало се при половината родилки и било на хормонална основа.Лечение няма- сами се регулират нещата, само че трябва време.
А има ли значение начина на раждане?  В смисъл само на хормонална основа ли е или има и някакво изтъняване вследствие самия процес на раждане /в случай, че е било естествено/?
При мен със сигурност вече проблемът не е от липса на овлажняване.

# 23
  • София
  • Мнения: 461
Ох,не знам....Аз си мислех,че като родиш секцио всичко си е както преди........... ooooh! Поне така ме успокояваше една сестра в болницата преди раждането ............
Относно овлажняването мисля,че не е проблем-имаме разни лубриканти Rolling Eyes Болката е много остра ,като горене,като рязане с нож.....ох,трудно мога да я опиша Embarassed Знам,че първият път не ме е боляло така,както сега Cry Cry Cry

# 24
  • Мнения: 1 100
Уф, чак като горене и рязане с нож?! Shocked Добре, че си била на лекар вече. При мен е като че ли нагоре е станало много тясно и затова боли. Не ме боли само в първата 1/3. Освен това без презерватив болката намалява значително. При тебе им ли такива разлики? Ще трябва да се наканя и аз да отида на лекар. Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 461
Уф, чак като горене и рязане с нож?! Shocked Добре, че си била на лекар вече. При мен е като че ли нагоре е станало много тясно и затова боли. Не ме боли само в първата 1/3. Освен това без презерватив ме боли значително по-малко. При тебе им ли такива разлики? Ще трябва да се наканя и аз да отида на лекар. Rolling Eyes
ооооооооооооо,определено има разлика със и без презерватив......когато ползваме п-в боли много повече #Crazy Може да има връзка и това,че през цялата бременност секса ни беше забранен Rolling Eyes Охххххххх,вече и аз се чудя какво да мисля............ Confused

# 26
  • Мнения: 2 132
Уф, чак като горене и рязане с нож?! Shocked Добре, че си била на лекар вече. При мен е като че ли нагоре е станало много тясно и затова боли. Не ме боли само в първата 1/3. Освен това без презерватив ме боли значително по-малко. При тебе им ли такива разлики? Ще трябва да се наканя и аз да отида на лекар. Rolling Eyes
ооооооооооооо,определено има разлика със и без презерватив......когато ползваме п-в боли много повече #Crazy Може да има връзка и това,че през цялата бременност секса ни беше забранен Rolling Eyes Охххххххх,вече и аз се чудя какво да мисля............ Confused
А хубаво овлажняване не помага ли? Или различни пози? Примерно на страни да сте и двамата?

# 27
  • Мнения: 1 674
Защо не потърсиш второ мнение?Аз не съм имала такива оплаквания-и двата пъти съм раждала нормално,а малката още я кърмя

# 28
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Чудя се каква е възката  Rolling Eyes. Не съм имала такива болки.

Аз също!

# 29
  • Мнения: 1 479
При мен също има проблеми с овлажняването и има едно такова 4увство на позиви за урииране, като 4е ли ще се изпусня всеки момент  Cry...оттам ми секва и желанието за секс....родих нормално с епизиотомия, не знам колко шева имам, знам 4е от гадните превръзки след раждането ми изпусна единия шев....не съм пробвала с лубрикати, ще трябва да опитам...

# 30
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При мен също има проблеми с овлажняването и има едно такова 4увство на позиви за урииране, като 4е ли ще се изпусня всеки момент  Cry
За това усещане не ти ли помага смяната на позите? При мен се получава понякога, ако се натисне отвътре някъде близо до уретрата, затова избягваме такива пози (между другото, това е начин да намериш къде е прословутата G-точка - обяснението е, че е някъде там, където при натиск отвътре ти се допишква Mr. Green - явно лесно ще я намерите Mr. Green, но за мен това усещане също не е приятно).
След раждане често има леко разместване на долния етаж Mr. Green, така че минава време, докато човек посвикне и установи новите пози и техники, които му доставят удоволствие. А овлажнителите пробвай, много по-комфортно е, докато трае сухия период - после употребата им постепенно отпада.

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм имала никакви проблеми по време на секс докато кърмих

# 32
  • Мнения: 11 003
Все още кърмя, досега не съм имала такива проблеми. Не виждам връзката между едното и другото.

# 33
  • Мнения: 3 869
Относно овлажняването мисля,че не е проблем-имаме разни лубриканти Rolling Eyes Болката е много остра ,като горене,като рязане с нож.....ох,трудно мога да я опиша Embarassed Знам,че първият път не ме е боляло така,както сега Cry Cry Cry

Това, което описваш, много напомня болка при сраствания от ендометриоза. Вероятно причината за тази болка са сраствания заради секциото. Един кадърен АГ доктор лесно може да каже при вагинален преглед къде са срастванията. Самите сраствания могат да се повлияят от диета, хомеопатия, билки, но може и чрез лапароскопия да се оправят (ама това е доста инвазивна опция все пак).
Ти по горнсия начин ли описа болката на лекарите? Много е херактерно това описание; би трябвало веднага да им светне...

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 21:41 от Meg1

# 34
  • Мнения: 1 341
Аз също имамх/имам от време на време болки. Моите не са като описаните по-горе, а си бяха около яйчника. Ходих на лекар и ми каза, че ми няма нищо. Потърсих второ мнение и се оказа, че имам киста на десния яйчник, точно където усещах болката. Това се случи докато кърмех, а цикъл имам още от самото начало-демек след като ми спряха лохиите ми дойде цикъла. Не мисля, че кърменето има нещо общо с това. Вече не кърмя около 2 месеца, и преди седмица пак се появи тази болка. Може пак да имам същия проблем. Rolling Eyes

# 35
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Не нямах може и някаква вътрешна нагласа да е.Дасе притесняваш нещо.Смятам че кърменето няма нищо общо със секса.

# 36
  • София
  • Мнения: 461
Относно овлажняването мисля,че не е проблем-имаме разни лубриканти Rolling Eyes Болката е много остра ,като горене,като рязане с нож.....ох,трудно мога да я опиша Embarassed Знам,че първият път не ме е боляло така,както сега Cry Cry Cry

Това, което описваш, много напомня болка при сраствания от ендометриоза. Вероятно причината за тази болка са сраствания заради секциото. Един кадърен АГ доктор лесно може да каже при вагинален преглед къде са срастванията. Самите сраствания могат да се повлияят от диета, хомеопатия, билки, но може и чрез лапароскопия да се оправят (ама това е доста инвазивна опция все пак).
Ти по горнсия начин ли описа болката на лекарите? Много е херактерно това описание; би трябвало веднага да им светне...


И аз си мислех за сраствания,но  док. каза,че всичко е ок,и такива нямало newsm78....Гледа ме и гинекологично и на ехограф.....Ох,вече почва много да ми писва.....Ще взема при трети доктор да се пробвам,пък дано да даде резултат ooooh!

Благодаря момичета!  bouquet

# 37
  • Мнения: 2 807

Не, никога не съм изпитвала каквито и да е болки по време на секс...


Чудя се каква е възката  Rolling Eyes. Не съм имала такива болки.

Връзката била-природа....
Идеята била,майката да не забременява докато отгледа другото си детенце Rolling Eyes Така ми го обясни докторът....

О, в това недей да вярваш и ако досега не сте се пазили, не е късно да започнете  Wink
За справка: погледни в подписа ми...   Wink    Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 38
  • София
  • Мнения: 461

Не, никога не съм изпитвала каквито и да е болки по време на секс...


Чудя се каква е възката  Rolling Eyes. Не съм имала такива болки.

Връзката била-природа....
Идеята била,майката да не забременява докато отгледа другото си детенце Rolling Eyes Така ми го обясни докторът....

О, в това недей да вярваш и ако досега не сте се пазили, не е късно да започнете  Wink
За справка: погледни в подписа ми...   Wink    Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

Поздравления за смелостта!!!  bouquet  (относно подписа Grinning)

# 39
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Това щеше да е и моят въпрос, ако нещата не бяха започнали постепенно да се разрешават.

hedra както винаги е изключително изчерпателна, но:

Въпреки, че родих с цезарово, аз също имах болка (локализирана предимно в долната част на влагалището) и влагалищна сухота в течение на повече от година.

Е, да, Глайтгелен помагаше, но само донякъде (да не говорим за пуста гордост, как тъй сега изведнъж не мога 'нормално', ами цял живот ще трябва да се смазвам като някоя скърцаща панта).

Нови пози, тц, с топ не мож ме тури в нова поза.  Joy Изпробвала съм цялата Кама Сутра и не съм открила нищо по-добро от добрата стара мисионерска, подплатена с малко повече романтика, ягоди, шампанско и сметана, плюс някоя и друга ароматна свещичка... А ако съм си топнала д-то и в ароматерапевтична вана, глей кво става! Ма къде ти, братче, луксове, разбираш ли...

 NaughtyВ ежедневието няма време и все решавам да се доказвам к'ъв полов атлет съм, та удоволствието остава на заден план, а желанието хич не го и чакам. Действам ПРЕДИ и без него.  Thinking

Накрая заподозрях хормоналния произход на проблема: М все още нямам, а освен това ми липсваШЕ и голям мерак. Само че НИЩО не може да се направи докато кърменето продължи.

Онези, които наивно твърдят, че кърменето няма нищо общо, ще предизвикам да помислят пак. Фактът, че на тях ги е подминало, не означава, че причината не е в особеното физио-психологическо състояние на женския организъм по време на кърменето.

Аплодисменти, моля!  bowuu

Еееех, Маминке, да можеше и при мен да стане така, както в подписа ти, ма -- на! Предпазваме се по най-естествения метод. Без да ща, даже. Както се казва, Господ ме пази.  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 3 092
Имах такъв проблем , да освен това ходих при няколко различни лекари и всички бяха единодушни - не виждат никакъв проблем и ми предписаха овлажняващ гел както и на повечето мами тука .
Цикъла мисе възстанови след година и три месеца и това повлия положително на желанието ми за секс .Болка имаше , но вече по малко .
Заподозрях доктора , който след раждането ме ши 40 минути без упокойка и аз естетсвено или не се разревах по едно време и започнах доста да мърдам и да хленча да се спре ( мисля че го заплаших даже и че ще го ритна , но това е друга тема  Embarassed)
Може би след около година  и половина започнах да се чувствам нормално, но и сега имам леки придърпвания . TiredЕ , ще го преживея щом докторите казват че съм добре .
Не съм почувствала особенна разлика след спиране на кърменето , но това не значи че няма ....
Пожелавам ти скоро да се чувстваш ок.

# 41
  • Мнения: 731
И аз съм от тези с болката Sad От 1 година кърмя и все още нямам цикъл. С презерватив и глайтенгел положението е търпимо, но не и конфортно Sad Ходих на преглед и ми казаха, че всичко си ми е наред. В същото време установих, че имам неприятно щипещо или по скоро смъдящо усещане и при измиване със сапун. Какви ли не сапуни пробвах, но продължава, а само с вода не върви. Същото е усещането и като се докосне с пръст влагалището. Дали т.нар. Ph на лигавицата не е променено  Thinking
Направо ме изнервя това положение. Партньорът ми проявява разбиране и е много внимателен, но дали няма да му писне Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 585
има ла е предвид че почти не се овлажнява влагалището , ползвай овлажнители

# 43
  • София
  • Мнения: 1 252
Какви ли не сапуни пробвах, но продължава, а само с вода не върви. Същото е усещането и като се докосне с пръст влагалището. Дали т.нар. Ph на лигавицата не е променено  Thinking
Сапун за влагалището ли?  Shocked ooooh! Ти си изтрепала де що полезни бактерии се въдят там и рискуваш да си докараш по-голяма беля с тази мания за чистота. Има си интимни гелове, ако толкова желаеш да ползваш измиващо средства, но чистата вода си е най-добре (поне според моите лекари)  Peace

# 44
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Какви ли не сапуни пробвах, но продължава, а само с вода не върви. Същото е усещането и като се докосне с пръст влагалището. Дали т.нар. Ph на лигавицата не е променено  Thinking
Сапун за влагалището ли?  Shocked ooooh! Ти си изтрепала де що полезни бактерии се въдят там и рискуваш да си докараш по-голяма беля с тази мания за чистота. Има си интимни гелове, ако толкова желаеш да ползваш измиващо средства, но чистата вода си е най-добре (поне според моите лекари)  Peace

Тя може би все пак има предвид интимни гелове. newsm78 Аз пък чак напоследък започнах с интимни гелове, уж за по-добра киселинност. Mr. Green До преди 2 години само с произволен тоалетен сапун и топла вода се миех, пък никога не съм имала оплаквания, тъй че...

Просто при някои жени след раждането, цезарово или "обикновено", настъпват временни изменения (най-вече свързани с овлажняването, не толкова с ph-то). Лично аз видях светлината в края на тунела след година и половина. Дотогава мъчно ставаха работите и все с Глайтгелен-чо. Нямах и желание кой знае колко.

След споменатия срок постепенно започна и мерак да се прокрадва, което може би означава, че хормоналният ми баланс най-после се възстановява. А дано, че ми омръзна вече! #Cussing out

На мамите, на които година и половина им се вижда много, ще кажа, че ако гледаш напред е така, но като се обърнеш назад, си викаш, ехехеееей, кога мина това време!!  doh

# 45
  • Мнения: 3 929
Не съм имала такъв проблем. Честно казано, ако имах такъв, едва ли бих го отдала на кърменето. Не знам и не мога да намеря такава връзка между секса и кърменето.

# 46
  • Мнения: 585
При кърмене хормоните са различни , но е индивидуално за всеки човек

# 47
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 417
Ами точно, то не става въпрос за кърменето като действие (демек, само по себе си), а за промените, които го съпътстват от хормонално естество най-вече. Тези промени при някои може да са минимални, но при други са си направо драстични.

Та нима някой ще отрече невъзстановяването на менструалния цикъл по време на кърмене? Според вас това има ли или няма връзка с кърменето? По същия начин, при някои мами се получават и други физиологични изменения, слава Богу временни, някои от които засягат сексуалния живот и са особено неприятни.

При някои М-то се възстановява по-рано, въпреки "ексклузивното" кърмене, при други не се възстановява повече от година и половина.

Може би обяснението е, че организмът така се пази от натоварване със следваща бременност. Може да е и нещо съвсем друго...

# 48
  • Мнения: 585
И аз съм от тези с болката Sad От 1 година кърмя и все още нямам цикъл. С презерватив и глайтенгел положението е търпимо, но не и конфортно Sad Ходих на преглед и ми казаха, че всичко си ми е наред. В същото време установих, че имам неприятно щипещо или по скоро смъдящо усещане и при измиване със сапун. Какви ли не сапуни пробвах, но продължава, а само с вода не върви. Същото е усещането и като се докосне с пръст влагалището. Дали т.нар. Ph на лигавицата не е променено  Thinking
Направо ме изнервя това положение. Партньорът ми проявява разбиране и е много внимателен, но дали няма да му писне Rolling Eyes

ако не са ти пускали микробиология нека ти направят това прилича на гъбички , или просто е много намалена секрецията от жлезите ,която нормално защитава влагалището и затова е толкова раздразнена лигавицата

# 49
  • Мнения: 731
Пускаха ми и според резултата всичко било наред. Освен да искам да го повторят изследването  newsm78
А за сапуна нямах предвид промивки, а съвсем външно измиване - а самото смъдене го чуствам навътре Sad

# 50
  • Мнения: 585
щом микробиологията ти е ок значи е това:"или просто е много намалена секрецията от жлезите ,която нормално защитава влагалището и затова е толкова раздразнена лигавицата". Знам че жени в климакса имат пофобни роблеми и им изписват гинеколозите вагинални глобули но не знам какви, пак гинеколог би трябвало да каже

# 51
  • София
  • Мнения: 2 802
И аз имах болки в началото, но постепенно се нормализираха нещата. Незнам за каква сухота говорите, не съм имала подобен проблем, но аз имам обилно бяло течение още от бременността, сега продължава. Гинекологът ми обясни, че е нормално да имам по- обилна секреция докато кърмя, иначе изследванията са наред  newsm78

# 52
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Пускаха ми и според резултата всичко било наред. Освен да искам да го повторят изследването  newsm78
А за сапуна нямах предвид промивки, а съвсем външно измиване - а самото смъдене го чуствам навътре Sad
На сухота прилича наистина - може да попиташ гинеколога за естрогенов крем дали ще е удачен в тази ситуация (това се изписва при менопауза, а твоето детенце вече е голямо, така че естрогена няма да има отражение върху количеството мляко).

# 53
  • Мнения: 731
Благодаря за съветите   bouquet Ще се свържа с гинеколожката си за консултация  Peace

# 54
Здравейте скъпи майки аз съм раждала нормално но все още имам тези болки,болиме ниско долу корема а и нямам достатъчно овлажняване.кажете ми какво да правя

# 55
  • София
  • Мнения: 1 252
Здравейте скъпи майки аз съм раждала нормално но все още имам тези болки,болиме ниско долу корема а и нямам достатъчно овлажняване.кажете ми какво да правя
Вземи прочети предните мнения  Peace Доста се изписа за овлажняването.

# 56
  • Мнения: 1 479
Аз подкрепям изцяло постингите на Мяуче!
При мен е същата работа...раждах нормално с епизиотомия и изпитвям известни затруднения в секса. Взех овляжнитеели и т.н. и с тях нещата са доста по-добре но и при мен страшен проблем е желанието! Направо като 4е ли съм си погребала либидото! Мъжът ми му става от вятъра горкия, а мен с топ не можеш да ме накараш да правя секс Sad....за сега 4овекът ме разбира, но докога ли? Нямам цикъл още и ми се струва, 4е това има влияние върху желанието ми.....

# 57
  • Мнения: 204
И аз родих нормално и в началото имах адски болки при секс,но лека-полека отшумяха.И проблема с овлажняването го имам,но използвам "Глайдгелен".

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Аз също имам болки все още.По-малко ме боли и все пак си чувствам дискомфорт и сухота.Родих нормално,с епизиотомия,кърмя си още на поискване и нямам цикъл.Примирих се вече,но си го чувствам това придърпване от едната страна Crossing Arms.

# 59
  • Мнения: 1 725
Значи аз направо съм песен в сравнение с някои от вас. Суха съм била 1-2 пъти само, макар че рядко правим секс, понеже с това дете няма начин - тя спи само с мен, самичка твърде за кратко спи, така че само, ако я вземат други да я гледат, но не се натискат много  Sad А иначе болки при полов акт винаги съм си имала, но те са свързани просто с някои пози и затова просто сменяме или я караме по-еваш еваш, малко за негово разочарование. За добро или зло още кърмя  Wink

# 60
  • Мнения: 8 242
Я, как съм пропуснала темичката..

На мен думичката секс след като родих ми беше меко казана отвратителна дори да си я помисля  Sick Не че имаше особено време кога точно да се случи, но в няколкото опита, които имаше, до годинка.. общо взето нищо не се получи.. Беше ми страшно дискомфортно, притеснено.. страшно дори не знам защо  Rolling Eyes Болки точно - не съм сигурна, но имаше нещо такова в началото..
После постепенно взех да се отпускам..
Ама нещата се нормализираха едва туй лято (2 години +9м. бременност.. ужассссссс  ooooh!)..
Проблеми специално с овлажняването не съм имала, по-скоро ми беше психологическа цялата работа.. Добре, че има алтернативи  Mr. Green
.. ама сега наваксваме де  Whistling

# 61
  • Мнения: 1 098
Нямам такива болки.

# 62
  • Мнения: 789
Чудя се каква е възката  Rolling Eyes. Не съм имала такива болки.

Връзката била-природа....
Идеята била,майката да не забременява докато отгледа другото си детенце Rolling Eyes Така ми го обясни докторът....

Не ми се струва правдоподобно обяснението за болките. Това обяснява липсата на цикъл - така не може да се забременее (по принцип), а не ако имаш болки при секс.
Кърмих 2 години, не съм имала болки.
По-скоро се отпусни и поне за малко спри да мислиш за бебето - нищо няма да му стане, ако си отделите малко време за вас с таткото Wink

# 63
  • Мнения: 263
От липса на течности не се оплаквам Mr. Green Тека отвсякъде - кърма, цикъл и т.н. Joy Подобен дискомфорт имах единствено първия път след раждането. Но...
На някой от вас да му се е случвало да получава леки спазми в яйчниците (като лека менструална болка) след като "свърши"?! newsm78 Болката отминава за около 2-3 минути но е неприятна и помрачава върховното усещане #Cussing out
Да тръгвам ли по доктори или да се запра и да чакам да ми мине? Thinking

# 64
  • Мнения: 8 242
От липса на течности не се оплаквам Mr. Green Тека отвсякъде - кърма, цикъл и т.н. Joy Подобен дискомфорт имах единствено първия път след раждането. Но...
На някой от вас да му се е случвало да получава леки спазми в яйчниците (като лека менструална болка) след като "свърши"?! newsm78 Болката отминава за около 2-3 минути но е неприятна и помрачава върховното усещане #Cussing out
Да тръгвам ли по доктори или да се запра и да чакам да ми мине? Thinking
Ем, нормално Simple Smile
Ако си си напрягала много корема Simple Smile И на мен ми се случва..
Ако е само това и нямаш някакви течения в последствие..

Лелей че тема.. да не ни я лепнат в клюкарника  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 19 294
Аз имах болки през цялото кърмене-година и 3мес. После спряха. Лекарят беше казал, че е заради овлажняването.

# 66
  • Мнения: 189
И при нас секса е мираж,никакви ти лубриканти не помагат,самото проникване е като "Мисията невъзможна"...Ходих на лекар,каза,че всичко е 6,и даже много бързо съм се възтановила-след епизиотомия,външни вътрешни шевове и т.н.За болката каза,че ще отшуми....Но на нас хем ни се прави секс,хем не щем и двамата....Цикъл имах само 2рия месец,още се кърмим...

# 67
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Още не съм опитвала-твърде рано е.Раждах със секцио...
Мен повече ме притесняват гърдите  Embarassed.Не се ли разтичат по време на секс,не болят ли при стимулация?Изобщо вие как процедирате с тях?

# 68
  • Мнения: 194
И при нас беше така в началото. Чувала съм, че по време на кърмене, влагалището е по-сухо и болката идвала от там. Лубрикантите на Дюрекс обаче правят чудеса  Wink

# 69
  • Мнения: 8 242
Още не съм опитвала-твърде рано е.Раждах със секцио...
Мен повече ме притесняват гърдите  Embarassed.Не се ли разтичат по време на секс,не болят ли при стимулация?Изобщо вие как процедирате с тях?
Уф.. текат, пръскат, мажат  Joy Шоу е голямо  Joy
Вече по-малко де.. ама мъжо вика още ми пускат  hahaha

# 70
  • Мнения: 147
аз имах сериозни проблеми с овлажняването, но гинеколога ми предписа овлажняващ гел и така...а сега с второто май пак овлажняването е проблем, но и аз честно казано нямам никакво желание - не се чувствам комфортно, бебка е на 3м1/2 и имам чувството, че в главата ми е обвзета само от мисли за кърменето Crazy. Болки не съм имала и не мога да ти бъда полезна

# 71
  • Мнения: 383
Аз лично не съм имала проблеми, а да си призная и желание не ми е липсвало Grinning!Освен това е абсолютна глупост, че докато кърмиш не може да забременееш....познавам не един пример на точно обратното!!!

# 72
  • София
  • Мнения: 461
Здравейте!
Аз от доста време не съм влизала,а темата живнала Grinning
Моя проблем е вече в миналото Hug Продължаваме да се кърмим усилено.
Болка при полов контакт имам, само в началото,но бързо отминава.Направо бях забравила какво е това Crazy
В крайна сметка се установи,че имам някакво възпаление.Оправих се с глобули,които са съвместими с кърменето(смених си и докторът,защото предишния настояваше да отбия,че да изпише антибиотик Close).
Успех на всички!!! Wink

Общи условия

Активация на акаунт